Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Полако колега, повици мало ручну! Ја хоћу да кажем да си ТИ киван на погрешну страну ове приче. Да ти објасним мало другачије, неки други сценарио.
Ево овако, ти си се рецимо оженио са Јованом. Склопио си брак са њом, као да си ставио уговор. Она тебе вара са рецимо Савом и због тога ти ускраћује одређене погодности, да не набрајам. И ово је све хипотетички речено, немој да се љутиш. Сава троши Јовану јер му његова жена Марина то дозвољава. Немој да се љутиш на Саву и Марину што те Јована вара и ускраћује ти неке ствари. Јована је та која те за.ебава!

Где сам ја ту, е ја неодобравам варање, али сам увек био за добар с.кс! :p

Ја плаћам мој duo-Gold 3500 и за те паре ја хоћу максимално да уживам. Кад одем у тазбину носим Лаптоп где ми је мој Еон налог. Тамо је неки други интернет провајдер. Ја у принципу користим тај налог да би пуштао клинцима цртане, погледао који филм...
Проблем је што ја само тад гледам на лаптопу телевизију.
Кући имам андроид ТВ и користим од мог маторог Eon smart TV апликацију јер он има crt телевизор. Он живи далеко од мене, али ја ипак могу користити ту апликацију јер дан и ја на СББ.

Ево ти два примера како су СББ одлуке бесмислене!

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Pravo u centar.

Elem da dodam jos jednu logiku SBB majstora. Ja koristim d3i znaci van njihove mreze. To mi radi ok,zadovoljan sam uslugom. Imam mogucnost za 5+1 EON aplikaciju i naravno ni kedna ne radi van mreze ,tj ne rade svi kanali kao i ostalim korisnicima koji su na SBB mrezi. E sad,sinoc prijatelju instaliram na Lg smart tv samostalni Eon. Pored te aplikacije dobio je pravo i na jos 3 klasicne Eon aplikacije,i naravno sve rade van mreze bez ikakvih problema. Neko ima najskuplji Eon paket i ne moze da koristi app van mreze,a neko uzme Eon light samostalni i sve mu radi.
 
@salekojot K R A LJ U :smoke:

Kako je covek slikovito objasnio... Naprosto ne mozes da ne razumes...
 
A da vi prekinete malo da placete i zalite se na zlog provajdera?! Dajte, raskinite ugovore vise, otkacite ih za sva vremena...al' nemojte vise da davite.

Niko od vas ne okrene sbb, niko im ne napise e-mail...al' zato ubijate na forumu kako su ovakvi ili onakvi. Dosadni ste. Al' stvarno.
 
Написао сам жалбу, ставио и Рател, па ћемо да видимо. :)

Писао сам по овом упутству:
https://www.ratel.rs/cyr/page/cyr-prigovori

Не ради се о 150 динара већ о томе да су ме они свесно довели у заблуду. Тако сам и ставио као део жалбе:

Поводом најављеног повећања цена услуга компаније SBB d.o.o. Београд од јануара 2019. године ја сам у другој половини децембра 2018. године телефонским путем позвао SBB d.o.o. Београд и рекао да желим раскид уговора без икаквих пенала, на који сам имао право због једностране промене уговорених обавеза од стране SBB d.o.o. Београд.

Од стране оператера фирме SBB d.o.o. Београд одмах сам добио понуду да потпишемо анекс уговора под следећи условима: 12 месеци стара цена ("Трио голд еxтра" пакет услуга који сам већ имао закључен са фирмом SBB d.o.o. Београд) + 12 месеци пуна цена за пакет услуга под називом "Еон премиум".

Такав Анекс уговора смо и потписали 23.12.2018. године, што се може видети из приложене документације (члан 2. Анекса уговора). Међутим, компанија SBB d.o.o. Београд ми је за месец јануар 2019. испоставила рачун увећан за 150 динара (што ће евидентно с намером радити и током свих 24 месеца за које је и потписан Анекс уговора) и тим поводом се сматрам оштећеним и превареним од стране компаније SBB d.o.o. Београд.

Сматрам дa ме је компанија SBB d.o.o. Београд навела да верујем и да потписујем Анекс уговора како је и написано у члану 2.: 12 М СТАРА ЦЕНА/УО 24. Стара цена из овог Анекса се односи на цену коју сам до тада плаћао компанији SBB d.o.o. Београд у износу од 4389,00 динара, што се може утврдити и старим ценовником компаније SBB d.o.o. Београд.

Као што сам већ написао, компанија SBB d.o.o. Београд ми је издала рачун за месец јануар 2019. године увећан за 150 динара, тј. у износу од 4539,00 динара, што ја сматрам за кршење потписаног Анекса уговора и овим путем тражим од компаније SBB d.o.o. Београд да ми се овај рачун исправи, као и да ми се сви наредни рачуни фактуришу по цени која је договорена потписиванјем Анекса уговора.

Ако буде основа тужићу их и за превару, обману, довођење у заблуду, нанету бол и поремећено психофизичко стање проистекло из спознаје да сам преварен, ... :D

EPILOG: Pismeni odgovor na moju žalbu od strane SBB-a:

-----

Nakon provere od strane nadležne službe ustanovljeno je da postoji osnov za umanjenje računa po pomenutoj reklamaciji u iznosu od 150,00 dinara.
----

Lepo od njih što su uvažili moju žalbu ali NIJE LEPO to što su me doveli u situaciju da moram da pišem žalbu.

Šta da nisam bio dovoljno pismen ili da nisam obraćao pažnju na detalje? Znači, ko zna koliko korisnika ima osnov za umanjenje ako su potpisivali anekse pre 01.01.2019.

Po meni je to čist kriminal.
 
Evo mene zezaju vise nedelju dana. Ja trazio raskid ugovora jer placam za eon premium 300/15 a imam od 30-90 download. Sada me zove i kaze mi da moram da idem u poslovnicu i da podnesem dopis i da trazim da raskinem ugovor. Ja vise ne znam sta da radim. Sada moram da pisem dopis i sutra da im nosim u poslovnicu u koju se ove radnice prave lude. Sta da radim? Dal da pisem i ja zalbu RATEL-u da mi SBB omoguci raskid ugovora bez placanja penala i da mi umanje racun zato sto nisam imao brzinu koju reklamiraju? Vise nisam pametan, sa ovim ludacima u sbb call centru ne moze normalno ni da sporazume covek.
 
Ako su želeli zaustaviti preprodaju aktivacija to su mogli uraditi veoma lako i to da pogodi samo one koji trguju a ne i legitimno korišćenje.

Kako? Jednostavno, umesto aktivacije putem koda, prijava putem korisničkog imena i lozinke a tako da se sa tim parametrima može naparaviti i šteta vlasniku ugovora (npr. da može da se kupi film ili šta god). Time bi sprečili da se prodaje, a svi oni koji uredno koriste bi nastavili kao i do sada da koriste.

Ili im nije palo na pamet ili su alavi i vide svaku aktivaciju usluge... koju reklamiraju... kao trošak.
 
@sakiboj: piši im na email: info @ sbb .rs, ne moraš ići u poslovnicu. Posle nekoliko dana će ti stići na email potvrda o prijemu žalbe, sa brojem pod kojim je zavedena, a meni je na kraju poštom stigao zvaničan dopis.

Stavi i RATEL u CC. Na njihovoj strani (post iznad tvog) je dat primer kako žalba traba da bude napisana, tj. koju formu treba da zadovolji.
 
Poslednja izmena:
@salekojot - Navodeci primer koji je humoristican masis poentu. Ne branim ja SBB nego sebe - da ponovim opet ako nisi skapirao, odnosno neces da skapiras.
Nedozvoljena radnja je nedozvoljena. Tu nema filozofije. Korisnik je dobio uredjaje I aplikacije za licno koriscenje a ne za prodaju, poklanjanje, iznajmljivanje…
Kad nesto kupis onda si vlasnik toga I mozes da sa tim radis sta god ti padne na pamet. SBB daje na koriscenje I korisnik nije vlasnik pa nema pravo da proda,
iznajmi, pokloni... jer nije vlasnik. To sto se neko oseca da je frajer jer kao „Ja placam pa mogu da se bahatim” je stvar nivoa svesti tog nekog a ne realnost.
Analogni signal nije ukinut radi „digitalizacije” nego radi masovne pojave da se deli, iznajmljuje i prodaje tipa pola zgrade su budale sto placaju u odnosu na
pola zgrade koja krade signal. Da li mozes da se napregnes dve sekunde da skapiras cinjenice I realnost zivota? Uvek se glupost obija o glavu, kao i bahatost,
bezobrazluk i sve ostalo sto se kod nas tretira kao „Bas je frajerski zajebati SBB” - zahebi Drzavu pa iznajmljuj / prodaj struju ako si frajer a ne pilicarski za
par kinti ili za dzabe pokazujes da si nesto, frajer, lave, care, brte, kraaalju… Problem je u tome sto se ne obija o glavu budali jer to on ni ne shvata nego
svima oko njega.

Pocelo je sa D3 GO I tada na pocetku je moglo sve da se prati, svi kanali kod nas pa cak I u vecem delu sveta. Ja licno proverio sa rodjacima i ortacima po
svetu, ortak u L.A. je mogao da gleda bukvalno sve sto I ja kuci, rodjak u Kanadi nije mogao samo nekoliko kanala, ortak u Londonu isto, Austrija svi kanali
(ja licno koristio)… Zloupotreba je dovela do postepenog ukidanja da bi danas bilo besmisleno. Jel tesko skapirati cinjenice?


Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Jel neko do kraja saznao pouzdano da li se "promena uslova koriscenja" odnosi na EON tv app ili i na "obicnu". Meni licno mirise na obicnu zbog pominjanja 50% vremena na SBB mrezi po uredjaju...
Mobilni uredjaji ionako 99% vremena su za van mreze. Izlet, posao, sta god ...
 
@salekojot - Navodeci primer koji je humoristican masis poentu. Ne branim ja SBB nego sebe - da ponovim opet ako nisi skapirao, odnosno neces da skapiras.

Pocelo je sa D3 GO I tada na pocetku je moglo sve da se prati, svi kanali kod nas pa cak I u vecem delu sveta. Ja licno proverio sa rodjacima i ortacima po
svetu, ortak u L.A. je mogao da gleda bukvalno sve sto I ja kuci, rodjak u Kanadi nije mogao samo nekoliko kanala, ortak u Londonu isto, Austrija svi kanali
(ja licno koristio)… Zloupotreba je dovela do postepenog ukidanja da bi danas bilo besmisleno. Jel tesko skapirati cinjenice?


Pozdrav!

Meni je njegov primer više bio podrška tvom mišljenju nego što je protiv.
A prodo ti ili dao ortaku ili rođaku je isti đav0 znači i da si i ti sam doprino današnjem stavu SBBa za ograničenjima.
A što se prodaje tiče što neko reče nek stave i ovu EON za smart tv sa user/pass koja služi za sve, pa da onda vidim tog koji će to da prodaje ako je to lično njegov nalog.Uzmeš 500 din a ovaj ti posle aktivira usluga za 3000 din ili počne da iznajmljuje filmove pa te nagrdi još više sa par desetina hilada.
A i sam SBB što neotkupi te naloge pa oglasima da vidi ko su ti što prodaju pa da im uskrati uslug i opali novčano po ušima pa da vidiš posle koliko će njih to da zloupotrebi.
 
@salekojot - Navodeci primer koji je humoristican masis poentu. Ne branim ja SBB nego sebe - da ponovim opet ako nisi skapirao, odnosno neces da skapiras.
Nedozvoljena radnja je nedozvoljena. Tu nema filozofije. Korisnik je dobio uredjaje I aplikacije za licno koriscenje a ne za prodaju, poklanjanje, iznajmljivanje…
Kad nesto kupis onda si vlasnik toga I mozes da sa tim radis sta god ti padne na pamet. SBB daje na koriscenje I korisnik nije vlasnik pa nema pravo da proda,
iznajmi, pokloni... jer nije vlasnik. To sto se neko oseca da je frajer jer kao „Ja placam pa mogu da se bahatim” je stvar nivoa svesti tog nekog a ne realnost.
Analogni signal nije ukinut radi „digitalizacije” nego radi masovne pojave da se deli, iznajmljuje i prodaje tipa pola zgrade su budale sto placaju u odnosu na
pola zgrade koja krade signal. Da li mozes da se napregnes dve sekunde da skapiras cinjenice I realnost zivota? Uvek se glupost obija o glavu, kao i bahatost,
bezobrazluk i sve ostalo sto se kod nas tretira kao „Bas je frajerski zajebati SBB” - zahebi Drzavu pa iznajmljuj / prodaj struju ako si frajer a ne pilicarski za
par kinti ili za dzabe pokazujes da si nesto, frajer, lave, care, brte, kraaalju… Problem je u tome sto se ne obija o glavu budali jer to on ni ne shvata nego
svima oko njega.

