Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

:)

Hvala
U međuvremenu sam čitao neke stare teme, pa sam uglavnom našao šta se preporučivalo.

Igrao sam se i sa ekvilajzerima, malo je bolje sada iako je i dalje tiho.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Biće to mnogo bolje uz DAC. Ja bih se najverovatnije odlučio za Da2/3 ili Idea-u ...
 
Inače, udobne su.
Ne smetaju mi ni posle 2 sata korišćenja.
Stavio sam velurske jastuke.

Na izgled su ok, ali u ruci su baš čajniz :)

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Znaci da ipak skinem sundjere sa EVO-a.

Promenio sam pad-ove na one od velura ali nisam eksperimentisao bez sundjera.
 
Skidaj, 5 sekundi posla

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Koliko sam se puta iznervirao dok sam menjao padove, zamalo na pola posla da vratim onaj prvobitni.
 
Definitivno mora DAC/AMP ili zvučna karta, bez toga je baš teško da se sa integrušom postigne dobar zvuk. Zvuče malo muljavo, mutno i sporo, bez obzira na ekvilajzere.

Sa iPod-om i CD plejerom je stvar potpuno drugačija, tada zvuče sjajno.
 
Poslednja izmena:
Šta preporučujete kao mobilni kombo dak/amp soluciju za računar i android, da mogu da koristim kad mi se ćefne, oko 100 e,usd? Mislim slobodno može i manje ako nema neka prevelike razlike.

Evo nešto što sam izguglao:

Topping nx4 dsd
Fiio q1 mk II
Fiio K1
Audioengine D3
Pomenuti u prošloj strani Sabaj Da2/ Sabaj Da3
SMSL iDEA


Neopravdano na prvi pogled bih rekao da više naginjem ka kineskim proizvođačima iz Šenzena nego od ovih foliranata iz EU/USA. :D

Mislim da nešto može da se nađe i polovno što smanjuje cenu, ostaje samo prilika da se to iz Eu,Usa dovuče ovde. Vidim da na Hifi sharku mogu da se nađu stvari koje koje bi kod nas bile skuplje, tipa gledao sam pojačalo Yamaha as-301 za 160 eu, sasvim dobra kupovina. Mada su i neke stvari što se tiče audio tehnike jeftinije kod nas, npr. Wharfedale Diamond 225 (za koje mislim, po recenzijama a i slušao sam ih, da su odlične bookšelf kutije i nadam se ću ih udomiti) su na amazonu 500 usd, dok kod nas u Srbiji oko 300 eu, a idu čak i do 280.
 
Poslednja izmena:
Jel si slušao Dali Zensor 1?

Kupi što bolji/skuplji DAC koji sebi možeš da priuštiš jer će ti duže trajati, kasnije ćeš dobiti želju za zamenom. Sa tog spiska izbaci K1, to je baš low budget. D3 takođe, nije se proslavio po review-ima.

Topping košta 160$/e, znači da ti je džetbu rastegljiv ili ... ? SMSL IQ je odlična opcija barem po specifikacijama, sličan Da3.

Od polovnih možda bi Dragonfly Red bio zanimljiv.
 
Poslednja izmena:
A ja mislio da ja nisam normalan kad kupujem slusalice i telefon(e)... :d
 
Nije rastegljiv budzet ali kontam da može da se pojavi neki polovanjak po netu, npr. sad gledam dragonfly red 110 eu Italija, i 100 eur Germany. Videćemo šta će ispasti, u svakom slučaju sada znam šta da tražim. Hvala. A što se tiče bookšelfa, treba da dođe na red. Prvo da smislim dak/amp kombo.
 
Poslednja izmena:
Hmmm, Topping ima ES9038Q2M, brzo je sišao u sub-200 segment, opasna igračkica na papiru, nema šta. Teško da će u skorije vreme moći da se nađe za ~100e, ali dobro.
 
Da li Fiio E10K vise nije preporuka za kombinaciju sa SL 681 EVO? Gledam da uzmem neki DAC AMP combo da prodisu ove sluske, pa se dvoumim izmedju E10K i FX-Audio X6. Da li je mozda neko isprobao obe kombinacije, kakvi su utisci? Malo vise naginjem ka Fiio zbog velicine, mogucnosti rada bez eksternog napajanja, bass boosta (ako stvarno radi korektno, recimo za gaming?).

Jos jedno pitanje, da li bih mogao bez problema da nakacim svoje aktivne Microlab Solo 7c zvucnike na line out ovih uredjaja, i da njih spasem integrisane zvucne kartice?
 
@Peja

Bio je na massdropu NX4 DSD za 119$ tako nešto relativno skoro, sad može da bude opet samo je pitanje kad, pa ćemo videti kolika je cena. U svakom slučaju nisam neki audio lik koji poznaje detalje itd. ali mi se ujedno čini kao dobar deal.
 
Poslednja izmena:
@ Froka

Prakticno sve odgovore na ta pitanja imas u ovoj temi a i u nekim ''sta da kupim'' threadovima :) Stvarno sam se potrudio da detaljno opisem razlike izmedju tih uredjaja, prednosti, mane u kombinaciji sa razlicitim slusalicama, sada nemam vremena da ''iskopam'' te postove ali tu su negde, na poslednjih 20-ak strana ove teme.

Stock SL Evo apsolutno ne zahtevaju bass boost sa E10k, kao i sve slusalice sa fabricki napucanim basom, mislim mozes da aktiviras taj boost ali ces dobiti klasicno ''probijanje'' basa i muljav zvuk mada to zavisi i od produkcije audio fajla koji se slusa.
 
Poslednja izmena:
Da, s tim da treba proći kroz chavez-ova nećkanja oko naručivanja SL EVO i tirade gospodina kefala. :D
Čitam celu temu, trenutno sam negde na osamdesetoj stranici, sutra nastavljam,

Kopka me ono modovanje, samo što se plašim da bih nešto pokvario, a i nisam baš spretan sa lemilicom.
 
Našao sam X-Fi Xtreme Audio negde zaturenu. Dobio sam na jačini :)
 
Ma ovo mi je super za prelazno rešenje.
Naravno da sam u potrazi za DAC-om.
 
@peja

Za iDEU i DA2 kazu da su isti (cak i da se prave u istoj fabrici), DA3 je jos bolji ali i malo skuplji, uglavnom sva tri izuzetno hvale kao DAC.
Svi imaju vise nego dovoljno posobna pojacala za SL i ostale slicne, nezahtevne slusalice i to je dobro ali razmisljam kako li bi tek zvucali u kombinaciji sa FiiO A3(ex-E11k) ili A5.

Nisam probao Ideu/DA2/DA3 i mogu samo da nagadjam ali mislim da su bolja opcija za sve SL modele i klonove, to je napisao i jedan clan susednog foruma (da iDEA zvuci primetno bolje od SMSL M3 i FiiO E10k a da za E10k misli da je zvucno malo bolji od M3). Na osnovu toga je jasno da su iDEA/DA2/DA3 bolji i od X6.

S obzirom da 681 Evo imaju specifican, bassy zvuk mislim da bi kombinacija sa veoma detaljnim, neutralnim iDEA/DA2 bila odlicna dok bi ostale Superlux (koje nemaju previse naglasen bas) verovatno bolje zvucale uz combo iDEA/DA2 + FiiO A3 kao AMP, zbog bass boost-a koji je kvalitetno implementiran (bas je brz i tight) a rezultat je ''fun'' efekat. Nesto mi govori da bi to bila odlicna kombinacija.
 
Poslednja izmena:
Da, da, to bi bilo i neko moje razmišljanje ... Još jedan utisak o Idea/Da2 sa drugog foruma, mislim da ga nisam kačio, ako jesam obrisaću:

Idea na kućnom pragu za 11 dana od narudžbine. DAC je manji od prosečnog USB fleša a i lakši. Instalirao XMOS drajvere i sve proradi iz prve bez i najmanje greške. DSD radi lepo mada ne čujem praktično nikakvu razliku u odnosu na 24/96 PCM, sem ako je namerno ne naprave u masteru što je redovna praksa.

Zvuk je vrlo detaljan i na malo svetlijoj strani ali nije oštar ni naporan već naprotiv vrlo lagan za slušanje. Zvučna scena široka, diše lepo, ništa nije nabacano, čuje se što kažu vazduh i atmosfera na dobrim snimcima. Bas precizan i mekan. Sve u svemu otvoren, detaljan a prijatan zvuk.

A sada neizbežan kleš sa mojim trenutnim šampionom HRT microStreamer-om jer biram koji ostaje u sistemu. Detalji su rame uz rame, širina scene isto, Idea ređa zvuke u jednu ravan pa su neki detalji čak i malo čujniji, HRT ih više ređa po dubini i nekako je muzikalniji... barem je tako za moj ukus i u mom sistemu, da ne ulazim da li je to potpis SABRE vs Burr-Brown čipa ili šta već. Ono gde HRT bez sumnje dobija je da se spušta niže sa basom i to daje neku potporu svim zvucima da deluju opipljivije. Druga stvar je da ima veću dinamiku zvuka i u stanju je da bude življi i uzbuljiviji, što kažu da uvuče slušaocia i natera ga da cupka u ritmu. Sa slušalicama opet slična stvar, Idea radi lepo i vrlo detaljno, HRT radi isto to samo sa još više snage i autoriteta. Dakle microStreamer što se mene tiče ponovo izlazi kao pobednik i za sada ne ide nikuda.

Ali Idea je sama na svome jako fin DAC bez ijedne ružne strane. Ko prvi put kupuje DAC ovo bi bila sasvim fina varijanta, samo ga ne bih stavljao u već svetle sisteme da se ne prevagne previše.
...
Zakačio sam Ideu na svoj Xiaomi Redmi 3 i tu je ispao pravi boom. Zvuk na Beyerdynamics DTX 41 iE je odličan. Pre svega je mnogo detaljniji i širi tj. baca mnogo bolju i otvoreniju stereo sliku... što kažu čuješ stvari koje do tada nisi znao da postoje na snimku. A bas koji direktno sa telefona hoće da dominira i mulja je ovako mnogo brži i prijatniji. Na kraju sam završio slušajući dosta muzike jer mi je prosto prijalo.

Deluje da će uskoro biti dostupni uređaji sa ES9038Q2M za stotinak evra, baš me zanima koliki će biti napredak u odnosu na ove sa 9018Q2C.:)
 
Poslednja izmena:
Moj SMSL je počeo da brljavi postepeno...već neko vreme moram ručno da mu "kažem" da aktivira S/PDIF ulaz nakon svakog startovanja kompa (ranije nisam morao) a sada se i pojavilo blago zujanje/šum koga ranije nije bilo (kad ga dodirnem rukom, zujanje više nije blago već se baš čuje)...možda polako odbrojava dane. Pošto sa elektronikom ne stojim nikako, verovatno ću morati da ga zamenim u skoroj budućnosti. Samo ne znam čime...
Znam da ne želim napajanje preko USB-a, varijante sa baterijom ne dolaze u obzir, a vrlo je poželjan optički ulaz...u kombinaciji s nosikom cenom zbog naše carine. Što znači da mi izbor i nije neki...Sabaj D3 mi deluje ok, samo ako ga uvrebam po ceni ispod 50€, što čisto sumnjam. Za koji dan ide neka velika rasprodaja na Aliju pa ga ima za 56€, što je još uvek preko magične granice...Sem njega, tu su i Sabaj D2 (USB napajanje, pa bih da ga izbegnem) i FX-Audio X6. Dakle, mršavo...
 
U tom slucaju najvise ti se isplati X6, verovatno ce na tom snizenju biti 48-50$. Ali to je prakticno isti uredjaj kao 793 II samo sto ima i usb konekciju za koju kazes da ti nije potrebna. Tako da bi to u sustini bio sidegrade.

Ne znam zasto si toliko protiv usb napajanja, naravno da tu moze da bude problema ali kod provereno dobrih uredjaja neces ni primetiti razliku, npr. FiiO E10k usb napajanje radi bez greske cak i preko najjeftinijeg usb kabla a stock vs stock ima mocnije pojacalo od X6 koji se napaja iz zida, X6 izlazi iz fabrike u low gain modu (otprilike 130-150mW @32Ω, E10k 200mW @32Ω) a modovanjem (dzamperima se zameni mesto) se prebacuje u high gain (navodno 910mW @32Ω)

Ako je budzet do 100$ onda ili X6 za 50-ak $ (mozda i najisplativije resenje ali nije apgrejd) ili SMSL iDEA/Sabaj DA2 za 85$ ali oni ocigledno nemaju toliko opcija za povezivanje kao X6.
Iznad 100$ je vec dosta bolji izbor pa sam proceni sta ti se najvise isplati.

Ja razmisljam o kombinaciji DA2/iDEA + FiiO A3 ili solo Sabaj DA3, s obzirom da ne mogu da ih probam moracu dobro da se informisem i procenim sta je najbolji, najisplativiji apgrejd posle E10k i X6 mada cu i njih zadrzati verovatno.
 
Poslednja izmena:
Kinezi su skoro uvek raspolozeni da napisu manju cenu, njima je jedino bitno da oni dobiju tacno koliko su okacili cana da je... e sad uvek moze da se desi da nece ili ga nije briga ili prepusti nekome drugom a taj ...
 
U tom slucaju najvise ti se isplati X6, verovatno ce na tom snizenju biti 48-50$. Ali to je prakticno isti uredjaj kao 793 II samo sto ima i usb konekciju za koju kazes da ti nije potrebna. Tako da bi to u sustini bio sidegrade.

Ne znam zasto si toliko protiv usb napajanja, naravno da tu moze da bude problema ali kod provereno dobrih uredjaja neces ni primetiti razliku, npr. FiiO E10k usb napajanje radi bez greske cak i preko najjeftinijeg usb kabla a stock vs stock ima mocnije pojacalo od X6 koji se napaja iz zida, X6 izlazi iz fabrike u low gain modu (otprilike 130-150mW @32Ω, E10k 200mW @32Ω) a modovanjem (dzamperima se zameni mesto) se prebacuje u high gain (navodno 910mW @32Ω)

Ako je budzet do 100$ onda ili X6 za 50-ak $ (mozda i najisplativije resenje ali nije apgrejd) ili SMSL iDEA/Sabaj DA2 za 85$ ali oni ocigledno nemaju toliko opcija za povezivanje kao X6.
Iznad 100$ je vec dosta bolji izbor pa sam proceni sta ti se najvise isplati.

Ja razmisljam o kombinaciji DA2/iDEA + FiiO A3 ili solo Sabaj DA3, s obzirom da ne mogu da ih probam moracu dobro da se informisem i procenim sta je najbolji, najisplativiji apgrejd posle E10k i X6 mada cu i njih zadrzati verovatno.

Generalno, USB napajanje indirektno ograničava jačinu izlaza jer sam USB ne može da isporuči mnogo struje...naravno, uređaji sa njim svejedno dobro rade posao ali, prosto, spoljno napajanje je bolja solucija. Ako u izbor uvrstim i modele sa USB napajanjem, tu je i SMSL M3, recimo, iako košta više od navedenih. U suštini, bitnije mi je da ima optički ulaz...Jedna od prednosti X6 je što moe da mu se menja OpAmp. Ne znam da li to može na Sabaj D3, recimo, on mi je primamljiv ali ne mogu da nađem testove...

Nije mi palo na pamet da iskombinujem neki jeftini zasebni DAC a zasebnim pojačalom, za istu cenu kao kombo...
 
To je na neki nacin tacno ali je najmanji razlog za ''brigu'', kapiram da se okoreli audiofili najeze na podatak o usb napajanju takvih uredjaja ali iz iskustva mogu da kazem da nema nikakvih problema, samo se treba dobro informisati pre kupovine.
Naravno, oni koji koriste neke izuzetno zahtevne slusalice sigurno ih nece upariti sa slabim DAC/AMP uredjajem, nebitno da li se isti napaja preko usb-a ili iz zida. Mada ima i takvih primera - da korisnici malo zahtevnijih Senn/Beyerdynamic/AKG i sl. slusalica koriste uredjaje iz klase 50-100$ i ne zale se, cak ni korisnici Senn HD600/HD650, BD DT8/9xx serije, AKG Kxx itd (nije mali broj onih koji takve 250$+ slusalice koriste uz E10k i slicne)

Tako da je to najmanji problem pri izboru DAC/AMP za SL i ostale klon-slusalice koje su easy to drive, i X6 i E10k imaju pojacala koja su gromoglasna za takve sluske a vec sam naveo da E10k (usb) ima mocnije pojacalo od X6, bar stock vs stock. Mnogi usb powered modeli imaju jos jaca pojacala, 200-500mW @32Ω pa cak do 800-1000mW ali su najcesce 200-500mW sto je odlicno.

Kao sajdgrejd ti se najvise isplati X6, odnos cena-kvalitet je trenutno stvarno najbolji (50-60$) a odgovara ti i nacin napajanja + veliki izbor nacina povezivanja.
Kao apgrejd mislim da bi to bili DA2/iDEA ili DA3 (bolji DAC i verovatno za klasu bolji zvuk), njihova pojacala jesu primetno slabija od E10k pa cak i od X6 ali su sasvim dovoljna za slusalice koje koristis (tako da uopste nije bitno sto se napajaju preko usb) ali su dosta osiji od X6 na polju izbora nacina povezivanja.

M3 deluje manje-vise isto kao X6 (AMP sekcija je malo slabija ali opet, to je nebitno za slusalice koje imas) samo sa usb napajanjem mada je neki lik na susednom forumu napisao da mu E10k zvuci malo bolje od M3 pa na osnovu toga mislim da je i X6 malo bolji od tog smsl-a ali je tesko bilo sta garantovati dok se ne direktno ne uporedi.

Uskoro pocinje prodaja novog FX-A M6 koji deluje kao X6 sa izmenjenim ''iznutricama'' i malo slabijim pojacalom: http://www.szfxaudio.com/view.php?ID=65
 
Poslednja izmena:
Dopada mi se D3 kao opcija...mada, nisam u žurbi da pazarim. Evo, trenutno nema nikakvog šuma i zujanja od SMSL-a...ne znam šta je u pitanju, da li mu dođe tako nasumično ili ga mrdnem malo pa se nešto u njemu razdrnda...pojma nemam. Trenutno radi ok, pa...videćemo. Verovatno ću pare da dam za sluške, heh. Već merkam neke bubice...
Nema veze ako su pojačala malko slabija od SMSL-a, imam sluške sa malim otporom. Mada, sad sam prikačio AKG K280 Parabolic koje su već serioznije slušalice, uprkos malom otporu na papiru...793-II ih pogoni dobro ali nekako zvuče čudno. Kao da su malo zamućene...ne znam da li zbog pojačala koje je ipak low-tier chi-fi ili zbog samih drajvera. Nemam neko ozbiljno pojačalo da uporedim...ALi zvuče dobro :) Bass je bombona i čujem detalje koje nisam sa Presonusom...

U čemu je fora sa tim novim FX Audio M6, bolji DAC?
 
Poslednja izmena:
Sabaj Da2 $56.79 uz kupon naredna 3 dana na aliju. D3 $65.19

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
D3 bi me sa kuponima koštao 49,85€. Hmmm...
TinAudio T2 + Yersen FEN-2000 = 39€ sa kuponima...
A rado bih uzeo i neke veće sluške (samo još ne znam koje)...eh.
 
Poslednja izmena:
Pre par dana sam sa Takstara HI2050 uklonio sunđer koji stoji na plastičnom obruču ispod padova (vidi sliku, levo).

HI2050.jpg

Samo sam odlepio sunđer sa obruča, ništa drugo nisam dirao. Rezultat: ovo je potpuno "otvorilo" zvuk. Sada zvuče primetno bolje, po mom mišljenju. Ranije sam imao utisak da dobro zvuče ali su mi bile nekako "mračne", prigušene, a basovi mutnjikavi u poređenju sa Presonusom HD7. Sada zvuče mnogo otvorenije, "svetlije", bas je postao živahniji (i dalje malo manje no HD7), ima više detalja, separacija je bolja...S druge strane, iako i visoki tonovi zvuče bolje i detaljnije, sada su i oštriji. Nekad se baš primeti, zavisno od pesme (nekad ume da "struže" u dubstepu). Pokušaću da smislim nešto da eliminišem to (recimo, stavljanjem tanjeg sunđera na to mesto, onaj koji sam skinuo je bio baš debeo), u međuvremenu ekvilajzer to rešava.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno