Šta je novo?

Kraj za MBP u 2012?

Koristim IE, naravno... ne moze da se "pusti" sajt bez da se prvo nije istestirao za barem dve verzije IE, najcesce sve osim IE6. Mada sve vise u poslednje vreme ignorisem i IE7, pa testiram u IE8 i IE9. Jako je dobar sa html5 i css3 IE9 i dosta brzo otvara stranice, renderuje slike...itd. Bio sam vrlo prijatno iznenadjen...
Inace, sve do 2005(mislim) je najbolji browser za Mac bio upravo IE, koji je cak bio i default browser, do pojave Safari-ja, naravno. Ne znam zasto je MS prestao da razvija IE za Mac... ali jeste. Olaksao bi nama, koji radimo web dizajn/dev, zivot i to dosta...



Imam i ja SSD ali nikada OSX ne pocne da koristi virtual memory, pa samim tim, nikada ne dozivim usporenje ili "pad" performanse... mada, to sprecavam i restartovanje masine jednom dnevno. ;)

Offtopic:
I ja mislim da cu da batalim IE6 support. Fali mi jako podrska za PNG slike za alpha kanalom i mislim da IE6 ne moze da ima vise klasa unutar class atributa. Ne znam, jos uvek ne mogu da donesem odluku :( Ne znam da li je Facebook napustio IE6 podrsku?
 
@Boyce, ne znam za Facebook, znam da su i Google i Apple u potpunosti batalili IE6, kao i poveci broj veoma popularnih sajtova.
 
evo i konkretnog testa :)

MacBookPro 17" sa Pegasus R6 TB RAID. Prvo ide sam RAID, bez Apple Thunderbolt Display:

1. 515 - 473 MB/s Pegasus R6 TB RAID
2. 519 - 466 MB/s Pegasus R6 TB RAID + ATD
3. 427 - 435 MB/s Pegasus R6 TB RAID + ATD + BlackMagic
4. 165 - 304 MB/s Pegasus R6 TB RAID + ATD + ATD + BlackMagic

dakle drugi ATD totalno urnise protok i Pegasus R6 TB ostane skoro nista!

na 13" MBP tacka cetiri daje bolji rezultat iz neobjasnjivog razloga:

4. 225 - 304 MB/s Pegasus R6 TB RAID + ATD + ATD + BlackMagic


zakljucak sa sajta:

"I feel that my 17" MBP quad core is faster than my 8 core 2.93 Mac Pro. I feel like it handles FCP and AE way better except for this issue." - sto ima veze sa pricom o prestanku proizvodnje Mac Pro masina :)

---

dakle, ima tu jos peglanja; ATD trosi deo 20Gbit/s Thunderbolta; ...

i posebna graficka kartica na Thunderboltu: display nece trositi deo bandwidtha Thunderbolta jer ce graficka generisati sliku i na nju se kaci monitor.


btw @gile iskuliraj malo ;)
 
Poslednja izmena:
Zanimljiv test, da li bi mogao da postavis link do istog, hteo bih da procitam sve, hvala. :)

U temi oko HP Z1, si napisao da te vise zanima MBP + 30" + ext grafika... moram da priznam da je to koncept koji se i meni dopada, medjutim, sve sam vise u poziciji da razmatram sastavljanje hackintosh masine a da MBP koristim iskljucivo kada nisam kod kuce. Na taj nacin bi ovaj MBP zaista mogao da mi pruzi vise godina koriscenja nego ovako, kako je sada, kao moj jedini racunar. A posto je iMac 27 preskup, za moj novcanik, hackintosh + u2711/zr2740w su jeftinija varijanta... ACD je skuplji od 30" monitora kod nas.

U svakom slucaju, mislim da ce proci jos neko vreme, voleo bih da me Haswell(kada se predstavi u 2013) razuveri i dokaze da je moguce da ti laptop bude primarna i jedina masina za profesionalni rad.
 
sorry :) mislio sam da sam postovao link! cek, history... -\|/-\|/-\|

http://fcp.co/hardware-and-software...-down-when-daisychained-with-an-extra-display

moram da priznam da je to koncept koji se i meni dopada, medjutim, sve sam vise u poziciji da razmatram sastavljanje hackintosh masine a da MBP koristim iskljucivo kada nisam kod kuce.
ja imam vec jednog hackintosha kao NAS kod kuce.

i razmisljam se o jos jednom hackintoshu i to za Aperture: jednostavno Aperture trazi jak GPU. dobro je sto Aperture biblioteka moze da stoji bilo gde :) ali bojim se da cu poludeti oko sinhronizacije ostalih fajlova.

napisao sam sta bi bila idealna konfiguracija (MBP + TB GPU + monitor + NAS) ali to se nece desiti jos barem pola godine.

U svakom slucaju, mislim da ce proci jos neko vreme, voleo bih da me Haswell(kada se predstavi u 2013) razuveri i dokaze da je moguce da ti laptop bude primarna i jedina masina za profesionalni rad.
AMD se kladio da ce buducnost izlgedati ovako:

x86 je za Office, Mail, Browser... a za "Aperture" CoreNext (Cell like CPU/GPU).

ono sto moze da se desi je da odjednom AMD NextCore bude dovoljno brz za Office (x86 polje) ali da ni najbrzi intel (x86) ne bude dovoljno brz za "Aperture"! mogu da se kladim da cemo ovu tranziciju gledati u narednih par godina: rekao bih da intel pod hitno mora da napravi funkcionalan Larabee.

dok se ovo ne desi: sacekacu maj da vidim kako radi Thunderbolt GPU.
 
Poslednja izmena:
sta je "Power Media Dock" to nije Thunderbolt resenje?

rekao sam maj, jer je za tad MSI najavio Thunderbolt GPU enclosure.
 
it's not strictly USB 3.0, so don't try to use it with another notebook—it actually uses Intel's Light Peak technology for connectivity

Light Peak = Thunderbolt

Power Media Dock je ovo maleno cudo:
s-dockandports.jpg


http://www.anandtech.com/show/5530/sony-vaio-z2-everything-is-peripheral/2
 
nice. znam da je Light Peak = Thunderbolt (mislim da sam prvi i otvorio temu 2009-10 godine... ;))

idem da prochitam review... :)

btw MSI se zalio da ima problema sa softwerske strane da se u letu zameni GPU...
 
Nazad
Vrh Dno