Pocelo je sa D3 GO I tada na pocetku je moglo sve da se prati, svi kanali kod nas pa cak I u vecem delu sveta. Ja licno proverio sa rodjacima i ortacima po
svetu, ortak u L.A. je mogao da gleda bukvalno sve sto I ja kuci, rodjak u Kanadi nije mogao samo nekoliko kanala, ortak u Londonu isto, Austrija svi kanali
(ja licno koristio)… Zloupotreba je dovela do postepenog ukidanja da bi danas bilo besmisleno. Jel tesko skapirati cinjenice?


Pozdrav!

A ti kao nikad nisi dao ni jedan od 6 naloga koje imas nekome,ili nisi nasao foru da gledas sve kanale van mreze.? Ako je tako onda smo i mi krivi kao i ovi sto prodaju , iako nismo javno objavljivali sta se sve moze.
 
U poslovnici sam potpisao neki papir za vracanje opreme i raskid necega...nisam pod UO pa ni ne znam tacno sta raskidam...
Kao i vecina ovde rekao sam im da nisam zadovoljan ponudom i odnosom prema starim korisnicima itd.

Posle kog vremena su vas zvali sa ponudom? Proslo je desetak dana vec, niko me nije zvao...na duo gold extra sam sad...
 
Мене су звали после два дана, али ја сам их нагрдио у мејлу. Она девојка што ме је звала, питала ме је одмах шта хоћу. Ја почео да јој препричавам мој мејл, она ме одмах прекине и па шта хоћу. Ја јој рекао. Замолила ме је да сачекам до сат времена, да се договори са шефом. Звала ме после пет минута и дала ми понуду коју нисам могао одбити!

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Mene su toliko iziritirali da nema dalje. Ovo ako sprovedu u delo to ce biti kraj saradnje, samo cu sacekati sledeci najmanji problem da raskinem ugovor (problema ima bar jednom sedmicno). Famozni 19900 uopste vise ne zovem, posto dobijem u 90% situacija automatski odgovor da se izvode radovi. Znaci usluga koju placam ne radi, odnosno placam njihovo izvodjenje radova. Posle skoro dvomesecne prepiske preko mejla, dobijem pretplatu za 3 racuna i malo se smirim. Naravno, to je bilo kratkog daha. Dolazim prosle sedmice sa posla, sreda vece, dosao komsija pijemo pivce i da gledamo ligu sampiona, hoces malo sutra, slika uzas. Idemo dalje, komsiji istekao ugovor, otisli zajedno do poslovnice da potpise novi i dogovori se za eon light. Posle par dana dolaze momci i donose eon box i da potpise ugovor za eon full. Odemo zajedno u poslovnicu sutradan i lepo covek istoj radnici kaze da nije trazio full nego light, na sta kvicka odgovara sto posto ste trazili nemoj da lazete. Posle takvog nastupa sam planuo, kivan na sve sto se desava mesecima unazad, na sta je ona rekla za par dana ocekujte poziv da dodjete da se potpise ugovor za light. Proslo je vise od 10 dana i nema nista.
Znaci ako ja njima mesecno placam 4000, sta njih zabole gde je aktivirana eon aplikacija, placeno im je. Sledeci najmanji problem raskidam ugovor zbog njihovog bahacenja.
Kako sve ovo napisah, nabacano i neuredno, ali sad pizdim dok ovo pisem.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
A da vi prekinete malo da placete i zalite se na zlog provajdera?! Dajte, raskinite ugovore vise, otkacite ih za sva vremena...al' nemojte vise da davite.

Niko od vas ne okrene sbb, niko im ne napise e-mail...al' zato ubijate na forumu kako su ovakvi ili onakvi. Dosadni ste. Al' stvarno.

Pisao ja više mejlova ali neki *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* je sa druge strane. Bio sam jako ljubazan jer jelte bonton, kultura onlajn komunikacije a i ne volim generalno da psujem ljudima rodbinu i kada moram ali se ozbiljno razmišljam da tom liku sledeći put napišem mejl kakav bi mu poslao Marjan Rističević.

@old_bookmaker

Svaka čast, šteta što se svi ne dogovorimo i uradimo isto. Ja razmišljam isto da uradim zbog ovog poskupljenja iako sam potpisao aneks pre godinu i devet meseci. Jer realno, zakonskog osnova za povećanje nemaju. Sve ovo je APP. Najsimpatičniji su ovi naši ovde što ubeđuju ljude kako su imali fore da prekinu mesec dana i sad je to prošlo i to je kao slovo u zakonu. Jedino slovo u zakonu je ugovor i aneks ugovora, ne bi smeli da menjaju cenu ma šta se desilo.
 
Ja sam im odneo danas dopis za raskid ugovora u poslovnicu, poslao na mail i poslacu im i postom i imam moju kopiju i udaren pecat i datum da sam je predao. A to me je zvala neka Vesna sa broja 011 400 1000 i rekla mi je da to odnesem, naravno call centar a upravo oni mi rekli da ce me zvati pravna sluzba i da ce mi pruziti informacije za raskid ugovora. Onda ja njima kazem preko tvitera da me pozovu opet a oni kazu mi nemamo uslova da pozivamo. Ja pitah kako ste me zvali sa gore navedenog broja i nema odgovora. Kazem da me pozove pravna sluzba a opet odnesite dopis pa odnesite dopis. A pre toga me zavlace danima da ce me zvati pravna sluzba za raskid ugovora i dok ja opet tviterom nisam rekao da cu biti primoran da posaljem i ministarstvu telekomunikacija i ratel-u zalbu oni zvase za 10 minuta. I ja imam eon premium a brzine katastrofa. Posle tolikog mog zivkanja, nosenja dopisa i natezanja, brzina od veceras je ovakva

8056923792.png 8056922529.png

Ova brza je merenje sa telenorovog servera. Tehnicar kao rece oni imaju bolji pa meri sa njih a pre toga meri sa mts-ovog. I kaze to je trenutno maksimum na tvojoj lokaciji dok ne otvore ili srede novo cvoriste i stave jos dodatnih portova. Otkaciti ih ili ne? I nesto su mi ti tehnicari sumnjivi, pogotovu jedan. Dal je moguce da oni meni nakace nekog na divljaka i da taj meni uzima protok i da sam ja zato imao lose brzine? Prosto je neverovatno da posle toliko zvanja odjednom proradi. Nesto muljaju njih dvojica.
 
Analogni signal nije ukinut radi „digitalizacije” nego radi masovne pojave da se deli, iznajmljuje i prodaje tipa pola zgrade su budale sto placaju u odnosu na
pola zgrade koja krade signal. Da li mozes da se napregnes dve sekunde da skapiras cinjenice I realnost zivota? Uvek se glupost obija o glavu, kao i bahatost,
bezobrazluk i sve ostalo sto se kod nas tretira kao „Bas je frajerski zajebati SBB” - zahebi Drzavu pa iznajmljuj / prodaj struju ako si frajer a ne pilicarski za
par kinti ili za dzabe pokazujes da si nesto, frajer, lave, care, brte, kraaalju…
EPS makar juri neplatiše i debelo ih kazni, SBB svoje kradljivce još nagradi besplatnim priključkom iako su pre toga bili nelegalno prikačeni. Ljudi se ponašaju onako kakav je sistem ustanovljen, u ovom slučaju to funkcioniše tako da ili si prevaren ili ćeš nekog prevariti. Nakaradan sistem u kojem operater jednako saučestvuje - draže im je da onog koji se ogrešio o pravila prevedu u legalne vode nego da ga sankcionišu za primer drugima. U prevodu, ne isplati se uvek biti pošten.
 
Ja sam im odneo danas dopis za raskid ugovora u poslovnicu, poslao na mail i poslacu im i postom i imam moju kopiju i udaren pecat i datum da sam je predao. A to me je zvala neka Vesna sa broja 011 400 1000 i rekla mi je da to odnesem, naravno call centar a upravo oni mi rekli da ce me zvati pravna sluzba i da ce mi pruziti informacije za raskid ugovora. Onda ja njima kazem preko tvitera da me pozovu opet a oni kazu mi nemamo uslova da pozivamo. Ja pitah kako ste me zvali sa gore navedenog broja i nema odgovora. Kazem da me pozove pravna sluzba a opet odnesite dopis pa odnesite dopis. A pre toga me zavlace danima da ce me zvati pravna sluzba za raskid ugovora i dok ja opet tviterom nisam rekao da cu biti primoran da posaljem i ministarstvu telekomunikacija i ratel-u zalbu oni zvase za 10 minuta. I ja imam eon premium a brzine katastrofa. Posle tolikog mog zivkanja, nosenja dopisa i natezanja, brzina od veceras je ovakva

Pogledajte prilog 266015 Pogledajte prilog 266016

Ova brza je merenje sa telenorovog servera. Tehnicar kao rece oni imaju bolji pa meri sa njih a pre toga meri sa mts-ovog. I kaze to je trenutno maksimum na tvojoj lokaciji dok ne otvore ili srede novo cvoriste i stave jos dodatnih portova. Otkaciti ih ili ne? I nesto su mi ti tehnicari sumnjivi, pogotovu jedan. Dal je moguce da oni meni nakace nekog na divljaka i da taj meni uzima protok i da sam ja zato imao lose brzine? Prosto je neverovatno da posle toliko zvanja odjednom proradi. Nesto muljaju njih dvojica.
Ne vidim koju si brzinu ugovorio i plaćaš, pa nemam predstavu da li je ovo mnogo ispod ili je blizu do nje. Ako je ovo puno ispod toga možeš da se zamlaćuješ sa njima da ti obezbede brzinu koju plaćaš. Ono 'do' na šta se vade ne može da bude pola, prihvatljivo je nekoliko procenata.
Tebe kao korisnika ne treba da zanima okolina, o tome oni treba da misle. Ako ne mogu da obezbede brzinu koju prodaju, onda treba da ponude nešto u kompenzaciju. Ili neka ulože pare i postave infrastrukturu koja obezbeđuje deklarisanu brzinu.
Možeš kao i kolega ispred, da zapretiš ministarstvom TK, Ratelom, pa čak i zakonom o zaštiti potrošača.
 
Poslednja izmena:
evo kako je kod mene i skoro uvek je download izmedju 10-15% manji od ugovorenog dok je upload uglavnom isti
https://imgur.com/a/drX1jaI
 
U poslovnici sam potpisao neki papir za vracanje opreme i raskid necega...nisam pod UO pa ni ne znam tacno sta raskidam...
Kao i vecina ovde rekao sam im da nisam zadovoljan ponudom i odnosom prema starim korisnicima itd.

Posle kog vremena su vas zvali sa ponudom? Proslo je desetak dana vec, niko me nije zvao...na duo gold extra sam sad...

Ja sam imao TrioGold i MORAO SAM da odem do njihove ispostave da POTPIŠEM raskid ugovora ...gospodja se upljuvala objašnjavajući ali nije mogla konkretno da mi odgovori kako ja raskidam nešto što ne postoji (ugovorna obaveza istekla 6 meseci ranije)...naravno morao sam sačekati da prodje 30 dana (platiti i za taj mesec) da bih vratio opremu...zahtev podnet 26.12.2018 a mene su zvali sredinom januara da pitaju zašto želim "raskid", čime sam nezadovoljan i šta bih želeo...naravno, zahvalio sam se što me je nazvala i kratko rekao "konkurencija pored toga što nude bolje uslove, imaju bolji odnos i podršku prema svojim pretplatnicima i ne tretiraju ih kao maloumne"...nakon toga sam prekinuo vezu sa velikim osmehom na licu i zadovoljstvom u srcu... :smoke:

edit:
samo da napomenem da sam prethodnih meseci uporno pokušavao da dobijem bolje uslove kao stari i dugogodišnji korisnik ali su ti uslovi bili "rezervisani isključivo za nove korisnike"..još kad su mi rekli ako ne potpišem novi ugovor na EON da će mi povećati pretplatu na tom TrioGold....puk'o mi film...
 
Poslednja izmena:
Istekla ti je bila ugovorna obaveza, a ugovor nije, on se automatski produžava, do raskida.
 
