Šta je novo?

Bus Plus tehnologija

Meni se to pojavi kada na početku meseca bude ponedeljak, a moja firma nije uplatila na vreme na moju mesečnu. Samo dobijem to "NEMATE DOVOLJNO KREDITA".
 
Proradio Google Transit za Beograd.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Meni radi, prikazuje mi. S tim da se ne bih uzdao u raspored polazaka GSP-a...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da li pokazuje kao Bus Plus kako dolazi bus ili kako?
Bilo bi dobro jer mi se smucio BusPlus koliko je neprecizan i zastareo interfejs.
 
Ovo je više alternativa za Planplus.

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
Ovo je više alternativa za Planplus.

Послато са Le X820 помоћу Тапатока

Za Moovit više...

@NorthGate

Kod nas se polasci između 7 do 20h ne poštuju (zbog gužve ili nečeg drugog), tako da BusPlus ostaje najbolji u onome što radi. I ne znam kako je to neprecizan? Ako misliš na zakašnjenje od 30s između realnog stanja i stanja na aplikaciji, to i nije zapravo neki problem. Prilično dobar sistem, u celoj BusPlus halabuki jedna od najboljih stvari.
 
Poslednja izmena:
S tim sto BusPlus app ne radi vec 6 meseci minimum...
 
Hm... meni radi odlično (Nokia 6, Android 8.1). Svakodnevno ga koristim. Pre (možda godinu i više) sam imao problem da nije hteo da radi preko mts-a dok sam van domašaja WiFi-ja (promena kartice uz zadržavanje broja je rešila to) i sada na Vip-u isto radi kako treba.
 
Poslednja izmena:
Hm... meni radi odlično (Nokia 6, Android 8.1). Svakodnevno ga koristim. Pre (možda godinu i više) sam imao problem da nije hteo da radi preko mts-a dok sam van domašaja WiFi-ja (promena kartice uz zadržavanje broja je rešila to) i sada na Vip-u isto radi kako treba.



Meni ne radi 4.4 andr.
 
Za Moovit više...

@NorthGate

Kod nas se polasci između 7 do 20h ne poštuju (zbog gužve ili nečeg drugog), tako da BusPlus ostaje najbolji u onome što radi. I ne znam kako je to neprecizan? Ako misliš na zakašnjenje od 30s između realnog stanja i stanja na aplikaciji, to i nije zapravo neki problem. Prilično dobar sistem, u celoj BusPlus halabuki jedna od najboljih stvari.

Neprecizan jer u realnom vremenu je bus odavno otisao,a na mapi jos nije stigao na stanicu.
Azurira se na svakih ko zna koliko,a za to vreme moze da ode skoro i kilometar daleko.
 
Meni radi app i nisam primetio da je neprecizna.

Tapatalk pro using S10e
 
Razmak izmedju realne pozicije i pozicije koju prikazuje telefon je relativna. Nije isto ako npr bus udje u ulicu u kojoj je guzva ili ima 3-4 semafora i npr nemanjina od bivse glavne zeleznicke do skretanja levo ka skc-u. Tu ga tramvaj nagazi skoro na max pa je i sam refresh rate interval nedovoljan da bude realan. U vecini situacija, razmak izmedju realne pozicije i pozicije na telefonu je ~100m.
 
Poslednja izmena:
Bus plus app radi odlicno android 5.0 i android 9, jedno 2 zadnje godine, desi se da neki dan ne radi najbolje ali nije strasno.
Veci je problem sto autobusi koji su pokvareni ili idu za garaze ne iskljucuju sistem pa ih aplikacija vidi kao da voze a pored tebe prodje bus koji ne vozi, svaki dan to vidjam.
 
Razmak izmedju realne pozicije i pozicije koju prikazuje telefon je relativna. Nije isto ako npr bus udje u ulicu u kojoj je guzva ili ima 3-4 semafora i npr nemanjina od bivse glavne zeleznicke do skretanja levo ka skc-u. Tu ga tramvaj nagazi skoro na max pa je i sam refresh rate interval nedovoljan da bude realan. U vecini situacija, razmak izmedju realne pozicije i pozicije na telefonu je ~100m.

Kod mene je mnogo vise i to sam gledao kada nema guzve.
Zato sto se jako sporo azurira aplikacija.
 
Upravo tako, ovo me više iznervira nego krcat autobus. Doduše, dva ili tri puta mi se desilo da je došao autobus, iako ga aplikacija nije prikazala, pretpostavljam da su vozači zaboravili da se uključe.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Upravo tako, ovo me više iznervira nego krcat autobus. Doduše, dva ili tri puta mi se desilo da je došao autobus, iako ga aplikacija nije prikazala, pretpostavljam da su vozači zaboravili da se uključe.

I meni se to cesto desava,ali mislim da nije do toga,vec ga aplikacija u nekom momentu ne vidi.
To znam,jer kad pozovem dispecera oni ga vide sasvim normalno.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Uvek moze manualno da se refreshuje klikom na broj stanice.

Po tvom treba da izlazim i ulazim u app svaki put kada hocu da vidim gde je bus...:trust:
Treba na ekranu da prikazuje kretanje u realnom vremenu da bi bila 100% korisna,a i interfejs je zastareo kao Yugo 45 koral.
 
Ne moraš da ulaziš u app, dovoljno je da klikneš na broj prevoza na mapi i odradiće refresh.

Tapatalk pro using S10e
 
Meni se dešava da za neku stanicu ne prikaže ništa ili da neka od linija nedostaje, a kad ukucam kod sledeće stanice, prikaže.

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
BusPlus aplikacija dostupna od danas i za iOS.
Dizajn miljama ispred Android smeća. Nadam se da će uskoro neki redizajn i poboljšanje Android aplikacije.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Kako misliš glavni meni ?

Sve je isto baš kao na slikama sa linka koji se postavio.
 
Nazad
Vrh Dno