Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovaj TC je tiha jeza za wireless.. Cas pokazuje pin signal, cas jednu crtu, jacina luduje. Pa ga onda nema pola sata. Pa nestane 5ghz na pola dana. Komedija. Neka ga jos par dana da se stabilizuje, mozda cu morati da mu promenim poziciju.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Zapažanje: 5GHz mreže na kanalima koji nisu 36, 40, 44, 48, moraju da poštuju DFS (Dynamic Frequency Selection), pri čemu ruter mora da periodično prekine emitovanje mreže i skenira etar neko vreme. Ako pronađe signal koji bi on mogao da ometa emitovanjem mreže, gasi 5GHz mrežu na određeni period. Meni praktično nikad na ruteru nije radio DFS kako treba, odnosno 5GHz WiFi sa kanalima različitim od navedenih. Stoga, proverite, i ako je Auto kanal ili neki veći od 48, stavite na 36 za 80 MHz mreže (802.11ac) ili 36/44 za 40 MHz mreže (802.11n na 5GHz). Za 160 MHz ne znam šta treba da se radi, to nisam još sreo.
 
Vazi, hvala, probacu.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
pozz, jedno kratko pitanje...

posto roditelji zive u jednom delu grada i imaju SBB kablovsku i net, da li ja mogu preko njih da imam u svom stanu besplatno na osnovu njih?

Oni zive u zemunu a ja na Novom Beogradu
 
Замисли ти то, и Митровић набавио "HD" камере и софтвере...хмм...

 
Zapažanje: 5GHz mreže na kanalima koji nisu 36, 40, 44, 48, moraju da poštuju DFS (Dynamic Frequency Selection), pri čemu ruter mora da periodično prekine emitovanje mreže i skenira etar neko vreme. Ako pronađe signal koji bi on mogao da ometa emitovanjem mreže, gasi 5GHz mrežu na određeni period. Meni praktično nikad na ruteru nije radio DFS kako treba, odnosno 5GHz WiFi sa kanalima različitim od navedenih. Stoga, proverite, i ako je Auto kanal ili neki veći od 48, stavite na 36 za 80 MHz mreže (802.11ac) ili 36/44 za 40 MHz mreže (802.11n na 5GHz). Za 160 MHz ne znam šta treba da se radi, to nisam još sreo.

Probao sam sa 36-tim kanalom za 5GHz ali sve isto. Signal sa gubi cim ima dva zida izmedju, a i opet povremeno prekida kad sam u istoj sobi sa ruterom.
 
pozz, jedno kratko pitanje...

posto roditelji zive u jednom delu grada i imaju SBB kablovsku i net, da li ja mogu preko njih da imam u svom stanu besplatno na osnovu njih?

Oni zive u zemunu a ja na Novom Beogradu

Ako možeš da razvučeš mrežni kabl onda možeš :)
 
Probao sam sa 36-tim kanalom za 5GHz ali sve isto. Signal sa gubi cim ima dva zida izmedju, a i opet povremeno prekida kad sam u istoj sobi sa ruterom.

Meni 5GHz ne radi ni kad stavim jastuk na telefon pa pokrenem speedtest. 5GHz WiFi je izuzetno osetljiv na prepreke, odbija se odnosno refletkuje sa zidova i sličnog, dok 2.4GHz može da prodre kroz zidove. Meni WiFi 2.4GHz radi nekih 50 metara na ulici, imam 1 crtu i 2 Mb brzine, dok 5GHz ne radi ni u drugoj sobi. Takva je to tehnologija.
NE KAŽEM da modemi nisu krivi, možda jesu, ali generalno na svim ruterima, pa i na Aruba i Meraki koje na poslu koristimo a koštaju kao 100 običnih rutera, isto se dešava.

Između ostalog zato 5G mobilne mreže moraju da imaju toliko antena, čak i za <6GHz frekvencije.
 
Meni 5GHz ne radi ni kad stavim jastuk na telefon pa pokrenem speedtest. 5GHz WiFi je izuzetno osetljiv na prepreke, odbija se odnosno refletkuje sa zidova i sličnog, dok 2.4GHz može da prodre kroz zidove. Meni WiFi 2.4GHz radi nekih 50 metara na ulici, imam 1 crtu i 2 Mb brzine, dok 5GHz ne radi ni u drugoj sobi. Takva je to tehnologija.
NE KAŽEM da modemi nisu krivi, možda jesu, ali generalno na svim ruterima, pa i na Aruba i Meraki koje na poslu koristimo a koštaju kao 100 običnih rutera, isto se dešava.

Između ostalog zato 5G mobilne mreže moraju da imaju toliko antena, čak i za <6GHz frekvencije.

