Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li moze da se vidi koliko se stvarno potrosi net-a za svaki mesec?

U Windows 10 odeš settings menu onda izabereš Network & Internet pa kad to izabereš onda izabereš Data usage pa onda klikneš Usage details i videćeš koko ti je svaki program u poslednjih 30 dana koristio internet.
Nemoj da te zbuni ako ti na Data usage na ethernet u početku piše 0 treba mu neko vreme da prikaže ukupnu potrošnju u 30 dana a i na Usage details nedobiješ odmah sve detalje treba neko vreme da sve učita.
E sad da bi pratio sav protok treba ti neki od monitor alata koji mogu da ti prate i svaki uređaj prikačen preko WiFi i tako ti prikažu i njihovu potrošnju.
 
Poslednja izmena:
To sam pročitala na Calix forumu:

https://community.calix.com/s/global-search/854g

Konkretno, postavljanje ovog uređaja u bridge mode opisano je ovde:

https://community.calix.com/s/quest...-gigacenter-854g-as-a-bridge-device-with-gpon

Nadam se da ćeš uspeti da dobiješ to što tražiš od SBB-a, meni je to jedan od faktora za izbor provajdera optike, ako bude mogućnosti izbora.

Opcije mogu da postoje za taj fabricki model, ali internet provajder moze da onemoguci odredjene opcije, kao sto to sbb radi na dosta ili svim modelima rutera koje daju i onda ih nije moguce koristiti.
 
Sta je sa Lan portovima na Calixu 1,2 su za internet 3,4 za TV, da li to moze da se promeni pa da npr samo 4 bude za TV a 3 port za internet pa da se sa tog porta lan kablom poveze drugi ruter idamu to bude ulaz i gateway, stave se fiksne lokalne adrese na Calixu. Da li bi to pilo vodu, to bi bilo jos jedno natovanje ali me zanima da li bi radilo. Taj drugi ruter mogao bi da bude neki koji bi ujedno posluzio i kao pojacivac za wi-fi signal.
 
Drugari da li je jos uvek najpametnije traziti obican modem od opreme, pa da sve posle ide preko mog rutera?
 
istevic@ hvala na objasnjenju, nisam bio siguran ali sada si mi potvrdio da je bilo svojevremeno na nalogu da moze da se vidi potrosnja.
jok@ hvala na detaljnom objasnjenju, moze bar okvirno da se vidi koja je potrosnja, da li tako nesto mozda moze da se vidi i na androidu?

Ovo sam sve pitao iz razloga sto se i meni desava isto na sta pocinje da se zali sve vise i vise ljudi na sbb-u da se desava da kada neku stranicu hoces da otvoris nebitno da li je zahtevna ili ne ili ce da se otvori ili ce da otvori do pola ili se ceka i ceka dok se otvori pa mora da se radi reload stranice nekada i vse puta, takodje se desava sa videom ako se nesoto gleda online i sada se premotaju 2-3 puta neke scene dolazi do zaglaviljivanja videa i nema sanse da nastavi nego mora reload nekad i 2-3 puta, sve ovo se desava od pre nekih 10-ak dana.
Dali od ove posasti ima leka, zasrto ovo sve sbb radi?
 
Жена ми каже да пуно плаћамо сбб, па одлучим да погледам и остале понуде у Србији. Приметим да на мом пакету Dual gold, значи без телефона, се добија бољи рутер него што на ја имам!?
Нисам ни знао то. Рекох данас ћу да позовем 19900 да видим што ја то нисам добио. Прешао сам на тај пакет пре две године. По цео дан имам више уређаја на бежичну мрежу и уби ме ограничење од 56mbs!

Позовем их јутрос и сморе ме оне њихове информације. Јави се девојка и каже ми да ја немам право на то јер сам њихов дугогодишњи корисник и да бољи рутер добијају искључиво нови корисници!? Што у преводу значи, ко вас је.е! Каже она мени, ако имам неки приговор, да им се обратим електронским путем, јер она даје само информације.

Обратим им се ја електронским путем следећим текстом:

Ime i prezime: Александар Ј.......

Email: [email protected]


Poruka: Видим да у понуди за dual gold пакет нудите квалитетнији модем-рутер него што ја имам на свом налогу, па ме интересује да ли је вама у интересу да корисници буду задовољни са вашом услугом, па бисте тиме дали максимум од себе? Моје друго питање, зашто мени који сам узео већи пакет пре две године нисте дали квалитетнији модел-рутер него сте ми оставили мање квалитетнији уређај? Само ми немојте речи да дајете само новим корисницима боље уређаје, јер тиме само терате постојеће кориснике од себе!

Pitanje se odnosi na: Primedbe i sugestije

Grad: Novi Sad

--------

После пар сати добијем поруку од њих. Не могу да верујем! Који аматеризам!


Screenshot_2017-11-22-22-09-37.jpg

Послато са K013 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Sta je sa Lan portovima na Calixu 1,2 su za internet 3,4 za TV, da li to moze da se promeni pa da npr samo 4 bude za TV a 3 port za internet pa da se sa tog porta lan kablom poveze drugi ruter idamu to bude ulaz i gateway, stave se fiksne lokalne adrese na Calixu. Da li bi to pilo vodu, to bi bilo jos jedno natovanje ali me zanima da li bi radilo. Taj drugi ruter mogao bi da bude neki koji bi ujedno posluzio i kao pojacivac za wi-fi signal.

Meni je i 4 lan porta malo za net, da ne pominjem 2. Potpuno je nelogično da ne daju da se Calix stavi u bridge mode jer u suprotnom ako prikljucim drugi ruter imaću double nat, mislim radiće ali nije to to...
Meni lično jedan lan port za TV sasvim dosta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Приметим да на мом пакету Dual gold, значи без телефона, се добија бољи рутер него што на ја имам!?
Нисам ни знао то. Рекох данас ћу да позовем 19900 да видим што ја то нисам добио. Прешао сам на тај пакет пре две године. По цео дан имам више уређаја на бежичну мрежу и уби ме ограничење од 56mbs!
Који то уређај имаш а да је ограничен на 56Mbps?
 
Meni je i 4 lan porta malo za net, da ne pominjem 2. Potpuno je nelogično da ne daju da se Calix stavi u bridge mode jer u suprotnom ako prikljucim drugi ruter imaću double nat, mislim radiće ali nije to to...
Meni lično jedan lan port za TV sasvim dosta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kad bi imao Calix u bridge modu ne znam da li bi imao TV i telefon, kako bi se to prosledjivalo tamo gde treba, mislim da bi komplet sve sto udje u Calix izalo u taj drugi ruter. Mozda i moze ali to su izmene i softweru modema. Gledao sam dd-wrt da li ima firmware za Calix, nazalost nema, sigurno su i oni gledali listu i izabrali modem-ruter za koji nema nezavisni firmware
 
Poslednja izmena od urednika:
Жена ми каже да пуно плаћамо сбб, па одлучим да погледам и остале понуде у Србији. Приметим да на мом пакету Dual gold, значи без телефона, се добија бољи рутер него што на ја имам!?
Нисам ни знао то. Рекох данас ћу да позовем 19900 да видим што ја то нисам добио. Прешао сам на тај пакет пре две године. По цео дан имам више уређаја на бежичну мрежу и уби ме ограничење од 56mbs!

Позовем их јутрос и сморе ме оне њихове информације. Јави се девојка и каже ми да ја немам право на то јер сам њихов дугогодишњи корисник и да бољи рутер добијају искључиво нови корисници!? Што у преводу значи, ко вас је.е! Каже она мени, ако имам неки приговор, да им се обратим електронским путем, јер она даје само информације.

Обратим им се ја електронским путем следећим текстом:

Ime i prezime: Александар Ј.......

Email: [email protected]


Poruka: Видим да у понуди за dual gold пакет нудите квалитетнији модем-рутер него што ја имам на свом налогу, па ме интересује да ли је вама у интересу да корисници буду задовољни са вашом услугом, па бисте тиме дали максимум од себе? Моје друго питање, зашто мени који сам узео већи пакет пре две године нисте дали квалитетнији модел-рутер него сте ми оставили мање квалитетнији уређај? Само ми немојте речи да дајете само новим корисницима боље уређаје, јер тиме само терате постојеће кориснике од себе!

Pitanje se odnosi na: Primedbe i sugestije

Grad: Novi Sad

--------

После пар сати добијем поруку од њих. Не могу да верујем! Који аматеризам!


Pogledajte prilog 241131

Послато са K013 уз помоћ Тапатока
Nije to amaterizam. To je diletantizam, ali ne zna čovek kako da im doaka jer im se jednostavno može. Omogućeno od strane viših instanci. Vlasnici rovare, a ostali u lancu samo tancaju po zadatim taktovima.

Послато са SM-A500H уз помоћ Тапатока
 
Који то уређај имаш а да је ограничен на 56Mbps?
Cisco EPC3925 и иде максимално до 72mMbs. Многи су писали о томе.




Nije to amaterizam. To je diletantizam, ali ne zna čovek kako da im doaka jer im se jednostavno može. Omogućeno od strane viših instanci. Vlasnici rovare, a ostali u lancu samo tancaju po zadatim taktovima.
Ма могли су бар име да ми потрефе! Тамо бре роботи раде! Само да је Маја прочитала моју поруку, схватила би да се не зовем Дарко!

Нећу више смарати, само сам хтео да покажем њихову професионалност.
 
Poslednja izmena:
Meni je i 4 lan porta malo za net, da ne pominjem 2. Potpuno je nelogično da ne daju da se Calix stavi u bridge mode jer u suprotnom ako prikljucim drugi ruter imaću double nat, mislim radiće ali nije to to...
Meni lično jedan lan port za TV sasvim dosta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sa CGNAT to je vec po difoltu "dupli nat", jos jedan ruter nece mnogo da promeni stvar. :) Postoji i varijanta da prebacis dodatni ruter u access point mode, i onda nemas dodatno NATovanje.
 
nesa07
Ovo sam sve pitao iz razloga sto se i meni desava isto na sta pocinje da se zali sve vise i vise ljudi na sbb-u da se desava da kada neku stranicu hoces da otvoris nebitno da li je zahtevna ili ne ili ce da se otvori ili ce da otvori do pola ili se ceka i ceka dok se otvori pa mora da se radi reload stranice nekada i vse puta, takodje se desava sa videom ako se nesoto gleda online i sada se premotaju 2-3 puta neke scene dolazi do zaglaviljivanja videa i nema sanse da nastavi nego mora reload nekad i 2-3 puta, sve ovo se desava od pre nekih 10-ak dana.
Dali od ove posasti ima leka, zasrto ovo sve sbb radi?[/QUOTE]

--------------------------------------------

Зато што им очигледно пролази. Шта је узрок ти је одгворио корисник Lega99, са тим да бих ја посебно издвојио NAT. Ја сам пре десетак дана пребачен(Врачар) на NAT и не знам ни шта бих рекао. Као прво ако се човек повеже само преко модема и скенира околину види све остале кориснике што је сигурносни пропуст типа wtf. Затим кад се игра нека игра не само да је почело да озбиљно лагује него у зависности која је у питању на крају игре често можеш да попијеш дисконект са сервера. О могућности трајног бана да не говоримо. Све странице, слике и видео се спорије учитавају, о чему су већ писали корисници изнад. Очигледно су тотално неспремно ушли у интеграцију IKOMA и што више људи додају и трпају у НАТ то је горе. То је тачно тако десетак дана као што је неко поменуо.
Што је најгоре већина људи ни не проваљује шта се дешава, јер тек на рутеру(зависи ко шта има) видиш која ти је WAN адреса тј 100.x.x.x па тако даље.
Мени ових дана истиче уговор са ИКОМОМ, тражићу им једну ствар да ми гарантују, у супротном НЕТ узимам код неког другог који ми то хоће гарантовати.

Укупну потрошњу можеш да видиш ако купиш свој рутер, неки модел који има ту опцију.
Алтернативно и Win10, Linuks и сви новији андроиди имају или већ уграђену опцију праћења потрошње или неки програм који можеш сам да додаш да видиш укупну потрошњу, па онда сабирај. :type:
 
Nije samo NAT u pitanju. Nikada nisam bio iza NAT-a, nisam ni sada a imam problema sa lagom i sporim učitavanjem nekih sajtova već preko dve nedelje. Žalio sam se preko fejsa, po njima sve je u redu. Izgeda da su nešto ozbilljno zeznuli.
 
Evo pokusavam da dobijem podrsku i po ko zna koji put nasnimljena poruka: nije moguce dobiti nijednog operatera, pokusajte kasnije ili se obratite na mail a to na mail znaci nedelju dana cekanja na odgovor. Oov je da iskocis iz svoje vlastite koze. Evo juce ode da skinem minline kernel za Plasmu 5, cekam i cekam i cekam odziv da otvori u stranicu i da pogledam da li je velicina heder fajla ok. Dok sam bio na Targu i u stanju raspada-stecaja stranice su se normalno otvarale.
 
Ali zato kada ih pozoves ponasaju se prema tebi kao da si lud. Kao mi vidimo da je kod vas sve ok, nema nikakvih problema. Mrzim sbb

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Konacno dobio podrsku, setali me od "obicne" do "napredne", "napredna" me poslala na neki broj koji je za biz korisnike, ovi me vratili nazad. Telefon i dalje isto, ista prica, povezivanje ciska i calix-a ista prica...Toliko sam se iznervirao da sam morao da popijem tablete za smirenje, setanje i cekanje od jedne podrske do druge, na kraju vise od price, objasnjavanja diktiranja brojeva ugovora, telefona nisam moga da ponovo kazem svoj broj mobilnog koliko su me iznervirali. Prave dalubu od mene vec danima...
 
Poslednja izmena od urednika:
Konacno dobio podrsku, setali me od "obicne" do "napredne", "napredna" me poslala na neki broj koji je za biz korisnike, ovi me vratili nazad. Telefon i dalje isto, ista prica, povezivanje ciska i calix-a ista prica...Toliko sam se iznervirao da sam morao da popijem tablete za smirenje, setanje i cekanje od jedne podrske do druge, na kraju vise od price, objasnjavanja diktiranja brojeva ugovora, telefona nisam moga da ponovo kazem svoj broj mobilnog koliko su me iznervirali. Prave dalubu od mene vec danima...

Iz ličnog iskustva (više puta nažalost) komunikacija sa njima isključivo preko fejsa. Sve ostalo je čisto gubljenje vremena.
 
Па ок, али није исто 56 и 72. Ја сам са 3925 имао око 75-77 на латопу у другој соби. Тада нису били ови брзи пакети па ми је било баш таман.
 
istevic@ hvala na objasnjenju, nisam bio siguran ali sada si mi potvrdio da je bilo svojevremeno na nalogu da moze da se vidi potrosnja.
jok@ hvala na detaljnom objasnjenju, moze bar okvirno da se vidi koja je potrosnja, da li tako nesto mozda moze da se vidi i na androidu?

Ovo sam sve pitao iz razloga sto se i meni desava isto na sta pocinje da se zali sve vise i vise ljudi na sbb-u da se desava da kada neku stranicu hoces da otvoris nebitno da li je zahtevna ili ne ili ce da se otvori ili ce da otvori do pola ili se ceka i ceka dok se otvori pa mora da se radi reload stranice nekada i vse puta, takodje se desava sa videom ako se nesoto gleda online i sada se premotaju 2-3 puta neke scene dolazi do zaglaviljivanja videa i nema sanse da nastavi nego mora reload nekad i 2-3 puta, sve ovo se desava od pre nekih 10-ak dana.
Dali od ove posasti ima leka, zasrto ovo sve sbb radi?

Može od Android 6.0 prethodne verzije nemaju tu mogućnost ideš na podešavanja pa onda nađeš i otvoriš još podešavanja ond otvoriš korišćenje podataka i tu možeš da vidiš potrošnju.
Probaj prvo da eliminišeš da nije problem nešto drugo na pc pošto ovde ima članova koji imaju problem sa internetom na pc a da im na android telefonu sve radi kako treba.
Jesi probo private mod browsera kako tu otvara stranice pošto u njemu iskluči tulbarove koji znaju da prave probleme probaj opciju restart with add-ons disabled mogu i oni da prave problem onda možeš i sa nekom stranicom sa kojom si siguran da nema štetnih stvari da probaš da isklučiš firewall i antivirus pa da vidiš da li ima razlike kako tako otvara tu stranicu a kako kad je zaštita uključena.Ili da probaš u safe mode sa internetom ili da formiraš novog usera pa da probaš kako na njemu radi.
 
Da li neko zna da li ima optičke mreže na medaku? Nikako da se nakanim da okrenem call centar da se raspitam
 
31ae0f93849c96bd2f55af2c4e4e3f4b.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ta lista im nije bas tacna, tj. gde su vec prisutni racunajte da u tim delovima svaka nova zgrada ima njihovu optiku, ili ce je uskoro imati. To je info od njihovih tehnicara, dobijen kada su mene spojili na optiku na Zarkovu pre nesto vise od mesec dana.
Inace jedan "off topic": SBB je bio bas agilan kada je nasa zgrada u pitanju + neke promocije koje nisu objavljene na sajtu dok se recimo Telekom (Mts) koji takodje ima sprovedenu optiku u zgradi nije ni javio...zgrada ima 50+ stanova.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Kako si zadovoljan sa optikom i koji paket imaš?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za sada je sve odlicno, radi perfektno (vec ranije pisao o tome). Duo Gold paket.


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Izvini, nisam ispratio da si ti u pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas smo se priključili na SBB, paket Biz Smart +

Za sada smo prilično zadovoljni, nek' i ostane tako.

p.s. ovo je u principu Ikomova infrastruktura u ulici, bio sam iznenađen što smo uopšte mogli da dobijemo SBB-ovu uslugu s' obzirom da još nisu integrisali IKOM-ovu infrastrukturu na Voždovcu

 
@Exodusbgd,
To ti uopste nije merodavno, testiras konekciju u BG, normalno da ce rezultati biti super, probaj malo dalje na zapad, jug i istok pa to okaci.
Evo ikod mene ping 9ms obican user koji je iza CGNATA
Избор_058.png

Избор_044.png

Избор_045.png
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno