Šta je novo?

Bus Plus tehnologija

A gde da ga sklone? :)

Sa rukama pa kroz prozor, čekati stanicu pa izgurati nogom (onda jovo-nanovo na drugoj)... Šta raditi? Uostalom, šta ima ko od njih ga čisti sneg, ljudi su platiti karte da sede i kuliraju, ne da čiste sneg.
 
Malopre ocistih sneg u celoj ulici (taman da moze da se prodje peske). Ulica je slepa, duzine oko 100 m :d
Spavam.
 
A možda je ideja poništavanja mesečnih u tome da vide koliko u stvari od prodatih mesečnih karata se stvarno koristi u prevozu? Na neki način mogu da prate da li tu mesečnu kažu koristi samo jedna osoba ili više?!? Znam slučaj gde pre podne majka koristi mesečnu, a ćerka popodne za drugu smenu...
 
Poslednja izmena:
Sad sam bio u 304 busu(izgleda da su ocistili Ritopek, jer juce nije isao uopste tamo). Autobus je kao da nema prozora, a kod vozaca je cela sofersajbna zaledjena!(a on cisti rupu 20*20cm )
On izlazi na svakoj stanici i cisti poklopcem od kafe!(Costa ili Greenet izaberite) i onda se vraca. Da je neki klinac izleteo ispred njega, majka bi mu ljubila sliku na banderi.
Jel su to "validni" autobusi?
POstavicu 2 slike veceras busa , posto sad idem na svadbu :)
 
Poslednja izmena:
Ja ne mogu da se bavim tim ko i koliko krade u državi, GSPu, pijaci i gde-sve-ne.
Koristim GSP -> plaćam GSP
Hodam po komšiluku -> Čistim sneg
Lepo mi da vidim cveće ispred zgrade, okrečen ulaz i sl. -> Plaćam nešto predsednici kućnog saveta kad traži
itd.

Jel' tu neko "dobar" preko reda? Verovatno jeste.
U slučaju GSPa, neka policija to istraži.
U slučaju snega, neka je komšiju sramota.
U slučaju predsednice kućnog saveta, neka je otišla na cvetnu pijacu, kupila cveće jeftinije i zaradila neku siću. Dobro je da ima neko i to da uradi.


Mnogo ljudi ne bi platilo kartu, taman da se vozi u najmodernijim autobusima.
 
korektno razmisljanje, jedino nekako uvek se sto se placanja tice - zavrsi preko novcanika ovih sto ionako placaju....
 
Povecanje cena samo smanjuje broj platisa. Nece time nista dobiti.
Oni bezobrazni uvek najbolje prolaze. Kao vec pomenuta prica o kaznama. EJ BRE, 10 kazni 3.000. Ja, kao student, sam za 10 meseci platio 11k din, a ovi zaposleni 25k. Ovaj sto se svercovao je platio samo te 3 (pod uslovom da su ga hvatali jednom mesecno, mada je i to previse sa brojem kontrola).
 
Poslednja izmena:
A možda je ideja poništavanja mesečnih u tome da vide koliko u stvari od prodatih mesečnih karata se stvarno koristi u prevozu? Na neki način mogu da prate da li tu mesečnu kažu koristi samo jedna osoba ili više?!? Znam slučaj gde pre podne majka koristi mesečnu, a ćerka popodne za drugu smenu...
To je moglo sa starim markicama, samo prebacis markicu u drugu povlasticu. Sada ne mozes bez obzira na validaciju, a cak i da moze ne vidim kako bi mogli da znaju da li koristi jedna ili vise osoba.

U slučaju GSPa, neka policija to istraži.
Pa kad bi policija to istrazivala niko se iz mase ne bi ni bunio.
 
Hm, pa policija je instrument vlasti, kako očekujete da policija išta uradi?:D Što bi reko Vuk Drašković "Kadija sues ju, kadija džadžes ju":D
Sistem je tu, od nas i njih zavisi kako će raditi. Ja sam juče poništio 2x kartu, aj da vidim kako radi, i brzo je očitao validator.

Voleo bih da zaista bude manja cena karte, a onda i da je plaćamo zaista svi, sem socijalno ugroženih.
A još više bih voleo da je sistem razvijen u Srbiji, makar bio tehnološki inferiorniji ali da je ceo posao recimo radio neki fakultet i da su tu učestvovali studenti i profesori koji sigurno imaju znanja da ovako nešto naprave. Verujem da bi to bio svima lep izazov i da bi se svi osećali mnogo bolje, jer bi kupovinom karte finansirali budućnost ove zemlje.
Ali eto, nažalost, mnogo para će otići u mali broj džepova, kao i uvek, znamo čija će budućnost biti cveće...
 
Kao sto rece covek na forumu sa linka (post sa prethodne strane mislim...), ovo je bila karta!
 
To je bilo davno, ja sam bio klinja tad, bili su neki veliki automati koji su ispuštali zanimljive zvuke:D A i karta je bila zanimljiva:)
 
Velik je procenat onih koji su se svercovali a radili - bez obzira da li firma plati a oni nece da kupe, ili rade na crno a firma ne placa markicu, kasni plata, sta vec.

To sto mora da se mesecna markica provuce svaki put je *****izam posebne vrste. Postoje mnogo bolji sistemi. U norveskoj npr moram da provucem samo prvi put, belezi se datum i vreme kad je provuceno i tacno mesec dana posle toga istekne.

Prvo, 2 dana sam trazio posle posla gde mogu da uplatim bus plus. Pola novog beograda sam obisao pred kraj januara, po najgoroj zimi, neki imaju automate za dopunu koji ne rade, negde prodavacice ne znaju sta treba da ukucaju i traze mi 5.000 dinara, negde samo odmahuju glavom i kazu bice za par dana. Poceo februar, moram da kucam karte jer dopuna nije bilo NIGDE gde sam pitao. Srecom, moze neko drugi da uplati na tvoju karticu, ja dao mami da prosledi tati koji ce da ide ne znam gde da mi uplati bus plus, kaze ima tamo sigurno. Mama ipak daje komsinici, koja mi na kraju uplacuje bus plus.

Juce, prvog dana koriscenja bus plusa, imao sam najgore korisnicko iskustvo u autobusu. Linija 95. Bilo je 300 ljudi na stanici ujutru, kao nikada ranije, jer je odmah na cosku stajao pokvaren autobus koji je istovario sve ljude. Autobusu je trebalo 1.5h da predje relaciju borca-pancevacki most, posle toga jos oko 1h do novog beograda. U redu, to je bilo opste stanje u saobracaju. Ali 2.5h sam stajao zbijen, u autobusu je bio minus, padao je sneg i duvao vetar zbog vrata koja se lose zatvaraju, nagurali su me u sam cosak autobusa na zadnjim vratima, koji je bio uzasno prljav. U nekom trenutku posle ne znam koliko vremena malo se rascistila guzva i izvadim karticu da je provucem, zamolivsi decka koji se drzao za automat jer nema gde drugo da pomeri ruku. Posle 2.5 sata ukocenog stajanja nisam mogao da hodam, nisam osecao noge i prste, kada sam izasao napolje na mecavu nekontrolisano sam drhtao.
 
Ha, sad su se prisetili i pantljicara...zlatno doba 90-ih, cekanje na bus 30+ minuta, u busevima kao u shtali ... a guzvi nije bilo, ma jok...:)
Pa onda neke kartonske karte sa kondukterima, pa papirne sa kontrolorima... i onda javni outrage prema mehanickim ponistavacima (koji su bili do sad) uz kvarenje istih, cupanje i guranje novcica da se zaglave... sve se vrti u krug.
 
Poslednja izmena:
@aca
Odakle ti da je GSP neprofitno preduzeće?

@Priča o praćenju
Ljudi shvatite da vas niko ne prati. Podaci o vama idu u jednu bazu, a podaci o vašem kretanju idu u drugu bazu i one nisu povezane.
Zašto verujete mobilnim provajderima, a ne verujete prevoznicima? A provajderi mogu mnogo više štete da vam naprave.

Vas par ovde laprda o krađi, teorijama zavere i šta-ti-ja-znam čemu još, a to ne treba da bude tema ove teme. :D
Ako vam toliko smetaju stvari u ovoj zemlji, potrudite se da promenite nešto. Protestvovanje iz fotelje je postalo omiljeno delovanje u Srba. I, molim vas, nemojte da krenete sa onim maloumnim svrstavanjima po političkim partijama. To je lična stvar svakoga od nas.
Moj predlog je da se ova tema zaključa, barem na par nedelja, meseci, dok se sistem malo ne "slegne" i profunkcioniše i ljudi malo naviknu.

Daj molim te o cemu ti pricas...protestvovanje iz fotelje. Pa ja prvi necu da poturam svoja ledja za druge b**ale..sta nas 10 da krvari zbog ******ske nacije, koja glasa za ******ske politicare.
Eto ti malo maloumnog svrstavanja...mada, ja bih rekao da je malouman svako ko je dozvolio Djilasu i kompaniji da rade ovo sto rade.
Politika je umesana u BusPlus i o njoj mora da se raspravlja i ovde, jer joj je tu mesto. A tebi ako se ne svidja ti pusti nas da laprdamo i dalje, a ti radi nesto pametnije.
 
Poslednja izmena:
zechs je napisao(la):
Politika je umesana u BusPlus i o njoj mora da se raspravlja i ovde, jer joj je tu mesto.

Politika ovde nece da moze;)
 
Ne u tom smislu...izvuce mi recenicu iz konteksta :p
Ljudi koji su uveli sistem su neiskusni u tom poslu, nisu imali nikakvih dodirnih tacaka sa tom tehnologijom...i zato se javlja ovolika gomila problema...a sa druge strane zna se kako su dosli do tog posla.
 
4002_2.jpg
 
^^Svejedno, to nije tema ovde...tj ne pricamo o tim ljudima niti kako su isti dosli do posla...:) To je za neke druge forume...

Dakle, drzimo se Bus Plus-a, jel radi il ne radi, licna iskustva sa istim i tako to...A ne politicka agitacija za ove ili one umotana u pricu oko BusPlusa, posto je jelte sad to doslo na red posle mosta, tramvaja, poplocanja, drvoreda, zene koja oce da se spali u trafici itditditd...
 
Poslednja izmena:
Ok, ja sam to više u šali okačio:)
 
Nisam ni odgovorio tebi konkretno, stripic je bas dobar stavise:D
 
Poslednja izmena:
U vreme pantljicara postojala je dnevna karta (izgledala je isto kao i ona za pojedinacnu voznju, samo malo duza)... inace u Ukrajni se metro 2008 (sad nemam pojma koliko je), placao 8 din za neogranicen broj voznji unutar komplexa. Sistem radi po principu ubaci se zeton i prodje kapija, nakon toga imate mogunost da menjate linije po zelji dok ne izadjete nazad na povrsinu.... e to je ekonomska cena voznje.

Metro inace ide preko 100 km/h, pravi teski metro koji prosto leti kad krene, ako se ne drzite odoste na pod garantovano... isto su imali najave stanica isl. stvari i LCD ekrane... kolicina ljudi koja udje i izadje na 1 stanici je impozantna i apsolutno nema guranja ili bilo cega... niti kontrole...
 
Poslednja izmena:
iskustvo za ovim sistemom u uk iz 1997: bio ovaj sistem, osim sto nije bilo fensi displeja vec oveci plasticni krug magnetni citac koji je stajao kod vozaca.

SVAKO je SVAKI put kada ualzi u prevoz moro da validira kartu, ali nije bilo nebuloza sa priljubljivanjem i drzanjem kartice na tom citacu. Znaci nema potrebe da kukamo doveka o ovome. Da ne pricam da mi se desilo da me je vozac bez problema zaustavio i zabranio mi ulaz jer ima maximalno opterecenje putnika od 125 ljudi, a toliko je vec uslo i da moram da sacekam sledeci bud. koji je dosao za 17 minuta...

Interesuje me, da li se cela povrsina dspeja koristi za ocitavanje ili samo ona donja gde je okvirono nacrtano? Jer mi deluje potpuno *****no da ne moze po citavom uredjaju da se validira...
My 2 cents o softveru> kada se karta ocita, suvise malim slovima se prikazuje koliko jej jos voznji ostalo odnsono kredita. to je moglo mnogo krupnije da se resi...
 
Validirao sam kartu preko novcanika, dakle samo sam priljubio novcanik uz aparat i uradio check in.

Ne zelim da trujem topik o svom razmisljanju vezano za ovu temu, s'toga sam dodao konkretan i nadam se koristan komentar.

:wave:
 
U cetvrtak otisao u Beogradjanku u 13h stao u red, u 13:05 dobio karticu

Validirao sam kartu preko novcanika, dakle samo sam priljubio novcanik uz aparat i uradio check in.

Ne zelim da trujem topik o svom razmisljanju vezano za ovu temu, s'toga sam dodao konkretan i nadam se koristan komentar.

:wave:

+1

Naravno probao cim sam dobio iz novcanika i radi :)
Dobra je fora, a koliko vidim neki imaju problem sa folijama ili je vec do njih samih. ,)
 
a da.. ja sam isto izvadio u cetvrtak ujutro u 8:00 bas u GSP-u na dorcolu, usao unutra, dao 250 din, fotkala i to je to. Ni 5 minuta nije trajalo sve to..
 
Kakava je politika firme kad ne radi jedan validator? Trenutno sam na nepersonalizovanoj karti, a vec 3-4 puta u busu ulazim na vrata gde validator ne radi... da li kaznjavaju tada? Nekad je guzva i ne mogu da idem do drugih vrata, a nekad i necu...
 
Nazad
Vrh Dno