Šta je novo?

Sta uvek radite kada instalirate svez Win?

Trudim se da ne instaliram windows... Zato prvu instalaciju teram godinama. XP već 8-9 godina, win7 4-5, win10 već godinu dana. Sve dok moze da se bootuje ne diram ništa.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
To će moći da ti se bootuje večno, samo uradi backup nekim dobrim programom pa kad se nešto zabrlja samo povrati ceo sistem.

Ja za to koristim Macrum Backup Workstation

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Da nema ove sekcije u forumu ja licno nikad ne bih ni cuo za NINITE! Tako da nije zgoreg da resfresh-ujemo temu s'vremena na vreme...
 
Ja sam gore pogrešno napisao, ispravno je: Macrium Reflect Workstation.

I mene zanima šta je to ninite, zvuči kao napolitanke ili tako nešto.
Sada sam pogledao na Google, zanimljiv program mada nisam navikao na tako nešto pa sam skeptičan da bi mi se svidelo jer da u jednom paketu bude bar 5 programa koji meni trebaju i još od 64 bita, zvuči mi nemoguće
 
Poslednja izmena:
Čuo sam za to ali ja sve volim ručno. Posedujem sve instal datoteke i samo ih pokrećem jedan za drugi. Makrijum ne pomaže "mlogo" jer uvek izađu nove verzije pa ih je potrebno updejtovati.
 
Sve dok moze da se bootuje ne diram ništa.

Ma i kad ne butuje, podignem sa instalacionog diska, iskopiram sistemske fajlove i opet proradi :D

Laptop me zezao na MTP drajverom, nije hteo da vidi android telefon, ma nema šta nisam probao, silne sate sam izgubio, probao na desetine kombinacija svega i svačega, čak mi je drajver oborio i sistem, podigao instalaciju sa usb-a, popravio sistemske fajlove i više ne diram ybn MTP, fajlove kopiram sa telefona na Dropbox...
 
Poslednja izmena:
Ranije dok sam koristio desktop, samo prebacim disk u novu mašinu, sačekam da windows detektuje sve što treba, instaliram nove drivere i nastavim dalje.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Čuo sam za to ali ja sve volim ručno. Posedujem sve instal datoteke i samo ih pokrećem jedan za drugi. Makrijum ne pomaže "mlogo" jer uvek izađu nove verzije pa ih je potrebno updejtovati.
Ako radiš redovno backup, barem jednom nedeljno onda Macrium pomaže "mlogo"

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Ninite je odlican i skracuje vreme u servisu, dok on radi ja mogu nesto drugo. Jedino zameram sto na x64 sistemu instalira obe verzije Java-e pa moram posle rucno da skidam x86 verziju, ne znam sta ce mu obe?
Druga zamerka je sto nema Adobe Reader u listi, on je besplatan, mada verovatno ima neka fora sa licenciranjem.
 
Batali Adobe Reader, isprobaj PDF-XChange Viewer, bolji je svakako, brže se otvara i 64 bita

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Može sve da otvara plus ako čitaš neku knjigu ili nešto veliko kasnije ne treba da tražiš gde si stigao sa čitanjem jer taj program će ti otvoriti gde si stao.

Adobe je suviše trom, više mesta zauzima i nije postojala verzija od 64 bita, sada ne znam jer nisam odavno isprobao.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Ako radiš redovno backup, barem jednom nedeljno onda Macrium pomaže "mlogo"

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Problem je što ne radim mlogo jer bi tada image narastao na nekoliko desetina i više gigabajata sada mi je imidž oko 17GB. ;) Napravim samo osnovnu verziju sistema ali posle mora ručno novije verzije a uvek se nešto i doda....:d

Za pdf Foxit reader. Takođe pamti gde si stao pa ne moraš da tražiš i pravi one tumbnejlove sličice na desktopu a ne obične...
 
Poslednja izmena:
@ Analayzer
Neće preterano da naraste image, kod mene je trenutno na 13GB i radim backup svakih dva dana. A može kompresija da se pojača pa će biti još manje.
A uvek držim na hardu nekoliko imidža, jedan najstariji, neki srednji i novije pa zavisi koja šteta se desi ali opet je bolje nego od nule da se kreće, pa štelovanja, windows update koji ne radi ponekad...
 
Ne instaliram mnogo programa , bitno mi je da nema gluposti na start up da bi normalno bootovao.
 
instaliram i aktiviram (win 7). iskljucim win apdejt. instaliram sve drajvere i simplix update.
od programa steam, deluge, winrar, greenshot, dropbox, enpass, postbox, glasswire, word, excell, screamer radio, mpv, chrome i neku temu sa deviantarta (elune) da bi win licio na nesto...
to je sve sto imam na winu...
 
1. Iskopčam UTP kabl.
2. Instaliram drajvere.
3. Ručno instaliram MSU fajlove
4. Konfigurišem sve što treba u Group Policy Editor, PC Settings i ostalo
5. Ukopčam UTP kabl
6. Instaliram programe (poduža lista) + kopiranje/import podešavanja i podataka sa starog sistema
7. Instaliram/kopiram HoMM 3, NWN, NWN2, RA2, SC2
8. Kraj
 
Nazad
Vrh Dno