Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni je na wifi uvek 97-99% deklarisane brzine na 2 razlicite lokacije u Ns


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
SBB je meni juce iskljucio HBO jer kazu da je to bio promo paket koji je trajao dve godine. Uvidom u ugovor STVARNO pise da je promo period od 24 meseca. To sam naravno dobio kao stari korisnik koji je presao iz IKOm-a kod njih. Naravno nisam pazljivo citao jer nisam ni sumnjao da su tolike jajare. Tako da savet za sve: PAZLJIVO CITAJTE SVAKO SLOVCE u ugovoru. AKo neko ima broj telefona nekog akvizitera na B.Brdu bio zahvalan. Naravno razmisljam i i Telekomu ili Orionu. Pozdrav
 
Pretpostavljam da ti je istekla ugovorna obaveza, a da je HBO bio promotivna usluga tokom trajanja UO?
U svakom slučaju, ostao na SBB ili ne, moraćeš da potpišeš neku novu UO da bo dobio HBO "za džabe".
Pozdrav
 
Pretpostavljam da ti je istekla ugovorna obaveza, a da je HBO bio promotivna usluga tokom trajanja UO?
U svakom slučaju, ostao na SBB ili ne, moraćeš da potpišeš neku novu UO da bo dobio HBO "za džabe".
Pozdrav

da, sad sve znam
samo sam napisao zbog svih da treba pazljivo citati svaku tacku.
Ponudili su Premium paket ali to naravno bude dosta skuplje, sto mi realno nije potrebno.
Znaci za istu uslugu kao stari korisnik treba da doplatim vise. Mislim da je jako losa politika prema starim korisnicima.
 
Ljudi koji bese onaj drugi Sbb broj,a da nije 19900?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
SBB je meni juce iskljucio HBO jer kazu da je to bio promo paket koji je trajao dve godine. Uvidom u ugovor STVARNO pise da je promo period od 24 meseca. To sam naravno dobio kao stari korisnik koji je presao iz IKOm-a kod njih. Naravno nisam pazljivo citao jer nisam ni sumnjao da su tolike jajare. Tako da savet za sve: PAZLJIVO CITAJTE SVAKO SLOVCE u ugovoru. AKo neko ima broj telefona nekog akvizitera na B.Brdu bio zahvalan. Naravno razmisljam i i Telekomu ili Orionu. Pozdrav

Pa to je klasika svima su nešto davali prve dve godine
 
Ili 0114019900.

Danas mi je tačno 2 meseca kako sam kod SBB-a, Eon Full, optika u Subotici i evo ga prvi prekid. Od jutros od nekih 9.00 nema neta, samim tim nema ni TV-a ni fiksnog. Zvao KC, kažu rade na otklanjanju problema.

Edit:upravo proradio net.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Upravo to pokusavam da kazem
nista oni nama nisu "davali"
ja sam samo zadrzao ono sto sam vec imao a oni su to vesto pretvorili na mala vrata u PROMO period
 
Kod mene interesantna situacija, nema TV uzivo (no signal), ali ako vratim 5 sek. unazad radi normalno. Ima net i fixni.
Ali ne mogu na tel. da dobijem kor.servis, dobijam obavestenje da je signal u prekidu i da ne mogu da koristim SBB usluge..:D
 
Probaj preko Twitter-a @sbbsupport

Sent from my LEX720 using Tapatalk
 
Ma nemam namere da se natezem sa njima. Skoro sam im pisao nesto po forumu, slao mail ma ni da beknu.:smash:
Za sad radi sve.. uz malo overclock-a..:D
 
Kod mene interesantna situacija, nema TV uzivo (no signal), ali ako vratim 5 sek. unazad radi normalno. Ima net i fixni.
Ali ne mogu na tel. da dobijem kor.servis, dobijam obavestenje da je signal u prekidu i da ne mogu da koristim SBB usluge..:D
Kad vratis nazad ide preko neta. Drugi sistem. [emoji16]

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
DVB-C/SBB kartica u TV-u, novo skeniranje kanala remeti već postojeći raspored po brojevima.
Npr, RTS 1 HD je bio broj 73 a sada je broj 233.

Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
 
Drugar na Vračaru hoće da pređe na EON, istekao mu upravo stari ugovor, pa ako ima neki akviziter za taj reon, neka se javi ;)
 
Pre neki dan sam pisao da nismo imali signal duže od 24h.
Nakon toga nemamo više FOX kanale, nakon novog skeniranja, na njihovim mestima su FOX HD. Žena drugo ne gleda, pa ne znam da li se još nešto menjalo.

Ranije smo imali FOX HD, a ostali Foxovi HD su bili zaključani.
 
Onih mesec dana sto kao cimaju da mora da prodje posle zahteva za raskid...jel moze da se ode i podnese zahtev za raskid mesec dana pre isteka ugovorne obaveze i taman do kraja da prodje taj mesec, da se ne ceka da istekne uo pa posle jos jedan mesec preko?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
ViacomCBS je odlučio da ugasi Comedy Central Extra koji se emituje za našu regiju (Adria).
 
.
2eb3cc3b6ef2db540d41ac1cbad9e25f.jpg


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Onih mesec dana sto kao cimaju da mora da prodje posle zahteva za raskid...jel moze da se ode i podnese zahtev za raskid mesec dana pre isteka ugovorne obaveze i taman do kraja da prodje taj mesec, da se ne ceka da istekne uo pa posle jos jedan mesec preko?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Može

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Pa shvatili su šta se ovde traži i šta je važno većini korisnika :(
Pozdrav
 
Nema to ni toliko veze sa njima, Mitrovic navlaci ljude da kupe kad pocne nova sezona, oni naravno imaju procenat od prodaje pa i njima odgovara da se proda sto vise.
 
@SindzaBG и @vuky017 - Хвала пуно на одговорима.
 
Poslednja izmena:
Ako nisam pod ugovornom obavezom, jer mora mesec dana otkazni rok, ili mogu jednostavno da odnesem opremu platim obaveze do tog dana i to je to.
 
Obavezan je otkazni rok

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ako npr podnesem zahtev za raskid 1.08. rok ističe 31.08. Kada vracam opremu, odnosno da li istu mogu zadrzati do 31.08 i tad se razduziti i platiti?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno