Šta je novo?

Vodafone Smart Tab 10.1

Upravo sam ga doneo kuci, prvi utisci su fenomenalni. Kvalitet izrade odlican, ekran mi se vrlo svidja, uglovi gledanja po meni vrlo dobri. Brz je izuzetno, odziv momentalan na sve komande. Butuje se rekao bih za 30-tak sekundi. Mozda napravim video review ali imam samo kameru na Telenor One Touchu pa cu videti kako ce to ispasti :)
 
Je l' najavljuju negde ICS update za ovaj uređaj? mobilx, daj još neke utiske, možda i video review? :)

Informacije su vrlo sture. Ovo je tek izaslo a radi se o ZTE V11a kinezu koga prodaje vodafon sto jos vise komplikuje stvar. Naravno cekam root a ovako na prvi pogled vrlo ladno moze da vozi ICS. Honeycomb 3.2 je vrlo blizu onoga sto imamo na sgs ics portu (dozivljaj), tako da mi i nije potreban toliko :)

Za pocetak df izlaz
Filesystem Size Used Free Blksize
/dev 366M 48K 366M 4096
/mnt/asec 366M 0K 366M 4096
/mnt/obb 366M 0K 366M 4096
/system 590M 544M 45M 1024
/firmware 1G 23M 1G 32768
/data 12G 1G 11G 4096
/persist 4M 1M 2M 1024
/cache 295M 4M 290M 4096
/mnt/sdcard 12G 1G 11G 4096
/mnt/sdcard-ext 3G 3G 429M 32768

/data je extra large :)
Sve particije su ext4 osim /firmware i sdcard-a

Quadrant score je 1256. Negde pise da je i do 1500. Sada me zeza nece ni da se izvrsi:)

Sve u svemu ima dosta mesta za tvikovanje. Kazu da je bootloader otkljucan i da radi fastboot. Nisam probao bice uskoro. Treba nam root metod koji ne verujem da se razlikuje od onog na recimo Zte racer.
 
Upravo sam ga doneo kuci, prvi utisci su fenomenalni. Kvalitet izrade odlican, ekran mi se vrlo svidja, uglovi gledanja po meni vrlo dobri. Brz je izuzetno, odziv momentalan na sve komande. Butuje se rekao bih za 30-tak sekundi. Mozda napravim video review ali imam samo kameru na Telenor One Touchu pa cu videti kako ce to ispasti :)
Cestitam, znaci ipak je strasni sud vipa, presudio u tvoju korist??? :)
 
Na onom unboxingu ne mogu da vidim nigde HDMI konektor, jel on ide preko onog njegovog prop. porta ili kako?


Da u portu je. Prakticno znaci da ga nema osim ako odgovarajuci kabal ne bude dostupan na trzistu. Od konektora je tu samo 3.5mm i slotovi za sim i sd.
 
Valjda ce u neko doba da se pojave na ebay kablovi.
Jesi probao da mu gurnes neki Full HD?
 
Cestitam, znaci ipak je strasni sud vipa, presudio u tvoju korist??? :)

Presudilo je to sto sam pre mesec dana raskinuo ugovor za telefon :) Iako sam redovno kasnio sa uplatama dali su mi tablet za dinar jer sam nov korisnik :) Sutra cu da se potrudim za video review, ipak ova kamera na Telenor OT nije toliko losa :)
 
Ti se bas resio za vrhunski video :D Mislim da ti je u startu bitnije da li moze da procita NTFS eksterni disk... Kako ces inace da prekopiras toliki fajl?
 
I malo matematike ;)

VIP daje ovaj tablet uz akciju, tako da najvećem paketu tab košta:
12*1.642+12*2190=45.768din

Ako ga uzmemo uz najmanji paket (nema popusta tokom prve godine):
24*1090+19.990=46.150din

Dakle, dok traje akcija (do 31.01.), jeftinije je uzeti tablet uz najveći paket!
 
^Ima popusta i na najmanjem paketu. Pitao sam juce u VIP-u. :)
 
Evo, da dodam jos par utisaka - uzeo je drugar, tako da sam i ja mogao malo da probam ovaj tablet. Ekran je odlican, masina radi brzo, internet stranice se jako brzo ucitavaju, nisam primetio bilo kakvo stucanje u radu uredjaja. Nisam obrati opaznju ali cini mi se da nema slot za microSD karticu, sto je ipak mali nedostatak. Inace sve ostalo je stvarno super, a pogotovo osetljivost ekrana koja se moze porediti sa mnogo skupljim uredjajima.
 
Poslednja izmena:
Evo, da dodam jos par utisaka - uzeo je drugar, tako da sam i ja mogao malo da probam ovaj tablet. Ekran je odlican, masina radi brzo, internet stranice se jako brzo ucitavaju, nisam primetio bilo kakvo stucanje u radu uredjaja. Nisam obrati opaznju ali cini mi se da nema slot za microSD karticu, sto je ipak mali nedostatak. Inace sve ostalo je stvarno super, a pogotovo osetljivost ekrana koja se moze porediti sa mnogo skupljim uredjajima.

Ima slot za sd kartivu, pored sim slota.
 
Gde ste u BGu uzeli tablet? Ja planiram da nas da odem do Knez Mihailove da uzmem ako ima, pa ako je neko bio tamo nek se javi.
 
Ti se bas resio za vrhunski video :D Mislim da ti je u startu bitnije da li moze da procita NTFS eksterni disk... Kako ces inace da prekopiras toliki fajl?

Немам баш фул хд филмова али зато имам брдо хд. Ако чита 1080 онда ће 720 да разбија. А 1080, можда неки спот. Засада једино сам galaxy note и аркос г9 видео да може то.

У ствари, сад сам се сетио. Пробао сам, на ова два уређаја, по два фул хд семпла и десетак хд. Сви су радили осим што је један радио у hw моду без тона али у sw је и тај радио беспрекорно.
 
Poslednja izmena:
Mozda je off, ali nesto razmisljam: fullHD je 1900*1200, koja je poenta na ekranu rezolucije 1000*nesto? (na mobu sam pa ne jurim tacne brojke)

Писао сам у другој теми. Имам брдо хд филмова (већином 2-4гб, скидам ћалету за тв ) а мрзи ме да конвертујем или поново скидам divx. Иначе хд су већином висине 500+ а фул хд 800+, због оних црних трака изнад и испод слике.
Једно је сигурно под овим условима, да има нека 7 или 8 узео бих одмах. Ионако на клик трошим 500-600 дин месечно.
 
Poslednja izmena:
vodaphone

Sinoc sam ga cacakao u uscu.

1. Ekran po meni ima isprane boje,jednostavno su mrtve i hladne.
2.Tablet je tezak nije ni malo lagan.
3.Kvalitetni su materijali ,ledja gumirana i metalne ivice.
4.Ekran nije u dovoljnoj meri dobar na dodir,brend uredjaji su mnogo bolji.

Najveca usteda je ostvarena na ekranu to se odmah na prvi pogled vidi za one koji su imali samsung,htc i tako redom.Posto ekran vuce skoro pa najvise para tu je i najveca razlika.Vidi se da je vodaphone koristio profajlera koji je napravio fotorobota budeceg kupca u smislu zasta bi se zrtvovao zarad dobre cene tableta a da tablet bude i brz i lep i da ima sve vidove bezicnih komunikacija.
 
6d5dbcbc-e39a-7578.jpg
6d5dbcbc-e3ad-c2b1.jpg
fullHD je 1900*1200

Ако мислиш на резолуцију екрана онда да. Филмови већином имају мању висину. фул хд нпр1920*800 а хд 1280*544


@новицки, мислио сам да исправљаш мене. за даркоса је одговор
 
Poslednja izmena:
ево видех сад има седмоинчна верзија исти хардвер, Vodafone Smart Tab 7'. виповци, неко од вас чита бенч, дајте и ово у понуду.
 
Imam problem sa konektovanjem na WiFi preko Telekomovog modema Huawei 520. Telefon i dva kucna racunara se konektuju bez problema ali tab nece. Ima neko ideju?
 
Kupio sam dva, posle nekoliko dana testiranja. Svakodnevno sam kontaktu sa proizvodima svih velikih proizvodjaca i uredjaj ima samo dve mane - nema usb port, sto mi ne treba, i nestadardan jack za punjenje/usb kabl. Sve ostalo radi savrseno. Best bang for the buck.
 
Zanimljiv uredjaj i prilicno dobra ponuda, posebno uz akcijski popust pretplate. Medjutim, oni kojima se ne zuri previse bi mozda trebalo da sacekaju poplavu jeftinih Tegra 2 tableta brand-name proizvodjaca, koja se ocekuje na prolece, prema svim pokazateljima takvi uredjaji ce uz isti nivo kvaliteta na koji smo navikli kod najboljih uredjaja kostati oko 300-350$/EUR, znaci isto ili cak manje od ovog.

Ali ko se nameracio bas sad da kupi, stvarno nema bolje ponude trenutno, posebno u ovoj najvecoj tarifi gde se uz 1 din. dobije odlican uredjaj, uz relativno malu cenu mesecne pretplate.
 
Uzeo i ja tablet u Ušću danas. Sasvim fino radi, kvalitetno je odrađen, jedino što ima probijanja svetlosti po ivicama, al' k'o što je neko rekao, najviše su štekali na ekranu, logično. Brzo radi, browser mu je odličan, meni ekran nije delovao isprano, zvučnici su poprilično glasni, kamera solidna za skajp. GPS je savršen, accuracy je ~10m i hvata za 5 sekundi satelite. Za sada sam zadovoljan, videćemo kako će biti nakon par dana.
 
@trenje Bravo majstore. Ajd sada da ga rootamo:) Nedostaje mi ICS task manager.
 
Imam problem sa konektovanjem na WiFi preko Telekomovog modema Huawei 520. Telefon i dva kucna racunara se konektuju bez problema ali tab nece. Ima neko ideju?

Probaj da se konektujes nakon reboota? Sta ispisuje kao gresku? Autentikaciju ili trazi ip beskonacno?
 
Probaj da se konektujes nakon reboota? Sta ispisuje kao gresku? Autentikaciju ili trazi ip beskonacno?

Resio sam, menjao sam kanale nekoliko puta i proradilo je. Trazio je IP beskonacno. Inace, sinoc sam ga ostavio na usb punjacu jer sam ga ispraznio do kraja i napunio je do 60%. Pre 3 sata sam prikacio punjac na struju i od 0 je napunio na 80%. Kao sto vec neko rece, ekran ima probijanja svetla na ivicama i to je najveca mana ali meni ne smeta jer se sem kad je neka crna pozadina ne primecuje.
 
Nazad
Vrh Dno