Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Само поређења ради, малопре ме зове зет и пита шта је то интернет 320/100? Понудио му мој провајдер ту брзину, плус 230 канала плус фиксни тлф и апарат плус остале ситнице типа 7 дана уназад и плус да му повеже сва 4 телевизора које има (један нови и три стара) по 2.120 месечно на две године. Класика, 12 месеци фрај и 12 месеци по 4.240 за пребеге из СББ-а.
Онда је звао СББ (УО истекла пре неколико месеци) и понудили му нешто типа 75/5 где прву годину плаћа по 2к а другу по 3к5 а још су му рекли и да немају појма ко је тај ехе-нет, први пут чују за њих.
Prvi put i ja čujem za Exe net. Gledam brzine koje nude. Jel moguće da nude te brzine po takvim cenama? :D Koje sve gradove pokrivaju?
 
Kako vam se ponasa SBB kablovska? Kod mojih je postalo toliko lose da ne moze da se gleda. Koriste CI modul sa karticom, ne gledaju preko d3 uredjaja ili eon uredjaja. Signal strength je oko 60%, a quality svako malo padne ispod 50%. To je interpretirano u vidu kockica preko ekrana i prekidanja zvuka na Vox televizoru, na LG televizoru je to prikazano kao trzanje slike. Do pre mesec dana nije bilo nikakvih problema. Bili su iz SBB, menjali kablove, namestali signal i nije se nista promenilo, samo je postalo gore posle par dana. U pitanju je trio gold paket.

Ja sam imao slican problem kod mene pre godinu dana na LG televizorima, isto su bili CI moduli u pitanju i u jednom trenutku je prestalo. Sada takodje i ja ponovo imam problem, ali neuporedivo redje se desava nego kod mojih.

Cujem da se ljudi po gradu masovno zale u poslednje vreme, pa mi se nekako cini da ovo namerno rade kako bi svi presli na EON pakete. Ne zelim da verujem da se nesto tako radi, ali kada bolje razmislim, tako nesto im se moze posto jos uvek imaju monopol.

Na LG televizoru sam imao CI modul, trzanje je bilo baš učestalo (i jačina i kvaliutet više od 90% pa opet trza). Vratio sam se na EON box i sve odlično radi (osim što imam 2 daljinska).
 
Calexx poredi DOCSIS od Exe net-a sa SBB DOCSIS-om. Biće zabavnije. Kao i broj licenciranih kanala. Sumnjam da će HBO, FOX & co da dopuste FTA re-broadcasting njihovih kanala svim korisnicima na neograničen broj televizora. Osim, naravno, ako nisu svesni toga, jer, ahem., nema programske šeme, i, ahem., ovo je strogo čuvana javna tajna.

edit: vidim da ne nude DOCSIS.
 
Poslednja izmena:
@jaffar,

Da li mozes iskreno da mi napises ako si na optici na ovom EON paketu da li to radi kako valja ili ne, prvo da li net radi ok, drugo da li TV radi ok, da li telefoni rade ok. Interesuje me telefon da li taj modem koji daju pdrzava dva broja u smislu da jedan broj moze da zove drugi (ovo sam cekao skoro 2 godine, jedna prica centrala, druga prica taj moj opticki modem.

Nisam na optici, kabl.
Kod mene retko kada neki problemi sa njima, net isporucuju po deklarisanim vrednostima, tv ok, fiksni telefon ne koristim ali kako sam vec vise puta napisao sve zavisi kakva je infrastruktura u tom kraju, negde problemi, negde ok.

Jel znas neki model? Da narucim mozda sa alija ili tako nesto.

Hm ne znam da li ce ti odgovarati jer su uglavnom boxovi pretezno namenjeni satelitskoj televiziji ali ima i kabl varijanti.
Nemam neku preporuku i sa Enigma boxovima zavisi. Trenutno koristim Dreambox i kod njega je sve ok, imao sam i neke Enigma boxove gde je njihov Cam stucao bez mogucnosti za normalan rad.

Nije me mrzelo pa sam malo testirao nisu smart televizori ako je bitno modeli mislim iz 2017.
LG od 3 do 7 sekundi
Samsung oko 3 sekunde
Enigma nesto ispod 2 sekunde
PC Dvb-C kartica oko 5 sekundi

Naravno ovo se odnosi na Cam
 
Poslednja izmena:
Pisao sam već nekoliko puta u vezi SBB optike. Što se tiče interneta za sada radi bez problema. Televizija isto, samo što je na primer kvalitet signala na 70% uvek i jačina na oko 45% što se dešava samo na EON Smart Box-u, dok na d3mini je na 99%. Ruter koji sam dobio je Huawei HG8247U i ima 2 broja registrovana i sutra ću da proverim da li radi pozivanje sa jednog na drugi.
Ja sad na trio gold extra optika imam cisko koji na TV salje sliku ok, nikad ne trokira, u stvari lazem sad trokira hepy rijaliti ali to je do njih, da radi drugi TV za koji nisu doneli to sto dreba ne bi se vrtelo to djubre kod mene na TV.
Da nisam preneo brojeve na SBB ladno bi otisao na Orion 3000 din za 1000/100, ovi IP ne moz se meri sa klasikom plus klasika telfon ne zavisi od interneta, stavim jedan klasicni telefon on dbija napajanje iz centrale ako nestane struje kod mene, nesto su ove godine zaredjali sa nestancima a UPS moram da menjam bateriji 1.2KW a to rade u Novom Sadu tamo im servis a winwin vise nece da salje a meni to sad pretesko.
 
Poslednja izmena od urednika:
Izgleda da je SBB ugasio analogiju na teritoriji celog NBG-a, a vrlo moguce i na teritoriji celog BG-a, buduci da posle zadnje informacije o gasenju analogije na NBG-u koju je pre nekoliko dana neko od forumasa istakao, vise niko ovde nije potvrdio da je negde na teritoriji BG-a prisutan analogni signal, tako da je vrlo moguce da je SBB zavrsio proces potpune digitalizacije celog grada Beograda.

Mislim da na Karaburmi nisu još ali neka još neko potvrdi.

Jedino što su skupi, ali koliko para toliko muzike ;) Ili Interneta u ovom slučaju. Ali, isplati se svaki dinar.

Čestitam, nadam se da ćeš imati više vremena da uživaš u brzini neta a da ćeš se super manje nervirati.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Karaburma, bar moj deo je završen još u januaru.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
U Boru je katastrofa sa internetom. Ping mi je 20-23ms, brzina 220-240 i to retko. Svako veče opada na ispod 150 i često imaju i kvarove. Godinu dana se jebavam sa njima i merim brzine preko speed testa i tražim trajno umanjenje računa ali oni se prave ludi i više ne znam šta da radim. Nije samo kod mene, cela moja zgrada ima problema i ceo grad ali ljudi nisu ni upoznati sa problemom a sbb se pravi lud. Sada me obi tehničari teraju da merim preko mts i telenorovog servera i milion puta im kažem da je download ekvivalentan samo kad se izmeri na sbb serveru. Samo prebacuju odgovornost s jednih na druge i još kad krenu da kenjaju da Bor ima najbolju instalaciju, ja poludim.

Jel ima ko neki predlog šta da radim sa njima? Kome da se obratim? Godinu dana merim brzine i tražim umanjenja jer ne mogu da isporuče konstantnu i stabilnu brzinu, više mi se smučilo.

Da okačim brzine od novembra prošle godine, čudićete se šta rade u manjim mestima. Okačiću sutra da vidite.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Evo brzine od momenta kada sam prešao na eon, novembar 2019. Žalio i žalio i na kraju priznali da oni negde imaju problem ali neće hohštapleri da umanje trajno račun nego naplaćuje punu cenu ukoliko se ja ne podnesem zahtev. Problem nije kod mene nego u celom gradu ali ljudi nisu ni svesni, provereno znam jer sam išao po komšiluku i susednim zgradama koja su na drugim čvorištima. Još me teraju da merim na mts BG i Telenor serverima tako da poslednja dva meseca merenja su prvo SBB, MTS BG, Telenor server ali ja njima miilion puta rekoh da kada se skida nešto, jedino je ekvivalentno SBB servera. Ali avaj džabe. To su neki priučeni tupavci sa kojima ti ne možeš da se objasniš i džabe tupiš jezik. E još me je sada kako me u mejlu obavestili i ovaj tehničar kako mi reče, prebacili me na drugo čvorište, sad je brzina preko MTS BG i Telenorovog servera gora nego preko SBB-ovog.

Užas jedna šta rade u manjim gradovima a narod nije ni svestan. I komšiluk se čudio kada su videli i žalili i ništa bre. Ne zna čovek uopšte kod kog iole normalnijeg provajdera da pređe.

E da, ja imam EON premium paket.
 

Prilozi

  • speedtests-2019-09-22-213320 - speedtests-2019-09-22-213320.pdf
    310.5 KB · Pregleda: 94
Poslednja izmena:
Jesu li ti menjali modem? Koliko DS i US kanala imaš (treba da bude 20/4). Koji je SNR u dB kao i Power Level za DS i US? Koliko splitera imaš do modema? Što se tiče ping-a od 20-23 ms, meni je obično 7ms ali periodično po neki bude 50ms. To je priroda DOCSIS tehnologije, kada više ljudi u nekom trenutku počne da koristi Internet, a CMTS nema dovoljno vremenskim tj. TDMA slotova da dodeli, tvoj modem mora da sačeka da tuđi završi sa slanjem/primanjem na istoj frekvenciji u istom trenutku kako bi onda mogao on da šalje i /ili prima.
Tvoje brzine su mi na prvi pogled sasvim OK, ako si ovoliko nezadovoljan mislim da kada bi imao net kakav sam ja imao na supernovi odmah sutradan bi im zapalio *super zgradu.

Zakon definiše da brzina mora biti minimalno 80% od ugovorenog protoka mereno prosečno u toku kalendarskog meseca, osim ukoliko operater unapred ne najavi radove na mreži, koji mogu da traju do 48 sati. Kako su tebi brzine približno 240 Mbps u većini slučajeva, mislim da ne možeš da ih tužiš tj. sudskim putem dobiješ umanjenje računa. Bitno je i da li su brzine manje od 240 Mbps samo u jednom trenutku na par sekundi ("šum na mreži") ili duže vreme, što bi ukazalo na preopterećenje mreže.

Ja sam na supervektoru imao brzine od 30-50 Mbps download i 2-6 Mbps upload (od dogovorenih 120/15 Mb, a minimalno 96/12 Mb), uz ping koji je svake druge sekunde bio preko 5000 ms (pet hiljade milisekundi). Na SBB-u sam se preporodio.

Naravno, ukoliko smatraš da ti ne isporučuju ugovorenu uslugu, potrebno je da dokumentovana merenja brzine pošalješ na email, sačekaš 8 kalendarskih dana na odogovor, nakon čega, ukoliko nisi zadovoljan odgovorom, možeš da uputiš prigovor Regulatornoj agenicija za elektronske komunikacije i poštanske usluge, kao i Ministarstvu Trgovine, Turizma i Telekomunikacija. RATEL će prigovor evidentirati i proslediti operateru, koji će odgovoriti u roku od 30 kalendarskih dana (osim u slučaju Telekoma koji odgovara posle 3-5 meseci!), nakon čega će RATEL evidentirati odgovor operatera i proslediti ga tebi zajedno sa mišljenjem regulatornog tela. Problem će do tada biti rešen, ali ukoliko nije, možeš da tražiš odštetu od SBB-a sudskim putem, uz podnošenje dokumentacije, merenja i korespondencije sa operaterom. U tom slučaju ćeš teško išta dobiti, jer je zakon jasno definisao da prosečna brzina mora biti 80% od ugovorene u toku meseca, što je operater ostvario u tvom konkretnom slučaju, koliko mogu da vidim iz priložene dokumentacije.

edit: Ja sam prvi i drugi dan na svakih 5 minuta automatski merio brzinu, a ping svake sekunde, u periodu od 24 sata brzina nije bila manja od 260 Mbps, a ping nikad veći od 54 ms, pritom je prosečan ping 13 ms.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko imao iskustva sa selidbom na drugu adresu u istom gradu (internet, TV i fiksni)? Koliko dana ranije je pozeljno najaviti i da li je istina da mora da se prilozi neki racun sa nove adrese? Nadam se da ce im biti dovoljan racun uslikan telefonom u ovom slucaju. Kad sam zahtevao novi ugovor, nisu mi trazili nikakav dokaz o boravku na toj adresi, samo su dosli
 
Ako sumnjas na problem loseg "cvorista", to je kod sbb-a obicno komplikovano resiti, i onda je lakse preci na jeftiniji (sporiji) paket, kada vec na toj lokaciji nije moguca veca brzina. Mada na osnovu tih rezultata merenja, brzina na test serveru u Nis-u, ti je u proseku okej, tako da to vise lici na neki problem mreze na relaciji Bor-Beograd.
 
Poslednja izmena:
Ceo dan im ne radi 658 (barem kod mene), na toj freq je napr. HBO3, pa neka neko proveri ...
 
Poslednja izmena:
@MilanKragujevic

Oni su meni priznali da imaju problema sa mrežom i da rešavaju. Ajde da su konstantno brzine 240 ali nisu. Čak su mi rekli iz podrške da mora biti 270 minimum a ako je manje od 270 onda postoji problem negde.

Opcija da se pređe na manji paket isto nije ne bi pomogla. Komšije koje imaju 150, njima brzina bude 100 ili 80.

Pogledajte listu bolje, nije to baš toliko konstantno 240. Još sad je i upload počeo da ima problema.

Pošaljem im ja zahtev za trajno umanjenje i prođe 20 dana i nema odgovora.

Pa meni tehničar u oči kaže da to ovi u Beogradu nešto petljaju, samo prebacuju odgovornost od jednog do drugog.

Menjali su mi sve modeme koje su imali, sada imam onaj beli technicolor. Dva splitera do modema imam. Sad ja ne znam kako da pogledam ovo DS i US, SNR, db i Power Level. U podešavanjima za modem?

Ako mislite na upstream I downstream kod mene je to ovako DS 12 I US 3
 

Prilozi

  • ds.jpg
    ds.jpg
    63.4 KB · Pregleda: 166
Poslednja izmena:
Jesu li ti menjali modem? Koliko DS i US kanala imaš (treba da bude 20/4). Koji je SNR u dB kao i Power Level za DS i US? Koliko splitera imaš do modema? Što se tiče ping-a od 20-23 ms, meni je obično 7ms ali periodično po neki bude 50ms. To je priroda DOCSIS tehnologije, kada više ljudi u nekom trenutku počne da koristi Internet, a CMTS nema dovoljno vremenskim tj. TDMA slotova da dodeli, tvoj modem mora da sačeka da tuđi završi sa slanjem/primanjem na istoj frekvenciji u istom trenutku kako bi onda mogao on da šalje i /ili prima.
Tvoje brzine su mi na prvi pogled sasvim OK, ako si ovoliko nezadovoljan mislim da kada bi imao net kakav sam ja imao na supernovi odmah sutradan bi im zapalio *super zgradu.

Zakon definiše da brzina mora biti minimalno 80% od ugovorenog protoka mereno prosečno u toku kalendarskog meseca, osim ukoliko operater unapred ne najavi radove na mreži, koji mogu da traju do 48 sati. Kako su tebi brzine približno 240 Mbps u većini slučajeva, mislim da ne možeš da ih tužiš tj. sudskim putem dobiješ umanjenje računa. Bitno je i da li su brzine manje od 240 Mbps samo u jednom trenutku na par sekundi ("šum na mreži") ili duže vreme, što bi ukazalo na preopterećenje mreže.

Ja sam na supervektoru imao brzine od 30-50 Mbps download i 2-6 Mbps upload (od dogovorenih 120/15 Mb, a minimalno 96/12 Mb), uz ping koji je svake druge sekunde bio preko 5000 ms (pet hiljade milisekundi). Na SBB-u sam se preporodio.

Naravno, ukoliko smatraš da ti ne isporučuju ugovorenu uslugu, potrebno je da dokumentovana merenja brzine pošalješ na email, sačekaš 8 kalendarskih dana na odogovor, nakon čega, ukoliko nisi zadovoljan odgovorom, možeš da uputiš prigovor Regulatornoj agenicija za elektronske komunikacije i poštanske usluge, kao i Ministarstvu Trgovine, Turizma i Telekomunikacija. RATEL će prigovor evidentirati i proslediti operateru, koji će odgovoriti u roku od 30 kalendarskih dana (osim u slučaju Telekoma koji odgovara posle 3-5 meseci!), nakon čega će RATEL evidentirati odgovor operatera i proslediti ga tebi zajedno sa mišljenjem regulatornog tela. Problem će do tada biti rešen, ali ukoliko nije, možeš da tražiš odštetu od SBB-a sudskim putem, uz podnošenje dokumentacije, merenja i korespondencije sa operaterom. U tom slučaju ćeš teško išta dobiti, jer je zakon jasno definisao da prosečna brzina mora biti 80% od ugovorene u toku meseca, što je operater ostvario u tvom konkretnom slučaju, koliko mogu da vidim iz priložene dokumentacije.

edit: Ja sam prvi i drugi dan na svakih 5 minuta automatski merio brzinu, a ping svake sekunde, u periodu od 24 sata brzina nije bila manja od 260 Mbps, a ping nikad veći od 54 ms, pritom je prosečan ping 13 ms.



Ne znam sad kako ovo da proverim SNR u dB kao i Power Level za DS i US? imam technicolor CGA2121 modem.
 
Od skoro mi se dešava da mi i Google traži captcha :) da li je stvarno dotle došlo da smo svi natovani?
Drugo, u cenovniku vidim da fiksna ip adresa može da se kupi samo u postpaid varijanti (ja sam na eon duo light)? Da li je to tačno?
 
@sakiboj Prva stvar koju odmah vidim je da je dosta loše što imaš 12/3 kanala umesto 20/4. Moguće da zgrada odnosno najbliže čvorište (CMTS) ne podržava više, ali mi je tako nešto prosto neverovatno, jer nude 300 Mbps, ne može to stabilno da radi sa 12 kanala.
Drugo, statistike možeš videti ovde: http://192.168.0.1/st_docsis.html (Advanced -> Status -> DOCSIS Status).

https://i.imgur.com/aVGssht.png
https://i.imgur.com/1TBlzJW.png

Tako izgleda kod mene, doduše signal nije najbolji (prejak, jer je pojačavač na meni najbližoj banderi), ali radi idealno.
 
Konačno smo ih se rešili
Beleška 2019-09-23 102329.jpg
 
E neka si ih se resio.

Ja upravo pokusavam da im objasnim da im je jedna frekvencija zakundacila (ne salje pidove o servisu, kriptovanju ...) i ne mogu da ukapiraju.
 
Opasno su počeli da fušerišu
 
To je verovatno teritorijalno, negde im nesto zakucalo za ovaj deo grada ali poslace ekipu da istraze pa nek se zanimaju ...
 
Pre godinu ipo dana su mi natovali IP adresu, zalio se na sve načine, u lokalu, u bg-u, I ne vredi, nema veze što sam "napredniji" korisnik, što sam već 19 godina njihov korisnik, ništa nije vredelo.
Hteo sam da ih tužim zbog jednostrane promene usluge, i diskriminacije u odnosu na druge korisnike koji nisu nato ani a imaju isti paket...
Od toga sam odustao jer je prekomplikovano, ali sam ih ipak prijavio Ratelu.
Mislio sam da od toga nema ništa i da to niko ne čita.
Ali danas dobih podebelu kovertu sa odgovorom na moj prigovor...
Ako vas zanima, mogu i skenirati da vidite kako je tekao razgovor Ratel-SBB...
U svakom slučaju, njihov advokat mi je poslao dokument da imam pravo na raskid ugovora u svakom trenutku.
Pored toga, Ratel je obavezao Sbb da javno objavi promenu načina vršenja usluga, naterao ih je da izmene pasus u tehničkim detaljima, i takođe da svi, a ne samo ja imamo pravo na jednostran raskid ugovora zbog ove promene, pa ko hoće... ;)
Ako ništa drugo, bar sam ih dobro iscimao...
Pri tome, videću da li mogu da nastavim prigovor, jer u njihovim izmenjenim tehničkim detaljima se kaže da adrese mogu biti natovane, ali nigde se nije govorilo da se na taj način korisnici diskriminišu, ili svi ili niko...
Naravno vadili su se da je ovo super, i samo imaju jadni dodatne troškove, jer zaboga sve je više korisnika a malo adresa...
Jel imao još ko iskustvo sa Ratel "presudom"?

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
 
@sakiboj Prva stvar koju odmah vidim je da je dosta loše što imaš 12/3 kanala umesto 20/4. Moguće da zgrada odnosno najbliže čvorište (CMTS) ne podržava više, ali mi je tako nešto prosto neverovatno, jer nude 300 Mbps, ne može to stabilno da radi sa 12 kanala.
Drugo, statistike možeš videti ovde: http://192.168.0.1/st_docsis.html (Advanced -> Status -> DOCSIS Status).

https://i.imgur.com/aVGssht.png
https://i.imgur.com/1TBlzJW.png

Tako izgleda kod mene, doduše signal nije najbolji (prejak, jer je pojačavač na meni najbližoj banderi), ali radi idealno.

