Šta je novo?

Bus Plus tehnologija

Ni na Oreu nije radio nešto dugo koliko se sećam

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Koristim ga cesto, vise od dosade nego ikakve potrebe, radi. Nikad u spicu, tada izbegavam da igde idem, ali ovako, nije zezao nijednom vec mesecima.

Ja ne jurim upgrades, na Nougat sam :) I to ne bi, vec MM da nije moralo iz nekog razloga - ne secam se kog :D
 
Ja na oreu, radi bez problema... Jeste da mozda nekad neke linije ne pokazuju, ali to je vec neka druga prica.
 
Meni se nije desilo da ne pokazuje linije, a da te linije imaju vozila trenutno. Tipa Prva (nakon pocetne) stanica bilo koje linije nece pokazivati vozila dok ne podju sa stanice. Jedino linije tipa 44 i 2 su (stalni) izuzeci, ali one su obe specificne nesto.
 
Meni se desavalo da ne prikazuje 67 kad sam ga jedno vreme koristio ili bar pokusavao da koristim.
 
Meni vec neko vreme nece da ucita stanicu na sajmu,mislim na onu prema gradu,ne znam broj.Kad ukucam ucitava do besvesti pa onda otkucam predhodnu da bih video buseve koji dolaze.
 
^^ bukvalno je ne bude na mapi, kao da ne postoji iako postoji.

Sad se setih da se i dalje desava da na stanici 358 (dom omladine) prikazuju 23 iako ne staje na toj stanici.
 
Nisu sredili od kako se 23 vratila ma staru trasu?
 
Meni se često dešava da čekam bus, prikazuje se na mapi, a ispostavi se da je autobus za garažu i samo projuri pored stanice - pretpostavljam da vozač zaboravi da se ugasi sa GPS sistema. Možda isto tako vozači pojedinih autobusa zaborave da uključe GPS za BusPlus? [emoji848]

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
i dalje desava da na stanici 358 (dom omladine) prikazuju 23 iako ne staje na toj stanici.
To se desava na mnogim stanicama, da se vide vozila na mapi koja tu uopšte ne staju.

Meni se često dešava da čekam bus, prikazuje se na mapi, a ispostavi se da je autobus za garažu i samo projuri pored stanice - pretpostavljam da vozač zaboravi da se ugasi sa GPS sistema. Možda isto tako vozači pojedinih autobusa zaborave da uključe GPS za BusPlus?
Prvo se desava kad se ne odjave sa sistema (tada vidiš i vozila u garaži), a drugo ako je sistem u kvaru u tom vozilu - dođe vozilo kojeg nema na mapi. U tom vozilu će verovatno validatori biri crni (isključeni) ili blokirani, ne reaguju.

Ipak, ovakve situacije su retke i moje iskustvo je 99% zadovoljavajuće! :)
 
U centru je bas puno izmena, i dosta vozila idu do Trga ili Francuske, a inave ne idu ovde.
Pogledajte izmene na linijama da bi bili sigurni.
 
23ka je pre koju nedelju tek vracena na staru trasu, barem tako kaze Busevi.com
 
^^ bukvalno je ne bude na mapi, kao da ne postoji iako postoji.

Sad se setih da se i dalje desava da na stanici 358 (dom omladine) prikazuju 23 iako ne staje na toj stanici.

Totalno rasulo... A, Aljosa je izgleda veliki "strucnjak"
 
Inače jedna odlična stvar kod BusPlus-a je integrisanje displeja na svim Solarisima. Tako da uvek je na busu pravilno ispisan smer kretanja, radi najava stanica unutar vozila i uvek je tačno vreme prikazano.
Naravno Apex-ovce mrzi da integraciju urade u svim vozilima koja poseduju displeje.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Konačno.
591d96ea3a583ad070c29eb0262dd820.jpg


Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Najzad, bilo je i vreme...

Edit: Naravno, ne radi kako treba. Ne prikazuje sve linije na stanicama, a ni na mapi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
7f470a266ecafe29b7505c9ea6b73dc2.jpg
fd1fa2611fe53bd3045ad22e60fc0f4a.jpg
 
Poslednja izmena:
Danas nemojte ocekivati da vam radi ista sto prikazuje saobracaj, sve kamere su morale da se iskljuce, snimanja, itd.

Mislim... ipak najbitnija osoba na svetu seta Beogradom... ne Putin bre :p
 
Vec par meseci dok sam na mobile data, ukucam broj stanice, vrti -ucitavanje- i ne prikaze nista.
Medjutim, na wifi-ju radi najnormalnije? Jel ima jos neko ovakav problem ili sam ja nesto zeznuo?
Da napomenem da sam brisao app i instalirao ponovo vec 5 puta i azurirao bazu. Ni danasnji update nije pomogao.
 
Kada ce da bude za iOS ?
 
Nece, oni placaju USSD proveru :)

Kome ne radi app, osim brisanja Proxyja u.APNu, nismo nista ustanovili kao moguci razlog.
 
Nemam ni proxy upisan u APN...
Sad se setih se da je pocelo od kad sam promenio telefon i presao na Xiaomija RN5. Oh well...mozda probam neki VPN :)
 
Taman sam mislio da moram da se pozdravim sa aplikacijom, jer mi je nesto pravilo probleme posle update-a na Android Pie. Dobro da su je apdejtovali, meni sad radi odlicno.
 
Ne razumem zbog čega prikazuje samo tri linije kad na ovoj stanici staje preko deset linija...

b59ba9547f001d8386e00b723a1b929b.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nikada ne prikazuje linije koje nemaju vozilo za tu stanicu u tom trenutku.

A danas preko pola GS nije radilo zbog Putina.
 
Vec par meseci dok sam na mobile data, ukucam broj stanice, vrti -ucitavanje- i ne prikaze nista.
Medjutim, na wifi-ju radi najnormalnije? Jel ima jos neko ovakav problem ili sam ja nesto zeznuo?
Da napomenem da sam brisao app i instalirao ponovo vec 5 puta i azurirao bazu. Ni danasnji update nije pomogao.

Imao sam ja takav problem na starijem Sony-ju i starijoj kartici. Sa novim telefonom i drugom karticom (trebala mi zbog nano sim-a) se rešio.

Brat isto imao navedeni problem do bukvalno nedelju dana (Xiaomi Redmi 5). Mi odemo (bilo nam usput) do VIP-a da pitamo je l' znaju što neće ovo i bukvalno kako smo hteli dečku koji radi tamo da pokažemo, ono proradilo. :D

Realno, taj problem je tako nasumičan da zaista ne znam rešenje, ali rekoh da ti olakšam da bar znaš da nije do tebe.
 
Poslednja izmena:
@dzonyhsv hvala na info :)
Evo da dodam da ni VPN nije uspeo, ni brisanje app sa starog telefona, ni stavljanje sim kartice u drugi slot, ni pokusaj kacenja na sopstveni hotspot :D :d
Kad vratim sim u stari fon, sve radi.
Dakle kod mene Xiaomi + telenor mobile data = problem.
Nemam vise ideja... Srecno i ostalima kojima ne radi.
 
Primećujem da aplikacija posle update-a baš troši bateriju, u battery stats piše 4% za 5 minuta koliko sam je koristio, može li još neko da potvrdi?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno