Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Posle ne znam koliko godina vernog sluzenja ode EPC3208 u vecna lovista.
Najverovatnije juce u toku oluje.

Sta me ceka sad, vezano za opremu?
Vidim pisete za Technicolor...da im kukam da mi njega daju, s' obzirom da tesko da mogu neki 3208 da mi iskopaju?

Hvala.
Ima još uvek 3208 nemoj da brineš ali možeš i na CGA2121 pa u bridge opet više kanala lakše radi.
Ma da ja i dalje nemam problem sa 3208

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa ako ih ima onda nema tu mnogo sta da se razmislja. Imam svoj ruter i ta kombinacija mi vec x godina odlicno radi.
 
Meni je pre 2-3 nedelje crkao strujni adapter za EPC3208. Lik je još po simptomima znao da je strujni adapter u pitanju (prethodni dan se resetovao svaka 2 minuta), došao i zamenio adapter, nikakvih problema od tad. Možda nije do modema, znam za još jedan slučaj da je otišao samo strujni adapter modema.
 
Poslednja izmena:
Vidi da li ti svetli lampica na adapteri.
Ako svetli unimer pa vidi koji je napon neopterećen oh.
I meni je pre 2 god crkao adapter.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li vam puca konekcija na technicolor-u kada menjate podešavanja? Nestane net na minut, kao da svaki put radi restart.

Na Ubee nikad nije pucala.
 
Ima li neko problema sa torrentovanjem? Kada je ukljucen torrent klijent brzina u klijentu je ok i down i up ali ostali internet ne radi, kao da ga nema. Pokusavao sam i sa ogranicavanjem brzine i broja konekcija ali nista ne pomaze. Na mts adsl-u nisam imao ovaj problem...
 
jel si podesio klijent ? u smilsu max broja konekcija itd. utorrent ima to u sebi, testiras i on ti podesi prema brzini...
 
podesio sam sve kao da imam 10/1 koliko sam se iznervirao i opet nece. Koristim qbittorrent. Kod kuce na mts 10/1 adslu radi normalno bez ogranicavanja brzine i konekcija, ovde na 50/4 ne radi nikako tj radi u klijentu i ubije ceo net, kao da klijent nekako zauzme 100% internet konekcije, a ne zauzme.
 
Probaj PicoTorent bez bilo kakvih podešavanja

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ја сам давно имао проблем једино ако се не ограниче брзине па торенти поједу све али би ограничавањем (нарочито UL брзине) све било решено. Скоро сам имао другачији проблем, чим крену торенти (било који клијент) онда пукне веза .... решење је било замена рутера.

Да ли у тренутку када све стане торенти имају неки проток? Да ли се нешто мења ако све зауставиш и нема протока?
 
Ја сам давно имао проблем једино ако се не ограниче брзине па торенти поједу све али би ограничавањем (нарочито UL брзине) све било решено. Скоро сам имао другачији проблем, чим крену торенти (било који клијент) онда пукне веза .... решење је било замена рутера.

Да ли у тренутку када све стане торенти имају неки проток? Да ли се нешто мења ако све зауставиш и нема протока?

torrenti imaju protok, npr kada seedujem ide seed znaci samo up od 100-200kb koliko sam ogranicio ali net i dalje koci. Video sam da na netu preporucuju prastaru verziju uT 2.2.1 ili gasenje dht, pe i lpd pa cu probati i to.
 
I meni isto ponudili u startu, ja sam normalno odbio i malo ih ovde iskritikovao.
Vrlo brzo (mozda prate ovu temu:p) me zvali ponovo i dali mi vrlo korektnu ponudu koju sam prihvatio.
EON full, beplatna instalacija box-a i jos neke otkljucane kanale na 12m i 24m, zamenili stari ruter sa Technicolor-om, moj reciver D3 v2 prebacili na drugi TV, sve to po ceni koju sad placam za Trio Gold, UO na 2 godine.
Dosao tehnicar i sve odradio za 1 sat. Za sada sam zadovoljan i signalom i brzinom net-a.

Koliko meseci traje promo da placas staru cenu paketa, prvih 12 meseci ili do kraja UO, 24 meseca?
 
torrenti imaju protok, npr kada seedujem ide seed znaci samo up od 100-200kb koliko sam ogranicio ali net i dalje koci. Video sam da na netu preporucuju prastaru verziju uT 2.2.1 ili gasenje dht, pe i lpd pa cu probati i to.
Шта се дешава кад торенти немају проток, рецимо стопираш оне који имају? А што се верзије тиче, ја сам користио ту стару 2.2.1 верзију, кажу да касније брљају јер имају свашта од додатака. Можда је и ту проблем.
 
ma 2.2.1 je ok ali ne podrzava magnet linkove kako treba tako da kada skidam nesto sa javnih trackera bude problema oko sadrzaja. qT radi bez greske i bez reklama, i bez problema na mts adslu, da li je u pitanju ruter, cgnat ili nesto trece ne znam...

cak i kada pauziram torrente i nema protoka na njima bude problema. Iskljucio sam dht, pe i lpd i sad je kao malo bolje. Dodacu jos neke torrente da testiram lepo, a probacu i picotorrent.
 
Ja sam na Novom Beogradu, dva puta su dolazili sa Ubee-om i nikako nisu mogli da ga aktiviraju. Treći put dosli sa TC i odmah je uspela aktivacija.
Svi hvale ovaj TC mada ja nisam video neke baš prednosti (osim bridge moda koji meni nije bitan).
TC 5GHz ima katastrofalno loš domet (za razliku od Ubeea).
 
Meni je pre 2-3 nedelje crkao strujni adapter za EPC3208. Lik je još po simptomima znao da je strujni adapter u pitanju (prethodni dan se resetovao svaka 2 minuta), došao i zamenio adapter, nikakvih problema od tad. Možda nije do modema, znam za još jedan slučaj da je otišao samo strujni adapter modema.

Vidi da li ti svetli lampica na adapteri.
Ako svetli unimer pa vidi koji je napon neopterećen oh.
I meni je pre 2 god crkao adapter.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Adapter...dobro je...dosli neka dva sata nakon prijave, sve radi ok...
Hvala na savetima.
 
upravo me dave telefonom za prelazak sa silver paketa na neon, uz neke privilegije....ali dzaba, sve je minimalno..
 
Pored Box3 optike nemaju sanse, cak i dzabe da mi ponude pre bih izabrao da platim 400/160 Mbps
Tih 160 zlata vredi, uzeo sam bez razmisljanja, sada moram hitno(6 meseci) naci izgovor za raskid ugovora da ne placam oba
 
Poslednja izmena:
Da li je postoji mogucnost da se napravi nalog na moj sbb pre prvog racuna? I da li je mozda potrebno nakon prikljucenja da se ide do poslovnice za nesto, dobio sam od momka koji je to sve prikljucio ugovor o prikljucenju i izvestaj?
 
Pozoveš 19900 i tražiš da ti izdiktiraju taj ID korisnika. Kažeš da ti treba da bi kreirao MojSBB nalog i izdiktiraš im broj ugovora.
 
Interesuje me da li su trio gold paketi totalno ugaseni ili je moguce kao nov korisnik razmotriti i jedan od trio paketa umesto Eon-a..??
 
Нема их више у понуди и не може се потписати уговор, само онај који га тренутно има може још увек користити. Ја сам још годину дана на њему.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Interesuje me da li su trio gold paketi totalno ugaseni ili je moguce kao nov korisnik razmotriti i jedan od trio paketa umesto Eon-a..??

Početkom meseca sam po isteku starog trio gold extra, potpisao novu ugovornu obavezu za trio gold paket.
 
Meni treba pomoc vezano za prestanak koriscenja usluga SBB-a.

Originalno sam bio IKOM korisnik, ali posto ih je SBB kupio, od tada smo korisnici SBB-a. Poslednji ugovor sam potpisao na 12 meseci sa IKOM-om 2015 godine gde sam dobio TEL 4 paket sa 125/3mbps i dan danas to koristim.
Prosle godine je SBB nudio da predjemo na njihov Trio Gold paket, sto smo odbili jer nisu hteli da daju popust prvih 6 meseci (koji vazi samo za nove korisnike, a nas koji smo bili na IKOM-u racunaju kao stare korisnike). Naravno, odbili smo prelazak na njihov Trio Gold i obavezivanje ugovorom. Nastavili smo da koristimo taj nekadasnji TEL 4.

Pre mesec dana sam odlucio da predjem na mts optiku i kontaktiram SBB i zatrazim prestanak koriscenja njihovih usluga, kazu da nema problema, da donesem modem i u poslovnici da se potpise prekid koriscenja i to je to.
Medjutim kad smo otisli u poslovnicu, obavestavaju nas da moramo da platimo jos ~46k rsd jer smo popisali ugovor u Avgustu prosle godine i ima jos 12 meseci ugovora. Niko nikakav ugovor sa njima nije potpisao jer nismo hteli njihove pakete, a ugovor sa IKOM-om je istekao jos 2016 godine.

Nisu dozvolili mts-u prebacivanje broja fixnog telefona zbog toga. Zatrazili smo da vidimo taj ugovor sto smo navodno potpisali, kazu da nam mogu poslati samo na kucnu adresu kopiju, a da pre toga moramo napisati dopis/moblu sto smo i uradili. Rekli su da stize za 7 dana na adresu. Proslo je preko 2 nedelje od tada, nista nije stiglo, niti gospoda odgovaraju na e-mail.

Da li je moguce da ovo rade?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno