Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

@Umri-muški upravo tako, platis sve amazonu i nasi nista ne zagledaju, prodje nasu carinu trceci, jos ako ne ocarine Amazoin vrati taxe, sto se skoro nikad ne desi sem greskom ili ako ti tetki padne u ruke tvoj paket pa on propusti... jos ti dhl donese na vrata. :)

Evo kako je meni zaracunao Amazon sluske:

Capture.JPG
 
@Zeha

Doneće lično prijateljica iz USA do kraja godine, 68$ je cena.

To što je model slušalica na Amazonu bez slova S je verovatno nepažnja ili ih nije briga da menjaju ime, tako da se pod imenom SHP9500 prodaju SHP9500S.

Sad je sve jasno... hvala na pojasnjenju.
Sacu da te kontaktiram na PM :D
 
Bolje traži na ebay tamo se i dogovoriš koja cena na paketu da pise


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na ebay ili ne salju van usa ili su polovne ili popravljene ili "ne zna se bas kakvo im je stanje" a mogu biti i bez orginalne ambalaze i povrh svega su najcesce i skuplje nego ove na amazonu ...
Gledam ja to citavu godinu dana (ako ne i vise) i ne mogu naci nikoga da mi to tamo kupi i donese/posalje...
 
@Umri-muški upravo tako, platis sve amazonu i nasi nista ne zagledaju, prodje nasu carinu trceci, jos ako ne ocarine Amazoin vrati taxe, sto se skoro nikad ne desi sem greskom ili ako ti tetki padne u ruke tvoj paket pa on propusti... jos ti dhl donese na vrata. :)

Evo kako je meni zaracunao Amazon sluske:

Pogledajte prilog 241245

Ok super, CB-1 bi ispale 130€ tako. Mislim da cu naruciti veceras dok jos traje popust.

Inace kako vracaju pare, nazad na racun ili u ~"amazon balance".
 
Poslednja izmena:
Jesi siguran da zelis te slusalice za 130e ukupno (i da li ''moraju'' da budu zatvorene aka closed-back)? Dobre jesu ali sudeci po raznim utiscima nisu najbolji izbor ni u klasi do 80$ a kamoli za 130e.
Mislim da cak i u srb, sada sezoni kakvih-takvih snizenja, mozes da kupis bolje za taj novac.

Npr. Fostex T40/50 TP MK3 od 119-139e trenutno, closed (T40rp mk3) i semi-open (T50rp mk3) i zvucno sigurno bolje rangirane od CB1, jedino sto kazu da im treba odgovarajuce pojacalo da bi zvucale kako treba.
https://www.head-fi.org/showcase/fostex-t50rp-mk3-professional-studio-headphones-semi-open.21489/reviews




Verovatno do 150e mogu da se nadju jos neki zanimljivi modeli (AKG, Beyerdynamic, Sennheiser, ATH itd), nebitno da li su otvorene ili zatvorene, samo treba prelistati ponudu nekoliko najpoznatijih domacih prodavnica.
 
Poslednja izmena:
Razmisljao sam dosta o slusalucama koje bih uzeo, ali sam se na kraju ipak odlucio da uzmem solidan closed set koji dobro izolira zvuk, od kojih mi se CB-1 bas najvise svideo [gde je pomogao i opis Z Review-a, kojeg je uradio par meseci posle tog Fostex snimka kojeg si okacio :) ].


A klasa "do 80$" nije za nas, nego za Amere. To cene mi nemamo, i necemo imati nikad, osim ako se zvezde ne poklope na oglasima [kao pre neki dan sto je bio HD 600 za ~160e na KP, i zakasnio sam 10tak minuta da ih kupim].

Inace, nemam standalone pojacalo, tj trenutni audio setup za PC mi je Aiwa NSX-R30, sto ce ce biti vise nego dovoljno da CB-1 da zvuce super [a i imam Asus B360 ROG Strix Gaming-F plocu koja ima kazu dobru zvucnu].
 
Razumem sve ali mislim da je cak 130e previse za te slusalice, da moze neko da ti donese iz USA po toj snizenoj ceni (bez troskova prevoza i dazbina) bilo bi dobro :)

Razmisli i o ATH M40x, u srb su trenutno 130e, closed-back i zvucno su vrlo verovatno bolje od CB-1: https://www.head-fi.org/showcase/audio-technica-ath-m40x.20230/
Nije im potrebno mocno pojacalo kao za pomenute Fostex a sto je najbitnije mogao bi da ih probas pre kupovine. A na kraju tu je i domaca garancija.
Ja bih m40x, za isti novac (130e), bez razmisljanja kupio pre CB-1 :)



To cene mi nemamo, i necemo imati nikad, osim ako se zvezde ne poklope na oglasima [kao pre neki dan sto je bio HD 600 za ~160e na KP

Nisam video taj oglas, ne znam sta je u pitanju ali mi je jasno da je to nerealno niska cena cak i za polovne HD600.
Mislim da sam negde vec video chi kopije Senn HD5xx serije pa me ne bi cudilo da su iskopirali i HD6xx a mozda su u pitanju i polovne slusalice koje su kupljene kao refurbished.
 
Poslednja izmena:
Ako sam ja shvatio pravilno, novac eventualno (skoro pa nikad) Amazon vraca tebi na racun (karticu) ali znaj da ce ti u ceni na Amazonu biti uracunata nasa carina i porez i da ce biti skoro pa nemoguce da nasi ne odrade papirologiju (carinska ispostava kod DHL ili prakticno dhl radnici) i da nikakvog povrata dazbina nece biti, pa jos ako bude ovolika postarina...
Na kraju ces i sam videti kolika je cena pre poslednjeg koraka za placanje.
Oprezan budi!
 
Nemam nikoga van srbije, tako da nema nista od toga.

Anyhow, javljam vam sledece nedelje kako zvuce CB1. :)
 
Ali imas prodavnicu u Srbiji (BG) koja prodaje bolje slusalice za isti novac (130e) a jos mozes i da ih probas pre kupovine :)
 
https://www.ebay.com/itm/Philips-SH...182942&hash=item212ba4c6c4:g:PwsAAOSwULNZhK39

80$+35$ shipping, i dogovoris se da ukupna cena na paketu pise 20$, i platis 500-600din carinu

Onda cika carinik ili teta carinik (bez rodne ravnopravnosti, ja sam "muski sovinista") otvore i vide, kazu AHA vidi vidi, ovo ko novo, pa malo zagrebu po netu i vide da su te sluske kod prodavaca na ebay 130$ pa ti po toj ceni obracunaju dazbine i dzaba ti pisanje od 20$ vrednosti... povrh togakad i sam vec platis 80$ , odnosno ukupno 115$ sto je dobrih preko 30$ vise od newegg cene... ne isplati se to uopste.
Podnsoljivo bi bilo jedino do 50$ platiti sluske, dopremiti ih u torbi ili eventualno Shipito sa jos oko 15% (nek bude i 20$) i kad se vec mora porezom kod nas...
Naravno da se ne plati americki VAT (PDV) po dolasku slusalica u Shipito skladiste (Kalifornija) i tako dalje i tako dalje ...
 
 
Znaci zvucno losije...?
A kakve su po pitanju onog pucanja mesta gde su srafovi neki uvrnuti?
Jesu li to ispravili?
Udobnost je ista na obe ili su menjali i izradu, kvalitet, jastučiće...?
 
E pa za oko 1-2 meseca ce mo moci malo porediti AKG Q701-Takstar Hi2050-Philips SHP9500s-Takstar PRO 82 :party:
 
Znaci zvucno losije...?
A kakve su po pitanju onog pucanja mesta gde su srafovi neki uvrnuti?
Jesu li to ispravili?
Udobnost je ista na obe ili su menjali i izradu, kvalitet, jastučiće...?

Neko sa foruma je kupio te jeftinije i rekao da zvučno jesu lošije u odnosu na stare X2 koje je imao ranije. Poređenje je doduše bilo po sećanju, ali verujem da je tako.
I HR su izgleda Gibsonke, samo su preimenovali stare X2 i to je to. Ne znam da li su rešili te probleme sa pucanjem.
 
Poslednja izmena:
@Yojinbo Sta je na kraju bilo sa x2 i X2 ?
Jos ih koristis, jesu se razradile?
Utisak isti, x2 nije X2 vec je x2 u stvari SHP9500 u boljem " kucistu" a X2RH je pravi, stari X2 ?
 




I posle se neko cudi zasto vlada hajp oko SL i klonova, zvuk je izuzetan za 30$.
 
Poslednja izmena:
@Yojinbo Sta je na kraju bilo sa x2 i X2 ?
Jos ih koristis, jesu se razradile?
Utisak isti, x2 nije X2 vec je x2 u stvari SHP9500 u boljem " kucistu" a X2RH je pravi, stari X2 ?

Pretty much. Uzeo sam dva para, jedne prosledio ujaku jedne ostavio za sebe. Koristim ih i nadam se da ce geknuti (2x sam imao problem da mi se olabavi sraf koji drzi onaj headgear na prstenu sa drajverima) sa potencijalnom zamenom za "prave" stare X2, tj sada X2HR. Trenutno na Amazonu "obicne su rasprodate (osim kod preprodavaca) dok su X2HR ~270e

Sudeci po onome sto sam uporedjivao 2dana/veceri prilicno slicno zvuce SHP9500 modelu (ali nijanse odlucuju u koristi X2). Definitivno je vise bassa i detalja bilo dok sam imao "stare" oridji X2 od Philipsa zimus.

U principu i dalje su dobre za 150e (i bolje od onoga sto ima na trzistu u cenovnoj klasi do 200e).

Na kraju krajeva mozda je placebo efekat i ja sve tripujem (za ove X2 i stare X2), ko ce ga znati...
 
Poslednja izmena:

Ako uzmemo da je Presonus HD7 = Superlux HD681, ne znam kako nije primetio oštre visoke tonove. Jedino ako ih nije slušao dugo...S obzirom da u svim mojim seansama na kompu (koje su prilično duge) nosim slušalice, imao sam kad da osetim tu oštrinu i vremenom mi je sve više smetala. U poređenju, kod Takstara 2050 toga nije bilo (mada, visoki kod Takstara su manje čisti). Bass je veoma dobar, fali mu malkice dubine u poređenju sa Takstarom ali je i živahniji, jako prijatan za slušanje. Složio bih se i za soundstage i ostalo, osim za udobnost. Jesu udobne ako se nose kratko ali nakon dužeg korišćenja se vidi da su štedeli na jastučićima, plitki su i od jeftinog materijala. Definitivno prva stvar koju bih zamenio dubljim, velurskim (srećom, jeftini su kod Kineza). Sve u svemu, delim oduševljenje. Kad bih znao da lemim i imao čime, da napravim onaj filter mod koji kroti visoke tonove, ne bi ih menjao sem za nešto što košta 150+ dolara...
 
Sve vezano za udobnost je stvarno subjektivno i zavisi od oblika, velicine glave i usiju. Meni su HD7 udobne za ocenu 9/10 i najveca mana je sto greju usi ali necu stavljati velurske jastucice jer se daleko teze ciste od fabrickih (lazna koza) :)

Ako uzmemo da je Presonus HD7 = Superlux HD681

Nije bas tako, SL dobrim delom uneo zabunu, pokusacu da objasnim - HD681 vaze za SL sa najagresivnijim, v-shaped zvukom i imaju najjaci bas dok su HD7 neutralnije (u-shaped) i najpribliznije su HD681b (balanced) ali se i od njih malo zvucno razlikuju. Postavljao sam odavno utiske onog lika sa HF koji ima bukvalno sve semi-open Superlux modele i ko zna koliko jos ostalih chi slusalica, upravo on to tvrdi a i opste je poznato da najjaci bas i visoke imaju klasicne HD681 mada su i njih malo menjali vremenom i ta agresivnost zvuka zavisi od nijanse crvene boje plastike (i o tome je pisao taj lik). U pocetku proizvodnje signatura SL 681 je ''zavisila'' upravo od nijanse crvene boje plastike (prsten preko skoljki slusalica) i nije bilo dodatnih oznaka ''b'' (balanced) i ''f'' (flat) pa je to stvaralo zabunu (npr. na headroom sajtu za HD681 stoji grafik na osnovu koga je jasno da su testirali f/flat verziju a ne klasicne v-shaped 681, jasno je odavno da 681 imaju dosta jaci bas od 668b a prema ovom grafiku to nije slucaj tako da je jasno da su testirali ''flat'' verziju)

Ubedjen sam da su za 32Ω SL (i ostale) slusalice najbolji izbor DAC/AMP sa izlaznim impedansama oko 1Ω ili ispod, tu jednostavno nece biti problema sa visokim i uopste nece doci do remecenja frekventnog odziva.
FiiO E10k ima izlaznu oko 1.04Ω, X6 (793 II koji koristis) oko 10Ω a Xonar DG verovatno izmedju 15-20Ω, ne znam tacan podatak. Uverio sam se da visa izlazna znaci i losije visoke tonove, u ovom slucaju.

Tako da ''naostrenost'' i detaljnost visokih kod HD7 slusalica mnogo zavisi od DAC/AMP koji se koristi i verujem liku iz testa iznad da nije cuo nista sto zamara usi, ko zna koji DAC/AMP koristi, verovatno neki iz klase od par stotina evra ili je testirao na nekoliko takvih uredjaja :) Moguce da je neki premium uredjaj od 681 jednostavno napravio zabavne, v-shaped slusalice bez seciva u zvuku. Zanimljivo je i to sto kaze da je naglasenije, zamornije visoke cuo i na nekim daleko skupljim slusalicama. Slazem se sa njim i za peak oko 5KHz, mnogi pominju upravo taj peak kao manu vecine SL semi-open slusalica a i sam cujem da tu nesto ne stima.

Na osnovu mog iskustva - uz FiiO E10k HD7 visoki zvuce najprirodnije i uopste nisu napadni a uz to su i malo detaljniji od X6 DAC/AMP. Bukvalno nikakvo petljanje sa EQ nije potrebno, izuzetna muzikalnost zvuka ali i limitiran soundstage sto je jedina veca mana E10k. Inace E10k nema ''dark'' signaturu kao stari E10 ili E7, visoki nisu povuceni nego jednostavno ih nista ''ne remeti'' a uz to su dovoljno detaljni za ovu klasu.

Ovako bih to opisao:
Integrusa (sa M5A97 Pro) + HD7 - zvuk koji je primetno dosadniji i sterilniji od E10k/X6 pa i od DG karte. Dinamika je primetno losija, bas muljaviji, visoki manje detaljni a praskaviji. Jedino soundstage nije uopste los ali ne bih se vratio na integrusu na period duzi od nekoliko dana i to ako bas moram.

Xonar DG + HD7 -zvuk koji je na svim poljima bolji od kombinacije sa integrusom, mislim da je DG karta solidno resenje ako neko ne moze da izdvoji vise od 20-ak evra a ima neke dobre niskobudzetne slusalice.
Izlazna impedansa jeste visoka i treble podrucje je ''naostreno'' ali nije toliko strasno, vise zavisi od same produkcije zvuka koji se slusa pa neki zanrovi i sa DG zvuce odlicno i ne zamaraju usi, isto vazi i za vecinu igara (Dice/Battlefield, Codemasters/Grid i Dirt) ali ako se naleti na ''bright materijal'' ili niskobudzetnu, losu igru eto i ostrih visokih. Bas je iznenadjujuce dobar za tu klasu i cenu, srednji tanki i sterilni u poredjenju sa E10k i X6.

E10k + HD7 - najmuzikalniji zvuk od svih kombinacija koje sam probao, jednostavno tehnicke mogucnosti uredjaja/merenja (dinamiku, detaljnost, imaging itd) treba ostaviti po strani i uzivati u zvuku, koliko god to bio ''low-end'' uredjaj muzikalnost je na zavidnom nivou, srednji tonovi su fino a opet ne previse napadno ''zasladjeni''. Nema potrebe za koriscenjem EQ a jedina mana je soundstage koji je malo manji/losiji od X6 pa i DG karte mada DG ''ide'' pretezno ''u sirinu'', E10k soundstage je nekako bolje izbalansiran od DG ali je na kraju X6 tu pobednik.

X6 + HD7 - zvuk je za nijansu detaljniji od E10k, soundstage je malo veci u svim dimenzijama, imaging takodje malo bolji (sto se najlakse primeti u fps igrama).
Ipak ta ''boja'' ne smeta uz HD7 i doprinosi muzikalnosti dok npr. sa ATH CKX9 slusalicama jednostavno zvuci previse obojeno sto ume da smeta u nekim zanrovima dok iste te CKX9 uz E10k zvuce cistije, prirodnije.
Mislim da je ovo jos jedan dokaz koliko za sub 80Ω slusalice znaci niska izlazna impedansa (X6 oko 10Ω, E10k samo 1.04Ω).
Visoki tonovi su naglaseniji nego kod Fiia i ponekad je potrebna regulacija kroz EQ, najcesce za 1dB, moze i do 2dB, sve vise od toga pocinje da degradira zvuk na nacin koji ne odgovara mojim usima (a poznato je da SL i klonovi odlicno reaguju na EQ pa vise od 2-3dB nije ni potrebno menjati). Ubedjen sam da je i ovo posledica visoke izlazne od 10Ω koja ocigledno nije optimalna za sub 80Ω slusalice, posebno ne za 32Ω koje imam.

Najjacu AMP sekciju ima E10k - 200mW @32Ω, X6 po slobodnoj proceni (i u odnosu na Fiio) 130-150mW @32Ω (zamenom mesta dzampera moze da se pojaca na cak 910mW @32Ω, fabricki dolazi sa podesenim low-gain modom ali ocigledno moze da se ''odvrne'' na fabricki deklarisanih 900mW+@32Ω) a za DG sam zaboravio, mozda je malo ispod X6.

Tako da za slusanje muzike, gledanje filmova, YT koristim i E10k i X6 uz HD7/CKX9, kako kad. Za fps, racing igre X6 je bolja opcija, E10k je bolji za sve fabricki ''obojene'' in-ear koje sam probao jer nema nezeljene ''farbe'' u zvuku a bolji je i za odredjene zanrove. DG ne koristim vec 3 godine, osim povremeno za testiranje. To je odlicna karta za 20-ak evra, posebno za gaming, gledanje filmova i odredjene zanrove ali su E10k i X6 zvucno jednostavno bolji :)
 
Poslednja izmena:
Je li tebi muzika posao ili si "samo" zaljubljenik ("zaludjenik") u audio tehniku? :)

Trebace meni od tebe ili nekog drugog jedno uputstvo "kako" se testiraju slusalice, kako se to odredjuje kakav je koji zvuk, sta znaci sta ...
 
Nazad
Vrh Dno