Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Trio gold odbijen raskid :) ali tek smo piceli... Ceracemo se jos [emoji4]

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока
 
Za HBO paket je aktiviran servis HBO Go, nije on kao gasenje ostalih kanala koji su bili promo pusteni za novu godinu.

Kanali se gase jednostavno tj ugase prava na boxovima, karticama za te kanale i crnilo, za HBO moraju da dektiviraju HBO Go i to rade pojedinacno za svakog korisnika, zato nisu HBO/Cinemax kanali ugaseni svima u isto vreme.
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna, kada istekne UO za SBB Total TV koja je procedura za vracanje opreme?
Najvise me interesuje sta sa satelitskim tanjirom ?
Uredjaji i kartice nisu problem, ali ko treba da demontira satelitsku opremu, tanjir i kablove ?
Previse je glomazno da korisnik to demontira, pretpostavljam da demontiraju njihovi serviseri koji su to i montirali, ali da budem siguran.
 
Msm da ni ne dolaze da skidaju, to im je kao potrosna roba ali nisam siguran.
 
Tanjir i kablovi ostaju. U korisnički centar se vraćaju samo risiver i kartica, eventualno daljinski upravljaš, ali nije obavezno.
 
Koristim 5ghz mrezu putem wifi-ja jer imam uredjaje koji ga podrzavaju i nekoliko puta dnevno mi se desi da mreza samo nestane sa spiska i da mi uredjaj trazi konekciju jedno 4-5 minuta sto je ubistvo kada npr. gledam nesto na YT ili strimujem bilo sta. U isto vreme se desi i na laptopu i na telefonu. Nekoliko puta sam zvao podrsku i navodno su odradili neka podesavanja uredjaja, a sad su mi napisali da je sasvim normalno da se to desava na wifi mrezi i da zavisi od razlicitih faktora to ispadanje i da mogu da garantuju funkcionisanje i prave brzine jedino ako povezem LAN kablom. Prilicno sam laik za ovu temu ali ovako je zvucalo kao da je wifi ilegalan nacin povezivanja na njihov net i da svi zivi koriste samo kablove. Placam im pretplatu nesto manje od 4000 din (trio gold) mesecno sto smatram da je preskupo, a ocigledno uvek mora da postoji neki problem. Nema nikakvih prepreka u mom stanu u vidu zidova, internet koristim u istoj sobi gde je i ruter. Takodje, ovde ne govorimo o smanjenim brzinama vec o potpunom nestajanju neta na neko vreme
 
Više puta je pisano o tome. Postoje određeni bug-ovi u fw-u, čeka se ispravka fabrike.
 
Prvo poređenje koje mi pada na pamet kad se priča o odnosu WIFI-LAN je, jeste zadavanje komandi putem daljinca ili direkt na TVu.
Direkt mora da odradi šta si mu zadao, ili je neki nedostatak isključivo na televizoru u pitanju. Preko daljinca, može biti da su slabe baterije, da si usmerio pogrešno daljinac, može nekad (retko) i da reaguje na komšijski daljinac...
Bežični prenos je uvek bio nepouzdaniji od žičnog i to je to.
Druga stvar, uvek mogu da te posavetuju da pazariš napredniji ruter, jer njihov dobijaš besplatno na korištenje i sa njime dobijaš zagarantovane elementarne funkcije.
Pouzdanost bežične mreže košta.
 
Bolje neka smanje cene paketa i to za minimum 30 procenata, inace izgubice klijente. Ljudi iz mog komsiluka masovno menjaju SBB zbog cene i prelaze na optiku konkurentskih firmi.

Pa iskreno i ja čekam da mi istekne ugovor i odo..šteta volim da gledam NFL ali ono što ja koristim je bar 20 % jeftinije na optici tih konkurentskih firmi :)...
 
Moje mišljenje je da će u budućnosti TV programi biti manje bitni.Sve je više servisa tipa Netflix, HBO koji emituju filmove, sportski događaji će verovatno biti u PPV opciji čak i u Srbiji jednog dana...tako da fokus će biti na internetu. Jedino mi nije jasno da li će uvođenje 5G mreže obesmisliti i sadašnje postavljanje optičkih kablova, naime da li će mobilni operateri preuzeti internet . Mislim da je to jedan od razloga što država ne dozvolja SBB- u da postavi svoju mobilnu mrežu.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Ja u principu i gledam filmove i serije preko HBO GO,Kodija(Elementum i The Crew) a preko tv-a ponekad samo Fox i to je to.Ionako na nasim programima nema nista pametno da se gleda...
 
Meni ugovor istekao (Duo Gold Optika) i vrlo verovatno prelazim na Box 3 optika, gde daju 6m po 1din.
Mts vec uzeo NBA tako da mi je i to plus, mada tv i ne pratim nesto previse....

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Sa srećom

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
@Hurricane
Daju 8, a trazi 9 meseci. Sa SBB ako doalzis, 8 je minimum.
 
Pitanje - da li EON Box treba da ide u odredjen port na UBEE-u ili je normalno da download koci gledanje unazad?
 
SBB poziva korisnike SN da raskinu ugovor po zakonu zbog ukidanja kanala, i da predju kod njih, a taj isti zakon ne postuje, jer odbija zahtev za raskid sa istim odgovorom koji salje i SN. Plus, pozivaju se na neku stavku iz Opstih uslova koje uopste nema u istim. Ovo je zrelo za ozbiljnu tuzbu!

Zna li neko koliko vremena treba RATEL-u da odgovori na prituzbu?
 
U roku od 30 dana mozes ocekivati odgovor!
 
A je zna neko koji rok ima SBB da odgovori na zahtev za raskid? Prošlog utorka tj. 14. januara sam podneo zahtev i još uvek nikakav odgovor nisam dobio.
 
SBB poziva korisnike SN da raskinu ugovor po zakonu zbog ukidanja kanala, i da predju kod njih, a taj isti zakon ne postuje, jer odbija zahtev za raskid sa istim odgovorom koji salje i SN. Plus, pozivaju se na neku stavku iz Opstih uslova koje uopste nema u istim. Ovo je zrelo za ozbiljnu tuzbu!

Zna li neko koliko vremena treba RATEL-u da odgovori na prituzbu?

A je zna neko koji rok ima SBB da odgovori na zahtev za raskid? Prošlog utorka tj. 14. januara sam podneo zahtev i još uvek nikakav odgovor nisam dobio.

ja sam podneo 18 januara i jos uvek nista, neko je pisao ranije da resenje stize pismenim putem na kucnu adresu u roku od 7 dana.
Rekli su mi samo bicete kontaktirani vas zahtev je dat na razmatranje. U pitanju je eon premium, ostalo jos par meseci do kraja ugovora.
 
A je zna neko koji rok ima SBB da odgovori na zahtev za raskid? Prošlog utorka tj. 14. januara sam podneo zahtev i još uvek nikakav odgovor nisam dobio.

Zakonski rok je 8 dana. Meni su odgovorili tacno 8. dana, ali bolje da nisu. Mada, ko zna za sta cu sve da ih tuzim. Cak hoce da mi naplate ponovo prikljucne takse koje su mi naplatili jos prilikom prve ugovorne obaveze jos davno!
 
Pitanje - da li EON Box treba da ide u odredjen port na UBEE-u ili je normalno da download koci gledanje unazad?

Prva dva porta su za net a 3 i 4 za resivere i ta dva su u drugom ip opsegu. Kod mene ide iz prvog porta do giga switcha pa po celoj kuci razvuceno, eon box radi normalno bez prekida.
Mislim da za vracanje unazad trosi net jer se vezuje za taj ip opseg na ruteru, ti ukoliko prilikom downloada povuces sav kapacitet interneta onda sigurno zato koci. Ogranici download, ostavi barem 20% za eon box.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno