Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ni optika ne može bez fixnog ali tu valjda više ne ide parica već bi trebalo da kabl ide iz rutera.

Preko Supernove, sto je prakticno Telekom, mozes optika bez fiksnog. Tako bar ljudi kazu a i na sajtu im stoji.

Optika bez fiksnog je i kod Oriona ali oni su "mrtva puvala". Zoves cimas vise ti njih da ti uzmu pare nego sto ce se oni iscimati.
 
Питање: колико је ЕОН уређаја по уговору дозвољено без доплате? Дакле, не апликација него еон бокс. Ћерка каже да су јој за други уређај тражили накнаду за прикључак другог уређаја + додатно 200 дин месечно. Пакет је дигитални еон фул.

Poslato sa Nova 5T pomoću Tapatoka
Један Еон бокс и два Д3 мини/CAM модул.
Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Ja imam D3, eon I jednu karticu. Nadam se da će početi da daju više eona po ugovoru od jednog.
 
Javlja li se vama "Nema signala #4000 "na tv-u,vec drugi put za dva meseca
Resetivao eon box i internet ,dzaba,mrtvo mi vracanje

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Desava se i kod mene, uglavnom kad internet zeza..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Evo dva dana vec,sad sam im pisao na tviteru

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Imam D3. Često mi se dwšava kad hoću da vratim unazad preko uređaja, da se ekran zakoči ili prijavi poruku da pouzovem 19900. Signal je u meniju dobar. Zašto se to dešava i da li neko ima slična iskustva?
 
Imam D3. Često mi se dwšava kad hoću da vratim unazad preko uređaja, da se ekran zakoči ili prijavi poruku da pouzovem 19900. Signal je u meniju dobar. Zašto se to dešava i da li neko ima slična iskustva?
resetuj prijemnik ugasi i upali iz struje i resetuj epg obicno to resi problem.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Koji D3? Onaj sa velikim satom/bez sata?

Ili onaj koji je povezan i preko UTP na router? Ako je ovaj proveri kablic
 
Pa pročitaj bar taj jedan red teksta koji paket je u pitanju, ne moraš sitna slova, nauk za sledeći put.

Моја грешка признајем, али водио сам се тиме да уназад годинама користећи МТС и ВИП услуге никад нисам имао ситуацију да ме неко на фињака заврне да би ми увалио скупљу тарифу или неку услугу коју уопште нисам ни тражио, међутим очигледно је да за све постоји први пут. Или СББ то ради редовно, само што ја нисам знао.

@Apolo nije trebalo ništa da potpisuješ, jer ti ugovor nije istekao. Nije vremenski ograničen. Ovako su te navukli da se obavežeš ugovornom obavezom na još dve godine.

Пре 2 године када сам заснивао уговор била је нека варијанта 6 месеци по 1 динар па после редовна цена али мислим да је уговор био ограничен. Или су ми просто послали да потпишем нови јер смо се "договорили" да узмем већу тарифу. Мада мени генерално дужина уговора не и игра толику улогу јер инвеститор када је градио зграду није спроводио прикључак за МТС како је рекао, тако да имам могућност СББ или да се зезам са антенама преко Орион Телекома.
Другар је недавно имао исто неку непријатност са СББ, тражили му 6.000 динара да му поставе и прикопчају некакав рутер, а још раније је нешто био киван на њих и на крају прешао у МТС.
 
Poslednja izmena:
Ugovor je neograničen, ograničena je samo ugovorna obaveza. Mogao si da nastaviš po starom ugovoru, bez ikakvih problema.
 
Muljaju i iz SBB-a itekako. Mojim roditeljima ističe ugovor krajem decembra, zvali preko telefona javila se majka i oni joj rekli da mora da potpiše aneks ugovora i da će poslati preko kurira ugovor na potpis. Ja ih pozovem telefonom da pitam šta su to ponudili u aneksu i prvo me devojka iz podrške zavlačila, sve je dogovoreno sa vašom majkom i neće da kaže zbog čega mora aneks. Kada sam joj rekao da niko ništa neće potpisati onda je postala drčnija i rekla da to ne može tako da je sve dogovoreno putem telefona i da mora da se potpiše aneks. Ja joj kažem da ništa ne mora i da niko neće potpisati aneks i da će kurir biti vraćen bez potpisa. Onda je malo spustila loptu i rekla da je majci ponuđeno da nastavi stari paket Eon Full po istoj ceni. Rekoh joj zašto bi to radila kada može da koristi bez UO zašto bi se obavezala još 24 meseca. Onda je ponudila Pink paket 24 meseca, rekoh joj ne treba.
Lepo sam rekao majci da ako pošalju nekoga ništa ne potpisuje jer oni ionako planiraju da pređu na MTS zbog 12 meseci za dinar, a MTS ima sve kanale koji oni gledaju.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ja koristim godinama bez ugovorne obaveze, nit’ nude nešto, nit’ se javljaju. Doduše, uglavnom se ne javljam ja njima. [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav.Samo da pitam da li Sbb-ov ruterU bee iima mogucnost ukljucivanja i iskljucivanja wifi-a ako je racunar iskljucen,da ne moram da idem preko racunara u podesavanja rutera pa da tamo iskljucim i ukljucim.Prosli Sbb-ov ruter koji sam imao je imao dugme da se iskljuci wifi ali Ubee koliko vidim nema.
 
Pozdrav.Samo da pitam da li Sbb-ov ruterU bee iima mogucnost ukljucivanja i iskljucivanja wifi-a ako je racunar iskljucen,da ne moram da idem preko racunara u podesavanja rutera pa da tamo iskljucim i ukljucim.Prosli Sbb-ov ruter koji sam imao je imao dugme da se iskljuci wifi ali Ubee koliko vidim nema.
Mozes preko telefona.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Питање: колико је ЕОН уређаја по уговору дозвољено без доплате? Дакле, не апликација него еон бокс. Ћерка каже да су јој за други уређај тражили накнаду за прикључак другог уређаја + додатно 200 дин месечно. Пакет је дигитални еон фул.

Poslato sa Nova 5T pomoću Tapatoka

Ako dobro predpostavljam UE je Užice a ono nije na spisku digitalnih gradova,tako da uz eonfull paket dobija se samo na 1 tv eon box,a na druga 2 tv se dobija analogni tv signal sa oko 60 kanala.A ako hoće i na njima digitalnu tv korisnici koji nisu digitalizovani plaćaju jednokratnu taksu za uređaj + mesečnu rentu od 290 din.Dok ovi koji su digitalizovani oni imaju i za 2 i 3 tv besplatno d3mini ili d3cam,dok ove sa naprednim funkcijama i oni plaćaju taksu i mesečnu rentu.
cYsXnpg.png
 
Poslednja izmena:
Sad na ulazu zgrade plakat da se danas gasi analogni signal. Izgleda smo dočekali da Niš postane guga grad:)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Jel to bese ima veze sa povecanjem brzina?:)
 
Da, jer se oslobode frekvencije za docsis/net
 
Po isteku ugovorne obaveze da bi se otkazala usluga, traze zshtev da se podnese i posle 30 dana moze da se prekine?

Huawei P30
 
Po isteku ugovorne obaveze da bi se otkazala usluga, traze zshtev da se podnese i posle 30 dana moze da se prekine?

Huawei P30

Možeš ti i odmah da vratiš opremu, ali moraš da platiš otkazni rok od 30 dana.
 
Hvala. Posto mi UO istice 11.12 taman cu podneti zahtev na vreme.

Huawei P30
 
A da li otkaz UO može da se najavi na početku 23. meseca, i taman kada istekne UO tog dana da im se vrati oprema i ćao zdravo, ili mora da se saceka da istekne UO, pa tek onda?
 
E to je i moj plan...

Huawei P30
 
Slično razmišljamo...;) Po novom pravilniku, ukoliko nije istekla UO korisnik plaća razliku u iznosu paketa koju je dobio kao benefit potpisivanjem UO, tj. bira pogodnost koju vraća operatoru, onu koja je korisniku povoljnija. Dakle, u ovom slučaju je bolje platiti preostali mesec do isteka UO nego npr. prvih 6 meseci dinar. Ostaje samo jedno pitanje: da li bi osim pretplate do kraja UO (1 mesec) operator naplatio i fantomsku prikljulnu taksu, tzv. paranamet kojim se odvraćaju korisnici od prevremenog raskida. Ukoliko ne traže, raskid najmanje 30 dana pre isteka je odlično rešenje.
 
Ne pričamo mi o prevremenom raskidu, nego o najavi raskida 30 dana pred istek UO, tako da si zadovoljio njihov uslov od 30 dana za najavu raskida, plus sve to spajaš sa istekom UO, da ne bi plaćao mesec dana duže nešto što ne treba.
Zanima me da li je to neko uradio u praksi.
 
A da li otkaz UO može da se najavi na početku 23. meseca, i taman kada istekne UO tog dana da im se vrati oprema i ćao zdravo, ili mora da se saceka da istekne UO, pa tek onda?
Moj primer, ističe mi UO 15.1.2021. Ako podnesem zahtev za raskid pre 15.12.2020. onda moram da im platim nadoknadu za priključne takse i januar, jer raskid nastupa pre isteka UO. Ako podnesem zahtev za raskid posle 15.12.2020. npr. 17.12.2020 prekid signala nastupa 30 dana od zahteva za raskid znači 16. januara 2021. imam 7 dana rok da im vratim opremu i da platim pretplatu za ceo januar, jer je obračun ceo mesec tako da će mi naplatiti 14 dana iako mi neće pružati uslugu.
Raspitao sam se u poslovnici i ovako su mi objasnili.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno