Šta je novo?

jel moze da se koristi za 24/7

nightmare

Cenjen
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruke
325
Poena
180
procesoru.jpg



ako moze odg
 
Naravno da moze ako je stabilno i ako si ti zadovoljan tim klokom i temperaturama....:)
 
Ne znam koje hladjenje imaš al mislim da je malo mnogo 1.49v za 4ghz za 24/7... Za taj klok ti ne bi trebalo više od 1.41v ili tako nešto...
 
Cm 212+ nemam pojma sta da radim evo opet bsod.a sa 1.44 nece u win
 
Jel moze da mi neki kaze sta sve treba da se poveca da bi klokovao?znam da smaram,procitao sam vodice za overklok na forumu.ne razumem sto nije stabilan.
 
Ja nisam ni obratio paznju na Hw monitor...Samo sam video 1.44v kako pokazuje CPU-Z....Kao sto rece s16 1.49v je mnogo za taj klok...Koja voltaza ti je podesena u BIOS-u?
 
Bila je 1.5v.radeo je prime pola sata fttp test i nije bilo bsod-a onda udjem da igram kanter i posle 20min izbaci bsod
 
1.49v je napon bio na leru jer ima asusa iz chuvene serje koja pravi chuda sa naponom, i setovano mu je na LLC disabled.
on load je solidnih 1.44v.

temperature su ok, mozesh drzati za svaki dan. nisu svi isti procesor.
samo oni najbolji ce raditi sa ~1.4v na 4ghz.

e sad, jedino se ne vidi koliko dugo ti je radio prajm.
izvrti ga par sati, a ubaci u jednachinu i malo linxa ~1-2h sa celom memorijom.

ali opet, kazem, te ploche su chudo, ako i namestish da prolazi sve ovo gore nabrojano, niko ne garantuje da necesh imati random bsodice, jer varira napon.
 
Poslednja izmena:
Jel imas zadnju verziju BIOS-a?Malo mi mnogo da taj Asus ima tako veliki Vdroop?!A malo ti je 30 min Prime-a da bi utvrdio stabilnost...
 
Nisam znao da je ploca shit za klokovanje.izbacuje bsod kako god probao.
 
Pa proveri koji BIOS imas i koja je zadnja verzija na sajtu...Mozda novi BIOS ima neka poboljsanja....Takodje,pogledaj malo po forumima ko je klokovao taj CPU sa tom plocom i koja su mu podesavanja....
 
probaj flesh biosa, ali misli mda nece puno pomoci.

tkdjer, plocha nije neka za oc, ima slabu naponsku sa 5 faza bez hladjenja mosfeta, mozda se i ona pregreva.
pusti malo linx ili prajm da vrte, i iskljuchio komp ako se plashish da pipash naponsku dok radi, pa vidi da li je uzarena.

mozesh i pustiti pre linx jer on vishe zagreje cpu i posmatraj gigaflopse da li opadaju iz kruga u krug, ako da, obichno je to znak da se pregreva naponska, ali i ne mora da znachi 100%
 
Probacu noviji bios.ali mislim da nece pomoci ako ploca ima vdrop.mada ko zna.kolko ja imam srece strasno.
 
Nazad
Vrh Dno