Nama je u Nišu kad smo rekli da elimo raskid žena odmah uputila pitanje a čime biste bili zadovoljni. Tražlili uslove kao za nove korisnike + da ostanu 2 d3 uređaja i bežični telefon. Odmah rekla da može, napisala sve i ćao zdravo. Ništa pozivanje od strane korisničkog itd. Sad iz ove perspektive verujem da me uz cenkanje moglo dobiti i više, ali ok.
 
Ne vidim koju si brzinu ugovorio i plaćaš, pa nemam predstavu da li je ovo mnogo ispod ili je blizu do nje. Ako je ovo puno ispod toga možeš da se zamlaćuješ sa njima da ti obezbede brzinu koju plaćaš. Ono 'do' na šta se vade ne može da bude pola, prihvatljivo je nekoliko procenata.
Tebe kao korisnika ne treba da zanima okolina, o tome oni treba da misle. Ako ne mogu da obezbede brzinu koju prodaju, onda treba da ponude nešto u kompenzaciju. Ili neka ulože pare i postave infrastrukturu koja obezbeđuje deklarisanu brzinu.
Možeš kao i kolega ispred, da zapretiš ministarstvom TK, Ratelom, pa čak i zakonom o zaštiti potrošača.

Brzina je 300/15. To je eon premium paket koji kaze da je internet brzina 300/15. Od kako sam se zalio, zvao i nosio dopis za raskid pa i pretio sam im ministarstvom i ratelom, brzina mi je ovakva.

8058161576.png

Stvarno imam utisak kao da su mi nesto muljali sa brzinom ovi tehnicari pa dok im ovi iz centrale ili njihovi sefovi nisu rekli da srede to da ne bi raskidao ugovor. I odjednom gle cuda brzina vise ne pada na 30-80. Stvarno mi je jako sumnjivo.

Inace rekao sam im da vise ne primam tehnicare u stan, menjali su mi modeme, merili i rekli da je do njihovog cvorista i da im treba jos portova. Imam ugovor na 300/15 i ocekujem da bude ta brzina koja je predvidjena ugovorom a ako ne moze onda hocu raskid ugovora.
 
Nama je u Nišu kad smo rekli da elimo raskid žena odmah uputila pitanje a čime biste bili zadovoljni. Tražlili uslove kao za nove korisnike + da ostanu 2 d3 uređaja i bežični telefon. Odmah rekla da može, napisala sve i ćao zdravo. Ništa pozivanje od strane korisničkog itd. Sad iz ove perspektive verujem da me uz cenkanje moglo dobiti i više, ali ok.

Nisi dobro informisan. U Nišu samo SBB-u pomeneš Exe Net. Odmah dobiješ 6 do 12 meseci extra gratis. Imam par drugara što su tako uradili. Posle gratisa tražiće raskid ugovora po novom zakonu i prećiće u Exe Net.
 
Pa taj gratis ce morati da plate po punoj ceni ako zele da raskinu ugovor, tako da ne znam kako to moze da im se isplati :)
 
Ako može malo šire objašnjenje jer koliko znam obaveza se reguliše ugovorom a ako je ona istekla čemu ugovor služi, nija valjda sam sebi svrha? Može odgovor i na PP nije bitno...da ne davimo ostale detaljima...

Ugovorna obaveza vazi za onaj period na koliko si je potpisao ali po isteku iste pod ugovorom si i dalje jer koristis njihovu opremu, infrastrukturu.

Razlika je u tome sto dok si pod UO mozes da raskines istu tu UO ali sa placanjem penala (cija ce visina iznositi koliko je vremenski ostalo do kraja UO) a ugovor raskidas bez placanja penala i rok za raskid je 30 dana.
 
Nisi dobro informisan. U Nišu samo SBB-u pomeneš Exe Net. Odmah dobiješ 6 do 12 meseci extra gratis. Imam par drugara što su tako uradili. Posle gratisa tražiće raskid ugovora po novom zakonu i prećiće u Exe Net.

Pa izgleda da nisu skontali novi zakon. Moraće da plate punu cenu za te popuste
 
Poceo giga grad u Bgd, razvlaci se optika, zaniljivo da ne idu na hibrid varijantu za nove zgrade nego bas optika :)

Da li rade samo nove objekte ili menjaju i stare instalacije?
Jel postoji neki plan do kada menjaju sve ili počelo je pa kad bude, biće?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno