Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Ono da su Isk 9999 u ponudi kod nas bukvalno bi napravio bilo vecinu zatvorenih modela ispod 12k prakticno suvisnim, iz onog sto sam citao a kako to nije slucaj *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*.

Posto uzimanje od preko ne preferiram iz 2 razloga prvi je garancija premda i kod nas je natezanje kad zapravo treba da se ostvari al bolje ista no nista. Od ovih koji su tu negde a dostupni kod nas mi se uklapa Samson SR950 znaci zatvoreni brat od Sr850 koji je pak prozvan kao Superlux 668b sa drugacijim tuningom drajvera i razlicitim dampingom, ali ostatak fizicki u delovima isti.

Dok mu Sr950 kolko sam uspeo od ranije da kopam je tu kao neki pandan samsona na Superlux 669. Ali ima Velur Pads i generalno kazu da je udobniji za duze nosenje od 669, s tim da nema odvojiv kabl.

Oba su oko 6000din u jednoj radnji ima jedan model u drugoj drugi, ni jedna nema oba, u slucaju Sr950 samo jedna radnja u celom Bg ga ima.



I drugi koji mi se uklapa je Isk Hp 980 on mi je interesantan zato sto ima odvojiv kabl, poprilicno je lagan model uz to, pads mu nisu bas teski krs u odnosu na Vinyl ko sa 668b kolko sam video, a sonicno neki likovi na Headfi su bese rekli da im je jedan prodavac otkrio da je to Akg 271 / mozda i Mk2 wanabee darivat.

Ako je to blizu istine bar delimicno namece se ko super izbor od zatvorenih sluski, jer mi je iz binaural snimaka Akg 271 mk2 u top 5 najdopadljivih modela od onih koje sam cuo na listi postovanoj u temi ovoj.

To bi inace islo ovako otprilike iako naravno subjektivno.
1.Beyerdinamic T1
2. Sennheiser HD 800
3. Beyerdinamic DT 880
4. Akg K702
5. Akg K271mk2 / Audeze LCD X.
 
Poslednja izmena:
Ono da su Isk 9999 u ponudi kod nas bukvalno bi napravio bilo vecinu zatvorenih modela ispod 12k prakticno suvisnim, iz onog sto sam citao a kako to nije slucaj *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*.

Posto uzimanje od preko ne preferiram iz 2 razloga prvi je garancija premda i kod nas je natezanje kad zapravo treba da se ostvari al bolje ista no nista. Od ovih koji su tu negde a dostupni kod nas mi se uklapa Samson SR950 znaci zatvoreni brat od Sr850 koji je pak prozvan kao Superlux 668b sa drugacijim tuningom drajvera i razlicitim dampingom, ali ostatak fizicki u delovima isti.

Dok mu Sr950 kolko sam uspeo od ranije da kopam je tu kao neki pandan samsona na Superlux 669. Ali ima Velur Pads i generalno kazu da je udobniji za duze nosenje od 669, s tim da nema odvojiv kabl.

Oba su oko 6000din u jednoj radnji ima jedan model u drugoj drugi, ni jedna nema oba, u slucaju Sr950 samo jedna radnja u celom Bg ga ima.



I drugi koji mi se uklapa je Isk Hp 980 on mi je interesantan zato sto ima odvojiv kabl, poprilicno je lagan model uz to, pads mu nisu bas teski krs u odnosu na Vinyl ko sa 668b kolko sam video, a sonicno neki likovi na Headfi su bese rekli da im je jedan prodavac otkrio da je to Akg 271 / mozda i Mk2 wanabee darivat.

Ako je to blizu istine bar delimicno namece se ko super izbor od zatvorenih sluski, jer mi je iz binaural snimaka Akg 271 mk2 u top 5 najdopadljivih modela od onih koje sam cuo na listi postovanoj u temi ovoj.

To bi inace islo ovako otprilike iako naravno subjektivno.
1.Beyerdinamic T1
2. Sennheiser HD 800
3. Beyerdinamic DT 880
4. Akg K702
5. Akg K271mk2 / Audeze LCD X.

Srecno da ostvaris bilo kakvu garanciju u srbiji... uglavnom su sve to preprodavci dok ovlasceni distrubuteri ko zna ko su i kojim to rutama ide + su u pitanju neki multi brand dobavljaci. A i iako prijavis kvar ceka te provera od strane servisa u trajanju od par meseci te radnje i sud da li je tvoja greska ili ne. Bar su to moja iskustva sa jednom vecom prodavnicom audio opreme. A kakva ti je ovo lista btw? :)
 
Srecno da ostvaris bilo kakvu garanciju u srbiji... uglavnom su sve to preprodavci dok ovlasceni distrubuteri ko zna ko su i kojim to rutama ide + su u pitanju neki multi brand dobavljaci. A i iako prijavis kvar ceka te provera od strane servisa u trajanju od par meseci te radnje i sud da li je tvoja greska ili ne. Bar su to moja iskustva sa jednom vecom prodavnicom audio opreme. A kakva ti je ovo lista btw? :)

Uspevao sam da ostvarim garanciju na neke ranije stvari poput bubica/ mobilnih telefona i slicno.

Sve zavisi kako ubodes dan i sa kakvim stavom udjes i ko te doceka mnogo faktora.

E sad sto se tice te liste radi se o listi koju bih ja da me neko pita sastavio na osnovu binaural audio snimaka sa sajta kojeg je postavljao Hsv Stoned vise puta . E sad ima jos par mesta na YT sa slicnim primerima ali sa egzoticnijim pesmama koje vlasnici sami biraju npr Zeos cuveni, al ovaj je nekako najsveobuhvatniji jer ima po 1 pesma iz vise zanrova jedan za drugim, lista ista za svaki model.

Sonic Sense





Ukratko receno to su modeli koji su ostavili najbolji utisak, na mene i moje amaterske usi /najdopadljiviji iz razlicitih razloga u svojoj kategoriji, i ako hocete da probate kliknite na Source Track pa poredite tonalitet sa nekim drugim sa liste. Nije naravno 100% merodavno al to je bar nesto.

Na toj listi bih pridodao i Audio Tehnica M40x (fantasticna kontrola svih tonova, zvuci opako smooth kod prelaza za zatvoreni model i nekako direktno relaksirano bez nekog laznog dodavanja osecaja cistine malo steriliteta kod odredjenih snimaka. Zapravo mi zvuci kao profi model za studio editing ne za svakodnevno univerzalno uzivanje.



Shure Srh 440 zato sto mi deluje da ima haoticno dobre visoke tonove i nekako zvuci siroko cak i sire od m40x iako su oba closed back modeli, na ivici je da ode u edgy kategoriju i krene da se raspada i prsti ali opet se to ne desava jednostavno prefinjeno ne bas egzaktno neutralno il flat ali relativno blizu tezi ka tome.

Podseca me na zatvorenu verziju Isk Hf2010 sa nesto neutralnijim bass tonovima od Isk i vise prefinjenosti sveukupno vrlo moguce.


Sony Mdr 7506 Gotovo isto sto sam napisao za Shure ali mi se sub bass cini adekvatnijim od Shure.


I Sennheiser HD 650 zato sto mi zvuci kao neki Jako dobar monitorski stereo sistem, sa dodatkom mini sub vufera pride, svi primeri mi zvuce nekako tamno dosta iako su otvoreni tip skroz to mi se ne dopada jer imam utisak kao kad neko skine i stavi rukavicu na ruku ovde kao da je sve pod nekim slojem nevidljivim.

Valjda je to zbog onog cuvenog Senheincer Veil efekta(ovo se resava adektavnim Dac Amp setupom i guess te sluske su izbirljive ovo npr slusam sa Fiio Q1 )

Ali i pored toga suv kvalitet u celom spektru cak i kroz snimak ovako prost moze da se oseti, bukvalno vecina ovih gore kad ih pustite na odredjenom zanru zvuce kao da briljiraju ili se grce zbog nekog fizickog ogranicenja kod nekih drugih. Ali to za ove izgleda ne vazi.


@ Zeha Koliko mi je poznato Sennheiser HD 600 ti je najvise Neutral i dosta svetao generalno u tonalitetu, sa uzasno mnogo detaljno uradjenom prezentacijom, sa malo isecenim Low end tonovima u odredjenim frekfencijama. Ljudi sa Headfi kazu da su najbolje za classic i jazz od tih modela iz 6xx serije takodje kazu da najmanje oprastaju los kvalitet snimaka i najvise otkrivaju nedostatke opreme na koje ih kacis ali i skaluju dosta sa izvorom kao i HD 800.

Sto bi rekli sto je gori izvor to ce ti drasticnije varirati ukupan rezulat .


Hd 650 mi deluju ko sto rekoh iznad dosta tamnije, ali zato su normalno i dosta toplije za njih kazu kao da su uzeli osnovu od Hd 600 i onda Re tunovali iznutra da budu vise **uzbudljive** e sad dal to znaci da su blago V shaped to nzm ne verujem al neki kazu da je ovo slucaj .

I dosta vise oprastaju logicno kad pustas Shit quality snimke nego Hd 600 znaci opusteniji model. Zeos ravuje na njih non stop i kaci ih i na fonove bez iceg heh.

Hd 660s nemam pojma verovatno kombinacija dobrih karakteristika od Hd 600 i 650.
 
Poslednja izmena:
Sennheiser poređenje:

"
 Bass extension:
HD660S > HD650 > HD600 > HD58X

 Bass quality:
HD660S > HD58X > HD600 > HD650

 Mids quality:
HD660S > HD58X > HD600 > HD650

 Warmth:
HD650 > HD58X > HD660S > HD600

 Clarity:
HD600 > HD58X > HD660S > HD650

 Treble quality:
HD650 > HD600 > HD660S > HD58X

 Treble level:
HD600 > HD650 > HD660S > HD58X

 Smoothness:
HD650 > HD600 > HD660S > HD58X

 Liveliness:
HD660S > HD58X > HD650 > HD600

 Neutral sound:
HD600 > HD660S > HD58X > HD650

Basically the 6xx is warmer/smoother and more detailed, but the 58x will sound more exciting.
"

HD58x koje imam se vode kao "lako vozive" i PC, kao i HTC m8 ih voze "dovoljno"glasno. Mada, kada je nakačeno na nx1s, dosta se bolje čuju, a i zvuk je blago čistiji. I, opet, mi fali glasnoća. Imaš ovakve alate:

https://www.headphonesty.com/headphone-power-calculator/

pa ih konsultuj pre kupovine. Računam da ću morati da oped uložim dobar deo godišnje plate na zadovoljavajuć dac/ amp.
Idem do jednog prijatelja do kraja godine, kako je zaluđen za lampe. Dok ne probam to njegovo ludilo ne kupujem išta.
 
Kad sam naručivao 58x, opasno sam se dvoumio između njih i HE4xx i na kraju su odlučile pritužbe na QC Hifimana. Bilo je slučajeva otpadanja i lomljenja delova, a i generalno ih bije glas da im kvalitet izrade nije spektakularan. Budući da nemam baš jednostavan način da ih vratim u Ameriku ako se prelome, odlučih se za nešto drugo :)

A što se zvuka tiče, vidim da su praktično svi oduševljeni, imaju prilično lep (za moje oči i uši) FR grafik :)
 
^upravo sam se odjavio sa massdrop mail liste, samo se nerviram :)

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
OK, ovo nisu prva glupost koju sam naručio sa MD. Prva je bila AKG m200 pro. Zbog njih sad nekako padam u poniruću spiralu da 58x nisu "endgame". AKG ih ima u soundstage i visokim deonicama, ne previše ali bolje su. I nekako me nervira što moram da počupam sve ove sunđere zbog ove čistine u zvuku. I spoljne i unutrašnje sunđere. Aaaaaaalllllllllllliiiiiiiiiiiii mwwwwwwweaaaaaaaaaaaaaaa prestajem da analiziram muziku i samo mi lepo.
Fali malo jasnoće, tj rezolucije u visokim deonicama, ko ebej otpozadi (edited) soundstage, lepomi

OK, akg je za obradu zvuka do stojedaninazad, ali ako muzika ima vokale, svaka miso mi nestaje, topi se ko pena u moru i talasi obuzimaju.

@ivanhoe: POčupaj sunđere &donlookbackurwelcome :D

danas ne radim apsolutno ništa, imam samo repertoar da razvučem, mislio sam da zovem neko društvo, neću. samo će da mi kukaju za moje potrošene pare.

@slajba: FIGHT THE POWER!
 
Poslednja izmena:
Bio sam u istom položaju.

Joshua-Valour-yt.png

Sa svim sunđerima, 58x su za nijansu "toplije" nego što se meni sviđa. Dakle nijansa više srednjeg i nižeg basa, nije da smeta ali to je što je. Vremenom bi se navikao i bilo bi sve do yaya. SVI jastuci napolje, savršenstvo. Visoki tonovi dobijaju na čistini, stage dobija na širini, vokali su "na uvce", preciznost i jasnoća je prepoznatljivo sennheiser odlična.

Dovoljno su boom-boomy u zvuku i ne postoji apsolutno bilo šta da mi fali. Mada, ako bih išo na planar.... Možda Audeze... Kako je Joshua Valour do sada objašnjavao sve i svašta, 58x mi odgovara, mogo bi da verujem dobrim delom njegovih reči. Naravno, ne uzimam samo njegovo mišljenje u obzir.
Ali do daljnjeg moram da se suzdržim sa kupovinama. I dalje smatram da je ovaj hobi teška glupost. Nije da ne vredi, al.... meni vredi.
 

Prilozi

  • Joshua-Valour-yt.png
    Joshua-Valour-yt.png
    44.2 KB · Pregleda: 64
Poslednja izmena:
Ima i gorih delova Evrope i sveta...
Kome se ne svidja to sto ima(mo) moze da se politicki angazuje, bude posten i cist ko sneg planinski, menja nesto na bolje (nadam(o) se), a ne da po zemlji gde zivi pljuje.
Od pljuvanja nema valjda, od "zasukati rukave" i raditi i te kako ima ...
Nemoj u "patkare" tu je golo *****, prodana dusa, "slepac" kod ociju.
 
Nemam pojma ali sam na kratko slusao neke novije modele dok sam bio na putu u De i pored dt 1990 pro, 820, 660s, amiron i neke fashion/bt modele ova tvoja mi lista zvuci bas outdated te akg nisam nikad ni cuo a ni t1. 7506 su takodje starkelja i vise kao neki studio classic a te 440 i m40x su takodja ta neka varijanta i nisu mi bas u rangu fidelity slusalica. Vise su all around za ljude sa budzetom do 100e. Mozda i ja zamisljam taj hifi malo drugacije meni su neki ulazni modeli tek senn 600, akg 701, he400, dt 880 posto imam delimicno stav kao i taj zeos jeb*s slusalice ako nisu udobne :)
 
Nemam pojma ali sam na kratko slusao neke novije modele dok sam bio na putu u De i pored dt 1990 pro, 820, 660s, amiron i neke fashion/bt modele ova tvoja mi lista zvuci bas outdated te akg nisam nikad ni cuo a ni t1. 7506 su takodje starkelja i vise kao neki studio classic a te 440 i m40x su takodja ta neka varijanta i nisu mi bas u rangu fidelity slusalica. Vise su all around za ljude sa budzetom do 100e. Mozda i ja zamisljam taj hifi malo drugacije meni su neki ulazni modeli tek senn 600, akg 701, he400, dt 880 posto imam delimicno stav kao i taj zeos jeb*s slusalice ako nisu udobne :)


Ne gledam iskreno koliko je koji model mator i dal je outdated lista, samo sam se vodio time da bude po jedan/dva modela iz vecine kategorija Tipa do 100 Eur/ 150-200/ 300+. I to iskljucivo od onih cije sam snimke slusao na vise sajtova.

Naravno da ima i dosta modela od Stax-a (cak i ne mora se spominjati Stax SR-007 vec ovi nizi) Zatim Monoprice pogotovo M1060, Hifiman al vecinu njih nisam ni slusao sa te liste . Da ne spominjem one budze tipa Focal Elear/ Utopia i sl To nema ni smisla stavljati na ikakvu listu. Od tih ubber skupljih samo Hd 800/800s sam stavio.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li imamo posebnu temu na forumu za BT slusalice ali vidim da je ova tema dosta popularna pa nadam se da mogu da postavim pitanje ovde. [emoji4]
Koji je najbolji izbor bluetooth sluski trenutno do nekih 3-4k? Vidim na KP imaju Meizu EP51 u tom nekom cenovnom rangu a dosta ih hvale ljudi.
Takodje Xiaomi ima svoj model, KZ ES5...
Sve su tu negde slicnih cena, pa me zanima koji je po vama najbolji izbor od navedenih, ili mozda postoje neke cetvrte koje su pak bolje od gore navedenih. Hvala unapred. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Imas ovaj thread: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?55553-Bubice/page423

Bice dovoljno da prelistas postove od pocetka godine, njih nekoliko stotina :D
Ivanhoe moze da ti da najbolju preporuku. Verovatno je i dalje najisplativija kombinacija KZ BT modul (ali ovaj najnoviji koji nudi bolju autonomiju i kvalitetniju konekciju) + neke od podrzanih BT KZ in-ear (ZS6 i dalje vaze za jedne od najboljih u tom rangu).
 
Totalno sam ovu temu izgubio iz vida, hvala puno. [emoji4]
Prekopirao sam post tamo pa cemo da vidimo kakvi su predlozi.
 
Stigle su Massdrop Sennheiser HD58X, prvi utisak - sjajno :)
Cini mi se da ce Superlux HD668B ici u oglase, jer jednostavno nemam potrebe za 2 para a ipak ne mogu da se porede sa Sennheiserom.
 
Stigle su Massdrop Sennheiser HD58X, prvi utisak - sjajno :)
Cini mi se da ce Superlux HD668B ici u oglase, jer jednostavno nemam potrebe za 2 para a ipak ne mogu da se porede sa Sennheiserom.

Čestitam, nekaa dobro sluze... ;)

Ako ti nije bas potrebno zbog novca, ostavi ih u rezervi, zlu ne trebalo...
Pu pu up i pomeram se s mesta... :)
 
Poslednja izmena:
Carina je ispostovala navedenu cenu na invoice-u (nisu bas morali sto se mene tice :D).
150$+15$ shipping, carina naplatila oko 5200RSD.
 
Jel neko od vas provereno pazario neke od spomenutih slusalica iz teme, u Lyra radnji ali ne online vec licno.

Ono fazon preko mejla kad sam se pre 2 dana raspitivao za superlux 669 rekli su mi da sve sluske koje nisu in ear a na lageru su mogu da se probaju u radnji. (takodje sam pitao za deo oko toga dal je moguce kacenje na ekterno pojacalo doneto i sl to vec nisu se izjasnili) Al me interesuje kakvi su vam bili utisci ako ste licno bili tamo, jer ste osecali kao alieni medju ovim muzicarima i polu muzicarima posto kad sam video na slikama koliko stvari stvari je nakrcano tamo malo mi je ono nzm pred***o deluje , il je usluga na mestu ko i na vecini mesta bez obzira ko je musterija.

Posto kad sam nabavljao Isk spomenute , njih sam pazario u radnji koja nema probe pre kupovine a velicine je omanjih pet shopova udjes kupis i to je to ipak je drugacije. Mozda bih se ovih dana prosetao nakon posla da obidjem spomenutu posto mi je najbliza od tih muzickih radnji.
 
Poslednja izmena:
Prosetaj pa nam javi utiske...
 
Pfff ja porucio 5.10. Jos mi stoji status da su u De ~_~ tracking nase poste i dalje stoji na 12.10. a kod dhl 16.10...
 
Kakve su Audio Technica M30x u poredjenju sa closed Superlux i sl . Malo sam slusao sa snimaka i deluju mi kao da imaju za nijansu bolje Mids tonove generalno i od ovih mojih Isk Hf2010 dok su visoki bolji na Isk. Po izradi ne sumnjam da su bolje u odnosu na superlux 669 i samson sr950 izuzev ona 2 kablica sto vise. Jer bese neko imao ove pa da moze mi prenese utiske.Malo me vuce da vidim kakav stil fura AT, a kontam da ako vec AT T400 sto sam spominjao pre koju stranu nisu neki izbor, ove bi trebalo da su nesto iznad il gresim. I bonus Shure Srh 440 u poredjenju sa M30x ? ako je neko imao prilike da se igra sa istim.
 
Iskreno ne bih ti nijedne preporucio :) koji ti je budzet, pretpostavljam do 100e? I trebaju li ti zatvorene over ili on ear? Shr440 i m40x sam cuo ali mi nisu nesto bile udobne pogotovo ako nosis naocare.
 
Nazad
Vrh Dno