Šta je novo?

Sony PS Vita - opsta diskusija, pitanja i odgovori

Sad ce ovi odozgo da skoce i kazu kako bi sve to mnogo bolje izgledalo na PC-ju :d
Salu na stranu, sve vise me privlaci onaj bundle PS4+Vita za 500 Eur, naravno ako bude istina.......
 
Sad ce ovi odozgo da skoce i kazu kako bi sve to mnogo bolje izgledalo na PC-ju :d
Salu na stranu, sve vise me privlaci onaj bundle PS4+Vita za 500 Eur, naravno ako bude istina.......

Ja se nadam tom bundleu. Jer ionako planiram Vitu a taj bundle bi mi ustedeo 100 eura.
Al sam nesto skeptican da ce Sony to uraditi iako bi im bilo pametno da malo rasciste Vite koje stoje na policama i skladistima neprodate godinu i vise dana.
Evo pitan je Shuhei Yoshida predsednik SCE u vezi toga (od 6:27) i rece da nema planova da je to samo trac.
Kazem previse je dobra ideja da bi to uradili:D

 
Poslednja izmena:
Ja sam svestan da je konzola jaka, ali ovo je do sada ubedljivo najbolji primer sta se moze napraviti na ARM ahitekturi kada se u igru uloze milioni dolara.

/hugz my vita
 
Da li će se ovo odraziti na cenu dosadađnjeg modela Vite? Da dampuju cene da se reše lagera i tako to?
 
Već su napravili novi BUNDLE za stari model, za sada u Japanu.

Istovremeno, stara VITA treba da izadje u lepom BUNDLE-u (‘Play!’ Game Pack), sa karticom, preinstaliranim igrama, i besplatnom PS+ pretplatom od 3 meseca. Očekuje se oko 240 USD dolara cena u Japanu.
 
Zanima me kako na hakovan PSP 3004 koji je sa softwerom 6.39 B10 uradim PS3JIG
I zanima me ako ne moze sa ovim softwerom kako da spustim konzolu na 5.50?
I moze li neko da mi da link za download tog softwera hitno!!!
 
Il iko video da neko prodaje Slim Vitu u Beogradu?
Svi prodaju debelu :d
 
Poz ljudi interesuju me ove 2 igrackice i voleo bih da uzmem jednu ali me interesuje da li PS VITA moze da se chipuje(Jailbrake)i ako moze , kakva je situacija sa tim.
Kao drugo video sam svakakve klipove vezane za ove 2konzolice, i svi su nekako u 3DS HYPE-u ne vidim zasto?... Grafika ne da losije izgleda od ps vite , nego ono...takodje da li moze da se chipuje 3ds?..naravno ne trazim ja grafiku nego igrivost,mnostvo igrica etc.. ali zato sam video sam da nitendo ima ugovor sa dosta poznatih gaming kuca...i da ce naslovi samo da izlaze...npr Persona Q koja ce biti apsolutni HIT!!
Na drugu stranu PS VITA ima mnostvo igrica sa stora, PS one , PS Classics(koje su sa drugih sistema) , i + ps vita naslove koji izgledaju Perverzija..(ali ih nema bas puno??)
Procitao sam takodje da je PS VITA skoro mrtva ? zasto ? .. na E3 su nesto rekli da nece se vishe tolko truditi i fokusirati oko VITE? zasto?... meh.. jako sam zbunjen.

Pa ako neko ko ih ima ili ih je koristio , neka napishe nesto korisno vezano za ove 2 sjajne konzolice !
Predpostavljam da ovo nije odgovarajuc topic za obe konzole , posto ocigledno pishe ps vita , ali nisam nasao nista drugo , ali sam bar potrefio jednu :)...
Zahvaljujem na svim komentarima!
 
Poslednja izmena:
Vita nema jailbrake, 3ds je popularniji jer ima daleko veci izbor naslova a vita je skoro mrtva jer ni sony vise ne najavljuje exluzive i sve sto izlazi je port sa ios androida pcja il 3ds-a. Btw licno sam odusevljen vitom al sam proceni kolko te zanimaju do sada izasle igre, meni su extra legle al ne garantujem da ce svima.
 
Hvala na odgovoru , mislim da cu pazariti Vitu , zbog dosta j-rpgova .
tnx!
 
Jedno pitanje, posto sam nov sa PSN nalozima i Vitom. Kupio sam preko Amazona PSN kod od 20$, ukucao ga na US nalogu i kupio jednu igru za Vitu. Posto imam i UK nalog i na njemu par igara, kako igru sa US da prebacim na UK nalog? (Da li je to uopste izvodljivo?) Ako nije, sta je najbolje da uradim i kako?
 
Koliko znam, da bi igrao igre sa drugog naloga, moraš biti ulogovan sa tim istim nalogom, a samo jedan nalog može biti aktivan na konzoli. Čim se prebaciš na drugi, sadržaj sa prvog se briše.
 
Yep, katastrofalna mana vite - samo jedan nalog podrzava i izmedju dva treba preterano zongliranje.
 
Ako nije, sta je najbolje da uradim i kako?

U jednom trenutku samo jedan nalog može biti aktivan na Viti. Drugi account može da se aktivira samo nakon reseta i kompletnog brisanja cele konzole. Najbolje rešenje je ako imaš dosta igara na oba accounta da koristiš 2 memorijske kartice čime dolazimo do druge katastrofalne mane - skupih memorijskih kartica.
 
Da li neko slucajno ima neku igru za Vitu koju ne igra, presao je ili mu se ne igra i da je raspolozen da proda ili menja. Hvala
 
sta imas?moj spisak je sledeci:
mortal,uncharted,little big planet,fifa,need for speed,rayman...

Moze menjaz,prodaja,sve sem mk,lbp i raymana.Te 3 mogu samo da pozajmim
 
Ja zasad imam samo Fifa Football, a u utorak mi stize Killzone. Interesuje me Uncharted i Need For Speed. Kupio bih ako si presao, ili ako ti se ne prodaje pozajmio, dogovorili bi se nesto :)
 
Da li je moguce da u celoj Srbiji ne mogu da nadjem jednu prodavnicu u kojoj mogu da kupim futrolu za PS Vitu?
 
sramota stvarno... ja od nedavno posedujem vitu i mislim da je to stvarno dobar udedjaj.

naisao sam na par nelogicnosti u store-u recimo, ali od sonija ne moz ocekivati bolje. recimo metal gear solid za vitu je nedostupan u us, a u uk storu ga ima, ugasili su google maps i youtube, itd, itd... jel moguce nekako traziti refund za false advertizing, kupio si vitu jer je receno da ima gps i da mozes da koristis mape, a u stvari ne mozes...
 
^ Nsiam siguran za refund, kod nas ne ocekuj nista. Sony je vec imao velikih problema oko toga u US, zbog laznog marketinga ali su to resili vansudskim putem i dali po 50$ za kupovinu na store.

http://www.gamespot.com/articles/original-ps-vita-ads-were-misleading-us-government/1100-6423824/
http://www.engadget.com/2014/11/25/sony-playstation-vita-ftc-refunds/

-The FTC cites Sony's Cross-Platform Gaming, Cross-Save, Remote Play and 3G connectivity as the features used to mislead consumers, noting that some of these a) didn't work as advertised or b) were nowhere to be found.
-"Sony claimed, for example, that PS Vita users could pause any PS3 game at any time and continue to play the game on their PS Vita from where they left off. This feature, however, was only available for a few PS3 games, and the pause-and-save capability described in the ads varied significantly from game to game," explained the FTC in a statement. "The FTC's complaint also alleges that Sony's PS Vita ads falsely implied that consumers who owned the 3G version of the device (which cost an extra $50 plus monthly fees) could engage in live, multiplayer gaming through a 3G network. In fact, consumers could not engage in live, multiplayer gaming."

Ocekuj obustavu podrske za ostale aplikacije i servise takodje, Sony za Vitu nije izbacio 1st party igru ko zna od kad.
 
Nazad
Vrh Dno