Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hajde da vas pitam za savet. Prelistao sam temu jedno 50ak postova unazad sve do dela sa botovima, SNSom i ostalim glupostima pa nisam siguran da li sam dobro razumeo...

Zvali su me iz sbb jer mi je istekao Trio Gold ugovor pa sad plaćam mesec za mesec. Ponudili su mi ništa, odnosno da predjem na eon i da platim 50% neke priključne takse i naravno plaćao bih veći račun za stvari koje mi uopšte ne trebaju. TV slabo gledam (ne stižem), premotavanje unazad tri dana mi je sasvim dovoljno, net mi zadovoljava potrebe.

Ako budem iz nekog razloga morao da prelazim na eon, ako sam dobro shvatio, moguće je dobiti plaćanje po dinar u periodu od 6 meseci i ne platiti tu famoznu taksu, jel? Inače korisnik sam otprilike 10 godina, u zgradi je MTS optika tako da imam sigurno osnova za popuste i alternativu ako budu bezobrazni.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Hajde da vas pitam za savet. Prelistao sam temu jedno 50ak postova unazad sve do dela sa botovima, SNSom i ostalim glupostima pa nisam siguran da li sam dobro razumeo...

Zvali su me iz sbb jer mi je istekao Trio Gold ugovor pa sad plaćam mesec za mesec. Ponudili su mi ništa, odnosno da predjem na eon i da platim 50% neke priključne takse i naravno plaćao bih veći račun za stvari koje mi uopšte ne trebaju. TV slabo gledam (ne stižem), premotavanje unazad tri dana mi je sasvim dovoljno, net mi zadovoljava potrebe.

Ako budem iz nekog razloga morao da prelazim na eon, ako sam dobro shvatio, moguće je dobiti plaćanje po dinar u periodu od 6 meseci i ne platiti tu famoznu taksu, jel? Inače korisnik sam otprilike 10 godina, u zgradi je MTS optika tako da imam sigurno osnova za popuste i alternativu ako budu bezobrazni.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Ti bar imaš sa čime da pregovaraš :) Kod mene nema još MTS, a Supernova neće ni dolaziti. Ipak su mi ponudili prelazak na EON Full bez priključne takse ista cena 1. god, druga za 170RSD skuplja tako da sam zadovoljan. Za 2 godine će valjda i kod mene MTS da dođe da imam sa čime da pregovaram.
 
Tesko ces dobiti 6 meseci po dinar, to su davali ili daju jedino da namame nove korisnike, stari po obicaju pakši!

Ono sto obicno nude starim korisnicima kao bonus je Pink paket ili neki HBO na godina dana, probaj da se cenkas ili da pretis raskidom ali i tu su postali tvrdji, pa sta ti bog da ..

U krajnjoj liniji ako ti trenutno odgovara cena i ponuda ne moras nista ni da menjas.
 
Imam problem, dva tv-a i dva pc-a priključena preko cisko rutera, na jednom pc-u često puca veza i to svakodnevno dok drugo radi normalno. Postupak za raskid ugovora jer moguć obzirom da sam njihov korisnik godinu dana, a ugovor je na 2 godine.
 
Ne vidim razlog zasto bi postojao razlog raskida kada kazes da uslugu dobijas. Prijavi tehnickoj podrsci pa ako oni ne mogu da otklone problem, zamene ruter ili sta vec treba onda mozda da pokusas nesto vise.


Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
@pjer
Kao sto rece jaffar ako ti tako odgovara ne diraj nista. Placas mesecno racun kao i do sada i toeto i uvek si u mogucnosti raskida tj nemas UO. Ako bas hoces EON i 6 meseci po dinar onda jedino raskid pa da neko sa drugim prezimenom (mozda i ne mora drugo prezime) potpise ugovor za tebe.

Edit:sorry dupli post

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima :) Sacekaću da me opet pozovu pa ću da probam da izboksujem neke povoljnosti. Ako ne budem mogao, ostavljam kako i jeste do daljnjeg :)

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
milanlaki

Nekoliko puta sam zvao tehničku podršku, jednom prilikom je došao njihov čovek i rekao da je sve u redu, drugom prilikom posle desetak dana isti lik je zamenio spliter, međutim ništa se ne menja, prekidi postoje i dalje, to traje već podugo. Pre dva dana sam ih ponovo zvao pa su mi rekli su da ima nekih problema, i da će proslediti dalje. U međuvremenu u proteklih dva meseca zamenio sam a sve u u nadi da ću rešiti moj problem sa pucanjem veze nekoliko drajvera, utp kablova, čak sam probao sa drugim operativnim sistemom.
Zbog toga i pitam ako neko ima iskustava kako se radi to sa raskid ugovora, čisto da me ne vozaju tamo u poslovnici.
 
Poslednja izmena:
Imam problem, dva tv-a i dva pc-a priključena preko cisko rutera, na jednom pc-u često puca veza i to svakodnevno dok drugo radi normalno. Postupak za raskid ugovora jer moguć obzirom da sam njihov korisnik godinu dana, a ugovor je na 2 godine.
Meni ovde deluje da je problem do racunara jer nije moguce da si sve probao i promenio, a da je problem ostao. Moguce da je LAN na tom PC poceo polako da odlazi. (mozes i da probas da mu umesto AUTO stavis 1gbps FUll Duplex) ako znas gde se to nalazi na mreznoj od tog PC-a.
Sumnjam da je do SBB-a ako sve ostalo radi. Ne vredi ih odmah napadati. Probaj neki LapTop na taj LAN ili promeni mesta LAN kablu od drugog PC-a, pa ako onda krene na njemu, do izlaza je ali verujem da si to vec probao i opet kazem, sumnjam da je do njih ali ajde. Necu da bude da sam njihov fan, jer to bas nije tako :D
 
Poslednja izmena:
Moj problem - juče su mi instalirali internet i TV. Jedan komp je povezan preko kabla i Calix-a, a još dva preko wi fi adaptera tp-link TL-WN722N.
Komp koji radi preko kabla radi ildično, a ovi preko adaptera gotovo 3 puta sporije. Ne znam u čemu je problem.
Kod prošlog provajedera je sve radilo odlično, tamo sam ima modem i tp-link router na "glavnom" računaru.
probao sam na tablletu, isto preko Wi-fi i sve radi dobro.
Da li su problem adapteri, da kupim neki drugi ili da jednostavno sve povežem kablovima, ali to će da mi napravi mali džumbus u stanu.
 
milanlaki

Nekoliko puta sam zvao tehničku podršku, jednom prilikom je došao njihov čovek i rekao da je sve u redu, drugom prilikom posle desetak dana isti lik je zamenio spliter, međutim ništa se ne menja, prekidi postoje i dalje, to traje već podugo. Pre dva dana sam ih ponovo zvao pa su mi rekli su da ima nekih problema, i da će proslediti dalje. U međuvremenu u proteklih dva meseca zamenio sam a sve u u nadi da ću rešiti moj problem sa pucanjem veze nekoliko drajvera, utp kablova, čak sam probao sa drugim operativnim sistemom.
Zbog toga i pitam ako neko ima iskustava kako se radi to sa raskid ugovora, čisto da me ne vozaju tamo u poslovnici.

Imao sam problem sa čestim prekidima konekcije preko kabla sa Ubee i zamenili su ga sa belim Tehnicolor. Od tada sve radi bez problema već par meseci.

Kad sam zvao tehničku podršku odmah su uvideli da ima čestih prekida. Ako se dobro sećam već sledećeg dana došao je tehničar, proveravao signal u glavnoj kutiji, kod mene ispred stana i u samom stanu, testirao Ubee svojim laptopom i zamenio ga sa Tehnicolor.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Hajde da vas pitam za savet. Prelistao sam temu jedno 50ak postova unazad sve do dela sa botovima, SNSom i ostalim glupostima pa nisam siguran da li sam dobro razumeo...

Zvali su me iz sbb jer mi je istekao Trio Gold ugovor pa sad plaćam mesec za mesec. Ponudili su mi ništa, odnosno da predjem na eon i da platim 50% neke priključne takse i naravno plaćao bih veći račun za stvari koje mi uopšte ne trebaju. TV slabo gledam (ne stižem), premotavanje unazad tri dana mi je sasvim dovoljno, net mi zadovoljava potrebe.

Ako budem iz nekog razloga morao da prelazim na eon, ako sam dobro shvatio, moguće je dobiti plaćanje po dinar u periodu od 6 meseci i ne platiti tu famoznu taksu, jel? Inače korisnik sam otprilike 10 godina, u zgradi je MTS optika tako da imam sigurno osnova za popuste i alternativu ako budu bezobrazni.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Najbolje da ih cimaš na društevnim mrezama, face-twiter, privatnu poruku i sve se da rešiti, barem su meni tako pomogli nebrojano puta do sada.
 
Kako se ukljucuje bridge opcija na Tehnicolor ruteru?
Je l zna neko admin login?
Nasao, prazna polja
Sent from my SM-G975U1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ostavis prazno i samo kliknes login, ako se dobro secam

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Hajde da vas pitam za savet. Prelistao sam temu jedno 50ak postova unazad sve do dela sa botovima, SNSom i ostalim glupostima pa nisam siguran da li sam dobro razumeo...

U decembru, kad je bio početak EONa, najbolje se prolazilo ako podneseš zahtev za raskid u poslovnici.
Mene su zvali posle 2 dana i ponudili 12x2000rsd i 12xpuna cena. što su tada imali svi novi.

Ako ti se ne žuri ja bih čekao nov-dec. Šefovima bonusi zavise od ispunjenja godišnjeg plana i onda kreću da se troše marketinški budžeti :)
 
Hvala na savetima, mogu da čekam još, ne gori mi pod nogama uopšte. Poslušaću savet i sačekati kraj godine, šta mi teško :)

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
U decembru, kad je bio početak EONa, najbolje se prolazilo ako podneseš zahtev za raskid u poslovnici.
Mene su zvali posle 2 dana i ponudili 12x2000rsd i 12xpuna cena. što su tada imali svi novi.

Ako ti se ne žuri ja bih čekao nov-dec. Šefovima bonusi zavise od ispunjenja godišnjeg plana i onda kreću da se troše marketinški budžeti :)

Bili tad još stari vlasnici koji su se izgleda trudili radi prodaje da održe što veću bazu korisnika.Novom vlasniku prvi potez je bio da je uveo taksu na eon box i ukino besplatna dodatna 2 cam modula ili d3 minija.Tako da sad ko još ima analogni signal bez plaćanja taksi i mesečne rente ne može da ima digitalni signal na druga dva televizora.
 
Nije tacno. Ja sam pre mesec dana prebacio sa analognog na digitalni i dali su mi za dva uredjaja. Bez taksi za drugi uredjaj. Placam sam osnovno odrzavanje 1380. Bez ugovora

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ako su isključili analogni signal, dobijaš 3 uređaja besplatno, ako imaš analogni, plaća se priključna taksa i mesečna renta za dodatne uređaje.
 
Pre nego sto cimam njihovu podrsku, da li je neko imao problem sa netom preko kabla? Na wifi sve radi ok brzina je koliko i treba ali posto sam sada razvukao mrezu kroz stan kada se prikacim na kabal brzina bude ispod 1mbs i to sa prekidima, vise nema nego sto ima. Kablovi su svi cat6a, a isto je i sa cat5. Ruter je onaj ubee sa 5g mrezom.
 
Neko je napisao da su mu po ugradnji EON paketa ostavili i D3 uredjaj. Meni sutra dolaze da zamene opremu za EON. Prepostavljam da će mi uzeti D3. Dal da pokušam nešto da izmuvam da mi ostane i D3 uređaj za drugi tv? tj da li ima još neko da ima oba uređaja?
 
Poslednja izmena:
Ja imam na jednom TV D3, a na drugom karticu, i mene zanima kako ide sa EON, šta se dobija.
 
Neko je napisao da su mu po ugradnji EON paketa ostavili i D3 uredjaj. Meni sutra dolaze da zamene opremu za EON. Prepostavljam da će mi uzeti D3. Dal da pokušam nešto da izmuvam da mi ostane i D3 uređaj za drugi tv? tj da li ima još neko da ima oba uređaja?

Ja sam to uspeo. Zadrzao sam jedan D3 za drugi televizor, a za glavni imam EON Box. Ljudi, tj. lokalno distributer SSBa, su mi jednostavo izasli u susret. Treci nisam ni trazio, ali vrlo je verovatno da cu uskoro i to da uradim.
 
Jel neko ko je stari korisnik uspeo skoro da izvuče akciju za nove korisnike (trenutna 6 meseci za dinar) ako pokrene onaj najavljeni raskid ugovora? Ako ne ponude to odoh ja lepo na mts optiku sa istom akcijom.
 
Ja sam podneo zahtev za raskid posle x godina ikoma i sbb, ako budu zvali da ponude nesto javicu sta. Zadovoljan bih bio i sa ovom promocijom 6m za din plus besplatan prikljucak, ako ne, optika mts box 3 verovatno pa lagano. Jedino sto vidim da mnogo vise hd kanala ima u sbb ali opet gledam maltene samo fox uvece pred spavanje a i to cu bataliti kad povezem box neki ili komp na tv.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Sta se desava sa giga mrezom, hocemo li je videti ove godine u BGD ?
 
Kad bi davali starim korisnicima 6 meseci za dinar, bankrotirali bi za 2 meseca. Drugo, ne verujem da će MTS biti tako izdašan prema tzv starim korisnicima kad prođe ovaj prvi talas oduševljenja optikom. Sećam se dok sam bio na PTT adsl-u, nisu davali nikakve pogodnosti tzv "starim"korisnicima.. Kad povećaju brzinu interneta za istu cenu, to mi je bilo više nego dovojno.
 
Мене туга обузме кад их питам имају ли планова да уведу своју инфраструктуру на моју локацију а они ми кажу да то тренутно није у плану. Срећни су сви који имају више од 10/1 па какав је да је сигнал, код мене је то плафон што може. Срамота у 21-ом веку...Телеком, СББ и њихови партнери, нико од њих не може да ми понуди више од 10/1.

Људи радујте се ако имате више од мене, какав је да је сигнал опет боље пролазите. :(
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno