Šta je novo?

Sony PS Vita - opsta diskusija, pitanja i odgovori

Jovyland

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.12.2006
Poruke
6,358
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600
Matična ploča
MS B350M Mortar Arctic
RAM
16GB DDR4 HyperX 3200Mhz
GPU
XFX Qick RX 6700XT
Storage
1 TB SSDa + 3TB HDDa
PSU
Seasonic MII EVO 520W
Monitor
LG 29WK600
Laptop
HP Pavilion Aero 13
Steam
jovyland
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Konzola je prakticno vec stigla i kod nas (doduse, po nerealno visokim cenama). Specifikacije, mogucnosti (2), cene i paketi su vec neko vreme poznati, a od danas je tu i gomila prvih (US/EU) testova same konzole, ali i opisa prvih Vita igara.

PSVita600Image.jpg


PlayStation Vita Technical Specifications
  • CPUARM: Cortex - A9 core (4 core)
  • GPUS: GX543MP4+
  • External Dimensions: Approx. 182.0 x 18.6 x 83.5mm (width x height x depth)
  • Screen: (Touch Screen) 5 inches (16:9), 960 x 544, Approx. 16 million colors, OLED multi touch screen (capacitive type)
  • Rear Touch Pad: Multi touch pad (capacitive type)
  • Cameras: front camera and rear camera
  • Sound: Built-in stereo speakers and built-in microphone
  • Sensors: Six-axis motion sensing system (three-axis gyroscope, three-axis accelerometer), three-axis electronic compass
  • Location: Built-in GPS, Wi-Fi location service support
  • Keys / Switches: Power button, directional buttons (up/down/right/left), action buttons (triangle, circle, cross, square), shoulder buttons (right/left), right stick, left stick, START button, SELECT button, volume buttons
  • Wireless Communications: Mobile network connectivity (3G), IEEE 802.11b/g/n (n = 1×1) (Wi-Fi) (infrastructure mode/ad-hoc mode) and Bluetooth 2.1+EDR (A2DP/AVRCP/HSP)


PlayStation-Vita-Layout.png


[YOUTUBE]m9-kyuPULmY[/YOUTUBE]

Testovi konzole:


Opisi igara:


Lepa vest je da ce se neke download only igre (Motorstorm RC i Escape Plan pre svega) prodavati po prilicno niskim cenama.
 
Poslednja izmena:
Dobra reklama...

[YOUTUBE]DGNxHa0bqCI[/YOUTUBE]
 
Inace Sony ce uloziti oko 50 miliona dolara u marketing za PS Vitu...

Samo mi reci, po kojoj ceni vec ima da se nadje kod nas? :d
 
Sramota me da napisem...cough, 40k dinara (wi-fi), cough! :d

Evo interesantnog clanka o ceni sklapanja / proizvodnje konzole...

Is the PlayStation Vita worth £230?

Display and touchscreens: $50
Battery: $3.60
Cameras: $3.50
Wi-Fi/BT/GPS: $3.50
NAND: $6.00
SDRAM: $9.25
Processor: $16.00
BB+XCR: $16.25
Non-electronic: $11.00
Other: $30.00
Supporting materials: $10.00
 
Poslednja izmena:
Dobro je, ja sam mislio cak da nema nista ispod 50k! :D
 
Onda verovatno nista od predstavljanja PS4 na E3 ove godine.. dali su svu kintu na Vitu.
 
Iskreno se nadam da će PS Vita biti uspješna konzola, mada vrlo su male šanse da ću ja biti vlasnik jedne....
 
Mozda uzmem jednog dana, kada bude bilo narodnih verzija i naravno jeftinije...

A i realno ove prve modele je mozda bolje preskociti. :D
 
Kada bi se Japanci trgli i na PS Viti (ili 3DS-u) naišla ''poplava'' vrhunskih JRPG naslova kao što so nekada bili, ne bih imao problem da većinu vremena provedem uz prenosnu konzolu, a kućna konzola bi služila za mrežno napucavanje i za poneku igru kao što su God of War/Uncharted/Infamous.Ali, male su šanse da će se to desiti...
 
Vec ima za 270e WiFi verzija sa 1 god garancijom a skuplja 325. Cool :)
 
Vita za vec 255e kod lokalnih dilera. Sjajna cena
 
Tako je... najniza je 255, a ima i koji prodaju za 260. Naravno radi se o preorder pack-u! :D
 
Ne zelim ni da znam koliko ce kod nas biti u zvanicnoj prodaji...
 
Pa evo na xboxrepublici pise cena 270e :). Kad stigne ofc:). Sto je ok, sta znam.
Ko vidi da ima jeftinije neka slobodno zvekne ovde ;)
 
Poslednja izmena:
Ne znam čemu 3G, mislim da platim 50€/$ zbog provere poruka i ostalih zajebancija mi ne pada na pamet, kada imam iphone uvek sa sobom što mogu isto to da radim. Već su potvrdili svi koji su opisivali konzolu da 3g za MP nema teorije da funkcioniše kako treba, možda 4G ali 3G bez nenormalnog laga ne ide. Tako da odmah otpada taj izbor, po mom mišljenju. Ako već uzimam zbog nekih MP stvari, onda ću ih igrati na wireless mreži negde.
 
Slazem se za 3G. Jedina prednost koju 3G ima je sto te ne ogranicava u koriscenju Near featurea, koji ce igracima sa nasih prostora i onako biti potpuno nebitan.

Meni se samo ne dopada line up igara za ovu godinu, ali verujem da ce se to popraviti. Voleo bih da vidim neku pravu RTS igru na ovom cudu...tu je dovoljan broj dugmica, ekran osetljiv na dodir i touch panel koji deluju kao najbolja alternativa misu (i tastaturi). :)
 
Polako, ocekujem dosta na ovogodisnjem E3u sto se Vite tice...
 
Mozda i razmislim o kupovini ako se skorije desi ono sto svi cekamo da se desi! Ne deluje lose, samo mislim da je mogla da ide hd rezolucija na 5".
 
Mislim da Vitica uopste nije skupa za ono sto nudi i kakav hardver poseduje. Uvek povlacim paralelu sa ipod touch-om. Uzmimo za primer model od 8gb. Kosta 230$/€. Na viti su bolje ali skuplje igre, pusta muziku isto kao ipod, ima veci ekran, ima wifi. Jeste ipod manji uredjaj ali pored vite nema sta da trazi. Znam da nisam detaljno sve napisao i da ipod ima neke prednosti ali po meni ako neko razmislja na relaciji dal da uzme ipod touch ili vitu izbor je jasan.
 
Poslednja izmena:
Ne bih ja menjao moj ipod touch za vitu.
 
Ja pored Vite iPod touch pogledao ne bih! Debelo precenjena stvarcica.
 
Babe i zabe ljudi.
 
Babe i zabe ljudi.

Slazem se.
Vita je odlicna za igranje i gledanje filmova.
Jedini problem je sto bih ja konzolu koristio za igranje kod kuce, jer ne putujem toliko cesto, tako da nisam siguran da mi je Vita uopste potrebna.

U svakom slucaju se za ulozen novac mnogo dobija.
 
Ako neko naleti danas u toku dana na PS Vita pre-order bundle Wi-Fi samo na US tržištu, neka javi.
 
Nazad
Vrh Dno