Šta je novo?

Bus Plus tehnologija

@NSHappy
A sta fali trenutnom sistemu naplate karata u NSu? Na svakoj stanici kontrolori (ili u Busu na svakim vratim nocu). Bar tako bilo za vreme Exita, jedino ako su tad pojacane kontrole. I milina, nema guranja, nema nicega, pre ulaska pokazes kartu, ako nemas ides na prednja vrata da kupis i to je to. Cini mi se super sistem za nase uslove. Jedino ako im ne odgovara sto toliko radnika placaju ali mislim da je to jeftinije nego nabavka tih uredjaja.

Bice krvi definitivno sa busplusom :)
Ja ako ne budem ponistio kartu necu ni davati svoju na proveru, pa neka pokusa da mi je oduzme :) Sem ako ide pandur sa njima, onda se guram da izadjem na sledecoj stanici (ili tad da je ponistim).
 
Najlakše rešenje. Uzmeš onaj čekić što stoji u svakom busu iznad stakla u slučaju nužde, i olupaš staklo na validatoru, posle ako te neko nešto pita, samo kažeš: pa šta, nužda je bila, nisam im'o kartu! :d
 
Ali ništa nisi uradio time. Kartica se očitava radio vezom.


---
desire
 
E da, inače se bus isključuje samo ako su svi validatori offline, a ne ako je 1 il 2...

Jesi li 100 % siguran za ovo ? Dal bi u spicu izbacio pun bus jer mu ne rade validatori ? A ja sa ostalima predjem u drugi bus i njemu ne rade, pazi cuda :D
 
@dulsrules

Da li je to legalno i da li mozes da odgovaras za tako nesto ?
Koliko je uopste blokada gsm signala legalna dal zna neko ?
 
Pa nije legalna, ali eto:) Na Pravnom ometaju valjda mobilne zbog varanja, ako pravnici varaju onda šta da vam lažem?:D

Trebalo je ranije misiliti na ometače, teško da će to proći sada kroz carine.
 
Poslednja izmena:
Ova kartica ima magnetnu traku na sebi, ali ima li čip negde...?
 
Pa nije legalna, ali eto:) Na Pravnom ometaju valjda mobilne zbog varanja, ako pravnici varaju onda šta da vam lažem?:D

Trebalo je ranije misiliti na ometače, teško da će to proći sada kroz carine.

To se pravi, uvoze se samo komponente koje mogu da se koriste za mali milion stvari povezanih sa radio tehnikom. Treba samo naci coveka ko ce te komponente spojiti u kompaktan i mocan portabl uredjaj. naravno da nije legalno, ali ni njihovo uvodjenje koncepta busplus nije moralno, najblaze receno. Pogotovo kad se zna ko je jedan od vlasnika firme (sa kriminalnim dosijeom). Ukrasti od lopova tehnicki i nije kradja jel tako ?
 
Ljudi.. lupanjem validatora samo sebi lupate o glavu. Ako se svercujete i uhvati vas kontrola i pravite se ludi, zaustavice autobus na sledecoj stanici i nece krenuti dalje dok ne izadjete iz busa. Vi naravno, mozete i dalje da se pravite ludi, ali ako naidje patrola policije koja ima pravo da vas legitimise, onda se stvari nepotrebno komplikuju.
Kapiram da ste iz nekog razloga besni, ali iskaljivanjem besa fizickim lomljenjem uredjaja ili ometanjem rada istih zaista nista ne postizete. Izlomite validatore pa kada u spicu nema autobusa jer su u garazi i cekaju zamenu validatora, prvi sledeci put kada pokusate da lomite validatore, neko ce vas snimiti i prijaviti, jer mu je dopizdelo da zbog vandala kasni na posao. Slazem se da sistem nije savrsen, ali verujem da ce doci do nekih promena u toku eksplatacije as ciljem da se prevazidju novi problemi. I meni smeta moguca zloupotreba personalizovanih karti i zbog toga nemam nameru da trazim istu.
Veci efekat se moze postici okupljanjem, pisanjem peticije i angazovanje advokata koji ce celu situaciju oko BusPlus-a sagledati sa pravne strane. Ko je pomenutim firmama omogucio da ovako posluju, da li je bilo krsenja zakona i da li je neko iskoristio rupe u zakonu da bi dobio ovaj posao.
Po meni, pogresno je sto validator ima ekran koji ispisuje informacije. Dovoljno je da to bude kutija sa crvenom i zelenom lampicom, prineses karticu i ako zasvetli zeleno ides dalje. Verujem da bi bio prilicno robustan. Dovoljan je samo jedan validator sa ekranom u autobusu na kome mozete izvrsiti proveru stanja kartice.
 
Ova kartica ima magnetnu traku na sebi, ali ima li čip negde...?

nepersonalizovane papirne nemaju traku. pod prstima se oseca tackica na jednom mestu i gledano na svetlu se vide kola
 
Po meni, ne treba lomiti validatore jer se to mora platiti. Ali ometanje rada istih je must have sto bi rekli modni trendseteri :D
 
Par gluposti ovog sistema po meni:

Obavezna "validacija" karata za korisnike mesečnih karata (svi smo se složili tu)
Nepostojanje popusta za kupovinu npr. 10 karata odjednom (gde god sam bio, postoji takva mogućnost i baš su dobri popusti)
Nemogućnost da se na nepersonalizovanu plastičnu karticu uplati markica za zaposlene - za vađenje povlastice za zaposlene ionako ne treba nikakav dodatni dokument (potvrda o zaposlenju i sl.) kao što treba za studente, pa bar da tako možemo da uteknemo ovom praćenju, ionako još ove godine koristim studentsku
Prenos celog posla na privatne firme, osećam da će svaku štetu snositi država, tj. mi, a sav profit će ubirati ti privatnici
Plašim se i da će baš zbog toga što će privatnici vršiti kontrolu karata, kontrole biti znatno češće i rigoroznije, možda će češće panduri ići sa njima

Samo se nadam da neću još puno koristiti gradski prevoz, osim ovog BG voza koji mi je spasao tone živaca, i dok ne "naprave metro".
 
Jesi li 100 % siguran za ovo ? Dal bi u spicu izbacio pun bus jer mu ne rade validatori ? A ja sa ostalima predjem u drugi bus i njemu ne rade, pazi cuda :D

Bus se iskljucuje iz saobracaja ako cak i 1 validator ne radi. Bus se tada tretira kao neipsravan.
Znaci i jedan a kamoli svi:)
 
Bus se iskljucuje iz saobracaja ako cak i 1 validator ne radi. Bus se tada tretira kao neipsravan.
Znaci i jedan a kamoli svi:)
Ma kako da ne :D Koliko puta ste se vozili u busu kome su zaglavljena jedna vrata (tj. jedno krilo vrata), ili slično? Kao da GSP ima vozni park u rezervi pa da može zbog "sitnica" da isključuje autobuse...


dule0911 Darkos .... O kakvim kaznam pricate ? Ko su oni da pisu kazne ?

Jedino sto mogu je da napisu doplatnu kartu.
"Kazna" - kad nemaš kartu, a daš im LK, pa ti šalju da platiš 1500din ili koliko već. Nebitno kako se zove, suština je u onih 1500din :) (jasno da je "doplatna karta" ispravan termin).
Btw, imam drugara koji radi u komunalnoj, i znate kako su jedno vreme išli sa kontrolorima po prevozu? Priča mi kako ljudi odmah plaćaju "doplatnu kartu" čim su i komunalci tu, i kako se generalno "pažljivije" ponašaju prema GSP osoblju... i pitam ga ja šta ako nemam pare, ili neću da platim na licu mesta (to su 2 opcije: platiš u busu, ili platiš naknadno), na šta mi on kaže da kontrolori insistiraju na naplati na licu mesta, a ako odbijaš onda ti komunalci naplate kaznu za "zaboravih šta", koja je skuplja od doplatne karte... ali odoh u debeo off već :)


Suština je da sistem ima mana, od gluposti sa "poništavanjem" mesečnih, pa na dalje :/

p.s. sutra u 8:30 se Đilas vozi sedmicom od Sava Centra do Taša (info iz novina), pa ako imate neku zamerku na rad sistema - eto prilike da se požalite :p
 
Nemoj da nas vuces za jezik ... :p
 
I epic fail je počeo. U prvom busu nije hteo da pročita na jednom validatoru. Na drugom je pročitao sa sledećim tekstom: Kartica je očitana, kredit: 0
a uplatio sam juče ujutru mesečnu.

U drugom busu ni jedan validator nije radio.

A upravo sam dobio informaciju da 5 dana neće raditi ovaj njihov sistem, i da mora da se reklamira ko je uplaćivao, nešto nije u redu. A cela moja firma koja je uplaćivala za sve radnike, svim radnicima piše kredit: 0.

Ima da tužim državu.
 
I epic fail je počeo. U prvom busu nije hteo da pročita na jednom validatoru.
Haha, a mene upravo zove mama, jutros u 16ici ne radi validator :D. Posle u drugom busu je uspela, nema baš poverenje u ovu eletronsku dopunu pa joj je bilo bitno da proveri da li joj radi mesečna... btw, šta bi sa isključivanjem autobusa kojima ne radi 1 validator? :p
 
Čekaju Đilasa i Šapića da ih isključe :p
 
Da su danas isključili svaki bus u kom nije radio jedan ili više validatora, Beograd bi ostao na eventualno 50 autobusa. Eto šta se desi kad poveriš ogroman projekat maloj firmi koja nije dorasla poslu.
 
I naravno niko neće snositi posledice za ovo :(
 
Danas uopste nije bilo guzve u prevozu? Da nije neki organizovani bojkot GSP-a? :d
 
Jutros sam krenuo na posao, a pre dva dana dopunio Bus plus i to studentsku. Rekli su da ce kao moci iz torbe ili novcanika da se validira karta i da nema potrebe da se vadi, sto naravno ne moze. Izvadim novcanik prislonim nista, masem tamo vamo nista, okrecem nista. Izvadim na kraju karticu i opet nista. Izem ih ja u sistem. Toliko o tome, a najavljuju ga vec koliko meseci i nisu mogli da ga naprave da funkcionise. Nego se vade danas je prvi dan treba jos mesec dana fore kao da se sve uhoda. Totalna glupost i naravno kao sto je i za ocekivati poceo je da pravi guzve, jer nikom nije hteo danas da validira u sedamnestici.
 
Evo me u 7- ici. Ne rade validatori uopste.
 
Haha, iz torbe :)
Ne funkcionise cak ni kad je u celofanu, vec mora da se izvadi i iz njega :lupko:

Kako ne funkcioniše?

Za uplatu na Qprox uređajima znam 100% da funkcioniše, evo sad sam probao pošto imam jedan pored sebe. Probao sam u celofanu i u nekom plastičnom kućištu i radi.
 
Bolje da su stavili varijantu sa otiscima prstiju, ili još bolje, skener rožnjače :)
 
Nazad
Vrh Dno