Šta je novo?

Sony PS Vita - opsta diskusija, pitanja i odgovori

Ne bih se slozio da su babetine i zabetine :D Vita obavlja sve funkcije kao ipod, jedine razlike su u velicini i igrama na njima.
Ja sam do pre nekoliko meseci zeleo ipod touch da kupim zbog slusanja muzike. Bolje mi je da kupim Vitu koja kosta malo vise a ima sve sto i taj ipod + bolje igre. (ne volim da igram ios igre) Jeste veci uredjaj ali stace u dzep (svi dzepovi su mi duboki), ima touch screen, wifi, fizicki tasteri/analogne palice........sta ce mi ipod touch onda? Uzecu Vitu u narednih 6 meseci.
 
Poslednja izmena:
Sony PS Vita - trnovit početak i svetla budućnost

vita_15_wipeout__large.jpg


:eyebrows:
 
Ma jok. Fotke iz clanka su sa dogadjaja u Evropi, Americi i Australiji. Sitna smo mi riba da bi kod nas organizovali ovakav launch event. :)
 
Vitu cu kupiti samo ako se pojavi piraterija, ili ako drug dobije vizu za Amere pa da mi on uzme tamo, ovako kod nas nema sanse.
 
[YOUTUBE]pjcgKXLrO7E[/YOUTUBE]

Погађа суштину. Ако и пређемо преко "сонијевог" безобразлука са proprietary форматима по чему су затворенији и од Apple :d цене игара су недопустиво велике, разумем ја да они и нису у истом сегменту са "малим" андроид и iOS играма, ал' што је много много је. Мени би справа са истим хардвером и андроидом била пун погодак, само још да има HDMI и бар 50% јачу батерију.
 
Vrteo sam malo danas po rukama i cini mi se ipak vec prevelik za nosanje. Nije za dzep koliko god ovde neki mislili. Kruze neke price da ce moci da se koristi i kao mobilni telefon (3g verzija naravno). Urnebes bi bio videti nekoga sa prislonjenom tarabom na glavu :).
 
koliko sam ja shvatio sony zeli da ispravi mrklju oko piraterije. Prvo igre se skidaju sa neta, sto je ok, ali zamisli to negde moras da snimis. Sony je namerno napravio posebne memoriske kartice specijalno za ovo cudo. Kada se razbije os i omoguci piraterija (a sigurno ce biti jednog dana) bice problem gde snimiti te igre. Memoriska kartica od 32g kosta 100e. A igre su dosta velike neke zauzimaju cak i nekoliko giga. Kako ce sve ovo da se pokaze u trecem svetu kao sto je SRBIJA videcemo. Za Germane to nije problem. Oni sa njihovom platom svaki mesec mogu da odvoje 20 do 50e za neku igru i da se igraju.

Sve u svemu meni se ova konzola jako dopada i bas me privlaci da je pazarim. U Becu cene su sledece 250 za obican i 290 za wifi+3g.
 
KAd sam kupio psp na launchu uz njega je isla torbica, traka za zglob i slusalice. Uz ovaj se nista ne dobija i jos treba da se da 25e za slusalice i jos 25e za torbicu i traku. PA malo su ga preterali. AL najgore je sto cu ga verovatno kupiti zbog uncharteda :(
 
koliko sam ja shvatio sony zeli da ispravi mrklju oko piraterije. Prvo igre se skidaju sa neta, sto je ok, ali zamisli to negde moras da snimis. Sony je namerno napravio posebne memoriske kartice specijalno za ovo cudo. Kada se razbije os i omoguci piraterija (a sigurno ce biti jednog dana) bice problem gde snimiti te igre. Memoriska kartica od 32g kosta 100e. A igre su dosta velike neke zauzimaju cak i nekoliko giga. Kako ce sve ovo da se pokaze u trecem svetu kao sto je SRBIJA videcemo. Za Germane to nije problem. Oni sa njihovom platom svaki mesec mogu da odvoje 20 do 50e za neku igru i da se igraju.

Sve u svemu meni se ova konzola jako dopada i bas me privlaci da je pazarim. U Becu cene su sledece 250 za obican i 290 za wifi+3g.

Cene kartica ce sigurno pasti u narednih 6-12 meseci. Ako bude piraterije, bice i skidanja igara na PC koje ces po potrebi da snimas i brises sa kartice, tako da to i nije neki problem.
 
Napravice braca kinezi usb dongle sa slotom za novu Sonijevu memoriju
 
Zasto kada kliknem na PS Store izbaci poruku: "This service is not available in your country/region"?
Kako onda da skinem bilo koju igricu?
 
Zavisi koju si zemlju odabrao pri registraciji. Nisam upucen u sve varijante, ali pozeljno je UK/SAD i(li) Hrvatska. Nadam se da nisi odabrao nasu, a deluje kao da jesi ako ti izlazi takva poruka :).
 
Taman htedoh da pitam da li je neko kupio Viticu...
Dajte neke utiske iz prve ruke, prvenstveno kvalitet izrade? Kao i ekran, za koji kazu da mora da se vidi svojim ocima da bi se stekla prava slika o vrhunskom ekranu, ne znam da li da verujem?
 
Ako ne verujes sajtovima, na YT imas stotine user review-a koji to potvrdjuju. :)
 
Zavisi koju si zemlju odabrao pri registraciji. Nisam upucen u sve varijante, ali pozeljno je UK/SAD i(li) Hrvatska. Nadam se da nisi odabrao nasu, a deluje kao da jesi ako ti izlazi takva poruka :).

Nisam ni jednu :) Tek sam se naknadno registrovao na PS Network i izabrao Hrvatsku jer Srbije nema medju ponuđenim zemljama. Nakon toga sam mogao da pristupim PS Store-u, ali nisam mogao da skinem ni jednu igricu jer nemam mem. karticu. Jako glupa odluka Sonyja da ne stave ni malo interne memorije :smash:

Taman htedoh da pitam da li je neko kupio Viticu...
Dajte neke utiske iz prve ruke, prvenstveno kvalitet izrade? Kao i ekran, za koji kazu da mora da se vidi svojim ocima da bi se stekla prava slika o vrhunskom ekranu, ne znam da li da verujem?

Hardverski je uređaj jako kvalitetan. Veliki je i relativno težak. Stvarno respektabilno deluje. Kada posle njega uzmem SGS2 u ruke, kao da držim malo veći digitron :) Ekran je inače odličan.
Softverski mi se ni malo ne svidja. Kada sa Androida koji je toliko širok, sa obiljem aplikacija, kreneš da radiš na PS Viti osetiš se kao da te je neko ogradio u tor od m2. Verovatno bi utisak bio bolji da sam imao neku igru da odigram, ovako sam se igrao po meniju :D Browser ne podržava flash, tako da nema YouTube-a i ostalog video sadržaja.
 
Jao bas mi je glupo to za igre... zar ne bi trebalo da dolazi jedan naslov sa konzolom?
Preskupe su stvarno, sama Vita nije toliko ali zato memorija i igre... katastrofa.
 
Jao bas mi je glupo to za igre... zar ne bi trebalo da dolazi jedan naslov sa konzolom?

Možda za bogatija tržišta...
Na konzoli nema ni jedne igrice, ako ne računam onu za upoznavanje sa uređajem, gde treba da klikneš 1,2,3 u pravilnom redosledu :)
 
I koliko ste platili to kod nas ako nije tajna?
 
Dobio sam na poklon... i verovatno ću da prosledim dalje, it's not my cup of tee!
 
I onda se ljudi žale na Apple što se zatvorenosti platforme tiče, uvek ima gore :d

Voleo bih ovakav uređaj, ali sa Androidom pa da može da se koristi i kao mali tablet. Razumem da oni proizvode i telefone i tablete pa svakako ne žele da "kanibalizuju" njihovu prodaju, al' na osnovu YT reviewa smešno mi je kako radi browser i kako generalno radi softver. Bolje i ne ubaciti neki "feature" ako ga nećete odraditi kako treba.

Ovo je uređaj koji baš ima niche market. Treba imati para za sva propriatery sranja i treba biti malo više "hard core" gamer od igara na mobilnim platformama koje koliko god ozbiljno bile napravljene uvek imaju problem nedostatka hardverskih tastera.
 
Poslednja izmena:
Ovo je uređaj koji baš ima niche market. Treba imati para za sva propriatery sranja i treba biti malo više "hard core" gamer.

Da li je hard core prava rec ili ne, po meni trebas da imas ispod 13 godina za ovo al dobro, po komentarima na raznim mestima vidim da je moje misljenje totalno suprotno realnoj situaciji :)
 
Ne uklapa ti se, a? :d. Igrice su za decu, "Sada rubrika za najmladje" i ostalo. Mozda si u pravu. S druge strane, ovo ostalo, ps3, xbox, pc gaming ubijaju od ozbiljnosti, samo krajnje zrele i odgovorne osobe tu mogu da se zabave :).

Ako tebi ne treba (ne treba ni meni, verovatno), sto bre odma' prica o 13 godina?
 
Pa nekako samo tu generaciju mogu da zamislim kako stvarno iskoriscavaju pravu svrhu takvog uredjaja :) Malo starija populacija mi nekako totalno neozbiljno izgleda kako u autobusu ili ne znam vec gde, 'prelazi kraljice' na ovakvom uredjaju :) Nemam nista protiv naravno, samo kazem kako meni to deluje, ako neko stariji istinski uziva u tako necem onda super.. :)
 
A ako prelazis kraljice kod kuce, onda si macho i nikako nemas 13 godina, jer te niko ne vidi ? :)

Znaci problem je u tome sto smatras da radis nesto sto ne bi trebalo, pa ti je bitno gde to radis, da te neko ne bi video :). Mi smo daleko od te kulture, mislim da je to javno igranje na takvim uredjajima "normalno" samo u Japanu, nigde drugo covek nasih godina ne izgleda cool dok prelazi kraljice u autobusu. Mozda moze kod Amera u metrou donekle...

S druge strane, mnogo je cool prelaziti ih na iPhone-u u tramvaju u nekoj najbudjavijoj igri. To moze i kod nas, jer mozda ne igras, mozda pratis vrednosti akcija.

Razmisli o tome.

PS: Potrebe su nam verovatno vrlo slicne, i ja mislim isto sto i ti, ali ovo kazem cisto da ne budemo licemerni.... Neka bude da si sto posto u pravu, ali nije ok da kazes da je igranje igara na psp-u za nekog ko ima 13 godina, a i sam to radis na dnevnoj bazi, samo zabijen u sobu i na vecem ekranu :). To hocu da kazem.
 
Poslednja izmena:
Da, ne bih da ispadne licemerno.. :) Nego ista mi je to prica kao tableti/pc i mobilni sa ogromnim ekranom. Ekran od 3.5 inca ti je skroz dovoljan dok si na nogama da uradis ono sto ti treba, u ovom modernom dobu realno koliko smo vremena dnevno van zatvorenih prostorija, kad dodjes gajbi, u kancelariju ili gde vec, onda se prebacis na PC ili tablet, nema potrebe da vucaras telefon od 5" u dzepu. Tako i sa mobilnim igrackim platformama, kao ne mozes da se strpis dok dodjes kuci i igras konkretno, sa mnogo boljim kontrolerima :)
 
Nazad
Vrh Dno