Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gde je sad onaj "analogni", sto se stalno buni kako mu uskracuju prava i ukidaju :)
 
Posle digitalizacije koja treba da se odradi u gradovima biće ugašeni svi analogni kanali, tj. analogni signal. Kako bi doštlo do oslobađanja frekvencija i omogućilo korisnicima više kanala i bolje usluge. Proverena informacija iz prve ruke :)
 
Poslednja izmena:
Posle digitalizacije koja treba da se odradi u gradovima biće ugašeni svi analogni kanali, tj. analogni signal. Kako bi doštlo do oslobađanja frekvencija i omogućilo korisnicima više kanala i bolje usluge. Proverena informacija iz prve ruke :)

Aj posto imas infos iz prve ruke, mozes li da nam kazes da li ce posle ukidanja analogne televizije, napokon prestati glupo naplacivanje modula ( 290din po komadu ) ?
 
Aj posto imas infos iz prve ruke, mozes li da nam kazes da li ce posle ukidanja analogne televizije, napokon prestati glupo naplacivanje modula ( 290din po komadu ) ?
hoce.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Jel pokušao/uzeo neko njihov internet bez ugovorne obaveze tj. van EON paketa? Na sajtu u cenovniku in stoji da imaju internet van ugovorne obaveze, ali se plaća priključna taksa od 4k din.
 
Jel pokušao/uzeo neko njihov internet bez ugovorne obaveze tj. van EON paketa? Na sajtu u cenovniku in stoji da imaju internet van ugovorne obaveze, ali se plaća priključna taksa od 4k din.


SBB internet se može zakupiti bez ugovorne obaveze, ali uslov je da ste korisnik njihove kablovske televizije. Kada se saberu cene te dve usluge, uopšte se ne isplati u odnosu na bilo koji paket usluga. Ja sam koristila SBB postpaid internet bez ugovorne obaveze, plaćala sam više, a imala manju brzinu nego korisnici paketa, ali tako je to kada ne želite da imate ugovornu obavezu od 24 meseca. U digitalizovanim područjima sada postoje uslovi za pružanje usluge interneta bez kablovske televizije, ali SBB ne želi da omogući takav izbor.

Kablovski internet je u tehničkom smislu prevaziđen, verujem da će za 10-20 godina biti potpuno izbačen iz upotrebe.
 
Kod sestre na Vračaru od juče ne radi net. No internet access. Ne pomaže restart rutera ni ništa. Prijavljuje problem sa dns-om. Probao sam i cloudflare 1.1.1.1 ne vredi. Ima li još neko problema?
 
@Violet, jasno mi je da moze vise da se dobije uz EON paket, ali upravo u toj UO od 24 meseca se radi. To je previse dug period i ne zelim da se obavezujem toliko na trenutnoj adresi. To me zanimalo, da li uopste moze da se uzme, hvala.
 
Pitanje je donekle globalno, ali kapiram da će ovde biti više ljudi sa iskustvom.

Komšije nemaju net, potreban je zbog škole. Imaju SBB kablovsku, ali ne mogu da uzmu njihov net. Tražim način da izbegnu UO i visoke cene. Mi smo na 4. spratu. Oni imaju familiju u prizemlju prekoputa, sa SBB netom i Ubee ruterom. Prozori se gledaju. Ubee nije baš na prozoru, ali navodno je blizu. Moja ideja je da komšije uzmu ili samo neki usb wifi sa jakom antenom ili prvo ruter koji bi bio blizu njihovog prozora i povezan kao repeater na Ubee, pa onda usb wifi iz susedne sobe.

Međutim, testovi su čudni. Netbuk, Broadcom 802.11n adapter (a, b, g i n). AirLive WL1700usb b/g (antena 5 dBi). Sa moje terase (30ak metara), netbuk jedva uhvati Ubee signal (2,4). AL je hvata sa jakim signalom, ali ipak hvata tek povremeno. Brzina bude do 11 Mb, ali pada na 5,5, 2, pa i na samo 1 Mb, pogotovo kada pokrenem speedtest. Od komšija (20ak metara), bolji ugao, situacija praktično ista. Najbolji rezultat speedtest-a je bio nešto preko 2 Mb. Kada prekinem vezu, obično više ne vidi mrežu nekoliko minuta. Probam sve tik ispred prozora gde je ruter, sa ulice. AL se poveže povremeno na 54 Mb, ali odmah pada čak i na 2 Mb? Speedtest iz puno pokušaja jedva stigao do blizu 5 Mb iako su brzina i kvalitet linka vrlo visoki. Na kraju slučajno probao netbuk bez AL i on se poveže na preko 62, a u jednom trenutku i na 75 Mb? Speedtest prošao na 17,5 Mb (ne znamo, ali mislim da je link 20). Uvek je 2,4 mreža. Probam netbuk sa svoje terase opet, jedva da hvata mrežu (bez AL).

Da li je normalno da sa Ubee ima toliko problema na wifi? Imate li preporuku šta probati? Trenutno ne mogu da probam 5 ghz, jer niko ne zna lozinku. Da li je za očekivati da bi ruter (npr, N12+) ipak mogao normalno da se poveže na Ubee i služi kao repeater?
 
U podešavanjima Ubee rutera može da se vidi šifra, ali mi za 5 ghz mrežu ipak prijavi "Authentication problem".
 
jel su nekom povecali brzinu ili je ovo samo da bi mogli da ispostuju vec deklarisane brzine ?:)
Ma kakvo povećanje, ovim ukidanjem 4 analogna kanala sam dobio da je dl brzina uveče sada 30-40% deklarisane a bila je na 10%.
Ping ide preko 100ms.

Ajde sve to, okolnosti su vanredne, ali su im eon serveri u raspadu, pa uveče N1 mogu da gledam na kineskoj IPTV listi, dok na eon tv app neće da otvori kanal ni u najnižem kvalitetu.
Sramota...

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Poslednjih pola sata brzina je uzas, 10Mbps a treba da je do 500.
Upload je ok, ali dzaba kad Netfliz umire :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
^^
Ja na Čukarici poslednjih sat vremena totalni prekid, nema interneta.
 
@DJmihailo ako ti nije tesko, 'ajd odradi speedtest ka nekom EU serveru
 
hvala, tako je i kod mene na supernovi u lokalu radi dobro, ali dutch/ger serveri 50/60Mbps max ...
 
Brzina neta

Jedno pitanje, iako pretpostavljam da mi neće sve raditi idealno kako ja hoću...

Naime odlučio sam da pređem sa TRIO gold extra na EON Premium paket radi veće brzine neta (EON smart box mi i nije bitan, imam smart TV sa EON aplikacijom).
Da li ću sa EPC3208 modemom imati 500/50Mbps? Modem mi treba zato što imam svoj Asus router (Mnoooogo jači WiFi, VPN, DoT...).
Verujem da ne jer EPC3208 ima 8 kanala a to mu dođe max 440/120Mbps, te ću ostati uskraćen za 60Mbps u download-u. :(
A ako sam ih dobro shvatio, ni ove nove krntije (Advanced modem :d) nemaju mogućnost prokletog Bridge Mod-a kao što je Ubee i onaj drugi, te mi nema spasa?

Nek me neko ispravi ako grešim!
 
Sve si potrefio. Inače, imaćeš oko 400mbps za download. Nove krntije imaju bridge mode, nego sbb to patch-ovao i kaže no-no.
 
To sam i mislio. Da i ja sanjam 440 je teoretski max, zanči 100 Mbps manje, uh majku mu :(
Znam da mogu tehnički, ali teško da će mi (ili bilo kome) otključati...
Ali zašto onda pobogu ne nabave nove modeme koji mogu veće brzine? No verujem da će kad-tad morati, a do tada strpljen-spašen. :guitar:
 
Ako nemaš statičku IP adresu povežeš tvoj ruter sa njihovim, isključiš wifi na njihovom i eto...
Samo nemoj da ti se sudaraju adrese, promeni na svom ruteru[emoji6]

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To ne vredi, nikako neće raditi dupli NAT.
Moram imati eksternu IP adresu da mi sve radi: pristup spolja, VPN, tunneling itd.
Čak uz podešavanje DMZ na njihovom i otvaranjem portova kod mene to neće biti kako valja, a ni bezbedno.
A da ne kažem da vidim da baguje ruter ludilo, komšija ga ima više od godinu, i svaki drugi dan bi da ga tresne o zid! :smash: Kad bi otišao u pravi bridge mod, možda bi i radio normalno jer se tada gasi skoro sve, DHCP, NAT, Firewall tj. sve ruterske funkcije osim modemske i davanja spoljne IP adrese i prosleđivanja dalje.

P.S.
A ni na jednom provajderskom HG (makar kod SBB) ne možeš skroz ubiti WiFi osim ako se odrekneš UNIFI, jer će on ostati da radi i da emituje i još bi se time klao sa mojim WiFi signalom (i da su različiti kanali) usled blizine istih, VELIKI no-no!
Ni antene unutra da da otvoriš i čupneš ne ubije signal 100% samo ga umanji...(probao već)
I ovo je (UNIFI) glavni razlog po meni što neće da dozvoljavaju true bridge-mod!
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno