Šta je novo?

Bus Plus tehnologija

^ Pokazuje poziciju na mapi a ako kliknes na vozilo, prikaze udaljenost vozila od stajališta (u km). Individualno je da li su km ili broj stanica korisniji. Daleko bitnija je fluidnost saobracaja, jer nekad se na vogilo udaljeno 4 stanice ili, recimo, 4km čeka nekoliko puta duže u špicu nego u noćnim satima.

Ne znam koliko je ocekivano vreme (prikazano u zagradama pri USSD upitu) - realno i promenljivo, upravo zbog fluktuacija tokom dana.
 
Ok neke novine koliko uspeh da primetim.

Sve više i više se pojavljuju ovi automati po autobusima koji će
očigledno omogućiti korisnicima mastercard da direktno plaćaju kartu
preko aparata.




02568e757018653bedc5f540092709e1.jpg
 
Mislim da im ne treba novi aparat uopste za to, cim imaju vec NFC, vec samo update softvera?

Sve dok neko ne prihvati da uradi sistem bez da uzme za sebe 50%, nece biti velike promene :(
 
Danas u Blicu:

"Plaćanje platnom karticom biće moguće zahvaljujući Masterkard beskontaktnoj platnoj tehnologiji, a kupovina karata će se obavljati prislanjanjem same kartice na validator. Biće potrebno da građani prislone karticu direktno na ekran validatora i da sačekaju par sekundi da svetlosni i zvučni signal označe uspešnu validaciju. Naplaćivaće se samo cena jedne karte, čak i onda kada se kartica prisloni više puta na validator.

Važno je da znate: Ovaj sistem bi trebalo da zaživi do kraja godine, još nije u funkciji. Cena vožnje plaćena platnom karticom biće naknadno definisana, ali je izvesno da će kao i kod plaćanja mobilnim telefonom, biti za desetak dinara skuplja."
 
Nadam se da to neću nikad morati da koristim, samo još treba da im ostavljam informacije o računu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije ni namenjeno nama, vec isisavanju para ;)
Sansi nema da bi ovo i dovoljno stranaca i nasih korisilo da se otplati nekoliko godina.
 
Naravno. Treba se setiti usluge "pauziranja parkiranja" koja je debelo placena - a niti je grad mogao da ima ikakve koristi od toga, niti je procedura jednostavna da bi je bilo ko koristio. Garantovano opet neka Prointer Solutions / Alti / Roaming kombinacija.
 
Vidim poskupela im je usluga na 2.3 din, a provera preko aplikacije zadnjih 5 dana uopste ne radi. Valjda im nije ni u cilju da aplikacija konstantno radi.
 
Aplikacija sve ređe radi. Danas je radila, ali zato tri dana pre toga nije...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ujutru radi redovno, al uvece u zadnje vreme cesto ne radi... Neko bi rekao da su zavrnuli slavinu, da bi se trosile pare na sms, ali sam u dva navrata nakon neuspelog ocitavanja u aplikaciji probao sms i dosao do informacije da servis ne radi ili koja vec poruka izlazi, ne secam se.
 
Jel' probao neko danas BP app?
 
Ma jeste primetili da nekako drugacije radi?
Kao da je restartovan server :) Cak i stanice u Cara Dusana mi instant pronadje sve linije gde su. Nije nikada bio ovako brz.
 
BusPlus app mi ne radi već 5 dana (ni WiFi, ni mob. net). Istina, nemam najnoviju verziju app, ali ni prastaru. Vama?
 
Radi normalno celo vreme, upravo probao za svaki slučaj i radi.
 
^ Hvala. Instalirao sam poslednju verziju i radi. Imao prethodnu, od pre 3 meseca; od pre 5 dana prestala je da radi.
 
Heh, da nisi pomenuo verzije ne bi mi palo na pamet... Tnx.

Ovaj softver se radi na gorem nivou nego sto sam ja pisao za Commodore i Atari ;)
 
Ja se ne secam kada je bio zadnji update...Zapustena skroz aplikacija
 
Dosta bre, mrzitelji nijedni, jel hocete da ceo Beograd propadne da biste vi imali azurnu aplikaciju, jel to hocete? Jel to hocete?
Mora grad da se okiti u septembru i da se potrosi 100 miliona za docek, ko ce jos da se bavi i prevozom?!
 
Sram nas bilo...
 
Evo me u cosku samovoljno, sramota me je stvarno.
 
Btw, ne znam da l' ste primetili, od skora su okačili neke wifi hotspotove po stajalištima. Uhvatih čak jedan da radi od 5-6 probanih. Nakačim se na svaki, ali nema izlaz na net.

Što se tiče wifi-ja po prevozu, ono ne znam koja je svrha uopšte, u stvari znam, da mogu da kažu da smo savremeni i da imamo net po busevima.

Znači skoro sam baš testirao u nekoliko prevoza, NIGDE ne radi. Ili uopšte i nema hostspot, ili ga ima ali nema izlaz na net.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Meni na većini stajališta radi net, u pitanju je TAQOO hotspot, mada nekada me prebaci na njihov webpage prilikom konektovanja gde moram da popunim neki upitnik i tek onda imam net.
 
Btw, ne znam da l' ste primetili, od skora su okačili neke wifi hotspotove po stajalištima. Uhvatih čak jedan da radi od 5-6 probanih. Nakačim se na svaki, ali nema izlaz na net.

Što se tiče wifi-ja po prevozu, ono ne znam koja je svrha uopšte, u stvari znam, da mogu da kažu da smo savremeni i da imamo net po busevima.

Znači skoro sam baš testirao u nekoliko prevoza, NIGDE ne radi. Ili uopšte i nema hostspot, ili ga ima ali nema izlaz na net.

Ja sam odavno digao ruke od njihovog ''interneta'' u gsp prevozu.
Prevaranti bili i ostali...
 
mts net je u basu.
 
^ Koji god, ali nikad nisam imao net u prevozu, nijednom, ne pokusavam više. Taqoo net na stajalištima je vrlo brz, obicno 20/40 i vise. Ogroman upload.

Spremni smo za 100.000 Bugara koji troše 300€/dan.
 
taj bus wifi probam prvi put i iznenadim se da zapravo radi... svaki sledeci put vise nije radilo... toliko o tome...
 
I ja :) A pomislio sam da je to zato sto se obicno vozim linijama sa starim busevima:)

Da li i vama sada primetno sporije ucitava linije kada se odabere stanica? Do pre 5-6 dana ono, prethodna verzija, ili radi u nedogled (ne radi) ili u roku od 1s prikaze linije. Sada sam cekao po 5s.
 
Nazad
Vrh Dno