Šta je novo?

AMD Radeon 7950 zvanična tema

Spusti klok memorije kad kopas btc. Koja je to karta i koliki je asic quality?
ja to nikako ne uspevamna kartama 7xxx serije ..

neznam u cemu je caka, obrisao sam u profiles sve sto je imalo i MSI prijavljje ovo:
Pogledajte prilog 111760
pa vidis ona nece ni da se spusti na 625, mislim AB je kao prihvati ali u grafikonu i dalje stoji 1250??????

to se desava sa obe karte inace je druga WF3
 
Poslednja izmena:
@ mirza
raspakovao i ubacio u MSI folder

i nema razlike
i dalje stoji na 1250
AB je 2.3.1
 
Poslednja izmena:
Jesi citao ti sta sam ti ja napisao na prethodnoj strani . Podesi klokove koje ces da koristis npr 1200 za GPU i memoriju smanjis na min koliko ti dopusta . Ugasis AB upalis AB pa smanjis memoriju jos i to je to ...
 
@apple
naravno da jesam i probao sam i to ali poenta je u tome da iako AB prihvati onih 625 i klizac stoji na 625, u dijagramu kao na slici koju sam okacio memory clock i dalje stoji na 1250, takodje ako povecam memory clock da dijagramu raste za oniliko za koliko ga povecavam ALI nece da se spusta ispod 1250 osim kad su kartice u idle..
 
Da li si editovao cfg file od AB-a ?
 
pa obrisao sam ceo sadrzaj foldera profiles ???
evo sad sam editovao i unutra vidim sva ziva podesavanja , da samnjim tu???
 
Poslednja izmena:
TI si sve ispreskakao koliko ja vidim . Ajmo iz pocetka :
1) Install MSI afterburner. http://download1.msi.com/files/downloads/uti_exe/vga/MSIAfterburnerSetup300Beta9.zip (meni radi trenutno na beta9-ci)
2) Download this dll file http://www.multiupload.nl/WL63GL55KM and place it in your Afterburner directory.
3) Edit the afterburner config text according to this thread and set unofficial overclocking mode to 2. (kod mene na 7850 1gb mora da ide 1 da bih mogao na 300)
4) Run MSI Afterburner.
5) Set the overclocking mode to kernel instead of software in settings.
6) Underclock memory as per usual.

It took me a long time to figure this out from various threads, so hopefully now people will find it easy. This also allows you to overclock memory above the overdrive maximum.
 
pa eto sta nisam , nisam namestio overclocking mode to kernel , sad cu da probam
 
Evo i ja sam probao ovo sa prebacivanje u kernel, i MSI kartu koja mi je nije glavna spusta cak do 155! (pogledao sam u gpu-z) a Sapphire, koja mi je glavna i za koju bi mi trebalo bar na 300 da dobijem 1stepen manje mozda, nece ispod 625nikako. Ne razumem zasto nece..
 
Evo ja instalirao sad nekau beta verziju i namestio sve da radi kako je i radilo :D
 
79xx ne moze ispod 625mhz pod win.
 
ok, imamo napredak, spustio memorije na 625 na obe karte ...
 
Vidim pises 2 karte da imas . Imam slican problem kod drugara gde su ubodene 2x7850 i jedna 7870 pa se desava isto kao kod tebe da nece ispod da ide . Npr mozes da smanjis samo jednu kartu da ide memorija nize dok druga nece ...
 
79xx ne moze ispod 625mhz pod win.

E a zasto mi onda gpu-z Sensors prijavljuje 155MHz za memoriju za (tvoju :)) MSI 7950? Mozda samo tako pokazuje, a zapravo nije, medjutim za Sapphire kaze da je 625
 
Hmm , nemam pojma, koliko ti AB prijavljuje? :)
 
9xf.png

Stoji mi na 155MHz slajder ;). Tako da izgleda da moze, ali na zalost samo za jednu kartu, kao sto sam rekao Sapphire-a koja mi je glavna nece nize.
 
Poslednja izmena:
Konacno stiglo :D

20130408113327.jpg


20130408113515.jpg


20130408113503.jpg
 
i ja sam isti taj planirao da poručim pa da pravim neku gheto verziju, koliko te izašlo?
 
Baš lepo odrađen kuler, koliko vidim obe naponske su pokrivene, ova veća ima i fizički odvojeno hlađenje, samo voda ih veže, onaj ko je ovo pravio znao je šta radi...zaista obećava.
 
Koliko love ?
 
Sve ukupno , blok u rukama :) 16.300din sa cetiri fitinga. 125eur blok i 20eur fitinzi. S obzirom da je blok u Evropi kostao 125eur , ispalo je ekstra :) A fitinzi kostaju 4eur na ek sajtu tako da je ok . Skupa igracka ali da vidimo kako ce da se pokaze. Bice posla oko montaze + to radim prvi put :D
 
Jel taj Koolance bolji od slovenackog EK? Da li se gubi garancija na graficku kartu ako se skida kuler sa nje bilo zbog voter bloka ili zamene fabricke paste(moze da se vidi da su srafovi skidani)?
 
A @risim me napade za moj blok kako je skup, Koolance je firma od koje sam uzeo opremu za testiranje mojih WB konkretno merac protoka i to je stvarno profi firma i dugo se bave time, cene su im jace u odnosu na EK i Swiftech ali je zato zavrsna obrada bez greske. @Delevicu uzeo si za tvoju GA 7950. Jedina mana ovih WB sto ne mogu tako lako da se seljakju na druge karte. Ocekuj temp. oko 40 na sobnoj. Bas su bili zaiteresovani tada za GPU univerzalni blok al dzaba kad mi zivimo u Srbistanu
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno