Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Koliko su te izašle i koji model?
 
35,38$ HD681 EVO Crne.
 
Danas preuzeo slušalice 681EVO.
Kući koristim Cloud II slušalice, a ove su došle u kancelariju.

Utisak odmah pri otvaranju kutije... Možda bi najbolje bilo da ih vratim ili bez otvaranja da idu u oglase... Ona šuškava kesa je maksimalni kičeraj... Krckanje plastike pri širenju slušalica je primjetno... Kablovi ostavljaju baš loš utisak. Najjeftinija kineska opcija...

Možda je ipak problem što sam prije ovih slušalica koristio uređaj vrhunske završne obrade.

Sve je već raspakovano. Spojeno na kancelarijski Lenovo M700 sa najgorom integrušom. Puštanje u pogon... Sada već nemam nikakva očekivanja...

YouTube...lagana muzika niskih tonova... Hm... Nemoguće! Skidam slušalice i da zaista ovaj "kineski krš" je to što reprodukuje odličan zvuk. 3 puta bolje od onoga kakav utisak ostavljaju na prvi kontakt. Molim administraciju da sve moje prethodne kritike uklone :)

Ušima vrlo brzo postaje baš vruće, pa ću se ipak prebaciti na velur varijantu.

U svakom slučaju, nakon prvog razočarenja uslijedilo je prijatno iskustvo i ove slušalice dobijaju još jednu preporuku.

PS. Bilmezi u pošti (Banjaluka) su paket otvorili skalpelom tako da su pola originalne kutije isjekli. Srećom nije došlo do oštećenja nijednog dijela opreme.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Idi u peršun, preseko si me :)

Iste sam naručio, čekam da mi stignu iz Subotice. Da li ima opcija sa i bez velura ili se sve dobijaju sa?

Nešto sam čitao da su prve verzije bile bez pa zato pitam, inače naručio sam bele, u Srbiji nisu imali.
 
Poslednja izmena:
Za te pare, negde mora da bude kompromisa...kvalitet izrade nije neki, ali zvuk vredi 3x više nego što košta.
 
Naravno, samo kada tek otvoriš kutiju prvo što pomisliš je: dobro je ako rade i L i R :)

Da dobije se i koža i velur. Dobro je što se problem plastičnih kablova može jednostavno riješiti.

Zanimljivo mi je da nisam primjetio mogućnost podešavanja veličine. Lako mi je za nas glavate, ali možda je problem za ove sa normalnom glavom.
 
ja narucio sa GB Superlux HD668B za 35 i neki$$ ili ti 3724rsd (toliko skinulo sa TB)
 
Upozorenje: pri zamjeni EarPad-ova na modelu HD681 EVO realna je mogućnost da se posječete na savršeno izoštrenu ivicu plastike :)
 
Stigle 668b pre neki dan, sve je ok, ali nekako mi ton slab,i kad su pojačane do kraja a ne puštam muziku, čujem neko tiho sustanje. Jel bi se poboljšalo to kupovinom nekom zvučnom kartom?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Stigle 668b pre neki dan, sve je ok, ali nekako mi ton slab,i kad su pojačane do kraja a ne puštam muziku, čujem neko tiho sustanje. Jel bi se poboljšalo to kupovinom nekom zvučnom kartom?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Ako je sa slušalicama sve u redu (pretpostavljam da jeste), onda je to najverovatnije do integrisanog zvuka na matičnoj, ako si ih prikačio na nju. U tom slučaju, da - zvučna karta ili zasebni DAC/pojačalo će osetno da poboljšaju zvuk i jačinu, i verovatno i da eliminišu šuštanje (to već zavisi od onoga šta kupiš)...
 
Ma to je od integrisane, jer kad slušam preko fona toga nema.. A sta bi mi preporučio zvučnu ili to pojačalo?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Ma to je od integrisane, jer kad slušam preko fona toga nema.. A sta bi mi preporučio zvučnu ili to pojačalo?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
A i treba da sačekas da se malo "burnuju" , ja sam isto uzeo HD681 EVO i nisam nesto impresioniran zvukom ali poboljsalo se posle malo burna a i moram da uzmem zvučnu ili pojačalo takođe pa da vidim razliku...mada ih dosta koristim na fonu verovatno cu uzeti ovako nesto FiiO A3 Portable Headphone Amplifier ( Fiio E11 / E11K Upgrade Version )
http://s.aliexpress.com/Q7BzEjQ3
(from AliExpress Android) da mogu i sa fonom da koristim..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Iskreno, ja bih u ovaj FiiO metno rakiju:

JaWAR8O.png
 
^ i meni je to palo na pamet :d

Ma to je od integrisane, jer kad slušam preko fona toga nema.. A sta bi mi preporučio zvučnu ili to pojačalo?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Imas dosta postova na tu temu, ne samo u ovom threadu vec uopste.
U sustini se izbor DAC/AMP do 100$ svodi na ove uredjaje: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?275567-Slu%C5%A1alice-Superlux-HD-668B-odli%C4%8Dan-izbor-za-malo-novca&p=5089065&viewfull=1#post5089065
Ima dosta toga po netu o navedenim uredjajima pa prelistaj i proceni koji ti najvise odgovara (obrati paznju na nacin napajanja i konekcije)

Iznad 150$ je vec bolji i veci izbor.

Ako je novac problem i polovna Xonar DG(PCI)/DGX(PCI-E) karta (20-25e) je dobar apgrejd u odnosu na losa-prosecna integrisana resenja.
I DG(X) + neke od SL/Takstar/iSK slusalica predstavljaju solidan combo za pocetak.

@ forum1nick
YouTube...lagana muzika niskih tonova... Hm... Nemoguće! Skidam slušalice i da zaista ovaj "kineski krš" je to što reprodukuje odličan zvuk. 3 puta bolje od onoga kakav utisak ostavljaju na prvi kontakt. Molim administraciju da sve moje prethodne kritike uklone

Mogu one da pruze jos dosta bolji zvuk, ipak si slusao preko integruse i to kompresovan YT audio :)

A sto se gaminga tice, sve ove semi-open kineske slusalice su zaista odlicne i na tom polju samo ih treba upariti bar sa DG kartom.
Uz to kvalitet zvuka zavisi i od same igre, npr. Codemasters rally/grid naslovi tu kidaju i svakako ce dosta bolje zvucati od neke niskobudzetne, starije racing igre.
Isto vazi i za FPS - zvuk u Battlefield 2/3/4, BF1 je prosto sjajan sa ovim slusalicama, u CS:GO solidan dok je iskustvo sa npr. Homefront-om (2011) dosta losije jer je sama igra na polju kvaliteta zvuka primetno losija od visokobudzetnih naslova.
 
Poslednja izmena:
Hvala. Videcu da uzmem Asus xonar dgx, 30tak evra je.. Ipak su mi ta pojačala skuplja dosta. A nadam se na će Ova zvučna biti bolja od integrisane..

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Stigoše i moje sluške ;)

TQjg9Iw.jpg


fsxTkwa.jpg


BL6Fzb4.jpg
 
Predobre.
Mada, mora da se radi par modifikacija da bi bile savršene.
Onaj qurčić da se zamjeni normalnim ženskim, a zatim da se uzme i bolji kabl. Sve ovo naravno kada se trenutno pohaba od upotrebe. Kod mene će to brzo ići jer je živa otimačina za slušalicama :)
 
Sledećeg vikenda je Hi-Files Show u beogradskom Holidej Inu. Prošle godine je Player izložio tri dosta skupa sistema sa slušalicama, pa će možda opet biti prilike da se proba nešto što je mnogim ovdašnjim ljubiteljima ovakvog hardvera nedostupno.

I još jedna ideja; Ako se dogovorimo, može svako da ponese svoje slušalice i portabl plejer, pa da u nekom holu ili dole u baru malo isprobamo i uporedimo. Ja bih radio poslušao ove Superlux modele, a u ranac mogu da ubacim svoje Ultrasone 650 Trackmaster.
 
Sledećeg vikenda je Hi-Files Show u beogradskom Holidej Inu.

Dolazim obavezno. Moram da poslušam sve ono što ne mogu da stignem po audio kućama, pa da vidim šta će biti sledeći hifi sistem. Znam da puštaju skuplje sisteme ali ipak dobro je poslušati.
 
Nećemo :p

Sluške su super, preko YT-a mislio sam da su ogromne, uživo su taman: ni premale ni prevelike. Kvalitet je dobar, neko je par postova iznad spomenuo loš kvalitet i baš sam se smorio pre nego što su stigle, sada ne mogu da im nađem manu u pogledu kvaliteta, ništa ne krcka, sve je na svom mestu. Dobijaju se dva kabla (duži i kraći), velur jastučići... za torbicu i kablove se može reći da su lošijeg kvaliteta. Iznenađen sam zvukom, daleko su bolje od prošlih AKG K77. Za sada slušam na integrisanoj zvučnoj. Ono šta je mana a o tome je već bilo reči to je da je bas izražen/prenaglašen. Možda bi se sa boljom zvučnom "smirio". Slušam muziku preko Spotify i sve je čisto, jasno, preko 30% ne pojačavam a i nisam od onih koji slušaj preglasno muziku. Gledao sam par delova filmova i za filmove su isto odlični, na primer:





Igrice ne igram tako da o tome ne mogu da pričam.

Sve u svemu (začin C) za te pare odlične, zvuk na nivou skupljih, kada koristim Spotify čuju se tonovi koje do sada nisam čuo pa se dobija skroz drukčija zvučna slika (kao kada se pređe sa kompjuterskih zvučnika na hifi zvučnike), izmami osmeh jer nisi puno platio a tako se super čuju ;)
 
Skini one prevlake unutra koje idu preko membrana pa ih probaj tako, kažu da visoki tonovi postaju čistiji za nijansu.

Možda bi ti više odgovarale HD668b zbog malo slabijeg/utegnutijeg basa, ali dobro, spustiš malo jednu liniju na EQ i voziš.
 
Poslednja izmena:
Još ništa ne diram pošto su nove :)

Neka ih ovako jedno vreme pa ću posle da se igram sa zamenom jastučića, presvlaka itd.
 
Skoro sigurno im i intergrusa dodatno muti zvuk i (pre)naglasava basove, zato razmisli o nekom eksternom resenju (DAC/AMP), do 100$ ih ima na desetine, pa cak i za 60-70$ ima odlicnih uredjaja (za taj novac odlicnih).

Imas ovde neke od modova: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?275567-Slu%C5%A1alice-Superlux-HD-668B-odli%C4%8Dan-izbor-za-malo-novca&p=5254249&viewfull=1#post5254249

A ovo je ubedljivo najjednostavniji ''mod'':
knSuO8z.jpg
4441558_thumb.jpg

I got mine today. I was very pleased with the tamed highs which aren't sharp anymore. But I was disappointed because the bass wasn't as crisp and punchy as on my old 681.
Some guy on a german forum found out that superlux put an additional felt disc between the driver and the foam-pad. He suggested to remove it:
evo_298191.jpg

After I removed it (it's glued slightly) I had the feeling the old 681 is back. Fast, crisp and punchy bass that just makes great fun, the sound was more airier, bigger stage, more dynamic but there are the harsh highs back, too. I will leave the felt away because I really didn't like the clogged sound with it and live with the highs until I find a possibility to mod it.

Uz dobar DAC/AMP ni ta treble ''naostrenost'' vise nece biti veci problem.
To jeste ''problem'' vecine SL i slicnih chi slusalica ali situacija nije tako strasna i na kraju dosta toga zavisi od produkcije samog zvuka koji se preslusava, ako je zvuk iz studija izasao ''naostren'' onda ce i SL ''iseci'' usi, ako je produkcija krstena onda zaista nema vecih problema, za neke zanrove ili igre cak moze da bude i prednost.

Evo primer 2.5-3X skupljih slusalica koje navodno imaju dosta izrazeniji problem od SL i po recima ovog lika generalno zvuce losije od 668b: https://www.head-fi.org/showcase/massdrop-x-hifiman-he350.21514/

These cans are a disappointment. I spent an hour comparing these against the much cheaper Superlux HD-668B (~ $40), and the 668B is better in ever way except build quality.

Switching from the 668B to the HE-350 is painful. Sound seems muffled. Both are sparkly at the high end, but HE-350 is definitely more hissy. Mids feel distorted, and low bass pretty much disappears. Switch from HE-350 to 668B, and there's a marked increase in clarity. Separation between instruments seems to be better and the bass is hands-down better. The 668B is just way more fun to listen to.

The only thing HE-350 has going for it is better materials. It costs 2.5x as much so that's not surprising.

I sold these without using them at all. Unless you know you can put up with super-bright highs and a lack of bass, avoid.
 
Poslednja izmena:
@peja

HD668b mi nisu na izgled lepe tako da sam od njih odustao iz tog razloga.

@hsv.stoned

Hvala ;)
 
681 EVO izgledaju lepše a i koliko vidim dolaze sa rezervnim valur jastučićima.
Za 668B kažu da je ta veštačka koža na jastučićima krš i preporučuje se kupovina drugih (valur).

Jel neko zna po čemu se još razlikuju? Dvoumim se između ova dva modela (namena je slušanje muzike, gitara uglavnom)

Inače 668b su trenutno na nekakvom sniženju na GB (29$ + 2,7$ dostava)
 
Bas je izraženiji kod 681 EVO.

Što se tiče cene ja sam nabavio pomenute 681 EVO u beloj boji za 37€ plus oko 2€ troškovi isporuke od "Mađara" što je oko 10€ jeftinije nego kod nas a i u domaćim prodavnicama nema u beloj boji.
 
@Sc8er Pa ako ti je bitno kako slušalice izgledaju onda ima mnogo ljepših modela od ovih SL :)
668 uopšte nisu ružne slušalice.
Ovo govorim kao vlasnik 681Evo modela.
 
Moze neko da mi preporuci neke earpadove za 668b ali ne bih placao nesto mnogo do 10-15e
ove kozne me ubise,znoje mi se usi mnogo u njima.
 
Želeo bih da čujem komentar iskusnih (možda je off ali poredimo i ove sluške u situaciji pa molim da se ne briše):

Hifi zvučnici (Zensor+Dacmagic+Marantz+kablovi sve ukupno oko 700€), film Demolition 2016 ili koji god hoćete. Sa druge strane sluške HD681 EVO (oko 35€) na integrisanoj zvučnoj.

Početak filma i sudar, na hifi sistemu soba odzvanja kao da je auto u sobi, staklo pršti u toj sekundi.

Više puta slušam na sluškama istu scenu i one upijaju taj lom od sudara.

Zbog takvih scena sam morao kada gledam film na hifi sistemu da držim daljinski u ruci da bih utišao u datom momentu. Više mi se sviđa ova situacija da sluške smire eksploziju, sudar, šta god, kada se u deliću sekunde povisi jačina.

Šta je vaš komentar, šta bi trebalo biti pravilnije i šta vam se više sviđa, kada je sve prenaglašeno (kao da je uživo) ili kada je ravan zvuk bez naglih varijacija u glasnoći?
 
Nazad
Vrh Dno