To novo čvorište je u susednoj zgradi, nema 20 metara od moje. Prvo su me zamajavali da je do mene, pa donosili "testni laptop", pišijada, običan hp sa gigabitnom lan karticom, ja takva tri računara u stanu imam i na kraju priznali da je do njih problem ali ove kanale i US i DS uopšte ne pominju i čak šta više videh da zalepili u zgradi reklamu za gigabitni internet:lupko: a oni ne mogu ni 220-230 da isporuče.

Kod mene je ovako u DOCSIS statusu.

8Qxbinl.jpg LyGKRJa.jpg


Šta ja recimo njima sada da kažem kada je to tako? Ne razumem se u taj DS i US i sad da lupim nešto onaj mamlaz odmah će da počne da pametuje i da drži predavanje kako je to savršeno, kako je Bor grad sa najboljom instalacijom i takve nebuloze u nedogled.

Sad je ova brzina

8614616752.png
 
Poslednja izmena:
Pre godinu ipo dana su mi natovali IP adresu, zalio se na sve načine, u lokalu, u bg-u, I ne vredi, nema veze što sam "napredniji" korisnik, što sam već 19 godina njihov korisnik, ništa nije vredelo.
Hteo sam da ih tužim zbog jednostrane promene usluge, i diskriminacije u odnosu na druge korisnike koji nisu nato ani a imaju isti paket...
Od toga sam odustao jer je prekomplikovano, ali sam ih ipak prijavio Ratelu.
Mislio sam da od toga nema ništa i da to niko ne čita.
Ali danas dobih podebelu kovertu sa odgovorom na moj prigovor...
Ako vas zanima, mogu i skenirati da vidite kako je tekao razgovor Ratel-SBB...
U svakom slučaju, njihov advokat mi je poslao dokument da imam pravo na raskid ugovora u svakom trenutku.
Pored toga, Ratel je obavezao Sbb da javno objavi promenu načina vršenja usluga, naterao ih je da izmene pasus u tehničkim detaljima, i takođe da svi, a ne samo ja imamo pravo na jednostran raskid ugovora zbog ove promene, pa ko hoće... ;)
Ako ništa drugo, bar sam ih dobro iscimao...
Pri tome, videću da li mogu da nastavim prigovor, jer u njihovim izmenjenim tehničkim detaljima se kaže da adrese mogu biti natovane, ali nigde se nije govorilo da se na taj način korisnici diskriminišu, ili svi ili niko...
Naravno vadili su se da je ovo super, i samo imaju jadni dodatne troškove, jer zaboga sve je više korisnika a malo adresa...
Jel imao još ko iskustvo sa Ratel "presudom"?

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Kako da proverim da li je i meni natovana IP adresa? Ako jeste, pišem i ja ratelu i šaljem dokumenta o brzinama i kako me obmanjuju godinu dana već pa neka ih p*caju u mozak.

Kad ukucam ipconfig I IP adresa počinje sa 192.168 onda sam i ja natovan?
 
Poslednja izmena:
@Dexe Zanima nas. Skeniraj i okaci.
Hocu da trazim javnu IP od Supernove pa da vidim sta tu piše.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Pa udji na modem, valjda 192.168.100.1, pa vidi... Ne znam dal je kod svih uređaja ista adresa...
Ako je 100.x onda jeste, ako je 87.x i tako nešto, onda valjda nije...
A i znaćeš što sa spoljnog računara ne možeš da priđeš svom...

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
 
Kako da proverim da li je i meni natovana IP adresa? Ako jeste, pišem i ja ratelu i šaljem dokumenta o brzinama i kako me obmanjuju godinu dana već pa neka ih p*caju u mozak.

Kad ukucam ipconfig I IP adresa počinje sa 192.168 onda sam i ja natovan?

Ili da se ulogujes na svoj router i pogledas adresu ako je iz opsega 100.xxx.xxx.xxx ili kucaj u gugletu my ip ako je iz opsega 87.xxx.xxx.xxx onda je nat.
 
Ili da se ulogujes na svoj router i pogledas adresu ako je iz opsega 100.xxx.xxx.xxx ili kucaj u gugletu my ip ako je iz opsega 87.xxx.xxx.xxx onda je nat.

Zar mu neće npr whatsmyip uvek pokazati javnu adresu? Mislio sam da je poenta da ti tvoj ruter pokaže jednu (npr 100.xxx.xxx.xxx) a whatsmyip drugu adresu? Ako su obe adrese iste onda nije NAT a ako su različite onda je NAT?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno