Šta je novo?

HP G72 (a20EM) Problem

Kosta021

Cenjen
Učlanjen(a)
14.09.2010
Poruke
33
Poena
154
Ok, od juce sam vlasnik ovog notebook-a, i prilicno sam zapanjen problemima sa njim.

Skinuo sam HP Support Assistant, kul alatka pomislih, i onako me je mrzelo da ganjam drajvere po netu... Update, jedan po jedan, i dodje na red BIOS update... Ajde reko', ako ide preko official aplikacije sta moze da se desi... Odradjen update, restart, boom, nema osvetljenja na ekranu... Slika je tu, i mogu da je vidim samo ako uperim jaku bater lampu u taj deo ekrana. Ok, fuck you HP, skinem team viewer, malo proguglam i naidjem na F.08 reviziju biosa koja radi, flashujem bios, sve ok, slika tu.

Posle sam saznao da je ovaj model napravljen za Balkansko trziste, i da se gospodi developerima iz HP-a omakao bag u bios update-u zbog drugacije rasporedjenih kablova za osvetljenje ekrana (?!) ceka se novi update, ali se nesto oteglo...

Problem koji imam je sto nikako ne mogu da saznam koju sam reviziju imao pre tog nesrecnog update-a, ne mogu da verujem da je F.08 jedini koji radi, pa bi bilo pozeljno, ako neko zna uopste, koja je poslednja revizija koja radi i ne ubija osvetljenje. Ne rade: F.37, F.35 A, F.48

Drugo, Catalyst update. Kako ovaj notebook ima 2 graficke (integrusu, intelovu) i amd-ov radeon HD5470, potrebni su mi drajveri. Skinem ja intelove, radi to sve kako treba, i na red dodje AMD... Skinem ja catalyst za moju graficku, pokrenem ga, kad prc! Ne moze da instalira, nemam potreban hardware (?!?!?!) ... Pustim Windows update, instalira drajvere za radeona, ali su iz 2010 godine, i ocito zastareli... Jos jednom, ima li neko predlog sta da radim, izludecu vise... U biosu ne mogu da iskljucim integrusu, nemam opciju, posto je bios stur.

16ktmc1.jpg


Edit: Iz nekog razloga je win update sad skinuo poslednje drajvere, ali mi i dalje nije jasno zasto catalyst ne radi. :/
Bios je i dalje problematican, mada radi...
Hvala
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam da instaliram CCC, i sad uspeno koristim 2 graficke u switchable rezimu... Update i dalje ne mogu da uradim, CCC me salje na sajt, kojim skinem .exe file koji potom prijavljuje onu gresku gore. -.-
 
Suprugin laptop je HP G62 iste takve konfiguracije... Reinstaliraj komp, na HP sajtu idi na http://www8.hp.com/us/en/support-drivers.html te odaberi automatcko prepoznavanje za download drajvera. Skini lepo drajver po drajver i eto tebi fine stabilne mašine. HP Support Assistant ti ne treba, samo pravi probleme.... Nije mi jasna potreba za flešovanjem biosa ako sve radi kako treba.
 
Kazem, greskom sam i BIOS, skroz nepotrebno... Sto se tice ostatka, skidao sam driver po driver, i tek iz treceg clean installa (windowsa) sam uspeo da podesim sve... Jedino eto sto update radeona ne radi, i ne mogu da provalim zasto.
 
Nazad
Vrh Dno