Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Probaj da promenis kanal za WIFI.

ja imam drugaciji problem, da mi se uredjaji iz nekog razloga kace na UNIFI umesto na moj wifi.. pa onda moram rucno da izaberem moju WIFI mrezu i onda radi sve ok ali kad izadjem iz kuce i vratim se on se u 90% slucajeva prvo nakaci na UNIFI.
Isto sa UBEE modemom.
To se dešava i sa drugim routerima na kojima je aktiviran UniFi

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
^ sad izgooglah neku aplikaciju koja navodno resava ovaj problem.
WiFi Prioritizer

Sam odradis koje su mreze prioritet, probacu pa javljam :)
 
Menjao sam kanale, sta sve nisam radio sam, a i sa povim iz supporta... Smucilo mi se vise, da probam sa gasenjem UNIFI-ja?
 
Ne pomaze nista provereno. Smece su.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Nema pravila, dešavalo mi se i zimus, mada u principu nikad nije hladno u stanu.

OnePlus 6T
 
Ljudi, možda sam ja glup... kojih je to 190 kanala? Imam eon duo premium... imam ih 166... jel to neko nas laze ili sam ja glup, ako nas neko laze, jel smem da kao korisnik pustim tuzbu za lazno oglasavanje... Mislim da na Eon premiumu imam otkljucano sve, bar sto sr kanala tice gde su mi 24? [emoji23][emoji23][emoji23]
6b509fb16934531ffe5c2f6b763bbf5f.jpg
369d2d83202ea25389f751cc743382e6.jpg
ea52cf7e72fc77c6d18791bf14605f2f.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Tih 166 na mojsbb je samo plus paket sad na to dodaješ ostale pakete hbo, cinestar premium i pink i eto ti te brojke od 190 sa sajta.
 
Jel ima neko problem da mu net ode za dve tri sekunde pa mu se vrati, to mi se desava otkad su povecali brzine, prilicno je frustrirajuce dok se igra neka igra online zbog tog gubitka neta, igra se prekine.
 
Jel ima neko problem da mu net ode za dve tri sekunde pa mu se vrati, to mi se desava otkad su povecali brzine, prilicno je frustrirajuce dok se igra neka igra online zbog tog gubitka neta, igra se prekine.
I ja sam to primetio,ali sam mislio da je do novog wifi tenda ac11 rutera kog sam baš u to vreme dobio. Pa vratio asus ono isto.
 
Imao sam sličan problem sa prekidima interneta sa Ubee pa su ga zamenili sa Tehnicolor i od tada više nema prekida.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Hvala .. probacu. Meni nije povecana brzina na trio gold.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Jel se desava nekome da mu puca wifi na ubee modemu? Budem konektovan i onda u nekom trenutku pukne, vidim mrezu i pokusam da se konektujem, ali nece. Restart modema resava problem... Internet radi kako treba preko lana..

Dešava im se. Mnogo se greju. Zvao sam ih da prijavim probleme. Tehnicolor radio pre toga bez problema. Iskoristio sam postolje od laptopa ono sa ventilatorom da ga hladi. Od tad radi mnogo bolje.
 
Jel se desava nekome da mu puca wifi na ubee modemu? Budem konektovan i onda u nekom trenutku pukne, vidim mrezu i pokusam da se konektujem, ali nece. Restart modema resava problem... Internet radi kako treba preko lana..
Dešava se meni sa ćaletovim telefonom. J6 je u pitanju.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Pozdrav svima

Odmah da napomenem da nisam korisnik SBB usluga, ali reko da upitam i ovde pošto SBB ima najviše korisnika fixne telefonije preko kablovske infrastrukture, a imam problem da mi se identifikacija poziva ne prikazuje na Gigaset telefonu!

Od pre mesec dana sam iz Telekoma preneo fixni broj u Supernovu (bivši Kopernikus) i od tada nemam identifikaciju poziva na aparatu Gigaset S850A GO https://www.gigaset.com/hq_en/gigaset-s850a-go/
Operater je odmah po prenosu broja aktivirao tu uslugu po defaultu, ali iz nekog razloga na mom Gigaset telefonu se ne prikazuje identifikacija, a pre prenosa broja mi je taj isti telefon na Telekomovoj liniji normalno prikazivao identifikaciju!

E sada kada taj isti aparat odnesem i kod drugara koji kod Telekoma ima 2 linije POTS i BBTF i priključim ga on na obe linije normalno prikazuje identifikaciju, samo je problem kod mene i ne prikazuje je na kablovskom Home Gateway CBN CH6541E koji mi je dala Supernova!

Da li neko ima sličan problem da i na SBB-u nema identifikaciju na Gigaset telefonu, ili je to samo problem kod mene i mog operatera?
Inače Gigaset je aparat najnovije generacije i bar mislim da nije do njega problem!
 
Poslednja izmena:
Ljudi imam ssb internet, i uzeo sam C9 ruter u USA, da li ima poente uzimati i modem ovde, i da li bi radio uopste. Ili ke dovoljan ovaj koji sam dobio od sbb-a?
ubee evw32c je model, da li imaju neki bolji mozda

Sent from my SM-G975U1 using Tapatalk
 
Drugi modem ne možeš da koristiš, mora da bude SBB-ov.
Ruter može bilo koji

I ovo je uvek najbolja opcija.
 
Drugi modem ne možeš da koristiš, mora da bude SBB-ov.
Ruter može bilo koji

I ovo je uvek najbolja opcija.
Koji bi mi modem preporucili da im trazim? Ne mora 2u1 da bude ruter i modem, moze i samo modem ako je opcija to. Vidim da imam stary ubee verziju, da li je nova bolja i da li mogu da trazim zamenu

Sent from my SM-G975U1 using Tapatalk
 
Pozdrav svima

Odmah da napomenem da nisam korisnik SBB usluga, ali reko da upitam i ovde pošto SBB ima najviše korisnika fixne telefonije preko kablovske infrastrukture, a imam problem da mi se identifikacija poziva ne prikazuje na Gigaset telefonu!

Od pre mesec dana sam iz Telekoma preneo fixni broj u Supernovu (bivši Kopernikus) i od tada nemam identifikaciju poziva na aparatu Gigaset S850A GO https://www.gigaset.com/hq_en/gigaset-s850a-go/
Operater je odmah po prenosu broja aktivirao tu uslugu po defaultu, ali iz nekog razloga na mom Gigaset telefonu se ne prikazuje identifikacija, a pre prenosa broja mi je taj isti telefon na Telekomovoj liniji normalno prikazivao identifikaciju!

E sada kada taj isti aparat odnesem i kod drugara koji kod Telekoma ima 2 linije POTS i BBTF i priključim ga on na obe linije normalno prikazuje identifikaciju, samo je problem kod mene i ne prikazuje je na kablovskom Home Gateway CBN CH6541E koji mi je dala Supernova!

Da li neko ima sličan problem da i na SBB-u nema identifikaciju na Gigaset telefonu, ili je to samo problem kod mene i mog operatera?
Inače Gigaset je aparat najnovije generacije i bar mislim da nije do njega problem!
Moj Gigaset je stariji i na SBBu normalno radi Caller ID. Radi i na aparatu koji SBB "poklanja" uz fiksnu liniju.

Koji bi mi modem preporucili da im trazim? Ne mora 2u1 da bude ruter i modem, moze i samo modem ako je opcija to. Vidim da imam stary ubee verziju, da li je nova bolja i da li mogu da trazim zamenu

Sent from my SM-G975U1 using Tapatalk
Imaš 2 opcije.

Modem EPC3208 ili novi Tehnicolor ruter koji može da se prebaci u bridge.



Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Bridge modem mi ne treba.
Koja je oznaka za taj Tehnicolor?
Da li je bolja opcija ostati na ubee(nova ili stata verzija) ili s obzirom da imam svoj ruter, uzeti neka od ta dva modema?

Sent from my SM-G975U1 using Tapatalk
 
Da li ti tvoj ruter za rutiranje?

U tom slučaju ti treba ili modem EPC3208 ili Tehnicolor ruter (ne znam oznaku ali samo jedan model imaju) koji može u bridge i tako "glumi" modem.

Ubee ne može u bridge, pa će on da radi rutiranje spoljnog saobraćaja.

Ako je neki drugi setup onda zaboravi ovo gore ;)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ako imaš dobar ruter koji hoćeš da koristiš, onda Technicolor. Prebaciš u bridge i nakačiš svoj ruter. A imaš opciju i njega nekada da koristiš kao ruter, ako to budeš hteo.
 
Nasao sma TP Link AC3150 za 135$ na amazonu pa cu uzeti njega za rutiranje.

Sent from my SM-G975U1 using Tapatalk
 
Koji bi mi modem preporucili da im trazim? Ne mora 2u1 da bude ruter i modem, moze i samo modem ako je opcija to. Vidim da imam stary ubee verziju, da li je nova bolja i da li mogu da trazim zamenu

Sent from my SM-G975U1 using Tapatalk

Ja koristim EPC3208 + Apple Time Capsule 5th gen. i do sada nisam primetio ni najmanji problem.
 
I meni non stop prekida internet na par sekundi. Zvao sam dva puta da prijavim i nista. Šabac je u pitanju.

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
 
Pozvali su malopre. Navodno stoji u ugovoru da imaju pravo da menjaju programsku šemu. Ja ne znam gde mi je ugovor. Obnovio sam trio silver u avgustu 2018., pa ako je neko takođe u tom periodu, zamolio bih ga da proveri jel stvarno tako piše.

Neću da se svađam sa njima dok to ne proverim



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Pronašao sam danas to što su mi poslali na kućnu adresu kad sam obnavljao ugovor u avgustu 2018, kao i prethodni ugovor iz 2016.

Poslali su Aneks ugovora, Opšte uslove i Ponudu sa cenovnikom. U Aneksu ne piše ništa o pravu na menjanje programske šeme, a u samom ugovoru iz 2016. to takođe ne postoji.

Dakle, iz te njihove službe za raskidanje ugovora su me je lagali da to u mom ugovoru stoji.

Podsećanje - želeo bih da iskoristim ukidanje OBN kanala za raskid ugovora bez plaćanja troškova.

Nemam iskustva sa njima, osim što vidim da su lažovi, pa me zanima šta da radim kad me opet budu zvali ako kažu npr. "bez obzira što u uglovoru ne piše, ne može zbog toga da se ugovor raskine"?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da ces se obrati ratelu i agenciji za zaštitu potrošača pa nek oni procene da li imas prava za raskid..

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Postoji problem sa uploadom koji varira, ili ga uopste nema ili ide svega 2-3 mb/s u celom Uzicu, kako rece ovaj momak sto je dolazio iz tehnicke sluzbe nesto su zeznuli , ili bar kod mene, a zadnja dva dana nema ni interneta, evo sada dodje ali je usporen previse, samim tim ne radi ni fiksni telefon zbog uploada, uzas...... Da li jos neko ima slicnih problema ????
 
  • Like
Reagovanja: M J
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno