Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
3 уређаја (Еон бокс, картица, Д3 мини) + тв смарт апликација + 5 (телефон, таблет, комп).
9 уређаја /4 телевизора, под условом да имаш смарт тв који подржава Еон апликацију.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Šta je ovde avion? Ja kaoristim sbb na kablu pa imam bolji net od tebe koji si na optici.
Evo testa preko telefona
3a8f632ec1250ccb13d8337c96871854.jpg


Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Kao detence neko hahahha ok je sve to stoji, ja sam i rekao da mi je SBB bolji za nijansu. I ja sam imao u SBB-u 200/20 lai sma plaćao 3600. Takođe u zadnje vreme je SBB mnogo pucao i nestajao net i kablovska, za tri meseca više nego za predhodnih 16 godina. Plaćam ovde 1690 za razliku od 3599 u SBB-u, to je za mene ogromna razlika. Nekome nije ali meni jeste.
 
Ok. Cena je bolja ali bez veze je reci net je avion u odnosu na sbb. Zato sam te citirao.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
ja sam dobio 15 % popusta na eon premium paket , jer sam potpisao novi ugovor ,a pre toga sam isto imao eon premium , nemam nista za dinar , nego samo mesto 4999, placam 4250... a moj drugar koji je imao eon full , dobio je za cenu eon full paketa , eon premium paket , ja sam prethodne dve godine dao 24000 din vise od njega sbb-u , a dobio je bolju ponudu od mene , sledeci put kad budem isao do poslovnice , pitacu zbog cega i zasto , a od kako su poceli sa radom u srbiji , uvek sam bio na najskupljem paketu...
 
Poslednja izmena:
Ja sam raskinuo ugovor na caletovo ime posto nisu nudili nista.Tek kad smo u poslovnici podnosili zahtev za raskid onda kad su videli da smo ozbiljni ponudili su 4 meseca po dinar.Nisam hteo da pristanem i trazio sam 6 meseci po dinar.Nisu hteli da daju i podneo sam zahtev.
Sacekao da prodje nekih 10-15 dana i prijavio se na svoje ime i dobio uslove kao nov korisnik na istoj adresi.Bio sam na eon tri full paketu i opwt sam na istom paketu.
Kad su me zvali kazu pa na vasoj adresi vec postoji prikljucak.Kazem naravno,cale nece vise da koristi vasu uslugu a ja hocu pa sam ja podneo zahtev da ja budem vlasnik ugovora.Reko ako vam to predstavlja neki proble tu je supernova odoh kod njih.Kaze ne gospodine sve je u redu.:d
Jedino cimanje sa njima koje sam imao jeste zamena opreme i vracanje stare koja se vodila na caletovo ime.I donosenje nove opreme i montiranje.
Imao sam problem da su mi doneli eon ott box koji radi van mreze a trazio sam iskljucivo hibrid box zbog nemogucnosti ott box-a da pusta sport klub 4k kanal, plus ott nema opticki izlaz koji koristim za vezivanje na avr.
Tri puta zovu i sva tri puta donose ott box dok se pre neki dan nije javio neki ok lik i doneo hibrid box.
Sad sve sljaka ok.Sa njihovim netom sam i vise nego zadovoljan.Radi odlicno 250/25 stabilno i bez bilo kakvih pucanja.
 
Nadam se da je pitanje za ovu temu, uzeo sam novi tv,neki fox, i sada kada hocu da npr utisam tv preko daljinskog od tva on menja kanale dok na pojacavanje zvuka zaista pojacava. Kada skrolujem menijem on menja kanale. U konfliktu je sa sbbovim d3go uredjajem.
Da li je neko imao slican problem i kako da resim?

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Ok. Cena je bolja ali bez veze je reci net je avion u odnosu na sbb. Zato sam te citirao.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Pa u odnosu na poslednjih 3-4-6 meseci kada je više bagovao nego što je bio stabilan, ovo mi zaista odlično. Nijednom zaštucao. Kažem SBB je institucija za Supernovu, i čim sr malo urazume sa cenama eto mene opet. Ja nisam dao da mi skinu SBB kabl od bandere do kuće upravo zbog toga. Sada imam SBB, Supernovu i MTS, sva tri okačena na kući.
 
Nadam se da je pitanje za ovu temu, uzeo sam novi tv,neki fox, i sada kada hocu da npr utisam tv preko daljinskog od tva on menja kanale dok na pojacavanje zvuka zaista pojacava. Kada skrolujem menijem on menja kanale. U konfliktu je sa sbbovim d3go uredjajem.
Da li je neko imao slican problem i kako da resim?

