Šta je novo?

Bus Plus tehnologija

Ko nema kartu moze da plati doplatnu, a ko odbije doplatnu mora da izadje i dobija opomenu. Ono sto me sada zanima su cene doplatne i opomene.

Lol kakvu opomenu? Malo je to naivno da se ljudi vise nece svercovati, kontorlor moze da me udalji iz vozila ali ne moze da dobije na uvid moju lincu kartu - tako da od tih opomeni nema nista kao i do sada, osim u slucaju da idu sa komunalnom policijom a to je malo verovatno gledajuci proslo leto kada su i tada najavljivali poostrene kontrole.
 
55884265.jpg


97794246.jpg

Au, koliko pravopisnih grešaka...
 
ajmo sad svi po jedan GSM/3g jammer a moze i gps jammer :D
 
Ako je ekipa kontrolora koja je bila u GSP-u, nema šanse da to bude 100% efikasno.
Ja sam gledao kad lik kaže, nemam i šta da mu radiš. Da dobiješ batine?

I kako da ti izda doplatnu kartu za nepersonalizovanu kartu ako idu bez komunalaca i bez mogućnosti su da te legitimišu.
Kome da izdaju doplatnu kartu, muškarcu 25godina, plava jakna, zemunski naglasak ?
 
Poslednja izmena:
“Organizacija prodaje karata i kontrola putnika biće u nadležnosti konzorcijuma firmi koji je dobio posao na tenderu za ugradnju ovog sistema. Konzorcijum čine firme "Apex Solution Technology" d.o.o i "...Lanus" iz Beograda, i "Kent Kart" iz Istanbula. Sa druge strane, praćenje i upravljanje vozilima javnog prevoza obavljaće radnici Direkcije za javni prevoz. „

„Veljko Vlahović, menadžer sistema "Bus plus", rekao je da će se nove karte očitavati na "validatorima" koji se trenutno ugrađuju u sva vozila i služe za kontrolu i naplatu beskontaktnih kartica. Putnici će se prilikom ulaska u autobus "čekirati", tako što će približiti karticu na dva ili tri centimetra od uređaja, a ceo proces će, kao i do sada, kontrolisati kontrolori i komunalni policajci.“

Само пар информација о фирмама иза овог пројекта:

Apex Solution Technology д.о.о. , Београд, основано 24.03.2009 (очигледно само ради учествовања у овом пројекту).

Директор Вељко Влаховић (рођен 1981.) Шта је овог врло младог човека квалификовало да буде вођа тако великог пројекта и у чије руке град Београд и Ђилас стављају десетине милиона евра прихода и судбину стотине хињада путника можда би остала мистерија да није тврдње да је он син бившег министра за приватизацију Влаховића (из које оно странке он беше?). Иначе бивши министар је човек са више кривичних пријава. Такође познат је по изјави у Скупштини да приватизација неће повећати незапосленост као и по томе да је мимо закона омогућио странцима да дођу у посед нашег пољопривредног земљишта.

Капитал у том новом предузећу је 500 евра (Кенткарт из Турске 50, и словима: ПЕДЕСЕТ!!! евра и Ланус д.о.о. из Београда 450 евра.

На капиталу постоје 3 залоге (два пута је заложено 100% капитала, а једном је Ланус заложио свој део од 90%). Све залоге су по основу кредита и то од Erste GCIB Finance I B.V. FRED, Холандија на 2,2 милиона евра, ERSTE BANK AD NOVI SAD на 116.176,24 евра и ERSTE BANK AD NOVI SAD на 50.000.000,00 динара. Она прва два доспевају у року од 2,5 године, а овај динарски 14.01.2012. Делује прилично чудно да банка прихвати као залогу тако небитан износ капитала (над којим већ постоје друге залоге!) па сам потпуно сигуран да су овде у игри као залога будуће наплате од продаје карата. Интересантно би било видети ове уговоре.
"Lanus" д.о.о., Београд, основано 2007

Специјалозовано за е-допуне али без искуства у пројектима јавног саобраћаја. Капитал такође само 500 евра мада са приходима од око 7 млд.динара годишње. Власници 4 физичка лица и једно ...правно (са једним власником физичким лицем).

Мирослав Петровић 85 евра

Иван Букелић 135 евра

Војислав Крстић 25 евра

Александар Ђорђевић 85 евра
PREDUZEĆE ZA PROIZVODNJU, TRGOVINU I USLUGE WP TIM SISTEM DOO BEOGRAD 170 евра (власник Зоран Миловановић)

KentKart из Турске

Специјализовано за смарт картице и праћење возила у јавном саобраћају. Међутим јасно је из инфромација са њиховог сајта да је то регионално предузеће орјентисано на Турску и Блиски Исток са мало пројеката у Европи http://www.kentkart.com/en/Basinda_Kentkart.aspx.

Тренутно раде на 12 турских и 6 међународних пројеката (мада још није на списку укључен Београд). Ови међународни су http://www.kentkart.com/en/international_projects.aspx

Скопље, Македонија

Аман, Јордан

Алепо, Сирија

Доха, Катар

Tczew, Поњска (120 хиљ. sтановника)
Призрен (KOSOVO REPUBLIC) Потпуно је узалудно коментарисати зашто Београд сарађује са овом фирмом која отворено не поштује наш територијални интегритет и суверенитет.

Лично мислим да ово није сјајно друштво за Београд који „хрли ка Европи“ али нека то остане само моје мишљење.

Остаје потпуна конфузија чији је ово пројекат. Обратите пажњу да се директор приватне фирме "Apex", Вељко Влаховић представља и као менаџер БусПлус система који би требало да је градски. Или можда није.
Још нешто јако битно, а на шта нико није обратио пажљу. „Organizacija prodaje karata i kontrola putnika biće u nadležnosti konzorcijuma firmi koji je dobio posao na tenderu za ugradnju ovog sistema „. Једноставн...о ово нема више никаве везе са ГСП . Карте продаје и путнике контролише приватна дружина физичких лица! Тачније њих 6 (Вељко Влаховић, Мирослав Петровић, Иван Букелић,Војислав Крстић, Александар Ђорђевић и Зоран Миловановић). Наравно уз асистенцију комуналне полиције коју сви плаћамо. Дакле приватна лица убирају профит, а ми им помажемо тако што плаћамо комуналнце.

Да се вратим на терен горе поменутих залога. Оно што у најгорој варијанти може да се деси је да наплату карата преузму повериоци овог „конзорцијума“ па да је онда продају неком трећем. Оно што мало људи зна је да наплату карата у Бечу не врши предузеће градског саобраћаја, као што јадне Бечлије мисле, већ једна америчка фирма којој је то право продато.

Да је ово једна цела ујдурма како би се из ГСП извукло оно најпрофитабилније (продаја карата) ево и информације из самог ГСП. Део шалтер сале је уступљен да не кажем дат фирми "Apex" да врши продају карата, а ГСП је „изнајмио“, читај наредио, својим запосленима да раде за њу јер та фирма нема ни најосновније капацитете за тако велики пројекат. Цела служба продаје ГСП иде на добош од којих ће многима „великодушно“ бити понуђено да пређу у Apex (у отпицају је цифра од 25.000 динара нето плате). Цео систем је потпуно нестабилан, и често пада. Према прелиминарним инфромацијама ако се настави овим темпом неће успети да замене све старе пропуснице до краја године па се већ шушка о продужетку важења истих до пролећа наредне године.

Цела ова прича заиста делује покварено. Предати најпрофитабилнији део ГСП приватницима је ван памети. Ако се њима исплати да раде за 8,63% од наплате карата (ако се добро сећам цифре) зашто се то није исплатило самом граду? Односно граду је било довољно и 3% профита те би се добило да је за грађане цела прича јефитнија. Али ко шљиви грађане у целој причи.

eto meni warning poena... ;)
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja mislim da ce te aparate sve da polome za 2-3 meseca.
Nema sanse da pijana ekipa vracajuci se s izlaska u 4-5h ujutru ne pozeli da ponese kuci taj "validator".
 
Znaci, kompanija koja ima sve te podatke, moze veoma lako da izvede formulu ko se s kim zabavlja, koliko cesto posecujete tetku na Novom Beogradu, kakve su Vam navike..u koji deo grada izlazite nocu..
Pa ovo je bolja i preciznija statistika nego guglova!

Ah da, to sve sami vec pisete na fejsbuku. :)
 
Treba da uvedu "cekiranje" (placanje) preko mobilnog, a pocetak je mogucnost dopune preko SMS-a.
 
E to meni nije jasno zasto odmah u startu nije uradjeno..ali verovatno ne odgovara nekome
 
Ne odgovara trafikama ... ko jos njih pita. Ozbiljno gde bi se inace kupovale dopune?
 
Pa isti se terminal odavno koristi na trafikama i za mobilne dopune?
 
Nije isti terminal, novi su, od Lanusa + ovaj Qprox
201011114224970555.jpg
 
ninoslave odakle je taj ss? nimalo mi se ne svidja stav, a jos manje pravopis tog lika koji je ocigledno neki predstavnik sistema ili bar neke od ukljucenih firmi. Reci da cemo morati da se povinujemo je krajnje bezobrazno.
cela ova prica, iz sata u sat, postaje sve ruznija i ruznija.
 
Samo me zanima da li ce re "doplatne karte" slati posle na naplatu i ljudima koji ne zive u BG-u posto na licnom primeru znam da stare kazne nisu nikad stizale ako nisi na teritoriji Beograda, tako da ako ostane sve isto po tom pitanju realno me boli uvo i za BusPlus i za doplatnu kartu ako ne stignem iz nekog razloga da cekiram svoju :).
 
Neko je spomenuo gprs jammer. Ima li neko jedan pa da probamo u praksi dal funkcionise ?
 
Nisam pravnik, ali mi se čini da praćenje kretanja građana, bez sudskog naloga, nije baš po zakonu.
 
Mnogo se drvi o privatnosti, a imajte na umu da mobilni omogućava još preciznije i detaljnije praćenje, čak i kada GPS nije uključen. Policija sa nalogom uvek može da uleti kod mobilnog operatera i da počne da prati kretanje "sumnjivog lica" sa tačnošću od 100-tinak metara, sluša mu razgovore... Operater uvek možda propušta vaše razgovore kroz neke analizatore i nudi vam "usluge" koje su u skladu sa vašim interesima. Google već odavno na mom računaru pretragu vrši "u skladu sa mojim interesima" i izbacuje mi reklame koje "mene zanimaju". FB ne koristim. Ali tu su kreditne kartice, biometrijski pasoši...

Ove karte su smejurija u odnosu na ono što omogućvaju drugi sistemi. Bar što se tiče privatnosti. Kome to ne odgovara, šuma, zemunica, ovce, spomenuti šešir od alu. folije... Možemo možda dići revoluciju i evoluirati nazad u srednji vek. Ne vidim drugi način da sprečimo da neko ima podatke o nama. Kada ih već ima, možemo do beskonačnosti teoretisati o zloupotrebi. A sve je počelo kada je Austrougarska uradila prvi popis stanovništva. :)

BTW, u Novom Sadu već par godina za redom padaju tenederi za kupovinu sistema za elektronsku naplatu karata. Vlada pravi rat između uvaljivača svih mogućih i nemogućih sistema, kupca (GSP-a), interesnih grupa na obe strane i bla. bla. bla.
 
Poslednja izmena:
Moja neka ideja je da udjem u autobus sa gprs jammer-om i dok sam u autobusu ni jedan od uredjaja za naplatu nije u mogucnosti da uspostavi vezu sa centrom. Bar da se obezbedim na duzi period. Ako je potrebno, imam elektronicara koji moze da mi napravi jammer po narudzbi, odredjene snage i dometa. Portabl varijanta, ma milina :) Samo bih prethodno da se konsultujem sta i kako pre nego krenem da cimam coveka da mi pravi jammer.
 
Poslednja izmena:
Evo par informacija o sistemu:
Vozačev kontrolni panel: http://www.kentkart.com/UserFiles/en_e0d9eef7-dcc4-4278-b100-dcc24795a985.pdf
Validatori: http://www.kentkart.com/UserFiles/en_09152114-72ef-44ab-940a-3bf330ededbb.pdf
PDA kontrolora: http://www.kentkart.com/UserFiles/en_dc26cfc2-a4ff-4846-bc40-6c471a1eebbc.pdf

Koristi se mts 3g mreža za transfer podataka, pri svakoj validaciji se podaci šalju u centar preko nje, samo ne znam kako će tamo gde 3g nema ni u najavi, možda će običan edge da se koristi a tamo gde nema ni edge... dimni signali. 3G i GPS čip kod nas ima SAMO vozačev panel i on šalje info validatorima i u bazu. Takođe ako vidite da ekran na validatoru ne radi, to ne znači da ne radi ceo validator i može vas dovesti u problematičnu situaciju, tako da mahnite karticom iako vidite da je ekran ugašen. Verovatno ste čuli (tj tačnije niste čuli) i najavu stanica. Ono što je još veći fail je što u špancima se najava čuje nezavisno od one što je po defaultu ugrđena u tramvaj.

Dogovora sa kontrolorom nema, ako sistem primeti da se niste validirali prilikom ulaska, vaša kartica se automatski blokira (u prevodu biće krvi). Isto tako kad vozač zatvori vrata i kad krene validatori se gase i nemoguće je poništiti kartu. Pa sad dal niste stigli od gužve ili godina, to je vaš problem (na žalost). Isto tako ako ne radi validator morate otrčati do drugih vrata i validirati se, izgovori ne postoje. Dobra stvar je što ako je gužva prevelika šanse da kontrola uđe su nikakve.
Ceo sistem naplate i kontrole je iz GSPa prešao u firmu APEX. Novina je praćenje vozila (koje apex dobro naplaćuje), ali koje ni posle koliko već meseci ugradnje sistema ne radi kako treba.

Poenta validacije mesečnih kartica je upravo praćenje kretanja putnika. Iako od toga nema nikakve vajde pošto se zna kako DJP dodeljuje linije i kolko brine o tome. Vidite šta su uradili sa 94kom, a planiraju i 88 i 89 da prebace na novi most.

Elem, želim vam svima sreću sa novim sistemom, iako je sistem sam po sebi ok, za naše uslove definitivno nije.

3942_2.jpg
 
sto se tice jammera pretrazi na googlu...imas od sema za pravljanje pa do kineskih varijanti za 60 evra(sa transportom do nas)
 
Da ima 60 evra za jammer, ne bi razmisljao o neplacanju karte :D
 
Dogovora sa kontrolorom nema, ako sistem primeti da se niste validirali prilikom ulaska, vaša kartica se automatski blokira (u prevodu biće krvi). Isto tako kad vozač zatvori vrata i kad krene validatori se gase i nemoguće je poništiti kartu. Pa sad dal niste stigli od gužve ili godina, to je vaš problem (na žalost). Isto tako ako ne radi validator morate otrčati do drugih vrata i validirati se, izgovori ne postoje. Dobra stvar je što ako je gužva prevelika šanse da kontrola uđe su nikakve.
Znaci ko ne uspe da se validira iz bilo kog razloga bolje da ne daje kartu ridzi da mu je blokira? Zasto onda uopste da kupujem mesecnu kartu? Cini mi se da ce ovaj sistem da izazove kontraefekte kao nijedan do sada.
 
Sa tim "gprs" jammerima ima da blokirate sve telefone u autobusu, a efekat koji postizete je da vozac primeti da ne funkcionise "validacija", odustane od dalje voznje i kaze putnicima da predju u drugi autobus.
 
E da, inače se bus isključuje samo ako su svi validatori offline, a ne ako je 1 il 2...
 
Gerila počinje za - 1:13h.
 
Sad sam video jedan validator cuknut, naprslo staklo, pitam ja vozaca jel video, on kaze da mu pokazuje da normalno radi. Neko cuknuo izgleda pesnicom, generalno ne verujem da moze da se koristi a vozac ne zna da ne radi ...
 
Može da se koristi jer je samo ekran napukao, on je izdvojen od "matične ploče" tako da radi validator, samo ekran ne.
 
Nazad
Vrh Dno