Šta je novo?

Bus Plus tehnologija

Ne znam za vas ali od zadnjeg apdejta bg plus app radi bas lepo. U odnosu na bagove sa kojima su krenuli, ovo sad je totalno ok. Jedini problem i dalje predstavljaju vozila koja idu u suprotnom smeru a app javlja da dolaze npr za 2 min.
Ovo se i dalje desava. Jutros ka poslu, pise trandza stize SADA, a ja pogledam, ona na stanici prekoputa, suprotan smer i tako stalno. Juce cekam bus, vidim ide ka meni na mapi, odjednom nestane i to je to. Tragedija
 
Potrebna je pomoc, ako neko zna kako resiti ili kome se obratiti.
Kolega sa posla poslednja tri meseca ne dobija uopste poruku sa broja 9011 da mu je uplacen mesecni prevoz.
Pre toga je dobijao poruke i odjednom dalje nista.Sada mora svaki put do racunovodstva da mu na papiru odstampaju potrvdu.
Telefon je Sansung A20, mts broj prenesen u Globaltel.

Supruga, isti slucaj.Poslednja dva meseca ne dobija sms poruku, odjednom misteriozno ne stize da joj je uplacen mesecni prevoz sa broja 9011.
Isli smo do mts da se proveri da li je mozda vas servis iskljucen.Tamo kazu da su sve proverili i da je sto se njih tice sve u redu, i da nema razloga da ne dobije poruku.
Njen broj je u mts mrezi.Kazu da je to do telefona, odnosno podesavanja telefona?
Preporucili do nekog mobilnog servisa.Kazem da je telefon star par meseci i da niko nije nista ni podesavao niti blokirao nesto.
Telefom je Mi redmi 10c.Odem do servisa mobilnih i objasnim o cemu se radi.
sms mozes da saljes i da primas, sve radi na telefonu, osim sto ne stize poruka sa broja 9011.
Tip u servisu gledao da nije blokiran broj, naravno da nije.Kaze da dosta ljudi ima takav problem, ali nista dalje onkretno nije uradio.
Ne znam kakva dodatna podesavanja postoje sa sms osim onog broja delivery sms koji je vec sam podesen, jer poruke mogu da se salju i primaju.
Ja sam preneo mts u globaltel i meni na mom redmi 8t stize poruka da mi je uplacen prevoz.
Ako neko ima neki savet kako resiti ovaj problem.
Hvala.
 
Postoji servis za ponovno slanje poruke za zaposlene na pocetnoj strani https://online.bgnaplata.rs/ takođe ako ne radi neka proveri u firmi jel broj telefona okej unet. Ove greške umeju takođe da se dešavaju neposredno nakon prebacivanja broja u drugu mrežu. Ako ništa ne uspe ne gine štampanje papirne karte svaki mesec.

1699305590987.png
 
Beograd plus Mnogo Laže, pogodi tu i tamo, ali koliko puta izbaci za 2 min, pa ništa, pa 6m7n pa ništa, pa onda nema polazaka, pa u krug.
 
Beograd plus Mnogo Laže, pogodi tu i tamo, ali koliko puta izbaci za 2 min, pa ništa, pa 6m7n pa ništa, pa onda nema polazaka, pa u krug.
Cesto se desi da hvata autobus preko puta. Dosta mi se sa trolama desava, stize za 1min i onda je vidim preko ulice, proverim i pise stize za sada i kako se udaljava samo krene da povecava vreme.
 
Cesto se desi da hvata autobus preko puta. Dosta mi se sa trolama desava, stize za 1min i onda je vidim preko ulice, proverim i pise stize za sada i kako se udaljava samo krene da povecava vreme.
To sve treba stalno prijavljivati,pa ko vise izdrzi.
 
Jel vama aplikacija iscrtava na mapi lokaciju prevoza?

Meni ne prikazuje nijedno vozilo, samo ispod stoji spisak prevoza i očekivano vreme čekanja.
 
vidim da su krenuli da postavljaju one info table. jednu sam video na stajalištu "6 kaplara" za 65 i 77. na prvi pogled, tabla je malecna. možda veličina zavisi od broja linija na stajalištu
 
Jel se i vama izgube pinovana stajališta posle ažuriranja aplikacije?

Takođe postoji bag da ako npr pretražujem stanice koje sadrže broj 199 (važi za bilo koji broj), prikaz rezultata je skrolovan za jedno mesto tako da se prva stanica ne vidi dok ne skroluješ na gore. Ako se pretražuje reč, onda je normalno.
 
Код мене неће ни после поновног логовања...
 
kače se po mrežama slike novih tabli. ne znam šta da kažem osim da meni ne deluje praktično cela skalamerija

1700776982259.png

izvor slike
 
Ružno, nekvalitetno, loš dizajn - kako prevelike table i kontrukcije, tako i fontova i samog napisa. Kao pre 20 god. Brrr! 🫣
 
To je jer ima displej pa misle da br. stanice nije bitan onda za nas smrtnike. Ali dizajn table je mogao mnoooooogo bolje. Pogotovo jer više nisu razdvojeni Autobusi, Trolejbusi i Tramvaji nego je sada praktično sve u jednom košu po izgledu. (Do duše i dalje redosled linija i dalje ide Tramvaj > Trola > Bus > Eko > E linije)
 
Da li neko ima problem da se uloguje na aplikaciju Beograd+?
Preko Weba se logujem bez problema na bgnaplata,ali aplikacija stalno prijavljuje da je prijava neuspesna.
 
Pa menjaće se informacije na displeju. Pored ovog ima i još jedan displej koji ima 2 reda više.
 
Ma naravno treba ti noc bez mesecine da bi sa udaljenosti vece od 1m mogao da procitas kada nesto stize ali zato kladze imaju one displeje sto ti spale mreznjacu sredinom leta kada je napolju 45 stepeni u ladu.
 
Da li zna neko da li se uplata na karticu može izvršiti bez upotrebe one retardirane NBS IPS QR code apk?

Svakako podno tog QR koda imam sve podatke za klasičnu uplatu.

Da ne bude zabune pričam o Bus aplikaciji u NS koja je kud i kamo retardiranija čak i od ove u Bg, i stvarno na to sranje ne bih ostavio nijedana lični podatak i finansijski dokument za uplatu.
 
Mene nervira sto se na suncu nista ne vide brojevi buseva a vreme dolaska i broj stanica jedva.
 
Nazad
Vrh Dno