Ma ja se samo solidarisem sa kritikovanjem SBB-a :D,
Nije da nesto mnogo koristim wifi kod kuce, cisto pratim situaciju. Primetio sam da zeza signal pa reko' da se malo informisem.
U principu ne znam mnogo o ruterima i wifi signalima, ali nije nikad na odmet nesto saznati.
Tako da, hvala na objasnjenju i informacijama..:wave:
 
Zapažanje: 5GHz mreže na kanalima koji nisu 36, 40, 44, 48, moraju da poštuju DFS (Dynamic Frequency Selection), pri čemu ruter mora da periodično prekine emitovanje mreže i skenira etar neko vreme. Ako pronađe signal koji bi on mogao da ometa emitovanjem mreže, gasi 5GHz mrežu na određeni period. Meni praktično nikad na ruteru nije radio DFS kako treba, odnosno 5GHz WiFi sa kanalima različitim od navedenih. Stoga, proverite, i ako je Auto kanal ili neki veći od 48, stavite na 36 za 80 MHz mreže (802.11ac) ili 36/44 za 40 MHz mreže (802.11n na 5GHz). Za 160 MHz ne znam šta treba da se radi, to nisam još sreo.

Može li se na 2.4 GHz dobiti više od 40 Mbps?
 
Moze, naravno ali zavisi i od uredjaja, antena ima vise faktora,
Naravno da moze i na telefonu, kod mene sa Technicolor T7200 2.4Ghz i S8 oko 80Mbps, kod zene na Mi8 lite oko 50 Mbps
 
Poslednja izmena:
Da, ali ne na telefonu. Uredjaj sa dve antene i ruter sa dve mogu do nekih 80 Mbps. Telefoni mogu do 50 Mbps.
 
Zna li se sta je od kanala sbb iskljucio u skorije doba?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Што ме сад плашите да после преласка на Еон, нови рутер лошије ради од старог.
Овако ми је тренутно стање у другој соби, прва слика, тераса друга слика, а трећа је поред самог рутера 3928. Веза је углавном стабилна и користим углавном на телефону и задовољава моје потребе хд и фул хд клипови.
Још не верујем да ће ми лошије радити. Имам двособан стан 56м².
bee6a0948639c67038137f9a053f0a3c.jpg
18b28ab101e7ac20b2beeb1ba84f43d6.jpg
b5d3236edad0d64c368593c30a8f9d2b.jpg


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Tebi se potrefilo da ti je dobar ruter

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Рутер имам годину дана, Трио голд пакет, још увек. Пре овог рутера кабал је пресецан на још два места за друга два телевизора.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Рутер имам годину дана, Трио голд пакет, још увек. Пре овог рутера кабал је пресецан на још два места за друга два телевизора.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
E izvini, nisam lepo razumeo. Mislio sam da imas tehnikolor tj. nisam lepo procitao poruku.
I meni dok je bio d3 gold, sve je sljakalo super, sada ne. Cak i. U sobi gde mi je tehnikolor, padne jedna crtica za wifi a soba nije velika

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Rezultat sa Ubee ruterom na 5 GHz u drugoj sobi.
d08b99916ad422f6e810a54320c0af68.jpg


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ne rade mi Televizori, nema slike, prvi koji je na D3 ima sliku samo kad prebacm na HDMI1 ovako nema nista, drugi TV koji treba da ima obaveznih 60 kanala nema nista. Ovo od danas ne radi, televizori su LCD kupljeni su za nas TV standard.
 
Očigledno isključena analogna u vašem kraju
 
Ovo je sramota, na 19900 pricaju d aje otisla pazova i onda brdo reklama, kad izaberem podrsku onda kazu otiso i N.Beograd TV, Internet, telefon. Kako? Koga vise lazu,Internet imam, telefon imam TV nemam. Opet raspad sistema, sramota
 
Sramni su postali.. ali može im se jer su ostali još gori

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ti lega stalno neki specijalni problemi. Koliko ja razumem u ovome što si napisao nemaš više analogni signal? Možda je kod tebe ukinut analogni signal a možda je došlo do prekida
Analogni signal je isljucen 2 ili 3 i nista se nije desilo. Nemam stare Tv sa katodnom cevi nego LCD LG i Samsung i kupljeni su da podrzavaju i analogni i digitalni signal i nas TV standard. Sad nemam nista nema preko Ciska ni HDMI D3..
Nema program i nemam ja specijalne probleme nego nemam uslugu koju placam kao i sa telefonima koji su namesteni a trebalo im je skoro 2 godine, neko ocito tamo ne zna sta radi. TV imaju opcije da moze da biras ili Analog ili samo Digital ili da pretrazuje sve, ni na jednoj opciji ne nalazi nista. Pluss 19900 posle voznaja i reklama na kraju kaze da je prekid svega sto nije tacno jer upravo pisem sa SBB.
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno