Šta je novo?

AMD Radeon 7950 zvanična tema

To što ti niko odgovorio nije može da znači samo jednu stvar ;).

to sto mu nije niko dogovorio to je i mozda zato sto se nije potrudio da procita 10-20 strana ove teme a stalno se javljaju novi i kao da je neko ovde placen da sedi i pruza informacije again and again .... citajte temu ovde sve sto vas interesuje mozete naci ...
 
Koliki je Asic na toj karti ?
 
Provrti Crysis benchmark sa tim setovanjem :D
 
treba videti gde joj je granica kad je rec o everyday gamingu. Ovaj skor izvlaci samo zbog dobrog asica. I nije rekao u kom setup-u je vrteo markove, dal je orvoreno kuciste, prozor, terasa i sl.
 
@goldi

koja je ta divljakusa koja ide prema 1400Mhz???
 
Tu samo voda pomaze, dzaba i prozori otvoreni i kuciste otvoreno i terasa ... kakve su temperature naponske pri tom obaranju rekorda bar kad je rec o srpskim overclockerima ... ? :) Nisam uspeo da vidim na shotovima
 
@ kurajber

planiram da kupim jednu 7950 posto kosta samo 8BTC-a (ako ove najavljene 7790 ne budu nesto) pa sam poceo da se interesujem sta sad valja da se uzme :type:
 
Overklok za 24/7 je slican svim kartama, eventualno neka ide na 1200MHz ako ima bolje haldjenje, ali vecina na 1100-1150MHz za svaki dan, i to na normalnom broju obrtaja ventilatora i u zatvorenom kucistu pri normalnoj ambijentalnoj temperaturi 20+ stepeni.

Ja sam imao MSI TF3 v2 ona iako ima visok ASIC greje se vise i ne moze preko 1100MHz a da se buka i temepratura zadrze u nekoj normalnoj granici (do nekih 75c, recimo), eventualno do 1150-1175MHz ko moze da podnese ventilator na 100%.

Sada Gigabyte WindForce, ona ima dosta manji ASIC, ali mnogo bolje hladi, trazi vise napona ali je moguce da se postigne nekih 1150-1175MHz sa slicnom bukom koju proizvodi MSI na 1100MHz, mozda je i malo tisa ako se dopuste malo vece temeprature na racun brzine ventilatora.

Sve to u kucistu ATCS 840 sa 3x230mm, 3x120mm ventilatora, provetrenost ne moze biti bolja...
 
treba videti gde joj je granica kad je rec o everyday gamingu. Ovaj skor izvlaci samo zbog dobrog asica. I nije rekao u kom setup-u je vrteo markove, dal je orvoreno kuciste, prozor, terasa i sl.

Sve je receno , samo malo prelistaj unazad :)

Ako izuzmemo oc umece :p Nije samo do asica, ima monogo i do pcba ;)
Temperatura naponske je bila 63c, sto je mnogo s obzirom da je prozor bio otvoren :) Za 24/7 oc bez vode je nemoguc u realnim uslovima . Naponska lagano ode preko 100c...
Kad stigne wb radim testove za 24/7 , bez vode 1100mhz je max za MSI .
 
Poslednja izmena:
Mislis preciznije od komponenata na pcb tj kondenzatora
 
I kojoj kartici sada na našem tržištu dajete najviše glasova? Ja sam nekako oduvek gotivio Sapphire-a što se amd karti tiče i nikad nisam sa njima imao probleme, a imao sam i starije verzije x850xt, hd2600pro, 3850, 4770 i onda sam prešao na GB 6850OC i skenjao se jer ima zaključanu voltažu i sad isto hoću da pazarim ove karte, a ne znam šta uzeti, asus mi ne odgovara jer ne može stati u kućište a i čini mi se da je overpriced, ne znam nisam pametan, Jurio sam Sapphire VaporX ali ga nigde nema a čini mi se kao ok kartica
 
Ako uspes da nadjes MSI TW3 to ti je ok karta . Tacnija oznaka joj je :
MSI Radeon HD 7950 3GB GDDR5 R7950 Twin Frozr 3GD5/OC
 
Poslednja izmena:
našao sam v2 te kartice, kao i asuse Asus HD7950 DC2 3GD5, Asus HD7950-DC2T-3GD5, Asus HD7950-DC2T-3GD5-V2
 
Model koji ti treba je: Asus HD7950-DC2T-3GD5-V2
 
Reako je da mu Asus ne odgovara ...
 
Ne može da mi stane ku ćište, tj mogao bi, ali bih onda morao da se odreknem tv kartice, koju u suštini ni ne koristim non stop :)
 
Poslednja izmena:
pih, našao sam običnu dc2t 3gd5 i imaju samo jednu :S
 
tamo gde ih ima cene su preterane, 40k, pa za te pare ću uzeti 7970, koji lopovi :S
 
Ako uspes da nadjes MSI TW3 to ti je ok karta . Tacnija oznaka joj je :
MSI Radeon HD 7950 3GB GDDR5 R7950 Twin Frozr 3GD5/OC

Ne znam za taj MSI, ja sam imao 'lepa' iskustva sa njim pre mesec dana... Umesto MSI sam uzeo Gigabyte i prezadovoljan sam.
 
Ne znam za taj MSI, ja sam imao 'lepa' iskustva sa njim pre mesec dana... Umesto MSI sam uzeo Gigabyte i prezadovoljan sam.

Slazem se. MSI jedino pod vodu, ovako je losa. Evo napravio sam jedan test u realnim uslovima, zatvoren HAF X , ambijentalna temp 23.6c

Ja bi ga isto zaobisao ako ne ide pod vodu.
 

Prilozi

  • ScreenShot070.jpg
    ScreenShot070.jpg
    133.1 KB · Pregleda: 85
Poslednja izmena:
Koliko je ocajno hladjenje. :D
 
Msi je ok samo za povremeno igranje ili za neko ozbiljnije hladjenje. Ako izuzmemo to hladjenje TF3 je sjajna karta. Moj glas ide za Asus od svega stoxje trenutno dostupno.
Postoji jos jedna fenomenalna kupovina ali posto je trenutno nema necu ni spominjati. Kada je bude opet reci cu koja je.
 
Nazad
Vrh Dno