Šta je novo?

P7P55D + I5 750 overclock pomoc

magicius

Slavan
Učlanjen(a)
11.10.2007
Poruke
915
Poena
319
Cao drugari...
nedavno sam poceo da se bavim flight simulatorom (ponovo)
program je vrlo zahtevan sto se tice cpu-a,pa sam odlucio da probam da ga malo OC..
pratio sam neko uputstvo sa sajta :review
medjutim ja nisam uspeo nista od toga sto su ti momci uradili,kad postavim ta podesavanja sistem nema sanse da se bootuje...
da li bi neko bio ljubazan da mi pomogne?
Hvala unapred!
 
Cao drugari...
nedavno sam poceo da se bavim flight simulatorom (ponovo)
program je vrlo zahtevan sto se tice cpu-a,pa sam odlucio da probam da ga malo OC..
pratio sam neko uputstvo sa sajta :review
medjutim ja nisam uspeo nista od toga sto su ti momci uradili,kad postavim ta podesavanja sistem nema sanse da se bootuje...
da li bi neko bio ljubazan da mi pomogne?
Hvala unapred!


Ai Overclock Tuner [manual]
CPU Ratio Setting [20]

> CPU configuration
CPU Ratio Setting [20]
C1E Support [disabled]
CpU TM Function [disabled]
*Intel(R) SpeedStep(TM) Tech [disabled]
Intel(R) C-STATE Tech [disabled]
*Intel(R) SpeedStep(TM) Tech [disabled]

BCLK Frequency [200]
PCIE Frequency [100]
DRAM Frequency [1600]
QPI Frequency [auto]

>DRAM Timing Control

1st information
DRAM CAS# Latency [6]
DRAM RAS# to CAS# Delay [8]
DRAM RAS# PRE Time [6]
DRAM RAS# ACT Time [24]

2nd information
DRAM Timing Mode [1N]




Load-Line Calibration [auto]
CPU Voltage Mode [VID]
CPU Voltage [1.24375]
CPU PLL Voltage [auto]
IMC Voltage [1.2455]
PCH Voltage [auto]
DRAM Voltage [~1,65]


Spread Spectrum Control
CPU Spread Spectrum [disabled]
PCIE Spread Spectrum [disabled]


probaj ovo,ali samo ako imas odgovarajući kuler,bez toga nikako,ovako je meni bilo podešeno za i7 870 sa maximus 3 formulom tj, na 4ghz
što uopšte neznači da će kod tebe da radi stabilno,ali barem imaš od čega da kreneš,smanji voltažu za cpu ili povećaj takođe i za multiplier(množioc) za početak recimo probaj na 3.2 ili nešto slično tome
 
za memoriju nemoj ništa dirati msm na latencije ako kopiraš moje to neće raditi
 
e hvala,probacu,sto se coolera tice imam cm 212

e da i reci mi molim te koja je opcija da sam smanji ratio kad nema potrebe za oc? tipa dok slusam muziku
 
Poslednja izmena:
ovo ostavi na auto...ili enabled


Intel(R) SpeedStep(TM) Tech [disabled]
 
koliki ti je napon za taj clock?

al pazi ipak ti je napredak dosad ti ni ovo nije uspelo zar ne?
 
1.3 napon, nije uspevalo ali po njihovom samo su menjali fsb i rating i BAM 4.2 ghz... 3.6 jeste unapredjenje,samo je problem sto ovaj cpu moze mnogo vise
 
povećaj napon na 1.325 ili 1.35v i probaj 200x19 ili 200x20,odvrni ventilatore na max
meni lično se čini da je taj napon malo visok za 3.6ghz

ajd napiši mi konkretno sve na koliko si podesio komplet sve
 
ako imaš u biosu neku opciju extreme overclock ili extreme phase power onda ako stoji na disabled podesi je na enabled(na maximus 3 formuli je bilo siguran sam,bez toga ni meni nije dozvoljavao neki visok overclock),mora da ide makar na 4ghz

oprezno sa naponom nemoj preterivati
 
1.3 napon, nije uspevalo ali po njihovom samo su menjali fsb i rating i BAM 4.2 ghz... 3.6 jeste unapredjenje,samo je problem sto ovaj cpu moze mnogo vise

Ne mora da znaci da procesor moze mnogo vise; moj je na 3.8 isao stabilno, vec preko mu je trebalo mnogo vise napona i povremeno je pucao na 4. Mani se ti tih sto teraju i5 na 4,2 i vise..pogotovo sa hladjenjem poput tvoga!!

I evo ti podesavanja pa proveri razne kombinacije http://www.youtube.com/results?sear...6466l0l16861l14l14l1l7l7l0l265l1098l0.4.2l6l0
 
Ne mora da znaci da procesor moze mnogo vise; moj je na 3.8 isao stabilno, vec preko mu je trebalo mnogo vise napona i povremeno je pucao na 4. Mani se ti tih sto teraju i5 na 4,2 i vise..

Upravo, ima i jednih i drugih zato recimo 3.6 je MUST HAVE a sve preko zavisi od primerka
 
Ne mora da znaci da procesor moze mnogo vise; moj je na 3.8 isao stabilno, vec preko mu je trebalo mnogo vise napona i povremeno je pucao na 4. Mani se ti tih sto teraju i5 na 4,2 i vise..pogotovo sa hladjenjem poput tvoga!!

I evo ti podesavanja pa proveri razne kombinacije http://www.youtube.com/results?sear...6466l0l16861l14l14l1l7l7l0l265l1098l0.4.2l6l0

u suštini jeste tako dosta njima je trebalo za 4ghz pa i preko,više od 1.4v ali to nebi nikako preporučio,čisto da vidi max sa 1.35v koliko može da izvuče
interesovalo bi me koliko je podesio IMC,znam da je def.1.10v(ako se dobro sećam) to bi možda malo trebalo povećati na nekih 1.20v ili max 1.25v
 
Evo ti moja podesavanja za 3.8Ghz:

19x200=3800mhz

ram 1600mhz 1.65v

Vcore=1.35625V

IMC =1.2500V

LLC ukljuci,on ti direktno poboljsava Vdrop.

Moj primerak ide na 4 ghz sa 1.4v,mada ga drzim na 3.8,ionako nema nikakve razlike,a velika je razlika izmedju 1.35v i 1.4v,mada,citao sam da je neki max za 24/7 1.45v,naravno,dobro ohladjen ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno