Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ako neko zna treba mi kontakt nekog akvizitera zaduzenog za Vozdovac /Lekino Brdo
 
Cao,

Trenutno imam kod SBBa Tehnikolor 2121, i s vremena na vreme mora reset i povremeno baguje, jel ima neko iskustvo sa Ubee. Dal se isplati zamena Tehnikolor za Ubee?

Poyy
 
Imam Technicolor CGA2121 i nikada nisam morao da ga restartujem niti je ikada bagovao....
 
Sredjivali su danas signal, pratim kako ce da radi, ali generalno do sada sam morao bar 2-3 puta mesecno da resetujem modem.
 
Jednom za godinu dana reboot, zaglupeo se wifi na 5 giga.

Mozda da ga resetujes pa ponovo konfigurises.
 
Nije precizirao šta baguje.
Ako je samo WiFi, po hiljaditi put - kanali ručno...
 
Ima li neko problem sa UniFi? Piše mi da je potrošeno 5 od 5 GB i da je deaktiviran. Kada probam da aktiviram, da bih dodao još GB, stalno mi prijavi da je došlo do greške.

UniFi.jpg
 
Ne mogu da nadjem nigde, koliki je upload za GIGA gradove?
Konkretno me interesuje EON LIGHT DUO paket. Piše da je download 100 Mbps, koliki je upload?


I, kad se očekuje da Niš postane GIGA grad?
 
10 ti je upload. Bio jedno vreme 40 ali mislim da su tu nesto zeznuli pa se spustio na 10.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za EON LIGHT DUO upload je 10 Mbs.Kako Niš još nije giga grad onda su ti brzine download 50 Mbps upload 4 Mbs.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da nadjem nigde, koliki je upload za GIGA gradove?
Konkretno me interesuje EON LIGHT DUO paket. Piše da je download 100 Mbps, koliki je upload?


I, kad se očekuje da Niš postane GIGA grad?

Kod mene u mestu su razveli FTTH optiku do korisnika a ne nalazim se u Beogradu, da li se i to na primer računa kao GIGA grad ili ...? :trust:
 
Zabaguje skroz Tehnikolor, i pristup njemu na 192.168.0.1 bude otezan, on i dalje ima WAN IP Addressu od SBBa, natovanu. Ali net štuca.

Menjao sam wifi kanale, 2,4 i 5 Ghz, testirao na drugim uredjajima laptop telefon. Ali isto

Inace sve je na wifi, samo je drugi ruter na kablu i D3 :)

Drugi ruter ima dhcp klijent, dhcp server drugi opseg 192.168.11.0/24, drugi ruter ne moze bridge jer imam jos nesto podeseno za taj drugi ruter.

Jednom sam ga vracao na fabricka i njega i D3.
 
Poslednja izmena:
Sprečava ih limit propusne moći koaksijalnog kabla. Velike brzine neta, veliki broj kanala, pa još da su ti kanali i u HDRu i 5.1, teško da ide bez optike.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Pretpostavio sam, ali uvek sam se pitao da li je moguce da im je bolje da imamo 200 kanala od kojih svi u proseku objektivni gledamo plafon 20 nego da ovi koji su najpraceniji imaju top kvalitet.
 
Tja, u reklamama se utrkuju ko nudi "više kanala", to deluje na buduće pretplatnike.

Još pre 25 godina sam imao svoj pokretni tanjir i 2-3 sat-dekodera sa oko 1600 TV kanala pa brzo dosadilo.
 
Da li nakon isteka UOu decembru, ako sa eon full duo predjem na eon light duo - mi ostaje EON uredjaj?

Huawei P30
 
Verovatno niko nije primetio, pošto to retko kome treba, ali od pre neki dan kod mnogo korisnika sbb neta ne mogu da pristupim na forvardovan port 80. Ni 80 na 80 ni neki custom port tipa 12380 na lokalni 80. A svi ostali forvardovani portovi rade, dakle nisu iza nat-a, to je ok.

Zašto sada ovo :/
 
Juce mi na kratko nije radio net na sbb, i od tada mi ne radi Wifi, da li se to jos nekome desava?
 
Pod uslovom da prepaid ne poskupi u narednih 30 meseci, što je malo verovatno. Ovako ima garantovanu cenu.
Pozdrav

Nema, i to mogu menjati, a menjali su. Održavanje ili kao beše već osnovna pretplata, su poskupljivali već u toku ugovora...
 
Dali je neko zbog smanjene brzine interneta od one koja je po paketu uspeo da dobije umanjenje racuna .
 
Ako poskupe, raskineš ugovor zbog izmene značajne stavke i opet si na dobitku, jer si u proseku platio manje.
Pozdrav
 
SBB sada ima i neke mini pakete koji nisu u standardnoj ponudi i značajno su jeftiniji od onih u zvaničnoj ponudi. Verovatno su osakaćeni pa je i cena niža.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Imas li spisak tih mini paketa?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Me su zvali juce,kazu unapredjuju uslugu korisnicina i nude mi 10 meseci cenu trio gold i da mi zamene opremu ukljuce eon full.
Ja odgovorim da hocu dotni d3 mi i i da placam odmah punu cenu eon paketa.I da je to za mene unaprefjenje usluge.Kaze cica nemaju tako nesto u ponudi.Onda ok i prekinem vezu.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Mene zvali danas. Nude eon duo premium, po ceni d3 Gold extra koji imam sad, svih 24 meseca. Međutim, kada se preračunam, ušteda je 460din mesečno, što dovodi do 11000 dinara popusta tokom dve godine. To nije ni 3 meseca besplatno, što dobijaju novi korisnici. Pritom, ja sma sve iz premium imao do sad, dok je postojao superset. Znači, dobio bih 24 meseca ugovorne obaveze, praktično ni zašta. Zato se najverovatnije selim na MTS optiku.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno