Šta je novo?

Bus Plus tehnologija

Vratio se ja pre neki dan iz Amsterdama. Imaju i oni neki takav beskontaktni čitač, i zamislite, morate ga overiti uvek na ulasku u bus ali i na izlasku. Uvek, bez obzira kakav tip kartice imate. Ja im'o trodnevnu, bez ograničenja broja vožnji. Tako funkcioniše i u Osijeku npr.

A od ove cele priče oko komunalaca, ima li neki logičan odgovor zbog čega ovaj nije hteo da izađe iz busa?
 
Ima...

The INAT™ - najpoznatiji balkanski brend.


apropo nove Android aplikacije od firme APEX:

Vlasnici android telefona mogu da preuzmu besplatnu aplikaciju za praćenje linija gradskog prevoza.



Bus plus aplikacija

Za razliku od dosadašnjeg pozivanja određenih kodova koji pišu na stanici, ova aplikacija pruža mogućnost praćenja svih linija u realnom vremenu.


Nema toškova od oko tri dinara za slanje poruka jer ova aplikacija i ne funkcioniše na taj način, već se samo naplaćije GPRS usluga koji mnogi vlasnici paketa kod mobilnih opetatera imaju u mesečnoj pretplati.


Aplikacija omogućava da se putem mobilnog telefona dobiju informacije o linijama javnog prevoza u Beogradu i stanicama u odnosu na trenutnu lokaciju onog koji želi da sazna gde se vozilo nalazi.


Stara aplikacija skida kredit

Prilikom preuzimanja aplikacije korisnici moraju da obrate pažnju i da preuzmu zvaničnu aplikaciju, sa originalnim logom Bus plusa, jer stara aplikacija funkcioniše po drugom principu i skida kredit prilikom proveravanja kada dolazi prevoz. Na novoj se na interaktivnoj mapi tačno vidi gde se nalazi prevoz koji putnik čeka u obliku malih autobusa koji se pomeraju.



Aplikacija takođe omogućava brzu pretragu željenih stanica i linija i njihovo lociranje na mapi grada, a prikazuje i položaje vozila u saobraćaju za izabrane linije ili sve linije koje nailaze na određenu stanicu.


Zvanična Bus plus aplikacija za Android OS može se besplatno preuzeti na Google Play marketu na linku BusPlus android aplikacija.
 
Poslednja izmena:
Kad smo vec kod ima
Jel ima logican odgovor zasto su vama na IT forumu najzanimljivije teme o policiji pogotovu komunalnoj,gradskom prevozu,politici i slicnomm...
Juce/prekljuce kupujem u MAXIu i penzioneri i i kasirke u fazonu : joj jel ste videli kako su tukli ono jadno dete ... i slicno... ali njih kojima je dnevnik i sekijevo sudjenje 2 dogadjaja zbog kojih se bude ujturu , tako da svaka novina im je tema za narednih mesec dana.
Razumem i one sto bleje ispred dragstora ceo dan i iscrpeli su sve teme pocev od tita preko zidana pa sve do 4 svetskog rata. Oni nemaju vise o cemu da pricaju i ovakav dogadjaj im postaje glavna tema, a i pokazuju da su svestrani i prate sva desavanja.

DOk na primer ljude na ovom forumu nikad necu razumeti sta ih to i pored upozorenja tera da nastavljaju totalno nebitno i dosadnu temu.
Ja razumem da je tema fudbal , aj vecini je to glavna sporedna stvar pa ma koliko bio offtopic razumem stvarno , ali glupi klip od jedna minut , dajte ljudi pa nije ovo b92 niti maxi.
 
Poslednja izmena:
Za ovu novu aplikaciju: je li neko uspeo da dobije taj potvrdni kod SMS-om? Ja sam poslao 3 puta od kad sam video post milkabgd i ništa...

I zašto li imam sumnju da će se baza ovih naših telefonskih brojeva zloupotrebiti za neko spamovanje??? Nije uopšte bilo potrebe za brojem telefona i ovakvim načinom aktivacije.
 
Poslednja izmena:
Kucao si broj u klasičnom formatu 06x xxxxxxx? Bez onoga +381 i sl?
 
Није ми јасно зашто је потребан бр. тел. за ову нову апликацију а још више ми нису јаснији ликови који свој број убацују у ту сумњиву базу. :confused:
 
Ni meni to nije jasno. Pošalji sms za aktivaciju!? Koji će im k aktivacija. Al eto im moj broj. Ne mogu ni dupe da obrišu sa s'njim.
 
Vratio se ja pre neki dan iz Amsterdama. Imaju i oni neki takav beskontaktni čitač, i zamislite, morate ga overiti uvek na ulasku u bus ali i na izlasku.

Nazalost nije bas za uporedjivanje sa nama, u Amsterdamu nikada nisam cekao prevoz duze od tri minuta. Na stanicama imaju displeje koji ispisuju koliko je udaljen prevoz (u minutima). Nikada nisam naisao ni na pribliznu guzvu koja je kod nas svakodnevnica...
 
da, radi i meni...
kada je stigla poruka, aplikacija sama procitala i aktivirala se.
doduse, ui je mogao malo srecnije da bude resen, ali, u principu, radi posao... (msm, pokazuje gde je koj autobus za odredjene linije/stanice, i apdejtuje se na desetak sekundi...)
 
Još uvek mi nije stigla poruka... Gledam komentare na Play Store-u, masa ljudi se žali da nisu dobili poruke i da stoga ne mogu koristiti aplikaciju.
 
Meni se isto sama aktivirala i samo usla i to je to.
Fali par stvari da odrade bolje.
 
Bitno je da su u sapostenju napljuvali staru app jer su usluga naplacuje. Cinjenice su medjutim drugacije:
1. Stara (nezvanicna) app nije skidala kreditee do 15.9.2012. Tog dana su operateri u dogovoru sa Apex-om poceli da naplacuju SMS za proveru.
2. Autor stare app nije zaradjivao od koriscenj te aplikacije kod korisnika. To se samo lepo zapakovan interface za slanje SMS kodova.
3. Autor stare app nije imao nikakve veze sa Apexom, GSP-om i operaterima. To je samo bila dobra volja jednog coveka koji je donekle olaksao zivot korisnicima gradskog prevoza u Beogradu.
4. Nova (zvanicna) app jeste besplatna za preuzimanje, ali je njena upotreba diskutabilna, jer app koristi internet mrezu da bi radila.
- Ako se koristi kod kuce ili na poslu gde postoji wifi, upotreba je zaista besplatna
- Ako ste na ulici i imate samo mobilni internet, koriscenje ce biti naplaceno od strane provajdera, u zavisnosti koji paket usluga imate. Ako u svom paketu imate ukljucen i odredjen broj MB za Internet, onda je upotreba nove Busplus app prilicno bezazlena, jer ionako trosi veoma malo internet saobracaja. Ukoliko nemate u svom paketu odredjen broj MB za Internet, svaka upotreba ove app ce vas kostati u zavisnosti kod kog ste operatera. Ne mogu da izracunam tacno koliko bi kostalo.
- Potpuno je nerazumno da se od korisnika trazi broj telefona da bi se poslao aktivacioni code za app. Ceo sistem moze i mora da funkcionise bez informacije o telefonskom broju korisnika. Meni je ovo najveci problem kod ove aplikacije jer ne zelim da moj broj telefona zavrsi u nekoj bazi koja ce biti prodavana SMS spamerima na trzistu.

Dok Apex zvanicno ne ogovori zbog cega sakupljaju brojeve telefona svojih korisnika, nemam nameru da koristim njihove online servise.

I na kraju pitanje, zbog cega ne postoji na njihovom web sajtu trenutno stanje GSP mreze?

Pitanje za one koji su instalirali novu app... da li na pocetku aplikacije PRE SLANJA broja telefona postoji neka informacija, neki tekst koji opisuje prava korisnika i Apexa?
 
Ne, nema nikakva informacija, prilično je štura i jednostavna aplikacija, čak nema ni bilo kakav kontekst meni (npr. o autoru i dugme "izlaz").
 
Koliko sam cuo malopre u BG hronici... uskoro ide poskupljenje karata! 70 dinara za pojedinacnu voznju, a markica za zaposlene ce biti oko 3200!!! :d

Nisu normalni, majke mi...
 
A taman sam, pošto sam ponovo u potrazi za novim poslom, mislio da ne kupujem mesečnu pretplatnu, već da po potrebi kupujem pojedinačne dopune, ali sa ovom novom cenom mi se definitivno ne isplati.

Vezano za aplikaciju: konačno mi je proradila. Utisci - i nisu baš neki...Prvo što je spora, kilava... Pri svakom paljenju proverava da li ima novog ažuriranja aplikacije ?!?
GPRS podaci o vozilima definitivno kasne, i to makar jedan minut. Na onoj nezvaničnoj aplikaciji sa SMS upitima su bili mnogo precizniji podaci.
 
Nazalost nije bas za uporedjivanje sa nama, u Amsterdamu nikada nisam cekao prevoz duze od tri minuta. Na stanicama imaju displeje koji ispisuju koliko je udaljen prevoz (u minutima). Nikada nisam naisao ni na pribliznu guzvu koja je kod nas svakodnevnica...

I to je tačno.
 
ja se inače švercujem . Smatram to svojom zasluženom tekovinom iz petooktobarske revolucije i to je moj stav .

ono što me zanima, nakon 80-etak stranica ove teme je, kakva je upotrebljivost ukradenog terminala za "otkucavanje" bus+ id-a ?

naravno, pitanje je čisto u edukativne svrhe, da pojasnim...
 
Jel to 1,8 Din koje ide Bus minusu + cena regularnog SMSa ili bruto cena?
 
Čitajte malo bolje
PORUKE - „Bus plus” je postigao dogovor sa provajderom da SMS uslugu smanje na 1,5 dinara bez PDV-a
1,5 + PDV =1,8
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno