Šta je novo?

Koju tastaturu za programiranje/dugo kucanje? (za Mac)

ays

Slavan
Učlanjen(a)
18.08.2009
Poruke
1,581
Poena
200
Ne pratim vec duze vreme sta se zbiva na polju tastatura i ponude, generalno, kod nas... jos od kako sam uzeo MS Ergonomic 4000 pre mnogo godina, dok poslednjih godinu dana koristim, skoro pa iskljucivo Apple tastature, one na MacbookPro najvise.

Gledao sam malo(vise) veceras, sta ima u ponudi, do nekeih 70-75evra, koliko kosta apple wireless tastatura(koja mi je backup opcija, ako ne nadjem nista bolje) i naisao sam na nekoliko tastatura koje su mi privukle paznju:

1. Logitech k750 Solar(postoji Mac verzija, proverio na Logitech sajtu, medjutim, nisam je nasao kod nas, pa ako neko zna gde je ima, neka mi javi, ima pivo/sok od mene)

2. Razer Actrosa - iako gejmerska tastatura, verujem da bi bila udobna za neko duze kucanje... morao bih prvo da probam. Razer je podosta poradio na kompatibilnosti sa Mac OSX, pa vecina njihovih tastatura radi skoro savrseno.

Malo skuplja varijanta bi bila Razer BlackWidow ili SteelSeries 7G(kad vec kod nas nema 6gv2 koju bih najradije kupio, pa isto vazi kao i za k750).

Svaki predlog, sugestija su dobrodosli i unapred hvala svima koji se jave i napisu ista korisno.

:)


p.s. u najludjoj soluciji, mozda i nadjem ponovo, negde, MS Ergonomic 4000 i uzmem par komada...
 
Ja sam MS Ergo 4000 uzeo pre koji mesec, znas i sam, fantasticna tastatura, za dugo kucanje nista bolje, trebalo bi da je jos uvek ima u ovoj radnji gde sam ja uzeo.

Za K750 najbolje da se obratis direktno uvozniku da vidis jel mogu sta da urade po tom pitanju.

Sve ostale tastature zaobidji. Eventualno SS 7G, zbog mehanickih tastera, mada je cena nenormalna.
 
Najveci problem koji imam sa MS 4000 je njena sirina. Zbog toga mi je mis previse udaljen od desne ruke, pa sam dobar deo vremena bio primoran da koristim mis, levom rukom. G i H slova moraju da mi budu na samoj sredini monitora, sto onda pomera celu tastaturu udesno, pa samim tim numericki deo mi je apsolutna smetnja. Dok sam koristio stari sto, drzao sam je ispod radne povrsine na polici bas za tastature a mis iznad, pa mi je tako bilo prihvatljivo. Na novom stolu nemam takvu mogucnost, pa me zato odbija ideja MS 4000 tastature... i generalno svih tastatura sa numerickim delom...

Steelseries je mehanicka tastatura i siguran sam da vredi te pare, medjutim, moram biti objektivan i sagledati da li i za mene vredi te pare, posto je MS 4000 oko 40e, dok je ta Logitech k750 oko 55-60e, Apple Compact wireless oko 75e a SS 7G oko 100e.

A sta imas protiv ovih Razer tastatura? Posto je blackwidow mehanicka tastatura.

dopuna: kontaktirao sam PcCentar, koji su uvoznici Logitech-a i nisu trenutno u mogucnosti da uvezu Mac verziju... naravno, niti je imaju na stanju.
 
Poslednja izmena:
Znas kako, ako ti je MS 4000 velika, onda ces imati problema i sa SS 7G jer je i ona ogromna. Posto ti velicina igra veliku ulogu, onda je najbolja opcija da ides na Apple tastaturu...
 
Ma imam ja prostora na radnom stolu, 180x80cm su dimenzije istog.
Takodje, najveci problem sa MS 4000 je: gde je naci?

SS 7G je 48cm, a MS 4000 je 51cm, govorim, naravno od esc do desnog enter-a, ili ti sirini tastature.
Ova Blackwidow je uza od SS 7G, dok je Apple wireless, ocigledno, najmanja sa najvecim problemom od svih ovih... preblizu su Fn tastateri brojevima, pa za moje velike sape(glavni razlog zasto sam obozavao MS 4000) ume da bude cimanje da kucam duze(znam kako mi je kada radim na tastaturi od MBP-a).

U svakom slucaju, mislim da si u pravu... ili Apple ili MS... po koji vise put imam taj izbor?! :d
 
Imas pm gde da proveris za MS 4000. A sto se tice velicine ili ergonomije i udobnosti, uvek biraj ergonomiju, pa makar bila ogromna. Jeste Apple mala i prakticna, ali znam kako je to kad neko ima ogromne sake a treba na maloj tastaturici da kuca po ceo dan. Dakle, tu nema dileme, da se ja pitam ili MS 4000 ili SS 7G, Razer ne znam kakva je, pa ti ne mogu dati savet za nju.
 
Hvala, video. ;)

Inace, zar nije upravo ergonomski oblik uredjaj tu da ti pruzi vecu udobnost prilikom koriscenja? :D

Za Razer sam nasao sve sto me je interesovalo i nasao sam da treba da ih izbegavam u sirokom luku... dok za SS me brine "saradnja" sa OSX. Mislim da cu morati prvo da je isprobam, pre nego sto se odlucim za neku drugu... vec duzi vremenski period zelim da uzmem mech tastatuturu, pa mi je ovo mozda i pravi trenutak.

Hvala ti na pomoci. :)
 
Nema na cemu. Ja sam isto razmisljao o SS 7G al mi je u tom datom trenutku kupovine, to bilo bas puno para, iako je realno jedna od najboljih ako ne i najbolja na trzistu. E sad ako je full kompatibilna sa OSX i ako imas kinte, znas sta ti je ciniti.
 
E pa fino :) Aj pa javi cene otprilike da znam kako se krecu sad :)
 
Zvao 3 prodavnice koje imaju SS 7G, odnosno koje mogu da poruce istu tastaturu i cene su od 10.600 do 12.000din.
SS 6Gv2 nema kod uvoznika... poslednja cena im je bila oko 9000din.
6G se vise ne proizvodi...

MS Ergo ima kod onih sto si mi poslao preko pm i kosta oko 4100din... hvala na toj informaciji. ;)
 
Nazad
Vrh Dno