Sent from my SM-N770F using Tapatalk

Iskljuci hdmi CEC opcijju na oba uredjaja.
 
Mislis na D3 uredjaj. Koliko me secanje sluzi to je u tehnicka podesavanja, pa podesavanja za prikaz. Javice se vec neko ko ima pa ce ti reci.
 
Ok, nisam znao. D3i je imao pa sam pretpostavio da i d3 ima. Onda je jedino resenje pojacati ton na samom tv-u dok je d3 iskljucen, a kasnije dalnincem od d3 smanjivati po potrebi.
 
Pa da d3 je u pitanju, probao sam i da prebacim da mi sve bude na daljincu od d3 uredjaja ali ne moze da nadje kod za fox tv

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Kakva su vam iskustva sa uparivanjem Technicolor CGA2121 i nekog wifi ekstendera (pojačivača signala) kada se povezuju putem WPS? Funkcioniše li to?
 
Kakva su vam iskustva sa uparivanjem Technicolor CGA2121 i nekog wifi ekstendera (pojačivača signala) kada se povezuju putem WPS? Funkcioniše li to?

Ja sam bio nezadovoljan onim sto sam dobio kada sam kupio i nakacio WiFi Extender na CGA2121, i to sam skupo platio u Gigatronu oko 5500 din TP linkov dual band extender..
Tako da sam na kraju ipak morao da kupim dodatni ASUS ruter kako bih resio problem sa Wifi-jem u stanu..
 
U kom smislu nezadovoljan? Wifi od ekstendera nije bio dovoljno jak ili šta? Kako si ih povezao...preko WPS-a?
 
Nezadovoljan brzinom. Nisam preko WPS ,nego imas preko mobilnog mogucnost da se to sve lepo podesi i upari.. Kucanjem odredjenog linka koji dobijes u uputstvu
 
Ja sam moj Ubee svojevremeno povezao sa Xiaomi extenderom onim jeftinim na KuoujemProdajem, lepo radio, podigao mi brzinu sa 5-6mbs na oko 30 i radio mi je i TV preko EON aplikacije preko njegovog signala bez zakucavanja. Sada sam u Supernovoj, upario sam ga sa ZTE ruterom i isto šljaka odlično . Nije perfekcija da kida net ali nema pucanja i skroz dobro vrši posao. Mislim da bio 1400 din,ovakav baš
 
Teoretski,da li moze modem technicolor sa utp kabelom povezati na wan od rutera, a potom iz rutera utp kabelom preko lan porta dovesti internet na uredjaj ?



Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Ja sam danas po ponudi prešao sa Eon full na Premium. Prva godina po ceni eon full, druga po ceni eon premium.
Pošto imam EPC3208 modem, download ide do 300Mbps. Sve ostalo je kako treba. Bio bi i download verovatno po ugovoru, ali ipak nisam hteo da ovaj modem menjam za TC ruter.
 
Ja sam isto bio skeptican kada je upitanju TC, ali kako je Nis postao Giga grad resio sam da iskoristim pun kapacitet Eon premium paketa i sa modema 3208 presao na TC i mogu da kazem da sam za sada zadovoljan kao neki prosecan korisnik, wi fi mreza - 3 mob, tv, 2 laptopa i stampac u stanu od 50 kvadrata funkcionisu ok.
Na mrezi 5GHz na speedtestu nikada rezultat nije bio ispod 480/48, posto zivim u stambenoj zgradi rezultati na 2.4 su krs.
E sad zahtevniji korisnici verovatno imaju zamerke...
 
Jako dobri rezultati za Tehnicolor i 5GHz! Odlicno! ;)
 
Ma bio sam ja zadovoljan sa TC ruterom dok je mogao da ide u bridge mod :) Zamenio sam ga nakon što su tu opciju isključili.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Moze brzi odgovor da ne trazim po temi , da li je za nove korisnike maksimum 6 meseci za dinar sto se moze izvuci kod SBB-a , to je inace i trenutna akcija , ili moze i vise , pitam za sestru koja u zgradi ima i MTS optiku i Supernovu ?
 
^Koliko ja znam, najviše... Niko se nije "hvalio" da je bolje prošao... Razlika je samo kod starih korisnika, jednima nude jedno, drugima drugo, i tako...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno