Šta je novo?

Sony PS Vita - opsta diskusija, pitanja i odgovori

U americi.
 
Sedi u kola i skokni do madjarske i pri povratku uzmi pdv. Em imas exurziju em uzmes vitu najpovoljnije.
 
Da li bi pojasnio?

Ne znam mnogo o povracaju PDV-a, pa me zanima koncept. Znam da treba da se trazi neki formular pri kupovini, ali kada ja tacno mogu da dobijem povracaj novca?
 
Verujem da ides kolima- u radnji pomeni afa (pdv) formular i dace ti papir koji predas madjarskim carinicima i oni ti ga overe. Onda posaljes papir postom u radnju i oni ti uplate novac. Nekad je bila i fora da je mogao pdv da se podigne u rajf banci.
Mada ovo je sve info od pre nekoliko godina. Licno uvek uzimam odv na aerodromu gde je procedura najjednostavnija- pokazes robu, carina lupi pecat i odmah na susednom salteru uzmes pdv.
 
Ako neko zivi blizu Bugarske imate 20% popust na sve sto kupite u njihovoj drzavi kao strani drzavljanin sve dok je preko 200 eura, ja sam uzeo Ps Vitu uz 16gb karticu i Unit 13 , platio sam 250 eura pa sad vi vidite ...
 
custom-firmware-psp-for-the-ps-vita-by-total_noob

Evo lepe vesti za sve koji prate Vita homebrew scenu:
http://wololo.net/2012/10/03/releas...m-firmware-psp-for-the-ps-vita-by-total_noob/

exploit za sada omogućava samo par osnovnih funkcija ali funkcioniše i radi ...
Ko ima downloadovanu igricu pod nazivom Urbanix sa PSNa može i sam da proba.
Nažalost Sony je vrlo brzo nakon objave CFWa uklonio igricu sa PSN store-a.
 
zaljubio sam se u konzolu i sledeću igru koju uzimam je little big planet.Pored toga što sve radi glatko na konzoli i baterija sasvim dobro drži.

Trenutno se ne odvajam od mortal kombata,ponekad opikam fifu,uncharted sam prešao,a sa raymanom se i dalje igram.

Uncharted je objasnio sa grafikom,al je igra veoma kratka,ako si u fazonu samo da je pređeš,a ne i da sve što treba pokupiš.O mortal kombatu sve najbolje.Zbog te igre sam najviše i uzeo čepnu konzolu.Rayman mi je bio interesantan par dana i onda me je nekako smorio,jer je nekako monoton.Sve u svemu,nisam oduševljen,al zato jedva čekam da uzmem little big planet.
 
U Belgiji ima nekoliko verzija, razmisljam da li da uzmem Vitu. Cene se krecu od oko 200e za osnovnu verziju do oko 250e za Bundle verzije, mislim da sam video beli sa Assassins Creed 3, onda Fifa 2013, Little Big Planet i ovaj novi NFS. Uz svaki Bundle ide i 4gb kartica, da li mi je to dovoljno?
10-og sam u Nemackoj mozda budu i jeftiniji ali cisto sumnjam.
Igre se ovde krecu od oko 30 do 50e za najnovije naslove.
 
Moze li neko da mi kaze oko PlaystationStore, kako funkcionise i da li radi u nasim zemljama? Da li postoji mogucnost da se kupuju igre i aplikacije? I da li ce biti bilo kakvih problema ako Vitu kupim recimo u Belgiji? Hvala
 
U nasoj zemlji nema, ali imas Hrvatski store... Ja koristim nemacki kao glavni, i koristim nasu karticu za kupovinu igara na PSNu... radi se o Intezinoj internet kartici.
 
Uzeo sam Call Of Duty bundle, mozda i nisam trebao jer su kriticari pokopali igru ali nema veze.
Fifu ne igram, AC takodje kao ni Little Big Planet.
Prvo sto sam kupio je i Starter Kit. A od igara Gravity Rush i Mortal Kombat.
Dajte mi jos neku preporuku sta je must play da kupim? 21-og izlazi All Stars Battle Royale deluje kao ok igra.
 
Poslednja izmena:
Hvala, uzimam i Uncharted najverovatnije.
Rayman sam igrao na PC-u. Jos neko?
 
Nemoj da uzimas Uncharted, vec uzmi Playstation Plus pretplatu. :) Za par dana lansiraju Vita paket i vec prvog dana ce biti dostupni Uncharted: Golden Abyss, Gravity Rush, Chronovolt i Tales from Space: Mutant Blobs Attack kao Instant Game Collection, plus igre koje ce se mesecno menjati. S obzirom da daju i online saves i popuste svakog meseca, ispadne super povoljno, posebno ako imas i PS3, pa dobijas na sve to i Playstation 3 igre. :)
 
Pozdrav svima,elem treba mi jedan savet ,kupio sam polovnu ps vitu od lika iz slovenije.uz vitu sam dobio igru Ridge Racer sa kutijom i rekao mi je da ima escape plan kuljen na kartici, e sad mene zanima posto je on ulogovan na njegov psn akaunt ako bih ja hteo da se ulogujem sa mojim ja bih morao da formatiram karticu idem ono restore system jel da?e sad mene znaima da li postoji neka sansa da ja zadrzim escape plan?tipa da prebacim na komp nekako ili sta vec ili jednosatvno ako se ulogujem sa mojim akauntom gubim escape plan?
 
ta igra je vezana za njegov acc. ne možeš ti prebaciti tu igru na svoj acc, bez obzira što si kupio konzolu
 
Gravity Rush je nesto najbolje sto je zadesilo ovu konzolu! Kakvo remek delo... Ovo je najverovatnije igra koja ce uvek biti u TOP 3 za must play.
 
Tuzno je sto se cini da je Vita napustena konzola.
Kao da ni Sony ne mari za neuspeh same konzole. Imala je dobre launch igre ali odavno nista zanimljivo nije izaslo a nema mnogo najvaljenih naslova za 2013...........killzone i soul sacrifice jedine igre vredne pomena.
Stvano se Sony kao kompanija cudno ponasa u vezi svoje konzole.
U Februaru ce biti godinu dana od izlaska konzole i ne pise jos se lepo.......voleo bi da gresim ali sve upucuje na najgoru mogucu opciju......
 
Meni ova konzola u potpunosti odgovara,jer sam je uzeo zbog igara poput nfs,mk,rayman i svi ti naslovi su i izašli.Još mi samo fali da kupim nfs i to je to.Ne treba mi ništa više.

Od igara imam fifu,uncharted,mk i raymana.
 
17 minuta gejmpleja...izgleda odlicno.

[YOUTUBE]7JFXvy51JAw[/YOUTUBE]
 
Igra izgleda sve bolje.

[YOUTUBE]T_eonEOB63E[/YOUTUBE]

Elem, cena Vite je pala na 199 evra za wi-fi model. U medjuvremenu se pojavilo dosta kvalitetnih igara, a cene nekih starijih su dosta pale.
 
Poslednja izmena:
Meni nesto nije legla, probao sam je par puta al mi ne lezi multifps na dzepnoj konzoli.
 
Cena za Vitu od 200 € mi deluje sasvim korektno, i mislim da je za te pare dobra kupovina.
Istina je da je Sony nekako ostavio ovu konzolu u zapećku. Gledao sam sad neki video tokom gamescoma gde kao reklamiraju Vitu, i sve to stvarno lepo izgleda. Malo mi je žao što je pod naletom smartphone uređaja, handheld priča (bar se tako meni čini) totalno propala.
Da imam bilo kakvu potrebu za handheld konzolom i viška vremena da se igram, kupio bih je sigurno.
 
CMalo mi je žao što je pod naletom smartphone uređaja, handheld priča (bar se tako meni čini) totalno propala.

Sa jedne strane si u pravu - moj trenutni telefon ima veći displej od Vite. Sa druge strane, Vita ima mnogo kvalitetniji displej, a o kvalitetu igara i da ne pričamo, takve stvari nećemo igrati na telefonima još duže vreme.
 
Suskalo se nesto da ce nova verzija VITE imati veci ekran, ali to nece pomoci onima koji nisu kupili VITU samo da ne bi morali da nose dva uredjaja sa velikim ekranom. Igre naravno nisu za poredjenje, zbog hardverskih kontrola, kvaliteta i cene.

Za grupu hardcore gamera i entuzijasta, koji umeju da uzivaju u takvom parcetu potcenjene premium tehnologije, mislim da ce se Vita svakako isplatiti na duze staze, pogotovu ako planiraju da kupe i PS4 i koriste PLUS uslugu. Ne znam koji je razlog da se prosecan kupac u srbiji zali na nedostatak igara. Ima vec 900 igara, koje kostaju kao i prosecna full PSN igra, u nekim slucajevima i kao AAA retail izdanja, pa i ovo sto je do sada izaslo, treba finansijski ispratiti. Na gamescomu je najavljen i price cut za memorijske kartice, sto je bio jedan znacajan klip u tockovima za prodaju Vite. Nadam se da ce biti i kartica veceg kapaciteta, zbog digitalnih izdanja kojima obasipaju Plus korisnike.

Ko god me pita, skoro uvek preporucujem kupovinu VITE, cak i ako niste pasionirani ljubitelj prenosnih konzola. Da li vam znaci nesto sto je Nintendo WII imao tako dobru prodaju, kada licno vi ne bi igrali ni jednu igru na toj konzoli? I lepo je sto se danas "svi" igraju na telefonima ali mene i dalje takvo igranje uzasava.
 
I moj monitor ima veci ekran od Vite pa ga ne nosim svuda :)
 
[youtube]TPUjrDAdc3M[/youtube]

Sta je Guerilla radila da ovo izvuku iz Vite....
 
Nazad
Vrh Dno