Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Porporcionalno broju dana mozda?
 
Da li je neko imao iskustva sa sledecim: uskoro mi istice ugovor, da li ce da mi omoguce da na istoj adresi raskinem uslugu a zatim ponovo napravim ugovor i ostvarim popust?
 
Ne. Cak ni tvojim roditeljima nece dozvoliti na istoj adresi.
 
Da li se desilo nekome da je dobio racun manji nego sto bi trebalo? Uzeo sam Biz Net Silver kao novi korisnik i umesto da iznos bude 1250din, ja sam dobio iznos 900din. Razmisljam da li da pitam da li je greska ili da mudro cutim. :))

Pa ako je za prvi mesec onda je verovatno umanjeno za broj dana koliko si koristio. Verovatno ti nisu uveli baš prvog u mesecu.
 
Ne. Cak ni tvojim roditeljima nece dozvoliti na istoj adresi.

ako je tako, vise mi se isplati da ih otkacim i uzmem kucni net, posto mi ne treba tv i druge usluge vec samo net.
ako uzmem uslugu kod dva provajdera opet dodje jeftinije nego sbb gold koji sada imam,
sbb je ionako preskup.
 
Ima li sad uopšte neke akcije u sbb a da neću da mi uvale trio umesto duo paketa?

Imam duo gold i istekao mi ugovor. Obnovio bi ako imaju neku akciju za dinar, neki paket uključen u tu cenu ili tako nesto. Na sajtu se ne vidi ništa.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

SBB poslovna strategija prema postojecim korisnicima je kao prema paradajzu kome istice rok, prosto nas ne zarezuju ni 2% tj. tretiraju nas kao resurs koji ne treba negovati (trenutna situacija u SRB im to omogucava)...
Elem to sto ti trenutno imas je otvoreni ugovor (da ti si i dalje pod ugovornom obavezom bez obzira na isteklih 24 meseca) i to je najbolja varijanta zato sto iz istog mozes da izadjes za NULA dirana penala... onih 24 meseca su vezana kesa da ne mozes tek tako da im okrenes ledja tj da bi oni mogli da projektuju svoje budzete i bilansiraju novac kojim raspolazu u neko dogledno vreme... zato sto ako odlucis da prekines ugovornu obavezu moras da im kesiras ostatak do kraja 24 meseca ugovorne obaveze...

Zato nastavi nastavi da placas trenutni paket i prati stanje na trzistu...

Ja upravo to radim i cekam da mi neki cika sa optickim kablom zakuca na vrata pa da ga pustim da instalira to sto treba uz paralelnu probu mesec dana i onda cao SBB...

Da se razumemo zadovoljan sam ja onim sto oni nude ALI me nervira poslovna strategija SBB-a...

Prosto zelim da sa svakom ugovornom obavezom od 24 meseca imam sve uslove kao oni koji prvi put sklapaju ugovor...

Inace u svetu je visestruko skuplje privuci novog korisnika nego zadrzati starog a oni cicijase sa tim popustima...
 
Narode, imam trio gold extra. I jedan d3 uredjaj. Da li mi sleduje jos neki d3 uredjaj za drugi tv ili se dodatno placa?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Samo Gold Premium, ima Digitalnu TV na dva televizora, ostali paketi doplacaju rentu od 290 + setup. Ako ti je ugovor istekao moze sve to besplatno uz obnovu na 2god (moji slucaj). U Novom Sadu i Beogradu je ukinuta analogna televizija, tako da njima su podeljeni besplatni reciveri bez rentiranja, tako da tipujem da za 2 godine i ostali gradovi bude ugasena analogna.
 
Hvala..

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Dali korisniku SBB sa analognom TV kome je odavno istekao ugovor sleduje
nova SBB oprema digitalna bez da pravi novi ugovor ?
Znaci tek skoro kupljen LED TV i sada bi bilo normalno preci na Digitalnu kablovsku na vise TV-a
a postojecu Analognu ostaviti po potrebi...
 
SBB poslovna strategija prema postojecim korisnicima je kao prema paradajzu kome istice rok, prosto nas ne zarezuju ni 2% tj. tretiraju nas kao resurs koji ne treba negovati (trenutna situacija u SRB im to omogucava)...
Elem to sto ti trenutno imas je otvoreni ugovor (da ti si i dalje pod ugovornom obavezom bez obzira na isteklih 24 meseca) i to je najbolja varijanta zato sto iz istog mozes da izadjes za NULA dirana penala... onih 24 meseca su vezana kesa da ne mozes tek tako da im okrenes ledja tj da bi oni mogli da projektuju svoje budzete i bilansiraju novac kojim raspolazu u neko dogledno vreme... zato sto ako odlucis da prekines ugovornu obavezu moras da im kesiras ostatak do kraja 24 meseca ugovorne obaveze...

Zato nastavi nastavi da placas trenutni paket i prati stanje na trzistu...

Ja upravo to radim i cekam da mi neki cika sa optickim kablom zakuca na vrata pa da ga pustim da instalira to sto treba uz paralelnu probu mesec dana i onda cao SBB...

Da se razumemo zadovoljan sam ja onim sto oni nude ALI me nervira poslovna strategija SBB-a...

Prosto zelim da sa svakom ugovornom obavezom od 24 meseca imam sve uslove kao oni koji prvi put sklapaju ugovor...

Inace u svetu je visestruko skuplje privuci novog korisnika nego zadrzati starog a oni cicijase sa tim popustima...

ditto
 
Analogna nije ugasena ali kako kazu do kraja godine ce biti. Sto se tice resivera kako kome ,jos rade po Bg-u. Konkretno kod mene na Paliluli i kod keve na S.Vencu su dali jos po dva resivera (ukupno 3 besplatna)

u zemun nisu ni svracali, niti nudili ista.. kod nas dolaze svakako makar jednom nedeljno kada im pukne mreza a da ni sami ne znaju zasto..
besplatni ili ne, 3 je i maksimum po jednom ugovoru :mad:
 
Kako da se resim bede zvane sbb?
Zelim da raskinem ugovor, ostalo mi je oko 2 meseca, a selim se na drugu lokaciju.
da li se nesto u praksi promenilo od kad su se pojavile info. oko naplate " penala"? da li je neko uspeo da raskine ugovor?
Da li ima nekog nacina da ih otkacim a da ne placam nikakve njihove "penale"?
Mislio sam da prebacim uslugu na drugu lokaciju ali evo, kontaktirao sam ih, nece ni da mi kazu koliko ce to da me kosta.
inace los odnos prema korisnicima, poskupljuju uslugu bez ikakvog razloga, dinar je jaci danas nego kad sam potpisao ugovor a oni dizali cenu. Takodje kad je bilo poskupljenje nism mi dali da raskinem ugovor,
napisali su sitnim slovima na racunu da ce biti poskupljenje namerno da ne mozes da vidis i da reagujes na vreme.
ako ima neki savet kako da ih se resim?
 
Kako da se resim bede zvane sbb?
Zelim da raskinem ugovor, ostalo mi je oko 2 meseca, a selim se na drugu lokaciju.
da li se nesto u praksi promenilo od kad su se pojavile info. oko naplate " penala"? da li je neko uspeo da raskine ugovor?
Da li ima nekog nacina da ih otkacim a da ne placam nikakve njihove "penale"?
Mislio sam da prebacim uslugu na drugu lokaciju ali evo, kontaktirao sam ih, nece ni da mi kazu koliko ce to da me kosta.
inace los odnos prema korisnicima, poskupljuju uslugu bez ikakvog razloga, dinar je jaci danas nego kad sam potpisao ugovor a oni dizali cenu. Takodje kad je bilo poskupljenje nism mi dali da raskinem ugovor,
napisali su sitnim slovima na racunu da ce biti poskupljenje namerno da ne mozes da vidis i da reagujes na vreme.
ako ima neki savet kako da ih se resim?
Možda da preneses ugovor na nekog ko ostaje na toj adresi, a ti na novoj adresi praviš nov ugovor kao nov korisnik. Promena nosioca ugovora kao i prenos usluge na drugu lokaciju se ne naplaćuje. Pozz
 
Kontaktiraj ih mailom i objasni situaciju. Traži da ti napismeno daju koje su ti opcije, ništa usmeno. Realan scenario je da ako na novoj adresi ima uslova za SBB da tamo nastaviš sa svojim ugovorom do isteka, pokušaj da izboksuješ besplatno uvođenje ukoliko trenutno nema njihove instalacije. Ukoliko ne daju besplatno očekuj da ćeš dobiti 50% popusta na uvođenje. Ukoliko nema tehničkih uslova mogu da ti odobre i raskid ugovora ili u najgorem slučaju im dođeš dve preostale pretplate, što bi sa njihove strane bilo prilično nekorektno.
 
Danas su kod matoraca koji su bili na IKOMovoj kablovskoj koju je preuzeo SBB zamenili kabal za STB d3mini...digitalizacija (ujeee). Pa oni sad videli da ima Hbo i mnogi drugi programi koji se plaćaju pa se istripovali da će račun da enormno poskupi... Ja pretpostavljam da je neki promo fazon, ali ne mogu da nadjem info na netu. Zna li ko koliko dana traje promo ili neku drugu informaciju o tome da im prenesem?
 
Za nove korisnike su uvek otključani svi kanali , mesec dana promo. Nije baš striktno u dan, ali tu negde. Moguće da su im dali promo pošto do sada nisu imali digitalnu TV.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Trebalo bi od jula do kraja oktobra jer se 01.07. desila ta famozna promena. A pominjana su neka četiri promo meseca...
 
Kontaktiraj ih mailom i objasni situaciju. Traži da ti napismeno daju koje su ti opcije, ništa usmeno. Realan scenario je da ako na novoj adresi ima uslova za SBB da tamo nastaviš sa svojim ugovorom do isteka, pokušaj da izboksuješ besplatno uvođenje ukoliko trenutno nema njihove instalacije. Ukoliko ne daju besplatno očekuj da ćeš dobiti 50% popusta na uvođenje. Ukoliko nema tehničkih uslova mogu da ti odobre i raskid ugovora ili u najgorem slučaju im dođeš dve preostale pretplate, što bi sa njihove strane bilo prilično nekorektno.

Dozvoljavaju raskid ugovora ukoliko na novoj lokaciji nema uslova za SBB. Ne pristaj na TotalTV ako ti slučajno ponude i moćićeš da raskineš ugovor bez penala.
 
Jel ovaj ruski kanal TV1000 ima mogućnost stavljanja titlova pošto mi bez njih ni sam kanal nema puno smisla?

Drugo, da li je još kod nekog TV vodič pobudalio tako da kad kliknete na njega ne daje slike emisija niti prilikom klika na informacije ne daje ništa o glumcima?

Nešto tipa ovako...
a0ca216e1b5be54056b775fccf7881f3.jpg

ac4fccb579dbce47d22f1503b963409c.jpg
 
Poslednja izmena:
Moraju da dozvole i dozvoljavaju (u praksi potvrdjeno) raskid ugovora bez penala ako je rec o preseljenju na bilo koju lokaciju. Ne mogu niti imaju pravo da uopste pitaju za novu lokaciju pri raskidu ugovora.

(jer covek mozda nece tamo gde ide uoste da koristi kablovsku uslugu neko vreme ili nikada vise, mozda ce da se preseli pa da ode u inostranstvo na 3 godine, ili da iznajlmljuje taj stan a zivi negde drugo, mozda nece da koristi jer sredjuje gajbu a to moze biti mesecima… jednostavno,moze da ima mali milion svojih razloga koji se ne ticu SBB-a, jednostavno nemaju pravo da pitaju bilo sta o tome jer se njih to ne tice ni po kom osnovu - to sto koriste neznanje, neiskustvo, neobavestenost, lakovernost… ljudi to je vec druga prica)


Ako korisnik zeli da na novoj lokaciji koja ima uslove preseli svoj ugovor to SBB radi bez ikakve nadoknade, nemaju prava da naplate niti to naplacuju (u praksi potvrdjeno). Mora da se pokaze na uvid papirologija novog prebivalista i to je sve.


Pozdrav!
 
Jel ovaj ruski kanal TV1000 ima mogućnost stavljanja titlova pošto mi bez njih ni sam kanal nema puno smisla?

Ne, nigde nije titlovan.

Drugo, da li je još kod nekog TV vodič pobudalio tako da kad kliknete na njega ne daje slike emisija niti prilikom klika na informacije ne daje ništa o glumcima?

Dešava se, resetuj D3 prijemnik - ima u tehničkim podešavanjima, mislim u odeljku softver opcija za reset prijemnika, a možeš i sa Moj SBB portala.
 
Poslednja izmena:
Koja je trenutno najnovija verzija firmware-a na D3 v2.0 (4682DVB)/PDS3 (PDS3121) uređajima u okviru SBB ponude?

Telemach BiH je sinoć dobio update na sljedeću verziju:

Firmware version: 2.9.5.0-prod
Application version: NEXX_2_0_3_3_6
 
Juče mi je na vrata pokucao momak iz SBB-a i ponudio FOC upgrade zbog lojalnosti.
Ubrzanje interneta sa 60 MB/s na 100MB/s + HBO paket.
Potpisali anex ugovora, internet ubrzan koliko odmah (HBO paket mi je promotivno već aktiviran, ali sad ostaje i posle promotivnog perioda).
Inače, moj paket je Trio Gold.

Nije nešto, ali lep gest.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno