Šta je novo?

AMD Radeon 7950 zvanična tema

7950 vs gtx770,780 sintetika

Da osvezim malo i ovo poglavlje :) MSI 7950 na 1300/1900

GPU Score 9519

screenshot119n.jpg

attachment.php
attachment.php



attachment.php
attachment.php


ScreenShot123.jpg ScreenShot124.jpg
 
Poslednja izmena:
Svaka cast majstore...

Kakve su temperature na tim klokovima, koji napon... neki ss..
 
Svaka cast majstore...

Kakve su temperature na tim klokovima, koji napon... neki ss..

Ovo je bio maksimum na hladnom vazduhu zimus http://forum.benchmark.rs/showthread.php?276102-AMD-Radeon-7950-zvani%C4%8Dna-tema&p=3220711&viewfull=1#post3220711
A sada sam je stavio pod vodu tako da temperaure za ove testove nisu prelazile gpu 41c vrm1 44 :) u sobi 22c
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?276102-AMD-Radeon-7950-zvani%C4%8Dna-tema&p=3247272&viewfull=1#post3247272
 
koliko napona treba za asus 7950 1100/1500 igam tomb raider 2013 digao na 1.193 i dalje puca driver da dizem jos?
 
Dizi po malo jos pa probaj ..
 
Peco, Boki kupio DC2T 7950. :d
 
Mozes slobodno i do 1256mv da ides ali su bitne kakve su ti temp GPU i VRM-a .
 
GPU-Z pa na njemu sve gledas ako ima prikazano ako ne onda ne mozes ni preko cega drugog videti .
 
ako ne vidi GPUZ onda su senzori poskidani da bi se smanjili stroskovi prozvodnje a proizvodjac vise zaradeo... Ja imam jednu referentnu 5850 na kojoj ima sve da se ocita a sto je jos fora ima cak i biper koji signalizira ako nesto nije u redu ...
 
Koji je najbolji model ove karte,molim za tacan nazim,i sa kojim Amd FX 8XXX procesorom se najbolje slaze? Koristilo bi se za igrice!
 
jel mnogo za asus Na 1100/1575 napon 1.20 power limit 20+ temp od 72 a VRM da bude 78 koja granica za VRM?
 
Koliki ti je ASIC ? Cenim da je ispod 50.

Ne isplati ti se da silis gpu kad nije neki primerak ocigledno. Ali zato bi valjalo poigrati se sa memorijom ;) Deluje da ima potencijala ako si izvukao 1575 Mhz na default naponu.
 
Koliki ti je ASIC ? Cenim da je ispod 50.

Ne isplati ti se da silis gpu kad nije neki primerak ocigledno. Ali zato bi valjalo poigrati se sa memorijom ;) Deluje da ima potencijala ako si izvukao 1575 Mhz na default naponu.

ASIC mi je 63, nafurao sam grafiku na max na tomb raider-u inace za druge igre do sada nije mi nije trebalo vise od 1.18 napona a za ovu 1.2.
 
VRM ti je preko 90c garant. :d
 
Ja imam malih problema sa mojim 7950 karticama. Naime stavio sam ih u CF da se malo igram, konkretno krenuo sam crysis od prvog dela da igram, ali kako upalim igru tako igra puca, taktove sam ostavio deff 925/1250. Kad je jedna onda radi ok, a čim su 2 odma puca. Probao sam i Crysis2 i crysis 3, isto se dešava sa sve 3 igre. Rade normalno kad je jedna karta, čim su 2 odma puca :S
 
Kupi Nvidiju za SLI, a sa AMD kartama ili se igraj samo sa jednom ili lepo rudari sa sve 3, pa kad zarade ti kupi SLI ;)
 
Ma i ovako planiram neku 660ti da uzmem za video editing i malo igranja, ali ostaviću ovo da rudari, samo da malo zaladi :)
 
Jel rastavljao neko Sapphire-ove 7950 dual x kartice? Hoću da zamenim pastu i da je lepo očistim pred ove vrele dane koji nam predstoje, ali sam naišao na mali problem, pošto kartica od nazad ima samo 4 šarafa koji drže ceo hladnjak, mislio sam da je to sve, kad ono crvc, pored ta 4 šarafa, postoji jedan, rekao bih plastični deo, koji je "zalepljen" nekim kao sunđerom za samu karticu i koji bukvalno neće da se odlepi, samo se razvuče, ali nikako ne uspevam (neću baš da vučem kao sivonja) da ga odlepim. Jel neko zna jel ima nešto ispod, ili je to tipa waranty void when removed?
 

Prilozi

  • P6240501.jpg
    P6240501.jpg
    1 MB · Pregleda: 135
Konacno sam prikupio sve potrebne komponente za CF na vodi. Danas imam slobodan dan i upravo sam zasukao rukave i bacam se na posao. Ogroman posao me ceka, ali nadam se da ce da padne 2x1350mhz za svaki dan :D Uzeo sam rez sa dve pumpe serijski vezane , da pojacam protok ipak dva hladnjaka, brze sojke i tri bloka stvaraju veliki otpor. Slikacu montazu detaljno pa kacim slike kada sve zavrsim.

3jl8.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno