Šta je novo?

Bus Plus tehnologija

. Sto mora ovo da bude nemacka da bi sistem radio?

Ne mora da bude Nemacka da bi radio. ALI, ne moze cena da bude ista kao u Nemackoj, jer mi nemamo plate kao i Nemackoj. A i ovde kao i u Nemackoj MORA da se radi tj. mora da se ide na posao.
Pricate o povlasticama za 1100 din. Niko ovde ne pominje povlascene kategorije. Ko ima pravo na povlascenu voznju a ne kupuje markicu je idi0t. Koliko kosta markica za zaposlene? Koliko kosta pojednicana karta? Ne cine babe i studenti vecinu putnika nego ovi drugi koji placaju mesecnu 2500 din (ne znam tacno) ili 60 din pojedninacnu voznju.

Pojedinacna karta treba da se vrati na cenu od 42 din, to je realna cena za voznju.
 
Sedim u narandžastoj duploj troli na liniji 29 (ona starija), svi automati su sa crnim ekranima, yet it goes... :)

(Da ne pominjem da jedan krovni prozor ne može da se zatvori i u troli pada sneg)
 
Poslednja izmena:
@Aca
Da u pravu si da bi karte mogle da budu jeftinije, posebno pojedinacne. Ali i kada su bile doooosta jeftinije vise od pola ljudi se svercovalo i GSP je preduzece sa najvecim gubitkom zbog toga (da ne zalazim u polemiku da li neko krade u samom GSPu ali da se oduvek sverovalo jeste). I sta se dogadja kada se pola gradjana svercuje? Podizu se cene karata da se smanje gubici, i to puca po onima koji placaju.
Kada bi svi kupovali kartu i cene bi bile nize siguran sam.
 
Gradjanska neposlusnost preko interneta i nije neka neposlusnost u Srbiji. To sto svi sede kuci i lajkuju (mrzim ovaj izraz) stranu na FB je jedno veliko nista. Ti si delom upravu, ali ovde su ljudi postali jedna beskicmena gomila kojoj naizgled nista ne fali...i da, tacno da ovde ljudi ne kontaju sustinu ove busplus zezancije. Poenta je da je opet neko nekome namestio opasno dobru sljaku, i da jedan deo naroda vec po navici (istrenirano da trpi) samo sleze ramenima, dok drugi lazu sebe kako je ovo tehnoloski i civilizacijski iskorak.

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Tačno tako...ja ne mogu da verujem na šta smo spali ovde u Srbiji..a ostali su u manjini i mogu samo da gledaju i da se nerviraju :banghead:
 
Mislim da nije najveci problem cena karta od 60 dinara, vec po mom misljenju, kada su vec uveli ovakav sistem naplate, mogli su da uvedu da placas onoliko stanica koliko se vozis. A ne za jednu stanicu ili 101 placas istu cenu. mada je najveci problem nekultura gradjana, guranje da se sto pre udje i zauzme mesto.
 
420098_377429052272991_168765766472655_1678820_670062892_n.jpg
 
Od kad se u Srbiji snizavaju cene iz bilo kog razloga? :D
 
Evo drugo jutro za redom i naravno ni ujednom autobsu ne radi normlano sa kojim sam se vozio. Kao Bus Plus nece praviti guzvu, a na jedna vrata min 10 putnika ulazi. I dok svako validira karticu, pa se zapita zasto nece pa ponovi postupak, uopste se ne pravi guzva. Rekli su da je dovoljno da se samo prinese, nisu naglasili da treba da se zalepi za aparat da bi se validira i to je pitanje da li ce hteti. Ne znam dokle sve ovo ide. Jedino sto ce valjati to je sto cemo moci da pratimo preko neta kad se gde koji autobus nalazi. Ali najvaznije je zato da ridzovani ce znati da naplate kaznu i ako neki redovno kupuju karte i markice u autobisma je i dalje minus. Jednom sam se posvadjao sa ridzovanom nisam hteo namerno da mu pokazem markicu, jer je toliko ladno bilo u autobusu da nisi mogao da se normlano drzis za sipku. Najvaznije je da oni naplacuju kazne i to debele, a gradski prevoz i dalje krs. Leti greje a zimi hladi.
 
A tek nebuloza sa zonama, jedna zona ako imas markicu, a dve ako kupujes karte... 90 dinara, mnogo je.

Sent using Tt.
 
