Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala, sad sam shvatio. Jos samo kad bi Hd i 4K setovanje slike bilo isto, bilo bi sjajno, ali ovako, defnitivno nema smisla.
Zanimljivo da ovde jos niko nije postavio to pitanje, pa hajde ja da probam uz rizik da ispadnem vrlo glup u drustvu.
Naime, sva setovanja slike sam namestio na HD i onda kada prebacim prikaz za 4K, boje postanu vise nego isprane. Jednostvno mi nije jasno, ili ne znam, kako da na EON boxu sacuvam settings slike za HD i 4K posebno, pa da se prebacuju u zavisnosti od toga sta se gleda. Ako bi neko mogao da me uputi, bio bih jako zahvalan. Mada i dalje mislim da je to nemoguce :)
 
Ako je tako kao sto kazes, najlakse je da na TV-u napravis poseban profil za 4k materijal.
 
Meni na duo net gold još nije povećana brzina, jel to znači da treba da ih cimam pošto izgleda neće sami ? koja je to fora, ko traži dobija a ko nije u toku nek gura po starom?
 
Da ali, ako ne grešim, imaš i ono, cold, warm, sport, movies i slično što možeš različito i u okviru jednog istog ulaza.
 
Jel se isplati iscimati se za ovaj cga2121 posle Ubee v2?

Koje su sustinske razlike? Wifi me najvise interesuje.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Posle ravno dva ipo meseca, stigao mi onaj EON box.

Reče čovek skoro im stigla isporuka pa sad idu po listi prioriteta i čekanja.

Vraćanje mnogo stabilnije nego na onom starom uređaju PDS2 koji je počeo ozbiljno da me zeza, tako da je zamena stigla baš kad treba.



Sent from my Note 4 using Tapatalk
 
Meni na duo net gold još nije povećana brzina, jel to znači da treba da ih cimam pošto izgleda neće sami ? koja je to fora, ko traži dobija a ko nije u toku nek gura po starom?
Moraš, ni meni nisu bili povećali na dve lokacije (kako čudno) pa sam im na Twitter pisao i povećali su

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
I ja se jos natezem sa njima preko fejsa, jutros mi salju poruku da je pustena nova brzina na modem, posle mog restarta modema ista brzina ni traga od nove...
 
Pisao sam vec o mom problemu sa pucanjem interneta i njegovim dolazenjem tek posle restarta modema Cisco EPC3208 i evo da javim da ovi iz SBB nista nisu resili..stalno ponavljaju da je modem online i da dobija net, sto je tacno, ali nece da priznaju cinjenicu da ne isporucuje dalje signal..moj predlog da mi zamene modem su odbijali sa obrazlozenjem da je modem ispravan, potpuno ignorisuci cinjenicu da meni uz eon ful duo paket, na kraju krajeva i sleduje neki njihov HG uredjaj.
Dugo mi je trebalo da pronadjem neko pravilo sa gubitkom neta, mislio sam da je to nasumicno, medjutim na kraju sam se uverio da net nestane tek kada njihov modem promeni dinamicku IP adresu, pa izostane prosledjivanje te nove adrese na izlazu iz modema, tako da bilo sta da je tada prikaceno iza modema, bilo ruter ili direktno racunar, nece dobiti net sve dok se ne restartuje modem.
Interesuje me da li neko zna da li bi u podesavanjima modema mogao nesto da promenim da se ovo ne bi desavalo, ili bi mozda jedino resenje bilo da uzmem staticku adresu.
 
Zdravo ljudi.

Prebacio sam se na EON paket sa Gold Duo (danas zvao, dolaze sutra da montiraju) najviše zbog ovog EON Smart Box uređaja pa me zanima da li mogu da ga nakačim na bilo koji net i da on radi ili će raditi samo tamo gde je i SBB modem?
 
Ja sam na trio gold, posle kontaktiranja podrske preko call centra odmah pustena veca brzina.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Evo sad proverio, prebacili su me na 150/10 (trio gold) a nisam ih kontaktirao. Ne znam ni kad su to uradili, potpuno sam zaboravio na tu "akciju".
 
Sto se tice besplatnog HBO-a, trebam na portalu da aktiviram HBO Premium paket iako pise da ce se naplatiti 720din?
 
Kod mene je bio na početnoj strani na mojsbb.
Slično iggleda kao Hbo premium ili HBO max, i na njemu piše da je besplatan do 15.8 i da će se sam deaktivirati.

Nikako nemoj ove ostale hbo sa cenom da aktiviraš (premium, maximum) to će ti naplatiti.
 
Poslednja izmena:
U čemu im je fora sa ovim Eurosport 4K kanalom? Na sajtu su naveli :
"Kanal će biti na poziciji 132, dostupan korisnicima EON platforme putem EON Smart Box-a koji je povezan na koaksijalnu mrežu, kao i korisnicima D3cam-a." (vrlo bitna formulacija na kraju)
Evo imam D3cam, a kao bivši Ikom korisnik sam na paketu DIGITALNA 3, i kanal mi je skremblovan.
 
Žao mi je što ovako odjednom ulećem u diskusiju, ali mi treba pomoć, ako neko zna u čemu je problem...
Imam SBB kablovsku, do juče je sve normalno funkcionisalo. Od sinoć mi ne prikazuje ni jedan kanal, samo obaveštenje 'kartica nije ubačena'...
Iskreno nemam pojma kakva kartica, paket je uzet pre nešto manje od 2 godine, tad se zvao studentski, sad ga čini mi se nema više
 
Žao mi je što ovako odjednom ulećem u diskusiju, ali mi treba pomoć, ako neko zna u čemu je problem...
Imam SBB kablovsku, do juče je sve normalno funkcionisalo. Od sinoć mi ne prikazuje ni jedan kanal, samo obaveštenje 'kartica nije ubačena'...
Iskreno nemam pojma kakva kartica, paket je uzet pre nešto manje od 2 godine, tad se zvao studentski, sad ga čini mi se nema više
Sa zadnje stranr uredjaja imas ubacenu kao sim karticu i nju probaj da izvadis, vratis...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
I kod mene se to povremeno dešava. Nekada samo pritisnem OK i nastavi da radi, dok nekada moram da izvadim, očistim karticu i vratim.
 
Jutros su mi doneli EON box i mogu reći da na prvi pogled deluje dosta brže sve od D3 uređaja. Ima par nekih UI sitnica koje mi se čine traljave, ali ukupan utisak je da je dobra stvar. Eurosport i SK imaju u 4k i izgleda super.

E sad, nisu mi doneli novi ruter i brzina je sa ~70Mbps pala na ~44Mbps. U podršci kažu da vide da na modemu ima nekih smetnji pa će poslati ekipu da to otklone.


Sve u svemu za sada sam zadovoljan, juče tražio da pređem, danas već prebacili TV, a do 4ka će srediti i net nadam se,
 
Žao mi je što ovako odjednom ulećem u diskusiju, ali mi treba pomoć, ako neko zna u čemu je problem...
Imam SBB kablovsku, do juče je sve normalno funkcionisalo. Od sinoć mi ne prikazuje ni jedan kanal, samo obaveštenje 'kartica nije ubačena'...
Iskreno nemam pojma kakva kartica, paket je uzet pre nešto manje od 2 godine, tad se zvao studentski, sad ga čini mi se nema više
Kartica ume da gubi kontakt, ja sam ubacio parce papira (presavio jednom ili dvaput) da bolje nalegne, i nema problema vec godinu dana.

A imam i pitanje, istekao mi ugovor, duo gold sa karticom, zvao kol centar, ne daju maltene nista. Ako obnovim duo gold dobijem pinkove i cinestar, a za eon duo kao pogodnost nude da platim pola prikljucne takse sto je nekih 3000 din. Pitao za popust na pretplaru ili par meseci po dinar kazu nista... Pre dve godine sam presao na sbb i tad su mi dali 6 meseci po dinar. Jel ima neki mail da saljem ili nesto da pitam za neki popust? Ako cu vec da placam isto, ne pada mi na pamet da uzmem uo.
Ne prelazi mi se kod drugih iz dva razloga, koaksijalni mi je vec razvucen kroz stok od vrata, a i zaista sam ekstra zadovoljan uslugom u smislu da je za ove dve godine mozda dva ili tri puta bio prekid neta, i to po najavljenjm radovima..

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno