Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uz pretnju raskida ugovora, pre 22 mes sam dobio benifit 12 mes x 1999 din i 12 mes x 4999 din. Da li je moguce ovako nesto ponoviti ili je bolje da se preorjentisem da neko drugi ko ne nosi moje prezime potpise UO kao novi korisnik?

nisi nista ni postigao tim tvojim pretnjama, njima odgovara prosecna cena 3,5 soma mesecno i onda nude razne "pogodnosti za tebe". To su samo igre za zbunjivanje potrosaca, kako bi oni mislili da su nesto profitirali, a u stvari samo su zadrzali musteriju sa novim ugovorom.
 
Veruj mi da znam ljude, prijatelje, koji su potpisivali nove UO bez ikakvih benifita. Meni je ok ako na 24 mes nivou za najjaci paket placam 3,5 k. Medjutim citajuci zadnje strane ovog foruma primetih da je sada nemoguce izboksovati ove uslove.Neka me ispravi neko ako gresim.
 
СББ и њихове погодности... Утрапе ти пар месеци да плаћаш по динар а онда ти звекну пакет који је скупљи за 500 и ко зна колико стотина динара више. Од свих ових канала које имам гледам можда 5 активно, мада ми је ТВ углавном укључен и да га не гледам, чисто да ми нешто шушти у стану

upravo tako je i kod mene, ali njima ne odgovara da ti prodaju samo 5 ili 10 programa, pa zato svi operateri i budze sto vise programa u paketu, da izgleda da dobijas mnogo za tu pretplatu, a u stvari tebi isto jer ne mozes ni postici sve da gledas niti koga tako nesto i interesuje. Ima pojedinaca koji se dive sto imaju puno kanala, ali od toga vise stete nego koristi, jer sedi stalno kod kuce umesto da se bavi necim korisnijim. Od preteranog sedenja se narusava zdravlje, da ne nabrajamo sta se sve moze komplikovati :)
 
Nova ponuda za novu UO zavisi od: a) strategije operatora na konkretnoj lokaciji (širenje mreže u tom kraju i dalji planovi firme), b) prisustva konkurencije na lokaciji (veći izbor znači da korisnik lako može da ode, tamo gde nema izbora može da preti do sutra, eto ga na MTS adsl usluzi 2020. godine!), c) od veličine paketa (više ih boli gubitak PREMIUM korisnika), d) od vrste paketa (korisnici TRIO paketa imaju daleko veći pregovarački kapacitet nego DUO korisnici, o čemu sam već pisao ranije, fiksni telefon im je poseban fetiš!).
U poslednje vreme vidim da ipak daju benefite i starim korisnicima za novu UO. Moguće je dobiti par meseci dinar, pola perioda istu cenu a veći paket ili grupu kanala free. Treba birati prema svojim potrebama, to je individualna stvar.
U svakom slučaju, savetujem obraćanje preko društvenih mreža jer se podaci proslede marketing službi/službi prodaje, oni zovu i daju bolje uslove od službenika u poslovnicama, koji jednostavno nemaju velika ovlašćenja, zato ponavljaju ponude sa sajta.
 
Poslednja izmena:
Veruj mi da znam ljude, prijatelje, koji su potpisivali nove UO bez ikakvih benifita. Meni je ok ako na 24 mes nivou za najjaci paket placam 3,5 k.
ja placam po staroj ceni, odgovara im i to (dosli smo na daj sta das, bolje ista nego nista), stari duo gold za 2820. Ali za 2 godine ako mi je tv radio 7 dana ukupno, tako da mi se opet ne isplati i sutra idem do njih da im otkazem. Mozda u buducnosti uzmem neki prepaid ili orion, sto kaze @apolo, tek da cangrlja. Uglavnom koliko sam mogao da primetim i kod prijatelja i rodbine, niko nije bas zarazen sa tim tv programima, najvise su na netu u slobodno vreme.
 
A da li moze neko drugi na mojoj adresi da potpise novu UO? Da li ta osoba treba u l.k. da promeni prebivaliste ili je dovoljno da kaze "majke mi" zivim na toj adresi (npr ako ja raskinem UO, iselim se iz stana i pustim podstanara koji potpisuje novu UO na njegovo ime).
 
Radi li jedna aplikacija za Netflix na boxu? Preko aptoida nađem ali ili nisu kompatibilne ili treba miš da bi uopšte mogla app da se koristi...
 
Možeš da ubaciš verziju za telefone, potreban ti je miš ili airmouse i radi samo SD snimak.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Mene su zvali za produženje ugovora, koji ističe tek krajem Januara. Pošto kažu da je ugovor na 24meseca, zaboravio sam da ih pitam šta se dešava sa ova tri meseca starog uvovora? Jeli imao neko takvo iskustvo?
Inače, ponudili su mi da pređem sa Full na Premium paket, a da prvih 12 meseci plaćam Full paket. Ponuda mi deluje OK, samo da razjasnim za ova tri meseca. Ako uspem da dobijem neki modem koji radi do 500Mbps ili ruter sa bridge modom, onda extra...

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Zovu sve redom izgleda, meni isto istice u februaru, zvali, nude to sto kazes plus pink paket na koji sam se bezobrazno nasmejao. Mene zanima da li se moze iskopati jos jedan dodatni eon box na foru ili ne daju drugi box nikako?
 
@desp
Kad potpises aneks odmah prelazis na premium i placas to sto pise, 12 meseci po ceni full paketa, inace to je obicna “ponuda” koju forsiraju svima (da predjes na skuplji paket).
 
Juče su iz SBB kod mene u ulici nešto krpili na nekim kutijama na banderama. Dokona komšinica ih uhvati da ih maltretira kako njenoj ćerki ne radi dobro internet, a oni njoj da znaju da ima taj problem, ali da njena ćerka koristi neki VPN i da uguši vezu. Sat vremena kasnije stigla druga ekipa i ženi zamene kabal od bandere do kuće.

Danas, došla treća ekipa i zamene kabl sa kraja na kraj ulice.
 
Da li joj sada bolje radi VPN [emoji16]

Sent from my LEX720 using Tapatalk
 
koja ke to prica po televizijama o seči kablova?

Ćale mi rece da su kod njega u ulici isekli 100 i nesto metara telekomovog kabla. Otvorili dva šahta isekli i kombijem izvukli spakovali i zapalili za manje od 15 minuta.

ali ovo sa vesti mi mirise da neko sbb sece kablove
 
Тренутно сам и даље на интернету брзине 150 Mbps, али кад урадим тест брзине добијем 73,31. Шта би могао бити разлог оволике разлике?

be3a1a1703f69f8b95e82a95d03a8f7d.jpg



Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
U mojoj zgradi zalepljen plakat, prodavac na terenu nudi za Eon premium 10 mes po 1 din, i naravno posle ide puna pretplata 4999.Prosek za 24 mes - 2916 rsd
Ponuda vazi samo za nove korisnike.
Kad sam ja pozvao kao stari korisnik jedina povoljnost koju mi daje je 15% popusta na 4999 din. Blizi se raskid saradnje posle 10-godisnje lojalnosti.
 
Poslednja izmena:
Da li joj sada bolje radi VPN [emoji16]

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Pitaću je. Korisnicu VPN, pošto ova druga nema ideju šta je to, ali je izdejstvovala da se zameni kabal. Koji možda uopšte nije bio problem :d
Doduše, stari kabal im je bio spojen coax konektorom u vazduhu, na sred dvorišta. Video se iz mog dvorišta. Sada su novi kabal ubacili ispod crepa, pa je spoj u objektu i verovatno ne visi u vazduhu.
 
Ako uspem da dobijem neki modem koji radi do 500Mbps ili ruter sa bridge modom, onda extra...

Javi ako dobiješ nešto od ovoga.
Mada su ti šanse, koliko znam, ravne 0.

Od kada su povećali brzinu ja sam na 300/50, pošto neće da daju uređaj koji može i 500mbps i bridge.
 
U mojoj zgradi zalepljen plakat, prodavac na terenu nudi za Eon premium 10 mes po 1 din, i naravno posle ide puna pretplata 4999.Prosek za 24 mes - 2916 rsd
Ponuda vazi samo za nove korisnike.
Kad sam ja pozvao kao stari korisnik jedina povoljnost koju mi daje je 15% popusta na 4999 din. Blizi se raskid saradnje posle 10-godisnje lojalnosti.

Danas sam gledao ponudu Vodafone / EX Unitymedia Rumunija, ponuda slican SBB Eon Premium daju za 17€, tih 2916 = ~25€. Sto mu opet dodje kao extra marza. Ali sto bi spustali ispod 4999, morace cene jos da padnu i nemojte se zaletati bez potrebe.
 
Који проток подржава Cat 5e, да ли је довољан за 250/25 колико сад имам на Еон фул? Колико видим оба подржавају 1Gbps.
Мало је теже наћи Cat 6 од 10м углавном си све 5е. Једино да се направи.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
Ne znam da li ti je ko odgovorio, ali ja imam 2x po 15m cat 6 već godinama. Stvarno nije teško naći u Bg, ne znam odakle. Ako te zanima gde, pošalji PP, ovde ne smem da reklamiram.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Тренутно сам и даље на интернету брзине 150 Mbps, али кад урадим тест брзине добијем 73,31. Шта би могао бити разлог оволике разлике?
ili je jos nesto bilo prikaceno dok si merio ili si merio na wifi ili na tv. Priblizno najtacnije rezultate ces dobiti ako LAN kablom povezes laptop sa ruterom i tako na njemu izmeris (dok nema drugih nakacenih uredjaja na toj mrezi).
 
Pitaću je. Korisnicu VPN, pošto ova druga nema ideju šta je to, ali je izdejstvovala da se zameni kabal. Koji možda uopšte nije bio problem :d
Doduše, stari kabal im je bio spojen coax konektorom u vazduhu, na sred dvorišta. Video se iz mog dvorišta. Sada su novi kabal ubacili ispod crepa, pa je spoj u objektu i verovatno ne visi u vazduhu.
pa ako ima problema u radu menjaju. da ne davim previse sta je sve bila problematika kod mene... posle godinu dve konstantnih izlaska servisera prebaciki su cvoriste ispred zgrade a bilo je nekih 5 ulica dalje... to je bilo od prilike pre 10ak godina
 
ili je jos nesto bilo prikaceno dok si merio ili si merio na wifi ili na tv. Priblizno najtacnije rezultate ces dobiti ako LAN kablom povezes laptop sa ruterom i tako na njemu izmeris (dok nema drugih nakacenih uredjaja na toj mrezi).

Били су прикачени телефони, комада 2 али ништа није скидано. Мерио сам са лаптопа преко WiFi па верујем да је онда због тога мања брзина измерена.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Jos nešto, wifi i lan kartica moraju podrzavati brzine preko 100Mb.
 
i zavisi od odabranog servera. bukvalno razlike od po 50% u brzzini ocitava.

onaj unlimited. rs i mts mislim da daju najbolje rezultate
 
Meni hoce da naplate i mesec posle (vratio uredjaje 29.8, i platio taj mesec) jer im je to navodno otkazni rok ( koji ne postoji nigde upisan) tako da sad su dodali jos jedan mesec, dakle dva meseca posle vracanja uredjaja :banana:[emoji23]
Nisam najbolje razumeo.:). Da li si samo otisao i vratio opremu bez najave? Ako si najavio mesec dana unapred i odneo 29. to je to. Ako nisi, oni uvek imaju +1 mesec.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ako je guzva na 2.4 (komsije...) onda moras da bezis na 5G da bi imao full brzinu.
 
speedtest.net je davno uhvacen da šuruje sa provajderima

Idite ovde. Makar da uporedite rezultate povremeno. https://speed.measurementlab.net/
Ovaj test je dosta relevanta za potrošače u USA pa ne znam što ne bi bio i nama bolja zamena. Zdrava je konkurencija.
 
Da li je neko raskidao ugovor pre isteka ugovorne obaveze i postoji li informacija koliki penali se placaju? Ostalo mi je jos 2 meseca...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno