Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako se ne varam Sony jeste limitiran na 100 Mbps....i realno za sve sto trosis na Sony TVu, pa sta ce ti vise :)
 
LAN port na PS4 Pro ne verujem da je limitiran na 100 Mbps jer se secam prilikom prvog ubacivanja kabla, prilikom instalacije cele sbb infrastrukture da je izbacivao onih skoro obecanih 150 i bio sam bas zadovoljan time, mogu cak i sliku u telefonu da nadjem za to, prilicno sam siguran....

Naravno da mi treba brzina kada skidam igre , updatee i slicno....
 
Da li mogu online da podnesem zahtev za raskid ugovora? Tacnije istice mi krajem decembra pa da im na vreme sve platim i vratim.
 
Ja mislim da ne. Cilj i jeste da ti na svaki nacin "otezaju" odlazak iz mreze.

Huawei P30
 
Možeš telefonom ali moraš po isteku da vratiš opremu. Ja sma tako za jedan od dva naloga. Drugi mi ističe za mesec i po i probaću opet isto.
 
Možeš telefonom ali moraš po isteku da vratiš opremu. Ja sma tako za jedan od dva naloga. Drugi mi ističe za mesec i po i probaću opet isto.
Ovo mi je čudno, ja kad sam raskidao, MORAO sam u jednu od poslovnica, i to ništa tržni centri, nego baš poslovnice. Tu dobiješ papir i opremu donosiš 30og dana.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ugovor mi ističe krajem decembra, da li već sada može da se potpiše novi ugovor ako se dogovorimo ili mora da se čeka kraj godine ?
Takođe, ako mi ne bude odgovaralo ono što ponude i ne potpišem ugovor, da li dosadašnji paket važi i dalje, samo bez ugovorne obaveze ili automatski produžuju na nove dve godine ?
 
Drugi deo: nastavljaš postojeći paket, mesec za mesec, dokle želiš.
 
Ovo mi je čudno, ja kad sam raskidao, MORAO sam u jednu od poslovnica, i to ništa tržni centri, nego baš poslovnice. Tu dobiješ papir i opremu donosiš 30og dana.
Ja sam danas vratio opremu i to bas u trznom centru, a 2 dana posle isteka tih 30. I nikakvih problema nisam imao, vrlo su korektni i tolerantni sto se toga tice. Ne insistiraju na neke fiksne termine.
Pre 4-5 godina jesam sa njima imao problem jer nisu hteli da ispostuju dogovor da mi racune salju na Novi Beograd za usluge na Paliluli i to im nije bilo korektno, ali sada je sve bilo sasvim u redu. Otkazao sam im jer mi sticajem okolnosti te usluge sada nisu potrebne na toj adresi, pa da ne placam ono sto ne koristim jer nisu bas ni jeftini.
 
Da li je neko imao problem, inače imam njihov total tv i adsl već 12g, a to je da zadnjih 10-ak dana konstantno mi se prekine adsl konekcija i to u 16:30h po podne i nema je do 07h sleddćeg dana... ? Zvao ih 2 puta, kažu verovatno do preopterećenja u centrali, ali kako samo na mojoj liniji dok u komšiluku svuda radi , uglavnom mts-ov adsl, to već ne znaju da mi kažu...
 
Imam "stari" Cisco 4682 već 10 god, i na njemu zakacen eksterni hdd. Ukoliko zamenim taj uredjaj sa EON smart box uredjajem da li cu biti u mogucnosti da gledam snimljene sadrzaje koje sam snimio prethodnih par godina?
 
Građani se žale: Odakle MTS-u podaci iz naših ugovora sa SBB-om?

Sve je više građana koji na društvenim mrežama objavljuju da primaju telefonske pozive u kojima im, kako kažu, ljudi iz MTS nude prelazak na usluge državnog kablovskog operatora i da im tom prilikom otkrivaju podatke iz važećih ugovora sa SBB-om. U SBB-u kažu da se podaci njihovih korisnika tretiraju kao poslovna tajna. Trenutno razmatraju sva pravna sredstva koja su im na raspolaganju, jer, kako objašnjavaju u SBB-u, očigledno se dogodilo neovlašćeno pribavljanje i korišćenje podataka iz njihovih ugovora sa građanima.

Dok vi gledate ono što birate, neko posmatra šta ste izabrali. I zove, na privatni telefon, da ponudi promenu tog izbora. Milan iz Beograda objašnjava da su mu komercijalisti Telekoma prvo dolazili nekoliko puta na vrata, da ih je odbijao, a onda je primio telefonski poziv sa broja 064, iako ugovor sa SBB-om na podstanarskoj adresi ne glasi na njegovo ime.

vise na linku
http://rs.n1info.com/Biznis/a678704...-MTS-u-podaci-iz-nasih-ugovora-sa-SBB-om.html

Jel to SBB baza hakovana a nije objavljeno?
 
Izvor nije objektivan, treba uzeti sa rezervom ovu informaciju.
 
To za Kragujevac su mi potvrdili prijatelji, SBB je uvek tamo imao jaku bazu, ali sada Supernova i MTS optika nude svašta, postoji poseban cenovnik za prelazak sa SBB-a, toliko je mržnja patološka. Neki bi rekli borba za tržište, ali ovo je već boleština. Ako ste super tržište će vas prepoznati, čemu agresija...
Mene su juče zvali iz MTS-a iako nikad nisam imao nikakve veze s njima niti sam koristio bilo koju njihovu uslugu, osim fiksnog telefona do prošle godine. Tražili su moju majku pa sam povezao: ostavio sam im svoj mobilni kad sam odjavio fiksni telefon koji se vodio na njeno ime i razvezao joj Box 2. Znali su adresu i ponudili "novu, nadmoćnu, optičku mrežu, net neverovatnih brzina...", dalje nisam slušao... Razgovor je bio neprijatan, postavio sam par pitanja i odustala je promoterka.
 
Ja sam iz Kragujevca i mene nisu zvali ali su mi došli akviziteri Supernove i ponudili mi 12 meseci po 1 din i sledećih 12 po 2699. Razlog zašto su mi dali 12 meseci po 1 din je taj što sam u SBB-u trenutno. Njaverovatnije ću da pređem jer mi je ušteda velika. A i generalno u Kragujevcu do pojave Supernove nije bilo konkurencije pa za 16 godina nisam dobio nikakav popust nikada, možda eventualno HBO 6 meseci i Sinestar. Da su malo korektni ostao bi. Mogu malo da zalegnu sa cenama dok ne prođe ujdurma sa njima. Ali neće, prema tome pozdravljam se sa njima neko vreme
 
Ja prelazim čim stigne optika pa ćemo za dve godine videti kakve su opcije.

Ne nude ti zato što prelaziš iz SBB-a već zato što si nov korisnik. Igrom slučaja nema treće opcije (MTS i Supernovu gledam kao jedno).

I SBB novim korisnicima daje benefite, na isti nacin se bore kao i drugi.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Нити је патолошка мржња нити борба за тржиште већ борба за контролу медија од стране 'знамо већ кога'.
Да су ови из СББ-а паметни откључали би (довољно би било) само Н1. Гарантовано би се ситуација променила из корена.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Ja prelazim čim stigne optika pa ćemo za dve godine videti kakve su opcije.

Ne nude ti zato što prelaziš iz SBB-a već zato što si nov korisnik. Igrom slučaja nema treće opcije (MTS i Supernovu gledam kao jedno).

I SBB novim korisnicima daje benefite, na isti nacin se bore kao i drugi.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Koliko znam po defaultu nude 6 meseci, ali kao eto zato što sam u SBB-u kažu 12
 
Znam ali to bi ti isto akviziter ponudio i da nisi u SBB-u. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobio sam od Sbb Cisco epc3928s na zici je 150mbit,na wifi pored njega od 30-80 mbit,soba 5-10mbit...
E sad imam Tenda F3 ruter,da li bi mogao da ga povezem u bridge mode i dal bi dobio dupli NAT onda?
 
Да ли планираш да се повежеш споља на уређај који је спојен на Тенду? Зашто би ти сметао "дупли НАТ"?

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
planiram kablom da povezem cisco na Tendu,ako vec tako ide,ne znam jer nikad to nisam radio...a smetao bi mi jer imam iptv m3u listu na Lg tv pa mi je blokirana rade samo pojedini kanali dok kolega koji mi dao proverio kod njega rade svi bez problema...
 
Da li mogu online da podnesem zahtev za raskid ugovora? Tacnije istice mi krajem decembra pa da im na vreme sve platim i vratim.

Ovo piše u Opštim uslovima

Raskid ugovora
Član 45.
Pretplatnik može jednostrano raskinuti Ugovor, pismenim putem bez obrazloženja, sa
otkaznim rokom od 30 (trideset) dana, pod uslovom da do dana stupanja otkaza na
snagu izmiri sva svoja dospela dugovanja prema SBB-u, i da u slučaju prevremenog
raskida plati ujedno novčani iznos u visini popusta koji je ostvario u okviru datih
promotivnih pogodnosti ili preostale pretplate do isteka ugovorenog perioda, a šta mu
je povoljnije.

i Ugovoru

Član 10.
Ovaj Ugovor zaključuje se na neodređeno vreme. U slučaju da zbog tehničkih ili drugih problema ne dođe do instalacije i pokretanja usluge,
Ugovor se automatski raskida u delu koji se odnosi na ovu uslugu. Obe ugovorne strane mogu jednostrano raskinuti Ugovor, pisanim putem bez
obrazloženja, sa otkaznim rokom od 30 (trideset) dana. Pretplatnik može koristiti ovo pravo pod uslovom da do dana stupanja otkaza na snagu
izmiri sva svoja dospela dugovanja prema SBB-u, što uključuje i nadoknadu u slučaju prevremenog raskida iz člana 3. Ugovora. Pretplatnik ovo
pravo ima u pogledu Ugovora u celini ili u delu koji se odnosi na pojedinačnu uslugu. Ugovorne strane imaju pravo raskida Ugovora i u ostalim
specifičnim slučajevima definisanim Opštim uslovima.


Mogao bi da im pošalješ pismo sa povratnicom ako ti je to lakše nego da ideš u poslovnicu.
 
planiram kablom da povezem cisco na Tendu,ako vec tako ide,ne znam jer nikad to nisam radio...a smetao bi mi jer imam iptv m3u listu na Lg tv pa mi je blokirana rade samo pojedini kanali dok kolega koji mi dao proverio kod njega rade svi bez problema...


Ниси ме разумео. Уређај који би био повезан на Тенду (вероватно тај ЛГ телевизор), на њега се и не можеш спојити споља.
Иптв листа би требала да ради без обзира на НАТ. Ти кад идеш на интернет, идеш са ип коју добијаш од СББ. Нема везе колико рутера имаш иза Циско рутера, ти на интернет идеш са том адресом. Који сервер је та ИПТВ?

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno