Šta je novo?

Vodafone Smart Tab 10.1

Buahahahaha uzeo sam poslednji komad u Trgovackoj >:D
Nepisano pravilo je da je u manjim radnjama i sto dalje od centra lakse naci ono sto ti treba.
Btw, proverio sam ono sa raskidom ugovora... Kaze covek: na tvom paketu platis 22.000 din i to je to.

Platis 22.000 i vratis tab ako se ne varam i raskinuo si ugovor. Detalji, detalji :)
 
procitah sve al vidim da pitam imali koji advokat ili pravnik ili sudija ustavnog suda da nam kaze konacno koliko kosta ta prokletinja uz raskid ugovora.
 
procitah sve al vidim da pitam imali koji advokat ili pravnik ili sudija ustavnog suda da nam kaze konacno koliko kosta ta prokletinja uz raskid ugovora.

Pa rekoh ja iznad :) Kazna za raskid ugovora od 22.000 i nisi vise obavezan ugovorom ali tablet vracas. Da je 22.000 i da nama pametnima ostaje tab svi bi to uradili jer sam uredjaj vredi bar 350 evra :)
 
Baš se ozbiljno razmišljam da ga uzmem, ali konačni sud ću doneti nakon testiranja. Kako Vip stoji sa zalihama, jel se svuda razgrabio po Beogradu?
 
Pa rekoh ja iznad :) Kazna za raskid ugovora od 22.000 i nisi vise obavezan ugovorom ali tablet vracas. Da je 22.000 i da nama pametnima ostaje tab svi bi to uradili jer sam uredjaj vredi bar 350 evra :)

Kako misliš vraća tablet? Tablet se sigurno ne vraća jer je tvoje vlasništvo, nije dat na korišćenje već kupljen.
 
Aha... Nije tako bilo kada sam ja uzimao telefon pre 2 godine, to nešto od skoro? Btw. nisam video u ugovoru tu stavku, pročitaću opet posle.
 
Ja sam uzeo do 10 GB i kazna za raskid ugovora je 20000 dinara s tim sto sam odmah platio 9990 dinara. Znaci ukupno izadje 29990 dinara i imaju te u evidenciji tako da su stobom zavrsili zauvek (proveravaju te u kreditnom birou). Ako uzmes do 5 GB kazna je 10000 dinara a do 15 GB gde placas odmah 1 dinar kazna je 30000 dinara za raskid ugovora, znaci njihova procenjena vrednost taba je 300 EVRA.
 
Ako uzmete tab uz najjaci paket placate 12x16xx din I 12x2190din dok tab dobijete za dinar. Za raskid ugovora na ovom paketu placate penal od 22.000din I to je to, nosite tab kuci. Mozete raskinuti ugovor u bilo kom trenutku. To vam je info iz prve ruke, odmah sam pitao. Inace, tab je odlican, sve mi se vise svidja, uprav sam na njemu.
 
@ Paloma
Ja sam uzeo za dinar i ugovorna kazna pise u ugovoru 22.000 din evo upravo ga citam! Stvarno ne znam sto govorite napamet. Kao sto neko rece, tablet nije tvoj vec ti ga VIP iznajmljuje dok ne istekne ugovor. A informacije od zaposlenih u poslovnicama su vrlo verodostojne, kad sam prebacivao broj iz VIP-a setao sam 5 puta od njih do Telenora i nazad! Nemoj slucajno neko da se zezne bez bar nekoliko provera da raskida ugovor-ostace i bez novca i taba!

Edit:

Član 7
Korišćenje mobilnog uređaja i SIM kartice i druge terminalne opreme i obaveze Pretplatnika
7.1. Vip može Pretplatniku predati na korišćenje mobilni uređaj i/ili SIM karticu ili računar i SIM karticu kao terminalnu
opremu za korišćenje odabranog tarifnog paketa usluga (u daljem tekstu: terminalna oprema ili samo oprema), a Pretplatnik će imati pravo da opremu zadrži tokom čitavog trajanja Pretplatničkog odnosa. Tokom trajanja pretplatničkog
odnosa mobilni uređaj i/ili SIM kartica odnosno računar i SIM kartica, ostaju svojina Vip-a. Po zahtevu Vip-a, kao i u
slučaju prestanka pretplatničkog odnosa po bilo kom osnovu i u bilo koje vreme, Pretplatnik je dužan da opremu koja
je Pretplatniku bila predata na korišćenje, vrati Vip-u

Znam da sitno pise ali procitajte ugovor pre nego ga potpisete :)
 
Poslednja izmena:
Ajde da pitam neko ko je upucen: kad bi uzeo ovaj tablet sa najmanjim paketom na 6 mesecnih rata kako me proveravaju ?? Jel ostavljam 6 ispunjenih cekova ili je neka drugacija procedura ?

U Telenoru sam uzeo telefon na 6 rata i poshto sam korisnik 2 godine nisu mi trazili nishta... Neznam kako su me proverili kad nisam cekao ni 10 min ??
 
Čekovi. Pitao sam ja da li mogu kroz račune da se plate rate i ne može, jedino čekovima.
 
Poslednja izmena:
Šta je sa karticama kao što su MasterCard i AmericanExpress? Da li njih prihvataju? Lakše mi je to nego da tražim čekove od banke.
 
Napisao sam samo ono sto su mi rekli u vipu, u mom ugovoru stoji 20000 dinara, za drugi paket, kad sam ih pitao kolika je kazna za prvi i treci paket rekli su mi 10000 i 30000 dinara i da posle toga nemas vise pravo na zakljucenje nikakvog ugovora. Izgleda da ni oni nisu upuceni u poso koji rade, zato se i pojavljuju novi likovi na svakih 3 meseca.
 
@arheolog
Jeste to u slucaju da ne placas racune pa vip raskida ugovor s tobom. Ovako ti placas 22.000 da sporazumno raskinete ugovor I u tom slucaju ti ostaje tab. Pitao sam coveka u polovnici kod mene I mislio je da zelim odmah da reskinem, uglavnom objasnio mi je detaljno.
 
Napisao sam samo ono sto su mi rekli u vipu, u mom ugovoru stoji 20000 dinara, za drugi paket, kad sam ih pitao kolika je kazna za prvi i treci paket rekli su mi 10000 i 30000 dinara i da posle toga nemas vise pravo na zakljucenje nikakvog ugovora. Izgleda da ni oni nisu upuceni u poso koji rade, zato se i pojavljuju novi likovi na svakih 3 meseca.

To ti kazem, ne uzdam se ja u njihova objasnjenja jer su uglavnom neznalice i nezainteresovani. Ali sam procitao ugovor i jasno je kao dan ih ne mozes zeznuti nikako :)
 
Šta je sa karticama kao što su MasterCard i AmericanExpress? Da li njih prihvataju? Lakše mi je to nego da tražim čekove od banke.

Moraš do banke po čekove. I računaj da prvi ček ide odmah, tako da ti je bolje umesto njega da daš keš.
 
Čekovi. Pitao sam ja da li mogu kroz račune da se plate rate i ne može, jedino čekovima.

Može i na rate kroz telefonski račun, ali ima samo određeni iznos za svaku kategoriju korisnika (rangiraju valjda po visini mesečnih računa i redovnosti plaćanja) koji može na rate. Naravno, govorim za stare korisnike. Moja žena je pre mesec dana uzimala telefon i bilo joj je dozvoljeno da uzme na rate kroz račun, samo pod uslovom da je cena aparata do 10.000din. Imaju za svakog starog korisnika u računaru već urađenu procenu i maksimalni iznos koji može na rate. Ako je aparat skuplji, onda moraju čekovi.
 
Ja sam stari i dugogodišnji korisnik, aparat sam platio 9990 dinara i nisu mi dali kroz račune da platim.
 
Mozda ima veze da li si redovno placao. Telenor dozvoljava vec posle 6 meseci, ako si redovno placao. Ako nemas zadnjih 6 rata placenih na vreme (sto je kod njih do 20.) mozes da platis samo kesh.
 
Uvek sam plaćao račune na vreme, čak i pre roka. :)

Elem, ne nam da li je neko spomenuo, ali tablet ima i LED za notifikacije, što je poprilično zgodna stvar.
 
i na kraju meni opet nije jasno dali posle kazne vracas tab ili ne.

Hiljade pravnika godisnje izadje sa fakulteta ali ni to nije dovoljno ovoj zamrsenoj zemlji.
 
Ako neko bude voljan da rastumači skeniraću ceo ugovor kada dođem sa posla i okačiti ovde.
 
Pozurite sa tim testom... I obavezno mu nađite neku manu inače ću pokleknuti, finansijsku konstrukciju sam već zatvorio...
 
Pa, ima mana. Nedostatak USB porta (mada mislim da radi USB OTG, ali svakako je minus što nema odvojenog porta), sve bi trebalo da se radi preko ovog njegovog nestandardnog konektora za koji nisam video da ima da se kupi HDMI, USB OTG, itd. Dalje, lošiji ekran nego ostali tableti, vidi se da su tu najviše štekali. Nije skroz smooth kroz launcher (verovatno ima neki bloatware, ali to ne može da se ubije dok neko ne rootuje uređaj), težak je, ne zna se da li će biti ICS updatea za njega.

Koliko sam ga sada nacrnio ispašće da je loš uređaj, sada sam naveo samo mane. :) Možda i ja odradim video test ovih dana, samo da nađem malo vremena. Ako vas nešto konkretno zanima oko uređaja da odradim na video testu ili neka informacija, pitajte, mogu sve da isprobam što vam treba.
 
Kao sto sam vec napomenuo jako los ekran po meni ,a u to se gleda 99 posto vremena.Skrolovanje isto nije ni priblizno brend uredjajima.
 
Sad glupo jedno pitanje...jel na HC moze da se instali klasican launcher,adw,launcher pro i slicni?
ADW ima opcija oko prikazivanja animacija,skrolovanja i svega toga slicnog,da moze da se ubrza rad na tabletu.Bar sam ja tako radio na bivsem Intexu sa 512rama i cini mi se 800mhz proc`om
 
Ja sam stari i dugogodišnji korisnik, aparat sam platio 9990 dinara i nisu mi dali kroz račune da platim.

Kao što rekoh, prave za svakog korisnika individualnu procenu. Kako i prema kojim parametrima, to samo oni znaju. Možda ti računi nisu bili dovoljno visoki, a možda za tabove to ne važi, ko će ga znati, uglavnom, nemam razloga da lažem...
 
Nazad
Vrh Dno