Šta je novo?

Sony PS Vita - opsta diskusija, pitanja i odgovori

To je vec druga prica. Ja i kad bi kupio Vitu, najvise bi je koristio kod kuce ili u hotelu kad otputujem. Ali ja ne radim nista "on the go", sem sto sam on the go :), nisam taj tip. Igram na nepokretnim uredjajima, pa kad izadjem napolje, hocu da NE IGRAM neko vreme :). Ali to je druga tema i svi smo razliciti, pa cemo smoriti one koje stvarno interesuje vita.

Znam kakvo bi ovo lozenje izazvalo da smo u osnovnoj npr, a ovim novim klincima je mozda i ovo 'meh', videli su previse :). Mi smo se cimali oko jedne video kaset.. ok. Ako im je kao nama Game Boy nekada, onda je vrhunski uredjaj :).
 
Poslednja izmena:
Kupio sam Vitu od drugara (po njegovoj nabavnoj ceni :) ) i mogu reci da prelep uredjaj. Deluje kvalitetno i skupo jedino sto se ni meni softver ne svidja. Ima vremena da ga poprave.
Cekam Uncharted da isprobam, stici ce mi verovatno za par dana.
Sve u svemu Vita je definitivno najsuperiornija portabl konzola na trzistu i odlican naslednik PSP-a.
Sto se tice novih formata Sony kartica mislim da ce braca kinezi uskoro da izbace jeftinije kartice pa necemo morati da placamo harac Sony korporaciji.
 
Iz nekog razloga danas je mnogo popularno mrzeti SONY. Jeste da su arogantni (do pre par godina imali su i razloga za to) i da prave greške ali mi je žao što deluje kao da svi na internetu žele da vita propadne. Svi se iz petnih žila trude da nađu ugao da kritikuju i sony i proizvod. A VITA ima odličan hardver i najbolji softver na pojavljivanju na tržištu u istoriji. Šteta što ne zarađujem dovoljno ili bi mi veoma lepo prekraćivala moja konstantna duga putovanja.

A što se tiče drndanja vite u javnosti, to je sve u ukusu. Ja sam na PSPu prekraćivao vreme putovanja na posao i sa posla godinama. Igrao igre, gledao serije i čitao knjige. Gledali su me čudno ali samo zato što je to neobično u našoj sredini. Naglašavam "u našoj sredini". Danas čitam knjige na tabletu po prevozu i i dalje dobijam čudne poglede. Ali zabole me. Često nema kod nas nije moguće naći knjige koje želim da čitam i pored toga što sam već sakupio impozantnbiblioteku i nasledio mnogo impozantnju. Neću da dozvolim da me nečije nerazumevanje sputava.
 
Najjaci su oni komentari kakav je iPad hardver u odnosu na vitu i slicno. I kakav ce biti u buducnosti. Kao da su svi izgubili mozak, svaki koncept im je isti, samo nabroj feature. A to sto je jedan bez dugmica i thumbstickova, a drugi je prakticno funkcionalan kao pravi joypad po tom pitanju, nema veze.

Ljudi su cudo.
 
Poslednja izmena:
kad se pojavi MK9 na viti to ce biti pakleno... ja cu je uzeti samo zbog fife 12 i mk9-ke..... ima li razlike u grafici u recimo fifi12 u odnosu na PS3, po netu sto sam gledao izgleda impoznanto al nisam video uzivo, ima li neke krzavosti, low poly modelovanja.....
 
Naravno da ima, samim tim sto igre uopste ne rade u 720p a za Uncharted i Gravity Rush i jos neke igre kazu da rade cak u manjoj rezoluciji od samog ekrana. Sto za posledicu ima to da je sitniji tekst slabo citljiv kao i neke zamrljane teksture... I pored toga Uncharted ima frame drop ali svejedno kazu da igra izgleda dobro.
 
^ Konzola je u ponudi dva najveca domaca lanca / distributera igara i igracke opreme, pa je najbolje da njih kontaktiras i pitas da li moze da se umasti prstima. :)
 
I onda se ljudi žale na Apple što se zatvorenosti platforme tiče, uvek ima gore :d

Voleo bih ovakav uređaj, ali sa Androidom pa da može da se koristi i kao mali tablet.

Pa sta ce ti Vita onda, imash gomile Android telefona sa tom velicinom ekrana, samo necesh se naigrati na njima :) Ovo je konzola za igranje, i za to je najbolja od svega sto na trzishtu postoji, verovatno bolja i od PSPa kad se pojavio, ali ako si neko ko se ne igra non stop van kuce ili vozish auto, nema bas nekog smisla da kupujesh Vitu...
 
evo da i ja iznesem svoje misljenje. uzeo sam je pre svega jer mi se svidela na prvi pogled, klincu za putovanja sam hteo neki player da uzmem pa mi se ovo ucinilo kao bolja varijanta, poceo je polako da ulazi u gejmerski svet pa i tu mi je vita bila najbolja opcija. po meni najbolja star kod vite je raznovrsnost nacina igranja jer pored touch screena imas i touch pad, dva Sticka, d pad i sixaxis. sto se ekrana tice i zavrsne obrade sve je vrhunsko. mana mu je browser ali predpostavljam da ce tu popraviti stvari nekim updateom. sto se cene tice mislim da sama Vita nije preskupa ali sve ostalo jeste tu pre svega mislim na mem.kartice i vecinu igara ali to je moje subjektivno misljenje
 
^ E sad sam sve video. :D
 
[YOUTUBE]8d6p644C9mU[/YOUTUBE]
 
jel poseduje neko ovu konzolu?
 
Meh, kako ide prodaja, meni deluje ko zesci flop.
 
Meh, kako ide prodaja, meni deluje ko zesci flop.

Daleko je od flopa. Fali samo veci broj kvalitetnih igara, a konzola je izasla tek pre pola godine. Dobre igre bi trebalo da dodju krajem godine. A to ce povecati prodaju same konzole.
 
Evo par novih naslova koji su najavljeni na Gamescomu:

[youtube]q_ymaHCBwL0[/youtube]

[youtube]jORWYhIImTc[/youtube]

[youtube]W38ycjEvZQw[/youtube]


Need for Speed: Most Wanted - portuje ga Criterion licno, i nista nisu isekli iz igre. Ima sve sto i ps3/x360/pc verzije, samo je multi smanjen na 4 igraca.
VITA_NFSMW13scrn_gallery_post.jpg

VITA_OUTRUN_COPS_gallery_post.jpg

iP58UZKwDJV4x.JPG




Also, Sony je najavio "Crossbuy" inicijativu, kupis PS3 igru dobijes Vita verziju for free [za sada samo u EU, i par igara je podrzano - all stars, ratchet&clank Q force, sly cooper novi,...]
 
ako neko ima konzolu neka se javi,jer hteo bih nesto da ga priupitam.
 
Daleko je od flopa. Fali samo veci broj kvalitetnih igara, a konzola je izasla tek pre pola godine. Dobre igre bi trebalo da dodju krajem godine. A to ce povecati prodaju same konzole.

This. Ja bih prvi uzeo kad bi bilo nešto više od Uncharteda, Escape Plan-a i još par igara. To se sve može preći za nedelju-dve a to mi ne vredi 300-400€.
 
ja sam uzeo konzolu preko vip-a,pošto ionako koristim njihov internet,jer je na poslu sve filtrirano,dobio fifu i još par igrica,kupio uncharted za 35e i miran sam neko vreme,dok ne izađe nfs,resident i ostalo.

Taj escape plan mi se mnogo sviđa,al moram da nađem način da ga kupim,jer vredi tih 10 funti koliko traže,a i nije puno težak,svega 900 mb,pa će bez problema stati na 4gb.

Ako još neko ima vitu,neka me doda valdy_33
 
Ja pre cekam CFW da bi uzeo Vitu a prosledio PSP 2004, jer na VITI rade svi PSP naslovi(ili ce raditi)..:)
 
rade,al u manjoj rezoluciji.Treba sačekati još malo,da sony krene sa izbacivanjem naslova koje je najavio,a onda će valjda i modifikovati psp igre za vitu.
 
Poslednja izmena:
Već su sada modifikovane sa bilinear filtreringom i jako lepo izgledaju iako je skoro pa upola rezolucije ekrana. Imate snimke na youtube pa proverite.
 
Nazad
Vrh Dno