Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Ne opravdavam nista, ali posto verovatno si samo procesljao moju inicijalnu poruku, smatram da moram da malo jos dodatno u sitna crevca, da objasnim zasto sam oformio ovakvo misljenje pogotovo me nervira jer ti kao znas sta je meni u glavi i dal mi je impulsivna kupovina il ne kao da sam u 2 klika nesto narucio online bez da znam ista o tom sto nabavljam.

Jer da nisam odgovorio , ispalo bi kao da nemam sta da kazem a svakako imam jer se ne slazem sa vise stvari koje si rekao u prethodnoj poruci . Cutanje je ponekad jednako slaganju sa prethodno izrecenim. Dakle tracim dzabe slova trebao sam samo da napisem citaj ono iznad i to je to .

Ako i ovo smatras pravdanjem, well smatraj sta zelis bas me briga i *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* sam sto uopste se upustam u ovo ko da smo na pijaci . Btw od kad to Studijski/ Mix modeli sluski za slicne nameni nisu namenjeni uzivanju u muzici/multimediji /filmovima i sl ? Thats new .

Dt 770 isto nije striktno za uzivanje u muzici, ni Dt 990, ni Akg prakticno vise od 70% modela pa ih ljudi zdusno preporucuju/upotrebljavaju u slicne namene.

Ignorises i to sto M40x je jedini od cele serije koji je istinski vise suvi Studio dok ostali su vise zacinjeni, ponajvise m50x koji nije balansiran uopste da bi se koristio kao referenca za te svrhe ako se sve drzi na flat.



+ Uvek na ovakvu opasku imam samo da kazem, kome se ne dopada neka rupa u spektrumu ako su sluske polu sposobne pametan EQ tweaking pomaze ako situacija zove za tim.

Na kraju krajeva meni je legao ovakav zvuk kod oba modela koja imam, ako mogu ovako dobro da se snalaze u multi zanrovima a da me ne kostaju bubreg i nisu ocajne izrade i pouzdanosti za mene je to dovoljno sve ostalo je dodatno mlacenje .
 
Poslednja izmena:
ok slozimo se da se ne slazemo. mrzim digital EQ inace xD ja ti ne govorim crno/belo a ti tako shvatas sta god napisem. ponestalo mi je snage da analiziram sopstveno pisanje po 2-3 puta -_- i nisam rekao da su studio slusalice uvek lose za uzivanje (t20 , dt990 su npr studio kategorija a imaju po meni fun sound sig ) vec da budem precizan ta M serija i srh440 su bas okoreli studio modeli (koje sam slusao) i niko me ne moze ubediti da sa njima na usima mozes da se opustis. ako ne mogu da zaspim noseci slusalice nema nista od fiedlitija xD ako sam ti iskljuciv i okrutan izvinjavam se samo se stavljam u poziciju da ja nosim sve to i ta zamisao mi nije bas prijatna. ako tebi odgovara naravno da neces istrcati iz gajbe i spaliti slusalice jer ti je neki lik napisao da su mu smor samo sam ocekivao da si malo vise open minded da pricamo na ovu temu. posto te iritiram zavrsicemo sa daljim pisanjem. ^_^

*pod studio slusalicama sam mislio tu tvoju M seriju i generalno FLAT sound sig. a ne sta sve ljudi trpaju u studio kategoriju, dt770, dt990, t20 itd svi u toj kategoriji pa im je sound sig daleko od flat. zapravo sam i hvalio sve te slusalice sto sad navodis... u svemu postoje izuzeci i nemoj se kaciti bukvalno za svaku rec -_-
 
Poslednja izmena:
.
.
.

Ja sam izpreskakao ove poslednje postove... a vi?
Verujem da nisam nista propustio, nema potrebe da se trudim citati?
...
 
Pa realno posto je cela tema jedan veliki offtopic sa svim i svacim osim Superlux HD-668B makar mogu da se vadim i na to da zapravo i dalje posedujem slusalice iz naslova iako nemam pojma gde sam ih zaturio :)
 
Posto znam da ovu temu prati najvise strucnih osoba, postavicu pitanje ovde. Nemam bas puno iskustva do sada sa slusalicama.
Kupio sam pre neka 4 meseca slusalice AKG K92. Slusalice prikljucujem ili direktno na laptop ili u USB mikrofon Samson Meteor koji prethodno prikljucim na laptop.

Desava mi se stalno da gubim u desnoj slusalici zvuk, ili da imam neku distorziju zvuka, pa onda stalno moram malo da mrdnem kabl od slusalica ili same slusalice odnosno glavu kako bi se zvuk korigovao.

Jesam ja rukom pritiskao ovaj kabl dok sam radio za stolom, ali ne verujem da sam mogao da izvrsim toliko jak pritisak da ostetim sam kabl. Ja sam samo oslanjao ruku na njega, nije kabl pritiskan necim teskim. Ne vide se na njemu nikakva ostecenja, sve vreme su slusalice koriscene u kancelariji, nisam ih koristio napolju.

Da li je ovo neki kvar na slusalicama, ili je to do toga sto su slusalice preosetljive za ovu moju trenutnu konfiguraciju?

Kad namestim nekako kabl, odnosno slusalice, bude dobar zvuk na oba uha, ali kako mrdam glavu tako se nekako poremeti.
 
Poslednja izmena:
Kada mrdas gde ti se gubi? Gore gde ulazi kabal unutar slusalica ili jack? Ako je ovo prvo, moraju se prelemiti, ako je ovo drugo, promeniti jack.
Posto znam da ovu temu prati najvise strucnih osoba, postavicu pitanje ovde. Nemam bas puno iskustva do sada sa slusalicama.
Kupio sam pre neka 4 meseca slusalice AKG K92. Slusalice prikljucujem ili direktno na laptop ili u USB mikrofon Samson Meteor koji prethodno prikljucim na laptop.

Desava mi se stalno da gubim u desnoj slusalici zvuk, ili da imam neku distorziju zvuka, pa onda stalno moram malo da mrdnem kabl od slusalica ili same slusalice odnosno glavu kako bi se zvuk korigovao.

Jesam ja rukom pritiskao ovaj kabl dok sam radio za stolom, ali ne verujem da sam mogao da izvrsim toliko jako pritisak da ostetim sam kabl. Ja sam samo oslanjao ruku na njega, nije kabl pritiskan necim teskim. Ne vide se na njemu nikakva ostecenja, sve vreme su slusalice koriscene u kancelariji, nisam ih koristio napolju.

Da li je ovo neki kvar na slusalicama, ili je to do toga sto su slusalice preosetljive za ovu moju trenutnu konfiguraciju?

Kad namestim nekako kabl, odnosno slusalice, bude dobar zvuk na oba uha, ali kako mrdam glavu tako se nekako poremeti.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Pazi ja prikljucim slusalice najnormalnije, i kako mrdnem malo glavom desi mi se da u desnoj slusalici ne cujem nista, ili bude los zvuk. Pa se onda namestim nekako i zvuk bude kako treba. Kada ne mrdam sve je ok. Medjutim kako malo mrdnem glavom odmah mi se ili izgubi zvuk u desnoj slusalici ili neka smetnja bude.

Ne pomeram kabl previse, mrdnem malo glavom i sve bude kako treba.
 
Da to je prekid u gornjem delu. Mora se prelemiti.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Kupio kod nas?
Odneses u prodavnicu, tako i tako, oni ovo/ono ti pokvario, ti njima gde/kako/pokazi, u servis, proverite, oni posalju, u servisu otvore (stosta polome, mozda) preleme, poslusaju, ako ne problemise, vrate kao da su nove, ako ne valja nesto slazu pa ti vrate ili budu cestiti pa ti daju nove...

Ako nema fizickog ostecenja kabla, trebalo bi da uvaze garanciju, ti pricaj da je pocelo rano ili od prvog dana, a oni neka vide sta im je.
E da, nacekaces se verovatno da ti rese garanciju, na to budi spreman...
 
Jesam kupio kod nas. Da li je komplikovano samo prelamanje? Da ne zavrsavam to sam preko nekog majstora?
 
Nije komplikovano ali treba znati otvoriti slusalice a da ne polomi zabice...
Zalemiti moze bilo ko sa lemilicom u ruci i da je lemio bilo sta vise od 10x
Zato nosi u servis, odnosno reklamiraj u pordavnici i spremi se na 10-30-45 i nesto vise dana da cekas...
 
Nema fizickog ostecenja kabla. Svega 4 meseca je proslo od kupovine. Ako se ne varam, problem traje mozda i par meseci, samo nisam obracao paznju.
 
Poslednja izmena:
Garancija pa tek onda alternativni metodi.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
A jel isti problem imas i na drugim uredjajima, recimo kada nakacis sluske na moblini, mozda ti je izaz na laptopu neispravan?
 
Probao sam direktno da ih nakacim na laptop, i da prikljucim slusalice preko Samson mikrofona koji prethodno ukljucim u laptop. Isti je problem, malo radi ok, ali kako prodje neko vreme gubi se zvuk.
 
Probao sam i druge slusalice da prikljucim na laptop, i one rade odlicno. Tako da je definitivno do samih slusalica problem.
 
I sto se mi vise oko toga raspravljamo?
Receno ti je da ih nosis na reklamaciju, sta mislis da ti mozemo pametnije reci u vezi problema koji imas?
Ti ako neces da iz zamenis za ispravne nemoj da nas slusas, ti nosi negde da ih otvaraju (lome), da platis to i budes u riziku da opet ne rade...
Znaj da je rok 6 meseci za uzimanje para ako ne mogu popraviti ili ako hoce da zamene a ti ne bi jer mislis da ne valjaju te/takve slusalice (mislim da je i tad moguce insistirati na parama)...
 
Sacemo da ih nagovorimo na jos neki model... :D
Evo predlazem da nabave Philips SHP9500s, moze Shure SRH440, pa AKG K712 PRO, pa mogu i Philips Fidelio X2, moze i Beyerdynamic DT 990 PRO... :D
 
Sto se tice SHP9500 i Fidelio X2 - izgleda da ih zakidaju. Fidelio X2 su ili povucene ili ih Gibson (koji i sam ide na tender) namerno zakida sa zalihama i time podize cenu. U EU se vec malo teze nalaze ili im je cena malo naduvna.
Prosle godine "stari model" X2 je mogao da se kupi za ~150e (u stvari je bila budzet/modifikovana verzija dok su "prave" stare, sa jel' te "HR" oznakom isle za 250e).

SHP9500 su takodje povucene u EU i jedini nacin nabavke je bio u USA preko Newegg-a, mene su izasle oko 55$ sa express postarinom u USA (da bi ih tada drug dovukao).

Kako god po meni su to dve najbolje opcije u/do 100e, odnosno 300e...
 
Red bi bio da malo poslušaju benčovce.
 
Postoji li neko mesto u BG gde bi mogle da se čuju pre kupovine?

Sent from my TA-1021 using Tapatalk
 
Mozda u jednoj prodavnici u Zemunu.

@no name

Super ponuda u GT-u, verovatno nikada u SRB nisu mogle legalno da se kupe bolje (nove) slusalice po tako povoljnim cenama.

@samsung

Na KP ili guglaj SL Evo/srb, lako ces naci.
 
Poslednja izmena:
Koje od ovih non gaming slusalica preporucujete za gaming upotrebu ? Pored igranja gledam i tonu filmova. Muzika ne toliko cesto nazalost.

Do nekih 200e max bi isao.

Merkam AT ATH-M50X po par opisa mi deluju super.

A da 99% bi ih kacio na SMSL M3 DAC.
 
Merkam AT ATH-M50X po par opisa mi deluju super.

Malo se bolje informisi i pazljivije citaj :) M50/x su daleko od najboljih za taj novac, posebno za nacin upotrebe koji si naveo.
Nemoj zuriti sa kupovinom, imas dovoljno ''materijala'' i ovde u raznim temama i jos vise po netu, dobro se informisi i proceni kakav audio hardver ti u stvari treba (mislim na temu koju si otvorio).

Za pocetak:






 
Nazad
Vrh Dno