Ali prosirene su zone. Tako su samo one bas udaljene rute u drugoj. Oni koji su bili na ivici su zahvalni jer sada koriste samo prvu.
 
Kupio plastiku, ali kako nije bilo kontrole, nisam joj skinuo mrak sa čipa:D
@Obi Van: Iskreno, rekao si sve kako jeste, jesmo zemlja oratora i *eratora. I još se svađamo oko toga.
 
Prica iz busa jutros:
Ni jedan validator ne radi, ulaze ridze, pokusavaju da ih ugase kako bi sprecili otkucavanje, al' za malo su uspeli......
Pokusaju da ocitaju koji je bus i linija, nece moci ove noci ni to.......
Zovu podrsku, ide prica, bice sredjeno.... Komentar ridze: "Jadan covek, nas 200 a on sam....."
Uspeju da ocitaju bus i liniju, da provere koliko putnika je cekiralo karte od izlaska busa iz garaza - komada 0 :d
Mukice se pokunjene pokupe, i dok su cekali da izadju neobavljena posla kazu " Ma nema veze, ionako GSP-a za godinu dana nece ni biti......."
 
U Sloveniji jedno "otkucavanje" urbana karte (isto ko i ovi naši aparati po busevima, samo što rade) pokriva jedan sat vožnje bez obzira koliko autobuskih linija promeniš za to vreme. Jedno "otkucavanje" košta koliko i u Beogradu. Autobusi im topli i čisti, svi plaćaju karte. Doduše Ljubljana je mala pa i nemaš baš gde da se voziš puno.
Srbin im gradonačelnik već godinama tako da otpada varijanta da to ne može da se napravi i ovde...
Takvo sr*nje imamo i sa tablicama, što da neko razmišlja o slovima i kvačicama ili poboljšanju kvaliteta prevoza. Ako već prepisuju možda ne bi bilo loše da iskopiraju celu ideju.
 
Gradjanska neposlusnost preko interneta i nije neka neposlusnost u Srbiji. To sto svi sede kuci i lajkuju (mrzim ovaj izraz) stranu na FB je jedno veliko nista. Ti si delom upravu, ali ovde su ljudi postali jedna beskicmena gomila kojoj naizgled nista ne fali...i da, tacno da ovde ljudi ne kontaju sustinu ove busplus zezancije. Poenta je da je opet neko nekome namestio opasno dobru sljaku, i da jedan deo naroda vec po navici (istrenirano da trpi) samo sleze ramenima, dok drugi lazu sebe kako je ovo tehnoloski i civilizacijski iskorak.
Ovaj moment je najbitniji. U svoj svojoj nemoći i očaju, dobar deo ljudi upravo radi to.
 
Ja sam uvek za modernizaciju i da pratimo u stopu napredak u svetu i da modernizujemo javni zivot u Srbiji, ali ovo je smesno i apsurdno da oni nama proture ovakvu pricu i jos smesnije da kod 80% ljudi ta prica prodje.
 
Ja sam potpuno protiv uvođenja tehnologije tamo gde nije potrebna.
Ovim sistemom se ne dobija ništa. Praćenje GPSom su mogli da urade i bez karti.

Za prevoz autobusom već postoji IDEALAN sistem i kod nas je odlično funkcionisao. Ali su ga ukinuli pre dosta godina.
Reč je o kondukterima u privatnim autobusima. To je po meni idealno rešenje:
1. Nema šverca - kondukteru je gotovo nemoguće pobeći, retko se dešavalo da pogreši. Prati ljude koji ulaze, dođe i naplati kartu
2. Putnici ne moraju da jure po trafikama da kupe karte, ne plaćaju duplu cenu ako kartu kupe u busu. Uđu, plate i voze se. Nema ni stresa da li će naići kontrola.
3. Manja nezaposlenost - ovakav sistem je obezbeđivao posao za nekoliko stotina konduktera, možda i hiljadu.
4. Sistem je mogao da funkcioniše i sa markicama, onaj ko ima markicu ne bi platio kartu
 
Mi u Nišu smo zastareli pa još uvek funkcionišemo tako.:p
 
3. Manja nezaposlenost - ovakav sistem je obezbeđivao posao za nekoliko stotina konduktera, možda i hiljadu.

Da, ali onda Veljko Vlahovic ne bi mogao da ima platu od par hiljada evra.
Ako je narod pametan da smeni ovo _____, Busplus kradja je samo kap u prepunoj casi.
 
Hah, "ako je narod pametan"...nije pametan..kad god pomislite "ako je narod pametan" setite se onog istrazivanja % pismenosti i obrazovanja u Srbiji
 
^ ma nema veze obrazovanje, ljudi su ovde ubijeni u pojam! I ranije u proslosti si imao isti nivo ( i manji ) obrazovanja, pa su svi opet trezvenije razmisljali nego danas. Malo su ljudima pobrkani prioriteti. To jest oni su im pobrkali iste. Uvek se ima za jedinstven i unikatan most umesto za dva dobra, uvek se ima za novogodisnju rasvetu, uvek se ima za crvene trotoare, biciklisticke staze i biciklisticke liftove na mostovima, ali se nema za skole, obdanista, klima uredjaje u porodilistima itd...Ovo nije ni kapitalizam, ovo je otimacina, uzimaju i zaradjuju OD NAS gde god mogu.

@lanmi86, sve je to lepo, ali ako mogu u Kopenhagenu da trose "pantlicare", nesto slicno sto smo imali u BG pre nego si se ti rodio (sudeci po ovom 86, mozda gresim :) ) , onda ne kontam sto bi se mi sa nasim materijalnim stanjem izlagali toj "modernizaciji"?!
 
Ja sam potpuno protiv uvođenja tehnologije tamo gde nije potrebna.
Ovim sistemom se ne dobija ništa. Praćenje GPSom su mogli da urade i bez karti.

Za prevoz autobusom već postoji IDEALAN sistem i kod nas je odlično funkcionisao. Ali su ga ukinuli pre dosta godina.
Reč je o kondukterima u privatnim autobusima. To je po meni idealno rešenje:
1. Nema šverca - kondukteru je gotovo nemoguće pobeći, retko se dešavalo da pogreši. Prati ljude koji ulaze, dođe i naplati kartu
2. Putnici ne moraju da jure po trafikama da kupe karte, ne plaćaju duplu cenu ako kartu kupe u busu. Uđu, plate i voze se. Nema ni stresa da li će naići kontrola.
3. Manja nezaposlenost - ovakav sistem je obezbeđivao posao za nekoliko stotina konduktera, možda i hiljadu.
4. Sistem je mogao da funkcioniše i sa markicama, onaj ko ima markicu ne bi platio kartu

Realno, bolje da ljudi rade nego da spucamo par miliona na validatore i sl. Ali onda nema za audi, stan od par stoja kvadrata i tako te tričarije + validatori su baš fensi:)
 
1000 autobusa dnevno u gradu, neka kondukteri rade 2 smene to je 2000 zaposlenih, po 350eur, dodjemo do 700k eur mesecno. Eto sto je jeftinije imati 200 kontrolora + busplus ;-)

P.s. brojke su odokativne, ali to je sustina...
 
To uopšte nije bila tema ovog teksta. Nadam se da si pročitao do kraja.
 
Sistem da vozač prodaje karte, i to desetak po svakom kretanju sa stanice, vraća kusur i njaka se s' parama sam video samo u Srbiji. To je extremno nebezbedno i sporo, pogotovo kada su velike gužve. Vozač je tu da vozi i pazi na saobraćaj a ne da duži kasu. X puta sam ih viđao da voze, prodaju karte i vraćaju kusur do sledeće stanice. A i redovno se pojavi neko sa novčanicom od 1000din. I ulaz samo na prednja vrata je besmislen pri iole gužvi i u niskopodnim busevima. U NS pokušavaju kompletnu odgovornost za šverc da bace na vozača. Imali su velikih unutrašnjih trvenja u GRAS-u zbog toga.
Moja greska, mislio sam da imate konduktera na prednjim vratima (posto nisam ja ulazio na prednja vec je uvek neko drugi kupovao za mene kartu).
Inace se slazem, vozac treba da vozi .
Koliko puta mi se desilo da mi je rekao da ne moram da imam kartu/nema odakle da mi vrati kusur/da se svercujem pa ako me smaraju da se obrate njemu. I totalno razumem ljude, pa dovoljan mu je multitasking sto vozi autobus pun putnika koji ulaze/izlaze, kamoli jos i karte da prodaje - i to dosta cesto u voznji a ne dok je stacionaran.
A upravo sam dobio informaciju da 5 dana neće raditi ovaj njihov sistem, i da mora da se reklamira ko je uplaćivao, nešto nije u redu. A cela moja firma koja je uplaćivala za sve radnike, svim radnicima piše kredit: 0.
Jel ovo proverena informacija? Tj da moram da reklamiram ako sam uplatio? I gde moram da reklamiram, tamo gde sam uplatio ili bilo gde?
Nisam se vozio juce i danas prevozom pa nisam ni "ponistavao" mesecnu kartu, ne znam ni koliki mi je kredit. Inace, kad se ponisti, koliki treba da ispise kredit za nas sa mesecnom? Iznos pretplate? Tj u mom slucaju 1100din posto sam student?

Oni koji su bili na ivici su zahvalni jer sada koriste samo prvu.
Ja sam jedan od tih, sad mi je prevoz pojeftinio na nivo od pre 2-3 godine :)

Al svejedno kad treba negde relativno brzo da stignem - za manje od 3-4h sa sve odlaskom i povratkom, GSP mi ne znaci nista. Posto moram 2-3 busa da promenim do destinacije, ponekad i vise. A sve to jer cenjene gospode ne mogu da uvedu jednu liniju koja ce ici za grad autoputem od npr Vince, i koja ce objediniti dobar broj putnika 30X linija. Skratilo bi i putovanje i cimanje kroz nekoliko linija do destinacije. Secam se vremena dok su u prevozu bili svakakvi privatnici, bio je jedan koji je tako vozio do Boleca, autoputem, stignes ocas posla. Jos ako padne prvi sneg ili kisa, smederevski put kao da je zatvoren :)

Tako da i dalje smatram da je automobil zakon. Skup? Mozda, ali bar mi je toplo. Pre neki dan sam u 31 hteo da se zaledim, ajd sto ne radi grejanje nego sto je supalj na sve strane pa bije promaja samo tako. A napolju minus hvala bogu, nije leto.
 
Poslednja izmena:
Pocetak teksta, pa odma zaeb. Treba da ga zanima ko je mladjani Vlahovic, i njega i sve nas. Treba da nas zanima ko nam vodi drzavu i gde je vodi. Aj malo iz d****a u glavu!

Obi vane, da ovo sad ne pređe u političku diskusiju, ja stvarno ne znam kako misliš da nekome pređe iz dupeta u glavu, kada im ne prelazi već 10 godina..?
 
kakav metez napravishe....kao da izazivaju i traze koliko kapi moze josh da stane u tu chashu....nisam po prirodi nasilan, ali kao shto sam vec nekoliko puta rekao, ovima ne gine kolac. jeste narod smoren i umoran od svega i da cuti i trpi, ali i to opet ima granicu. sve sami mladi i perspektivni biznismeni, mi ostali smo nesposobni izgleda debelo....za otkucavanje karata, a kamoli za posao....cccc...bog nam je izgleda odavno okrenuo ledja :D
 
kakav metez napravishe....kao da izazivaju i traze koliko kapi moze josh da stane u tu chashu....nisam po prirodi nasilan, ali kao shto sam vec nekoliko puta rekao, ovima ne gine kolac. jeste narod smoren i umoran od svega i da cuti i trpi, ali i to opet ima granicu. sve sami mladi i perspektivni biznismeni, mi ostali smo nesposobni izgleda debelo....za otkucavanje karata, a kamoli za posao....cccc...bog nam je izgleda odavno okrenuo ledja :D
Jedan od Marfijevih zakona glasi: "Sve ispred ali je čisto foliranje". ;)
 
To uopšte nije bila tema ovog teksta. Nadam se da si pročitao do kraja.

Da, procitao sam do kraja.

"Ostaje da se nadam da su ovo sve samo tehnički izazovi, te da će greške ispraviti..."

Neka se on nada koliko hoce, ali on skrece kao i ostali sa teme. Nisu problem dva aparata vise, vec svi aparati, i svi ostali njihovi "aparati".

@zechs, Nismo mi krivi sto se oni bave politikom. Ovo je ako mene pitas egzistencijalna diskusija, jer ja ne zelim da se oni vise koriste nama. Nemam ja vodje i nisam politicki obojen, samo nepodnosim ovo sto se desava oko nas, i mislim da nam ne treba politika ili politicka partija (bilo koja) da bi nam se otvorile oci.
 
Nazad
Vrh Dno