Šta je novo?

Bus Plus tehnologija

Kako ce neko da naebe za ovo sto nam rade...
 
Kad pre :)

ZA BUS PLUS -KARTICE, 200 OMLADINACA, STUDENATA I NEZAPOSLENIH LICA ZA POSAO PRUZANJA INFORMACIJA(CEKIRANJE KARATA) U VOZILIMA GPS, DANAS POCINJE OBUKA
MIN. 150 DIN/H: HITNO POTREBNI OMLADINCI, SVAKO KO SE JAVI NA TEL. ZADRUGE ODMAH CE DOBITI INFORMACIJE O POSLU 011/344-33-81,243-54-86,3650-158(159)
 

Prilozi

  • busplus.jpg
    busplus.jpg
    61.1 KB · Pregleda: 230
Rekose da nece biti kontrola, odnosno kazni u februaru jer su i dalje ogromne guzve i veliki broj gradjana nije stigao da izbadi povlastice.
Je l moze neko da potvrdi?


Neko je pomenuo popuste za karte. Pominje se na sajtu da ce biti vremenskih karata u buducnosti. Cuo sam i da je moguce kupiti karticu sa odredjenim brojem voznji (znaci ne nepersonalizovana sa kreditom nego jedna karta koja vazi 20 voznji npr), ali ne mogu da nadjem nikakv info o tome.
 
Poslednja izmena:
Rekose da nece biti kontrola, odnosno kazni u februaru jer su i dalje ogromne guzve i veliki broj gradjana nije stigao da izbadi povlastice.
Je l moze neko da potvrdi?

Tako su objavili jutros na Studiju B, mesec dana samo dele opomene...
 
Bus se iskljucuje iz saobracaja ako cak i 1 validator ne radi. Bus se tada tretira kao neipsravan.
Znaci i jedan a kamoli svi:)

Promenili su ovo, isključuju ga samo ako su svi validatori neispravni.
Jbt jel moguće da mora da se vadi iz folije da bi se validirali, u Amsterdamu bez problema radi i kad je u novčaniku...
 
Poslednja izmena:
Necu ni da se trudim da cekiram u narednih mesec dana dok ne proradi sve kako treba.
 
Promenili su ovo, isključuju ga samo ako su svi validatori neispravni.
Jbt jel moguće da mora da se vadi iz folije da bi se validirali, u Amsterdamu bez problema radi i kad je u novčaniku...

Ahaaa. Ok onda posto sam citao kod njih na sajtu negde u oktobru za ovo ako jedan ne radi iskljucuje se.
A za folije pojma nemam sto nekim ljudima ne radi, ja sam malopre u tramvaju bez vadjenja iz "futrolice" provukao i sve ok. Isto tako mi je dopuna mesecne odradjena bez da se vadi. Duno...
 
Sistem je kao i prethodni, sa ciljem da se naplati vožnja. Da li će to onemogućiti šverc putnika? Siguran sam da neće. Da li će unaprediti usluge GSP-a? I u tom pogledu sam prilično siguran da se neće ništa bitnije promeniti. U Južnom Bulevaru, kod pekare "Klas" autobus na liniji 46 nekada stigne nakon pet minuta čekanja a nekada nakon 20 minuta. Dok je to sve tako - GSP od mene neće dobiti nijedan dinar. Da ne pričam o tome koliko je netransparentna čitava situacija oko uvođenja BusPlus standarda.

Problem je što je ova diskusija izuzetno političke prirode, kao i sve diskusije koje se tiču društva i uslova života u jednom društvu/državi.

Naravno da autobus neće biti isključen ukoliko ne radi neko od uređaja za validaciju... Nema GSP toliko vozila da se "poigrava" sa stanjem na terenu i to bi izazvalo dodatne probleme u sistemu koji već trpi jako velike probleme.
 
Дакле не постоји више опција куповине карата на трафици? Тј ми који нисмо из Београда, морамо да цимамо возача и плаћамо... колико? Под условом да желимо да плаћaмо :D
 
A da li se kartica moze vise puta ponstiti prilikom ulaska....za dva tri putnika?
 
Wait what?!
Za jednu vožnju 120 din?
Nisam se dugo vozio u gradu gradskim, izleda da neću ni dalje.
lol 120
 
Дакле не постоји више опција куповине карата на трафици? Тј ми који нисмо из Београда, морамо да цимамо возача и плаћамо... колико? Под условом да желимо да плаћaмо :D
Ili, jeftinijie, na trafici kupiš onu papirnu busplus od 40din (rok trajanja 3meseca), i dopuniš koliko ti treba. 40+60=100din - ako je i samo jedna vožnja ispadne te jeftinije nego kod vozača.
 
Дакле не постоји више опција куповине карата на трафици? Тј ми који нисмо из Београда, морамо да цимамо возача и плаћамо... колико? Под условом да желимо да плаћaмо :D

Ako do sad nisi shvatio/procitao,onda bolje ni ne dolazi u BG :p

Papirna nepersonalizovana kartica se može dopuniti neograničeni broj puta do maksimalnog iznosa od 500 dinara
 
Udjem danas u 9-ku na Slaviji, validiram karticu, sednem... tek vozac napred: "Ne idemo dalje!". :mad::mad:

Kako u takvim situacijama vratiti nazad pare ?
 
Koliko ja kapiram tehnologiju validatora, oni bi mogli i da 'dopune' kartice tj da vrate nazad na karticu sumu koju su oduzeli prilikom validiranja. Pitanje je samo administrativnih prava u sistemu.
 
Papirna nepersonalizovana kartica se može dopuniti neograničeni broj puta do maksimalnog iznosa od 500 dinara

Kada su dizajnirali karticu verovatno nisu uracunali uvecanje cene karte od 20%, sa 50din na 60din.

A nekada je karta u Banbusu kostala 3din..

Eh moji drzavni monopoli...
 
Da li ove kartice rade i u nocnom rezimu voznje ?
 
A sta radi u nocnom rezimu i koje ne rade? (pers/nepers?)
 
Ne radi niti jedna. Ima ridžovan tj. bolje reći kondukter koji ti naplaćuje kartu bez obzira imao ili nemao bus plus karticu.
 
Poslednja izmena:
Jedino ako je poljicija sa njima, drugačije nisi dužan po zakonu, ako dobro shvatam. Mada sve je moguće.
 
Nazad
Vrh Dno