Šta je novo?

Bus Plus tehnologija

Jep, svaki ima sim slotove, meni nije bilo glupo da slikam :D
 

Prilozi

  • IMG_20120525_154431.jpg
    IMG_20120525_154431.jpg
    637.3 KB · Pregleda: 346
Ja gledao onaj pdf od kentkart-a, tamo pise da ima sim interfejs, ali se ne pominje GPRS u "connectivity", steta sto nema boljih slika one ploce, ona bela kockica bi mogla da bude modem, cini se kao da ima neki bar kod na sebi (IMEI?) mada opet - *****no je staviti u svaki uredjaj modem ako su vec povezani, a cela transakcija sa karticom je maksimum par stotina bajtova.
 
Pao im sistem, ne radi uplata na trafikama. Sva sreća pa sam imao sredstava za jednu kartu...
 
I potvrdio si je?

Eeee, baš me nešto zanima. Kako će se ti uredjaji za overavanje ponašati sada kad krene zima. Zglobni bus, krš, bez grejanja, koža ti ostaje na rukohvatu kada ga dirneš jer je zahebao i ledeno doba... Baš me zanima :D
 
Pa bus plus je i uveden po zimi, parola je bila bus plus, a u autobusu minus,
Inace uskoro ce biti godinu dana finkcionisanja bus plusa ....
 
Pao im sistem, ne radi uplata na trafikama. Sva sreća pa sam imao sredstava za jednu kartu...

Tad trazis onaj slip da ne radi uplata i vozis se sa njom. To mi je rekao jednom tip na trafici kad nije radilo. Ne bi mi palo napamet. Inace je busminus uveden i da napokon busevi ne bi isli u vozicima. Evo je danasnja slika 42, koja ide na 25min. I tako stalno. Neverovatna tehnologija. Isto vazi i za tramvaj 3. Sramota
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1351715693354.jpg
    uploadfromtaptalk1351715693354.jpg
    23.9 KB · Pregleda: 193
O toj 42-ci je pričala Rada u BG Hronici još pre 2-3 godine, sa sve pričom da se 42-a čeka 42 minuta, i snimcima gde su meštani Rakovice odradili na stanicama klupice i izneli stare stolice (sve u prilog tome koliko se čeka prevoz na toj linij). I dalje mi ne ide u glavu da u 21.veku postoje takve linije kao što su 50, 42, 45, 78 i slične (za 78-cu kažu da je vozači dobijaju po kazni :) )
 
Uf koliko puta sam video samog djavola zbog tih 42min. Neki put svaki dan. Pobesnis...:mad:
Ali bez zezanja, ruiniras svoje zdravlje. Ja sam prrstao da je koristim jedno vise od godinu dana, i idem okolo naokolo. Tek od pocetka slanja koda sam poceo opet, kad znam gde je da ne cekam kao mamlaz.
 
oko 17h kada se vracam sa posla, 2-3 95ice i 2-3 16ice u konvoju su normalna pojava.
ako promasis konvoj, onda bude Bus-
 
Evo idem na posao i opet jedna za drugom. Strasno. Bus plus 'tehnologija'
 
O toj 42-ci je pričala Rada u BG Hronici još pre 2-3 godine, sa sve pričom da se 42-a čeka 42 minuta, i snimcima gde su meštani Rakovice odradili na stanicama klupice i izneli stare stolice (sve u prilog tome koliko se čeka prevoz na toj linij). I dalje mi ne ide u glavu da u 21.veku postoje takve linije kao što su 50, 42, 45, 78 i slične (za 78-cu kažu da je vozači dobijaju po kazni :) )

Dodajem 79ku
 
Mislim da svaki vozac 50-tice razmislja o suicidu.
 
Okretnica 48 ista stvarm nema basa 20 min i dodju 2-3-4 jedan iza drugog..
Redovno...
 
Jos uvek je bolja situacija nego li sa busom za stare klinickog centra aka linija 59...

Pomenutu 42ku sam cekao 25 minuta pre tri nedelje i odustao (prosetao se do druge stanice).
 
Ja bih ubacio na 50 liniju neke extremno dobre buseve, nabudzene, sa visokim klirensom. Da gaze sve pred sobom. Red je posle ovoliko decenija mucenja stanovnistva koje koristi tu liniju.
 
50-ica je jedna od onih linija verovatno gde je bilo malo kucanja karata pa su smanjili broj vozila, do pre par meseci nije bilo ovoliko gadno.

:D Ako je i bilo malo kucanja, to je zato sto ljudi u 50-ci uglavnom imaju tendenciju da stoje na jednoj nozi na stepeniku autobusa, pridrzavajuci se jednom rukom za plafon, posto nema mesta na sipci. Bizarni putnici, sta ces. Dokazano najgora linija u gradu, ne postoji ziv covek koji je video polupraznu pedeseticu ;)
 
Bila je poluprazna pre nedelju dana kada se ona maglustina spustila.. ne smeju penzosi napolje po takvom vremenu..
 
To su namerno napravili takvu liniju i uvalili je ovamo kao kosku na periferiju... Kruži brate mili pedesetica celim obodom grada, i kupi sve moguće seljake iz svih prigradskih selendri koji jure na pijacu u drugom kraju grada da prodaju nešto... Pa sve sa onim korpetinama i torbama zauzmu po 3 mesta.

edit: da ima malo mozga kod ovih u Direkciji za javni prevoz, razbili bi tu liniju na dva dela: jedna od B.Brda do Trošarine, drugu od npr. stare okretnice na Miljakovcu (sad se okreće 94 tu) do Konjarnika. Prosto je predugačka linija, i ako samo na jednoj stanici bude čekanje od minut (npr. neka bakica izlazi sporo iz autobusa), to će imati domino efekat na drugom kraju linije od makar 10x toliko vremena.
 
Poslednja izmena:
Opet, pa ovo je vec default. Mozda tako treba :D
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1351871653711.jpg
    uploadfromtaptalk1351871653711.jpg
    22.9 KB · Pregleda: 237
Tu kod 5 solitera pa dole do Tehnogasa se u zadnjih par godina stvorio veliki čep u popodnevnom špicu (velika naseljenost Rakovice ili šta već).
 
Jericho je napisao(la):
ne postoji ziv covek koji je video polupraznu pedeseticu ;)

Video ja! U zarkovu, 3 stanice od okretnice :D Salu na stranu, jako je zgodna linija ali nenormalno je dugacka i ne cudi me da je 50-ka uvek prepuna.
 
Današnja situacija. Vraćam se sa posla i kod piramide čekam 82 u smeru ka Bežanijskoj kosi. Na stanici masa ljudi. Stižu 89, 95, pa oni minibusevi, jedva da neko ulazi, a dosta njih izlazi. Zaključujem da i ostali na stanici čekaju 82. Posle 5 minuta iz drugog smera, ka blokovima, nailaze dve 82. Razmišljam, dok se ovaj okrene, pa krene mogu da prepešačim jednu stanicu. nema ni 500 m razdaljine. Krenem, i taman kada sam stigao do te druge stanice stiže bus neki. Sačekam da vidim koji je, kad ono 89. Ni traga ni glasa od 82. A do sada je trebalo već da se okrene i krene. Nastavim dalje peške. Stižem do treće stanice. Prepešačio sam oko 1.5 km. Stanem na stanici, gledam, nema 82 ni na vidiku.. A znam da je jedna kasnila. te je ona prva što je dolazila morala odmah da se okrene i krene. Sačekam minut-dva, gledam, buljim, smenjuju se 89 i 95 koje skreću levo, nema 82 koja ide pravo ka stanici. Razmišljam, ma teraj sve, prepešačiću do sledeće. I tako stignem do sledeće stanice, kad vidim bus, ide. Jbt, konačno. Skupljaju se ljudi na stanici. Zeleno svetlo za bus, kad lik skreće desno, u ulici Tošin bunar u smeru ka Zemunu. Znači, ide ka drugoj okretnici da tamo hvata red vožnje... Zar nije mogao da kupi putnike? Toliko o jednom od razloga uvodjenja BUS PLUS-a. Sve je to ostalo GSP. Samo pare idu u Apex...
 
Vozim se danas 59kom, kada kod pet solitera na "rampi" ulazi bus plus kontrola i jedan stariji covek nema kartu i nece da napusti autobus. Dolazi komunalna i raspravlja se sa njim (za divno cudo jako kulturno) a ovaj vice, izmislja razloge zasto nece da plate kartu, vadi nekakvu karticu za koju tvrdi da je karta. Pizdi ceo bus na njega, potrosio nam je deset minuta. Sve u svemu cirkus.

Na kraju on ostaje u busu, komunalna izlazi i nastavljamo voznju. Nisu ga pipnuli a iskreno sam navijao da ga izbace.

Posle ovoga sto sam video ubedjen sam da ljudi koji na slican nacin protestuju nisu obicni putnici kao i da je cela ta frka oko prebijanja politicko prepucavanje dve najuticajnije stranke. Ih, sta bi dao da nam opet uvedu jednostranacki sistem pa da bar ne moram da dozivljavam sokove svaki dan zbog raspodele plena velikih igraca...
 
Posle ovoga sto sam video ubedjen sam da ljudi koji na slican nacin protestuju nisu obicni putnici kao i da je cela ta frka oko prebijanja politicko prepucavanje dve najuticajnije stranke. Ih, sta bi dao da nam opet uvedu jednostranacki sistem pa da bar ne moram da dozivljavam sokove svaki dan zbog raspodele plena velikih igraca...

Ma da, propaganda, ne tuku ljude, nadju glumce da se obuku u komunalnu policiju, da se infiltriraju na stanice, tako da nikome nije sumnjivo i prikupljaju politicke poene... Ako su ti policajci bili kulturni, to znaci da ih ima i takvih ili da moraju da pripaze na ponasanje poslije proslih dogadjaja.
 
Svejedno njihov posao je da bio da tog coveka izbace iz autobusa sto nisu uradili. Verovatno zato sto im je neko sa vrha rekao da vise ne smeju da pipnu nikoga. Opet su putnici ispastali.

Inace ne verujem da ima normalnih ljudi koji su toliko ocajni da prave takav haos i zagorcavaju zivot drugima. To ili su mentalno poremeceni ljudi ili "ubaceni" kao sto rekoh.
 
Jedino rešenje je u tom slučaju da vozač isključi autobus i napusti ga dok putnik ne izađe ili plati kartu. Mislim da bi putnici, kad bi se uvela takva praksa, dosta brzo rešavali takve situacije.
 
Mentalno poremećen je onaj ko je smislio da bus stoji na stanici dok kontrolori kontrolišu karte. Kakav se vozić napravi kod Dejtonke u špicu, pa lepo autobusi blokiraju raskrsnicu pa svi počnu da sviraju... svaki dan tamo izgubim 10 min. života.
 
Inace ne verujem da ima normalnih ljudi koji su toliko ocajni da prave takav haos i zagorcavaju zivot drugima. To ili su mentalno poremeceni ljudi ili "ubaceni" kao sto rekoh.

Hm, nisam razmisljao na taj nacin.
Moguce da neki 'napredni' gradjani po naredbi zele da prave haos :).

Al stvarno moras biti debelo nenormalan da, kad dodje kontrola, ne zelis da napustis autobus.
 
Nazad
Vrh Dno