Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni je danas aktiviran eon premium i imam mogućnost za dve Smart TV aplikacije što se vidi na slici. Nisam još probao da ih instaliram.
Takođe, stoji da je aktivan i superset a rekli su da neće raditi sa novim paketima.
8c373cbed963460d06f1acf3f5086a5f.jpg
1412d6a413bb1a307e460082409c1a47.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Koga bre to zanima, mislim na EON?? Ako ti se nesto svidi, skines, pogledas i to je to. Medjutim izgleda da i dalje postoje ljudi tipa "gutaj sta ti se servira" :( Moje misljenje je da SBB treba precrtati sa mape Srbije. Usluga degradirana od pre 5 godina uvodjenjem cgnata, tera vas da besomucno dokazujete nekome da vi zapravo niste robot ali u stvari jeste jer vas je SBB nazvao ovcom i plus vam nabio rogove. Generalno je bolji svaki drugo operater a reklama kako su oni "SBB" dobri nije tacna, oni su najgori operater u Srbiji, Orion je za njih mama Tereza. Busaju se u grudi sa EON, i sta ces masa poludi i samo prepricava i cujes u tri glasa eon,eon,eon. Pobogu ljudi, probudite se i izadjite vise iz te kolotecine, recite sikter monopolistima i najvecim prevarantima. Eon je krsh koji vam pusta prenos sa zakasnjenjem, recimo primera dok se vas komsija raduje golu na nekom mechu, vi taj gol gledate posle 20 ili vise sekundi, jer to je napredna usluga, oni vas zapravo obavestavaju sa zakasnjenjem dok ne provere informacije jer zapravo direktno gledajuci neveruju svojim ocima. Od ove fantomske firme, jedino sto bih uzeo je osnovni paket sa penzionerskim popustom do 1200mesecno. Ostalo je sve njesra, od EON do CGNATA, telefona... Ako zelite da nesto uradite za sebe je da predjete na optiku tipa Telekom Srbija, domaca firma a ima i optiku, mozda skuplja ali bar znam da novac ostaje Srbiji ili naravno neki drugi domaci provajder,distibuter...
 
Kod mene u kraju prokopali "novu" instalaciju, koaksijalac. Kopali rovove da bi postavili coaxijalu. Halo? 2018 godina na izmaku? OKej, ide optika do razvodnog ormara, ali ko je 20-50 i vise metara dalje od zgrada.

Uglavnom CISCO "home gateway" uredjaj sto dele je kriminalni krshware kakav u zivotu nisam video, mrzi me sada da razglabam ali mogu roman da napisem,.,.. to je primer kada se kompanija upuca u nogu sa najglupljom mogucom stvari - i to plasticnom.
 
Koga bre to zanima, mislim na EON?? ... Orion je za njih mama Tereza. ...

Орион? Јак оператер, има укупно 6 HD ТВ канала у понуди и то у најскупљем пакету. 50% канала су им Пинкови.
Нервира те кашњење у преносима на СК каналима код СББ-а а Орион уопште нема те канале у понуди.
Чак и ПТТ има бољу понуду од њих.
 
Poslednja izmena:
@Kuki66 - Jesi li ti korisnik SBB-a ili pricas napamet i samo da bi nesto napisao / ispljuvao?


Pozdrav!
 
@Ramataklan - Pa probaj da li Eon Smart TV aplikacija moze na dva televizora i javi.


Pozdrav!
 
Koga bre to zanima, mislim na EON?? Ako ti se nesto svidi, skines, pogledas i to je to. Medjutim izgleda da i dalje postoje ljudi tipa "gutaj sta ti se servira" :( Moje misljenje je da SBB treba precrtati sa mape Srbije. Usluga degradirana od pre 5 godina uvodjenjem cgnata, tera vas da besomucno dokazujete nekome da vi zapravo niste robot ali u stvari jeste jer vas je SBB nazvao ovcom i plus vam nabio rogove. Generalno je bolji svaki drugo operater a reklama kako su oni "SBB" dobri nije tacna, oni su najgori operater u Srbiji, Orion je za njih mama Tereza. Busaju se u grudi sa EON, i sta ces masa poludi i samo prepricava i cujes u tri glasa eon,eon,eon. Pobogu ljudi, probudite se i izadjite vise iz te kolotecine, recite sikter monopolistima i najvecim prevarantima. Eon je krsh koji vam pusta prenos sa zakasnjenjem, recimo primera dok se vas komsija raduje golu na nekom mechu, vi taj gol gledate posle 20 ili vise sekundi, jer to je napredna usluga, oni vas zapravo obavestavaju sa zakasnjenjem dok ne provere informacije jer zapravo direktno gledajuci neveruju svojim ocima. Od ove fantomske firme, jedino sto bih uzeo je osnovni paket sa penzionerskim popustom do 1200mesecno. Ostalo je sve njesra, od EON do CGNATA, telefona... Ako zelite da nesto uradite za sebe je da predjete na optiku tipa Telekom Srbija, domaca firma a ima i optiku, mozda skuplja ali bar znam da novac ostaje Srbiji ili naravno neki drugi domaci provajder,distibuter...

Novac ostaje u Srbiji ovo ti je dobra fora dignu kredit za kupovinu kopernikusa u našoj banci a pare isplate na račune na Kipru.Odakle opet ovaj kupi 2 televizije koje opet neplati kod nas tako da od tih para država u dva navrata nije uzela ni cvonjka za porez.A ista će ta država nakraju verovatno morati da ga otplati kad budu privatizovali telekom a država preuzme dugove na sebe ko i u svim privatizacijama velikih javnih preduzeća.
 
@Ramataklan - Pa probaj da li Eon Smart TV aplikacija moze na dva televizora i javi.


Pozdrav!

Upravo probao i ne prolazi aktivacija na uredjaju dok u isto vreme na portalu najnormalnije iskoci notifikacija uspesna aktivacija, onda znaci da informacija koja stoji na portalu nije ispravna ili je neka greska
 
@jok
Bas tako, samo nece država to da placa nego poreski obveznici odn svi mi.
Nikako to da skapiramo.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Nije mi jasno jer sam probao kod komsija Eon Smart TV aplikaciju da mu namestim na trecem TV-u i ne dozvoljava. Na prvom TV-u mu je Eon Box.
Na drugom sam mu bez ikakvog problema instalirao Eon Smart TV aplikaciju i to se vidi kao TV uredjaj. Na trecem TV-u nece da prihvati autorizaciju.

Pricam o tvojoj tvrdnji da Eon Smart TV aplikacija moze na dva uredjaja / dva TV-a a ti kazes da imas ukupno 2 TV-a I na jednom je prikljucen Eon
Box sto nije Eon Smart TV Aplikacija nego uredjaj a nemas tri TV-a da mozes da tvrdis da je moguce...

Znaci, ono sto sam ja proverio je - samo jedna Eon Smart TV aplikacija moze da se registruje > na jednom / dodatnom TV-u. Ako neko ima 3 TV-a
neka pokusa na dva TV-a da instalira Eon Smart TV aplikaciju.


Pozdrav!

Ja imam Eon full duo. Na sbb aplikaciji mi pise da imam 2 smart tv aplikacije, medjutim mogao sam samo na 1 tv da ga registrujem...iako mi je pisalo aktivirani uredjaji 1 od 2 nije mi dao na drugi.
 
Meni je danas aktiviran eon premium i imam mogućnost za dve Smart TV aplikacije što se vidi na slici. Nisam još probao da ih instaliram.
Takođe, stoji da je aktivan i superset a rekli su da neće raditi sa novim paketima.
8c373cbed963460d06f1acf3f5086a5f.jpg
1412d6a413bb1a307e460082409c1a47.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk

Tako i meni pise. Identicno. Ali sam uspeo samo jednu da aktiviram.
 
Ljudi. Mesate babe i zabe.
Android aplikacija (onih 5) je predvidjena za klasican android sistem (koji se nalazi i u vecini boxova) i predvidjen je da se kroz njega krecete prstom...dakle za touch screen. Nece vam lepo raditi na ovom eon boxu jer je u njemu android tv sistem. Jedini spas je da koristite bezicni mish i da tako rukujete aplikacijom. To vazi i za android boxove sa klasicnim androidom. Daljinac vam nije od pomoci.
Smart tv aplikacija je predvidjena za televizore i kroz nju se upravlja daljincem...strelicama. Levo-desno-gore-dole i OK.
Pokusajte da je instalirate na mobilni pa cete se preznojati dok kanal prebacite, pod uslovom da na pocetku instalacije uspete da odaberete zemlju Srbiju (muke!!!)
 
Poslednja izmena:
Ja koko sam pregledo onaj box on u sebi ima eon preko kabla plus još jedan koji se pokreće ko EON smart Tv aplikacija i koji radi samo preko interneta.
 
Ljudi. Mesate babe i zabe.
Android aplikacija (onih 5) je predvidjena za klasican android sistem (koji se nalazi i u vecini boxova) i predvidjen je da se kroz njega krecete prstom...dakle za touch screen. Nece vam lepo raditi na ovom eon boxu jer je u njemu android tv sistem. Jedini spas je da koristite bezicni mish i da tako rukujete aplikacijom. To vazi i za android boxove sa klasicnim androidom. Daljinac vam nije od pomoci.
Smart tv aplikacija je predvidjena za televizore i kroz nju se upravlja daljincem...strelicama. Levo-d
Pokusajte da je instalirate na mobilni pa cete se preznojati dok kanal prebacite, pod uslovom da na pocetku instalacije uspete da odaberete zemlju Srbiju (muke!!!)

Nisi u pravu Eon Smart TV aplikacija odlično radi na android boxu i kroz nju se upravlja daljincem...strelicama. Levo-desno, ne treba ti miš dovoljan je daljinski od android boxa :

https://www.youtube.com/watch?v=qnBDQ09gpXY
 
Poslednja izmena:
Stim što mibox ima android tv operatvini sistem, a on je napisao da ne radi na android boxevima sa klasičnim androidom, što takođe nije tačno :). Tj nije potpuno tačno, kod mene na magicsee n5 sve radi, na običnom androidu.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Nisi u pravu Eon Smart TV aplikacija odlično radi na android boxu i kroz nju se upravlja daljincem...strelicama. Levo-desno, ne treba ti miš dovoljan je daljinski od android boxa :

https://www.youtube.com/watch?v=qnBDQ09gpXY
I možeš da ukucas na primer 111 i da ti prebaci na SK1 ili moras da šaltaš kao sumanut.

Edit.Sad vidim kolega napisao iznad. Sto verujem da znaci da koristis smart aplikaciju. Neka me neko ispravi ako gresim
 
I možeš da ukucas na primer 111 i da ti prebaci na SK1 ili moras da šaltaš kao sumanut.
Ako ima tv sa link/cec funkcijama, daljinac od boxa mu ni ne treba. Ja svoj box kontrolišem sa daljincem od tva preko hdmi cec. Radi paljenje/gašenje, back, strelice, ok, ch+/-, kao i direktan pristup preko brojeva.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ako ima tv sa link/cec funkcijama, daljinac od boxa mu ni ne treba. Ja svoj box kontrolišem sa daljincem od tva preko hdmi cec. Radi paljenje/gašenje, back, strelice, ok, ch+/-, kao i direktan pristup preko brojeva.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
Pricas o android verziji aplikacije na tom boxu tj. onoj koja moze na 5 uredjaja ili smart verziji koja moze na 1 uredjaj?
 
Poslednja izmena:
Pošto je ono moj video da se uključim. Ako tv ima cec opciju možeš da upravljaš daljincem od televizora aplikacijom. Radi kucanje brojeva kanala,menjanje kanala strelicama itd. Inače meni je Android Tv verzija radila i na običnom Androidu na Tanix Tx3 mini.
 
Pošto je ono moj video da se uključim. Ako tv ima cec opciju možeš da upravljaš daljincem od televizora aplikacijom. Radi kucanje brojeva kanala,menjanje kanala strelicama itd. Inače meni je Android Tv verzija radila i na običnom Androidu na Tanix Tx3 mini.
I ta android verzija je verzija koju mozes na 5 uredjaja ili verzija koju mozes na 1 uredjaj da instaliras?
 
Pričamo o Android Tv verziji. Ona može na jedan smart Tv ili box da se instalira. Ova na 5 je za telefone i tablete,dakle običan android,ili pak na neki Pc/Laptop.
 
poceli su da nude neki novi ruter koji gura vece brzine...zna li neko nesto o tome?
 
Poslednja izmena:
Pričamo o Android Tv verziji. Ona može na jedan smart Tv ili box da se instalira. Ova na 5 je za telefone i tablete,dakle običan android,ili pak na neki Pc/Laptop.
Zato i pitam posto koliko znam na android verziji (koja moze na 5 uredjaj) ne mogu da se menjaju kanali da se samo ukuca broj kanala.

Verovatno zato i stoji ljudima na mojsbb da mogu na smart 2 uredjaj od kojih je jedan taj osnovni eon box (android tv aplikacija) i drugi ke za smart tv (isto android tv verzija) koju mozes aktivirati na nekom drugom boxu ili smart tv.
 
Poslednja izmena:
Pa pričali smo o ATV verziji. Obična 5 kom. Android ne može bez miša/airmouse i nema brojeve kanala.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ponuđeno u stanu gde moji imaju Trio Gold, Eon Light sa kanalima Eon Full po ceni od 3500 i još jedan box za vraćanje kanala i D3 Cam.
 
Koko se sećam AMC, Minimax, CBS Reality i Jim Jam su bili i na analognoj zna li neko jesuli ih i sad vratili i na analognu.
 
Dobro si napisao ali smo svi nekako loše razumeli. Menjao sam i isprobavao sisteme na android boxu i potrošio eon ATV za ovaj mesec, pa sad koristim tu "običnu" eon aplikaciju. Čak i uz airmouse to nije to, eon android tv + daljinac od tva je ubedljivo najudobnija kombinacija. Ovo samo u slučaju nužde, i na touchscreenovima naravno.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno